gnome-calendar master - en to ms translation catalogue (209 entries)

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Calendar for GNOME
ms: Kalendar untuk GNOME

en: GNOME Calendar is a simple and beautiful calendar application designed to perfectly fit the GNOME desktop. By reusing the components which the GNOME desktop is built on, Calendar nicely integrates with the GNOME ecosystem.
ms: Kalendar GNOME adalah aplikasi kalendar yang ringkas dan cantik. Ia direka khas untuk atas meja GNOME. Dengan menggunakan semula komponen yang serupa dengan atas meja GNOME, Kalendar dapat disepadukan dengan baik dalam ekosistem GNOME.

en: We aim to find the perfect balance between nicely crafted features and user-centred usability. No excess, nothing missing. You’ll feel comfortable using Calendar, like you’ve been using it for ages!
ms: Kami berhasrat untuk memperoleh keseimbangan sempurna antara fitur pembuatan yang baik dengan kebolehgunaan pengguna berpusat. Tiada lebihan, tiada yang hilang. Anda akan berasa selesa ketika menggunakan kalendar, seperti yang anda telah gunakan sebelum ini!

en: Week view
ms: Pandangan minggu

en: Search for events
ms: Gelintar peristiwa

en: Calendar management
ms: Pengurusan kalendar

en: Access and manage your calendars
ms: Capai dan urus kalendar anda

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
ms: Kalendar;Peristiwa;Pemberitahuan;

en: Window maximized
ms: Tetingkap dimaksimumkan

en: Window maximized state
ms: Keadaan tetingkap yang dimaksimumkan

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: Window size (width and height).
ms: Saiz tetingkap (lebar dan tinggi).

en: Window position
ms: Kedudukan tetingkap

en: Window position (x and y).
ms: Kedudukan tetingkap (x dan y).

en: Type of the active view
ms: Jenis pandangan aktif

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
ms: Jenis bagi pandangan tetingkap aktif, nilai lalai ialah: pandangan bulanan

en: Weather Service Configuration
ms: Konfigurasi Perkhidmatan Cuaca

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
ms: Sama ada laporan cuaca ditunjukkan, lokasi automatik digunakan dan juga location-name

en: Follow system night light
ms: Ikuti cahaya malam sistem

en: Use GNOME night light setting to activate night-mode.
ms: Guna tetapan cahaya malam GNOME untuk aktifkan mod-malam.

en: Calendar Settings
ms: Tetapan Kalendar

en: Account
ms: Akaun

en: Settings
ms: Tetapan

en: Location
ms: Lokasi

en: Calendar name
ms: Nama kalendar

en: Color
ms: Warna

en: Display calendar
ms: Papar kalendar

en: Add new events to this calendar by default
ms: Tambah peristiwa baharu pada kalendar ini secara lalai

en: Remove Calendar
ms: Buang Kalendar

en: Manage Calendars
ms: Urus Kalendar

note: Update notification label
en: Calendar <b>%s</b> removed
ms: Kalendar <b>%s</b> telah dibuang

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Add Calendar…
ms: Tambah Kalendar…

en: New Calendar
ms: Kalendar Baharu

en: Calendar files
ms: Fail kalendar

en: Calendar Name
ms: Nama Kalendar

en: Import a Calendar
ms: Import satu Kalendar

en: Alternatively, enter the web address of an online calendar you want to import, or open a supported calendar file.
ms: Selain itu, masukkan alamat sesawang bagi kalendar dalam talian yang mahu diimport, atau buka satu fail kalendar yang disokong.

en: Open a File
ms: Buka satu Fail

en: Calendars
ms: Kalendar

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
ms: Jika kalendar milik salah satu akaun dalam talian anda, anda boleh menambahnya melalui <a href="GOA">tetapan akaun dalam talian</a>.

en: User
ms: Pengguna

en: Password
ms: Kata laluan

en: Cancel
ms: Batal

en: Connect
ms: Sambung

en: Add
ms: Tambah

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
ms[0]: %1$u hari, %2$u jam, dan %3$u minit sebelumnya
ms[1]: %1$u hari, %2$u jam, dan %3$u minit sebelumnya

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
ms[0]: %1$u hari, %2$u jam, dan %3$u minit sebelumnya
ms[1]: %1$u hari, %2$u jam, dan %3$u minit sebelumnya

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
ms[0]: %1$u hari, %2$u jam, dan %3$u minit sebelumnya
ms[1]: %1$u hari, %2$u jam, dan %3$u minit sebelumnya

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
ms[0]: %1$u hari, %2$u jam, dan %3$u minit sebelumnya
ms[1]: %1$u hari, %2$u jam, dan %3$u minit sebelumnya

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
ms[0]: %1$u hari dan %2$u jam sebelumnya
ms[1]: %1$u hari dan %2$u jam sebelumnya

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
ms[0]: %1$u hari dan %2$u jam sebelumnya
ms[1]: %1$u hari dan %2$u jam sebelumnya

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
ms[0]: %1$u hari dan %2$u minit sebelumnya
ms[1]: %1$u hari dan %2$u minit sebelumnya

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
ms[0]: %1$u hari dan %2$u minit sebelumnya
ms[1]: %1$u hari dan %2$u minit sebelumnya

en: %1$u day before | %1$u days before
ms[0]: %1$u hari sebelumnya
ms[1]: %1$u hari sebelumnya

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
ms[0]: %1$u jam dan %2$u minit sebelum
ms[1]: %1$u jam dan %2$u minit sebelum

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
ms[0]: %1$u jam dan %2$u minit sebelum
ms[1]: %1$u jam dan %2$u minit sebelum

en: %1$u hour before | %1$u hours before
ms[0]: %1$u jam sebelum
ms[1]: %1$u jam sebelum

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
ms[0]: %1$u minit sebelum
ms[1]: %1$u minit sebelum

en: Event start time
ms: Masa mula peristiwa

en: Toggles the sound of the alarm
ms: Togol bunyi penggera

en: Remove the alarm
ms: Buang penggera

en: Quit GNOME Calendar
ms: Keluar dari Kalendar GNOME

en: Display version number
ms: Papar nombor versi

en: Enable debug messages
ms: Benarkan mesej nyahpepijat

en: Open calendar on the passed date
ms: Buka kalendar pada tarikh lepas

en: Open calendar showing the passed event
ms: Buka kalendar yang menunjukkan peristiwa lepas

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
ms: Hakcipta © 2012–%d Para Pengarang Kalendar

en: _Synchronize Calendars
ms: _Segerak Kalendar

en: Manage Calendars…
ms: Urus Kalendar…

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing remote calendars…
ms: Menyegerakkan kalendar jauh…

en: Save
ms: Simpan

en: Done
ms: Selesai

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: Last %A
ms: %A terakhir

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Today
ms: Hari ini

en: Tomorrow
ms: Esok

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: This %A
ms: %A ini

en: Unnamed event
ms: Peristiwa tidak bernama

en: Click to select the calendar
ms: Klik untuk memilih kalendar

en: Title
ms: Tajuk

en: Schedule
ms: Jadual

en: All Day
ms: Sepanjang Hari

en: Starts
ms: Bermula

en: Check this out!
ms: Tengok ini!

en: Ends
ms: Tamat

en: Repeat
ms: Ulang

en: No Repeat
ms: Tiada Ulang

en: Daily
ms: Harian

en: Monday – Friday
ms: Isnin – Jumaat

en: Weekly
ms: Mingguan

en: Monthly
ms: Bulanan

en: Yearly
ms: Tahunan

en: End Repeat
ms: Ulang Tamat

en: Forever
ms: Selamanya

en: No. of occurrences
ms: Bilangan kejadian

en: Until Date
ms: Sehingga Tarikh

en: Number of Occurrences
ms: Bilangan Kejadian

en: End Repeat Date
ms: Tarikh Ulang Tamat

en: Reminders
ms: Peringatan

en: Add a Reminder…
ms: Tambah satu Peringatan…

en: Notes
ms: Nota

en: Delete Event
ms: Padam Peristiwa

en: 5 minutes
ms: 5 minit

en: 10 minutes
ms: 10 minit

en: 30 minutes
ms: 30 minit

en: 1 hour
ms: 1 jam

en: 1 day
ms: 1 hari

en: 2 days
ms: 2 hari

en: 3 days
ms: 3 hari

en: 1 week
ms: 1 minggu

note: Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: At %s
ms: Pada %s

en: %s (this calendar is read-only)
ms: %s (kalendar ini adalah baca-sahaja)

en: from next Monday
ms: dari Isnin berikutnya

en: from next Tuesday
ms: dari Selasa berikutnya

en: from next Wednesday
ms: dari Rabu berikutnya

en: from next Thursday
ms: dari Khamis berikutnya

en: from next Friday
ms: dari Jumaat berikutnya

en: from next Saturday
ms: dari Sabtu berikutnya

en: from next Sunday
ms: dari Ahad berikutnya

en: to next Monday
ms: hingga Isnin berikutnya

en: to next Tuesday
ms: hingga Selasa berikutnya

en: to next Wednesday
ms: hingga Rabu berikutnya

en: to next Thursday
ms: hingga Khamis berikutnya

en: to next Friday
ms: hingga Jumaat berikutnya

en: to next Saturday
ms: hingga Sabtu berikutnya

en: to next Sunday
ms: hingga Ahad berikutnya

en: January
ms: Januari

en: February
ms: Februari

en: March
ms: Mac

en: May
ms: Mei

en: June
ms: Jun

en: July
ms: Julai

en: August
ms: Ogos

en: October
ms: Oktober

en: December
ms: Disember

en: from Today
ms: dari Hari ini

en: from Tomorrow
ms: dari Esok

en: from Yesterday
ms: dari Semalam

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
ms: dari %1$s %2$s

en: to Today
ms: hinga Hari ini

en: to Tomorrow
ms: hingga Esok

en: to Yesterday
ms: hingga Semalam

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
ms: sehingga %1$s %2$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
ms: Peristiwa Baharu %1$s %2$s

en: New Event Today
ms: Peristiwa Baharu Hari Ini

en: New Event Tomorrow
ms: Peristiwa Baharu Esok Hari

en: New Event Yesterday
ms: Peristiwa Baharu Semalam

en: New Event next Monday
ms: Peristiwa Baharu Isnin Berikutnya

en: New Event next Tuesday
ms: Peristiwa Baharu Selasa Berikutnya

en: New Event next Wednesday
ms: Peristiwa Baharu Rabu Berikutnya

en: New Event next Thursday
ms: Peristiwa Baharu Khamis Berikutnya

en: New Event next Friday
ms: Peristiwa Baharu Jumaat Berikutnya

en: New Event next Saturday
ms: Peristiwa Baharu Sabtu Berikutnya

en: New Event next Sunday
ms: Peristiwa Baharu Ahad Berikutnya

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Januari

en: New Event on February %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Februari

en: New Event on March %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Mac

en: New Event on April %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d April

en: New Event on May %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Mei

en: New Event on June %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Jun

en: New Event on July %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Julai

en: New Event on August %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Ogos

en: New Event on September %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d September

en: New Event on October %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Oktober

en: New Event on November %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d November

en: New Event on December %d
ms: Peristiwa Baharu pada %d Disember

en: Edit Details…
ms: Sunting Perincian…

en: Another event deleted
ms: Peristiwa lain dipadamkan

en: Event deleted
ms: Peristiwa dipadamkan

en: Week
ms: Minggu

en: Month
ms: Bulan

en: Year
ms: Tahun

[ctx: tooltip]
en: Add a new event
ms: Tambah satu peristiwa baharu

en: Manage your calendars
ms: Urus kalendar anda

[ctx: tooltip]
en: Search for events
ms: Gelintar peristiwa

en: _Online Accounts…
ms: Akaun _Dalam Talian…

en: _Weather
ms: _Cuaca

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _About Calendar
ms: Perih_al Kalendar

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: New event
ms: Peristiwa baharu

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ms: Tutup tetingkap

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Gelintar

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ms: Tunjuk bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ms: Pintasan

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ms: Kembali

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
ms: Maju

[ctx: shortcut window]
en: Show today
ms: Tunjuk hari ini

[ctx: shortcut window]
en: Next view
ms: Pandangan berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Previous view
ms: Pandangan terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: View
ms: Pandangan

[ctx: shortcut window]
en: Week view
ms: Pandangan minggu

[ctx: shortcut window]
en: Month view
ms: Pandangan bulan

[ctx: shortcut window]
en: Year view
ms: Pandangan tahun

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
ms: Peristiwa yang anda cuba ubah suai adalah berulangan. Perubahan yang anda pilih sepatutnya dilaksana pada:

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Only This Event
ms: _Hanya Peristiwa Ini

en: _Subsequent events
ms: Peristiwa berikutn_ya

en: _All events
ms: Semu_a peristiwa

en: New Event…
ms: Peristiwa Baharu…

en: Other event | Other %d events
ms[0]: Peristiwa lain
ms[1]: %d peristiwa lain

en: week %d
ms: minggu %d

en: No events
ms: Tiada peristiwa

en: Add Event…
ms: Tambah Peristiwa…

en: Show Weather
ms: Tunjuk Cuaca

en: Automatic Location
ms: Lokasi Automatik
