gnome-calendar master - en to sr translation catalogue (279 entries)

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Access and manage your calendars
sr: Pristupite i upravljajte kalendarom

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
sr: Calendar;Event;Reminder;Kalendar;Događaj;Podsetnik;Kalendar;Događaj;Podsetnik;Dogadjaj;

en: Window maximized
sr: Uvećan prozor

en: Window maximized state
sr: Stanje uvećanog prozora

en: Window size
sr: Veličina prozora

en: Window size (width and height).
sr: Veličina prozora (širina i visina).

en: Type of the active view
sr: Vrsta radnog prikaza

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
sr: Vrsta prikaza radnog prozora, podrazumvano je: mesečni prikaz

en: Weather Service Configuration
sr: Podešavanje usluge vremenske prognoze

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
sr: Da li se vremenski izveštaji prikazuju, da li se automatska lokacija i naziv lokacije koriste

en: Zoom level of the week grid
sr: Nivo uvećanja nedeljnog pregleda

en: The current zoom level of the week grid
sr: Trenutni nivo uvećanja nedeljnog pregleda

en: Manage your schedule
sr: Upravljajte vašim rasporedom

en: GNOME Calendar is an elegant tool to help you plan and stay on top of your schedule for upcoming days and weeks, whether your months are filled with meetings and appointments, public events, travel logistics, or other commitments in your life.
sr: Gnomov Kalendar je elegantan alat koji vam pomaže da isplanirate i rasporedite predstojeće obaveze, bilo da je mesec ispunjen sastancima, javnim događajima, putovanjima ili drugim dešavanjima.

en: Easily create and manage unlimited calendars and events with GNOME Calendar's infinite scrolling month view, week timetable, and scheduling list view.
sr: Sa lakoćom napravite i upravljajte neograničenim brojem kalendara i događaja uz Gnomov kalendar i njegov neprekidan mesečni pregled, sedmični raspored u vidu tabele, ili spisak zakazanih događaja.

en: Integrating the latest GNOME technologies and design best practices, GNOME Calendar builds on top of the mature Evolution data server to manage large quantities of events and to provide integration with other applications. You can add calendars from various online calendaring services (like NextCloud, Google Calendar, and CalDAV / WebDAV servers), enabling you to synchronize your events across multiple devices and platforms. GNOME Calendar also supports local and offline calendaring, so you can use it anywhere and anytime while travelling (or after civilization's collapse.)
sr: Inegrišući najnovije tehnologije Gnoma i primere dobre prakse, Gnomov Kalendar koristi unapređen Evolucijin server za upravljanje velikim brojem događaja i integraciju sa drugim aplikacijama. Kalendar možete dodati iz raznih mrežnih servisa za kalendare (kao što su NextCloud, Google Kaledar, i CalDAV / WebDAV servisi), što će vam omogućiti sinhronizacije događaja na više platformi i uređaja. Gnomov Kalendar podržava rad na mreži ili van nje, tako da ga možete koristiti bilo kad i bilo gde, tokom putovanja (ili nakon kolapsa civilizacije).

en: Week view
sr: Nedeljni pregled

en: Month view
sr: Mesečni pregled

en: Event editor
sr: Uređivač događaja

en: The GNOME Project
sr: Gnom projekat

en: Read-Only Calendar
sr: Kalendar samo za čitanje

en: Display Calendar
sr: Prikaži kalendar

en: Edit calendar
sr: Uredi kalendar

en: Calendar Settings
sr: Podešavanje kalendara

note: Create the new toast TRANSLATORS: %s is a calendar name.
en: Calendar “%s” removed
sr: Kalendar „%s“ je uklonjen

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: Calendars
sr: Kalendari

en: _Add Calendar
sr: _Dodaj kalendar

en: Calendar URL
sr: Adresa kalendara

en: Location
sr: Mesto

en: On This Computer
sr: Na ovom računaru

en: Edit Calendar
sr: Uredi kalendar

en: Account
sr: Nalog

en: Open in Settings
sr: Otvori u Podešavanjima

en: Calendar Name
sr: Naziv kalendara

en: Color
sr: Boja

en: _Display Calendar
sr: _Prikaži kalendar

en: Default _Calendar
sr: Podrazumevani _kalendar

en: Add new events to this calendar by default
sr: Podrazumevano dodaj nove događaje u ovaj kalendar

en: _Remove Calendar
sr: _Ukloni kalendar

en: Add Calendar | Add %1$u Calendars
sr[0]: Dodaj %1$u kalendar
sr[1]: Dodaj %1$u kalendara
sr[2]: Dodaj %1$u kalendara
sr[3]: Dodaj %1$u kalendar

[ctx: button]
en: Add Calendar
sr: Dodaj kalendar

en: The URL you have entered appears to be invalid.
sr: Izgleda da je adresa koju ste uneli neispravna.

en: A valid user and password are required to connect to this calendar.
sr: Ispravno korisničko ime i lozinka su potrebni za povezivanje na ovaj kalendar.

en: New Calendar
sr: Novi kalendar

en: Create a Local Calendar
sr: Novi lokalni kalendar

en: Connect to an Online Calendar
sr: Poveži se na kalendar na mreži

en: HTTPS, CalDAV, or Webcal URLs are supported. Online calendars that can only be updated by the provider will be added as read-only.
sr: Podržane su HTTPS, KalDAV ili Vebkal adrese. Kalendari na mreži koji mogu biti ažurirani samo od strane izdavača će biti prikazani samo za čitanje.

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
sr: Ukoliko kalendar pripada jednom od postojećih naloga na mreži, možete ga dodati kroz podešavanja <a href="GOA">naloga na mreži</a>.

en: Credentials
sr: Podaci za pristup

en: User
sr: Korisnik

en: Password
sr: Lozinka

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Connect
sr: _Poveži se

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
sr[0]: pre %1$u dana, %2$u sata i %3$u minuta
sr[1]: pre %1$u dana, %2$u sata i %3$u minuta
sr[2]: pre %1$u dana, %2$u sati i %3$u minuta
sr[3]: pre jednog dana, jednog sata i jednog minuta

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
sr[0]: pre %1$u dana, %2$u sata i %3$u minuta
sr[1]: pre %1$u dana, %2$u sata i %3$u minuta
sr[2]: pre %1$u dana, %2$u sati i %3$u minuta
sr[3]: pre jednog dana, jednog sata i jednog minuta

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
sr[0]: pre %1$u dana, %2$u sata i %3$u minuta
sr[1]: pre %1$u dana, %2$u sata i %3$u minuta
sr[2]: pre %1$u dana, %2$u sati i %3$u minuta
sr[3]: pre jednog dana, jednog sata i jednog minuta

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
sr[0]: pre %1$u dana, %2$u sata i %3$u minuta
sr[1]: pre %1$u dana, %2$u sata i %3$u minuta
sr[2]: pre %1$u dana, %2$u sati i %3$u minuta
sr[3]: pre jednog dana, jednog sata i jednog minuta

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
sr[0]: pre %1$u dana i %2$u sata
sr[1]: pre %1$u dana i %2$u sata
sr[2]: pre %1$u dana i %2$u sati
sr[3]: pre jednog dana i jednog sata

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
sr[0]: pre %1$u dana i %2$u sata
sr[1]: pre %1$u dana i %2$u sata
sr[2]: pre %1$u dana i %2$u sati
sr[3]: pre jednog dana i jednog sata

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
sr[0]: pre %1$u dan i %2$u minut
sr[1]: pre %1$u dana i %2$u minuta
sr[2]: pre %1$u dana i %2$u minuta
sr[3]: pre jednog dana i jednog minuta

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
sr[0]: pre %1$u dan i %2$u minut
sr[1]: pre %1$u dana i %2$u minuta
sr[2]: pre %1$u dana i %2$u minuta
sr[3]: pre jednog dana i jednog minuta

en: %1$u day before | %1$u days before
sr[0]: pre %1$u dan
sr[1]: pre %1$u dana
sr[2]: pre %1$u dana
sr[3]: pre jednog dana

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
sr[0]: pre %1$u sat i %2$u minut
sr[1]: pre %1$u sata i %2$u minuta
sr[2]: pre %1$u sati i %2$u minuta
sr[3]: pre jednog sata i jednog minuta

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
sr[0]: pre %1$u sat i %2$u minut
sr[1]: pre %1$u sata i %2$u minuta
sr[2]: pre %1$u sati i %2$u minuta
sr[3]: pre jednog sata i jednog minuta

en: %1$u hour before | %1$u hours before
sr[0]: pre %1$u sat
sr[1]: pre %1$u sata
sr[2]: pre %1$u sati
sr[3]: pre jednog sata

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
sr[0]: pre %1$u minut
sr[1]: pre %1$u minuta
sr[2]: pre %1$u minuta
sr[3]: pre jednog minuta

en: Event start time
sr: Početno vreme događaja

en: Toggle Alarm Sound
sr: Uključi zvuk alarma

en: Remove Alarm
sr: Ukloni alarm

en: This calendar is hidden
sr: Ovaj kalendar je sakriven

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S". * Please make sure these abbreviations match GNOME Shell's * abbreviations for your language.
en: S
sr: N

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
sr: P

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
sr: U

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
sr: S

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
sr: Č

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
sr: P

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Done
sr: Urađeno

en: New Event
sr: Novi događaj

en: <b>This event is part of a read-only calendar</b>
    You cannot delete or change this event.
sr: <b>Ovaj događaj je deo kalendara koji se može samo čitati</b>
    Ne možete da obrišete ili izmenite ovaj događaj.

en: Select Calendar
sr: Odaberi kalendar

en: _Done
sr: _Gotovo

en: Schedule
sr: Zakaži

en: Reminders
sr: Podsetnici

en: Notes
sr: Beleške

en: Delete Event
sr: Obriši događaj

en: Add Reminder
sr: Dodaj podsetnik

en: Event start
sr: Početak događaja

en: 5 Minutes
sr: 5 minuta

en: 10 Minutes
sr: 10 minuta

en: 15 Minutes
sr: 15 minuta

en: 30 Minutes
sr: 30 minuta

en: 1 Hour
sr: 1 sat

en: 1 Day
sr: 1 dan

en: 2 Days
sr: 2 dana

en: 3 Days
sr: 3 dana

en: 1 Week
sr: 1 nedelja

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: Last %A
sr: Poslednji %A

en: Yesterday
sr: Juče

en: Today
sr: Danas

en: Tomorrow
sr: Sutra

note: Translators: %A is the weekday name (e.g. Sunday, Monday, etc)
en: This %A
sr: Ovaj %A

en: All Day
sr: Čitav dan

en: Starts
sr: Počinje

en: Ends
sr: Završava

en: Repeat
sr: Ponovi

en: No Repeat
sr: Bez ponavljanja

en: Daily
sr: Dnevno

en: Monday – Friday
sr: Ponedeljak – Petak

en: Weekly
sr: Nedeljno

en: Monthly
sr: Mesečno

en: Yearly
sr: Godišnje

en: End Repeat
sr: kraj ponavljanja

en: Forever
sr: Zauvek

en: Number of Occurrences
sr: Broj ponavljanja

en: Until Date
sr: Do datuma

en: End Repeat Date
sr: Krajnji datum ponavljanja

en: Title
sr: Naziv

en: AM
sr: prepodne

en: PM
sr: popodne

en: Quit GNOME Calendar
sr: Izađi iz Gnomovog kalendara

en: Display version number
sr: Prikazuje broj izdanja

en: Enable debug messages
sr: Omogući poruke za popravljanje grešaka

en: Open calendar on the passed date
sr: Otvara kalendar za prošli datum

en: Open calendar showing the passed event
sr: Otvara kalendar koji prikazuje prošli događaj

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
sr: Autorska prava © 2012–%d autori Kalendara

en: Weather
sr: Vremenska prognoza

en: Manage Calendars
sr: Upravljaj kalendarima

en: _Calendars
sr: _Kalendari

en: _Synchronize Calendars
sr: _Usaglasi kalendare

en: _Manage Calendars…
sr: _Upravljaj kalendarima…

en: January
sr: januar

en: February
sr: februar

en: March
sr: mart

en: April
sr: april

en: May
sr: maj

en: June
sr: jun

en: July
sr: jul

en: August
sr: avgust

en: September
sr: septembar

en: October
sr: oktobar

en: November
sr: novembar

en: December
sr: decembar

en: Today %s
sr: Danas %s

en: Tomorrow %s
sr: Sutra%s

en: Yesterday %s
sr: Juče %s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Today, 19:00 — 22:00"
en: Today, %1$s — %2$s
sr: Danas, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Tomorrow, %1$s – %2$s
sr: Sutra, %1$s — %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 — 22:00"
en: Yesterday, %1$s – %2$s
sr: Juče, %1$s – %2$s

en: View Additional Details
sr: Pogledaj dodatne podatke

en: Edit Additional Details
sr: Uredi dodatne podatke

en: <b>This event is part of a read-only calendar</b>
        You cannot delete or change this event.
sr: <b>Ovaj događaj je deo kalendara koji se može samo čitati</b>
        Ne možete da obrišete ili izmenite ovaj događaj.

en: No event notes
sr: Nema beleški o događaju

note: Translators: %s is the meeting service name for the event (e.g. "Google Meet")
en: 
    
    On %s
sr: 
    
    Na %s

note: Translators: %s is a URL informed as the location of the event Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: 
    
    At %s
sr: 
    
    U %s

en: Unknown Service
sr: Nepoznata usluga

note: Translators: "Join" as in "Join meeting"
en: _Join
sr: _Pridruži me

en: %s (this calendar is read-only)
sr: %s (ovaj kalendar je samo za čitanje)

en: from next Monday
sr: od sledećeg ponedeljka

en: from next Tuesday
sr: od sledećeg utorka

en: from next Wednesday
sr: od sledeće srede

en: from next Thursday
sr: od sledećeg četvrtka

en: from next Friday
sr: od sledećeg petka

en: from next Saturday
sr: od sledeće subote

en: from next Sunday
sr: od sledeće nedelje

en: to next Monday
sr: do sledećeg ponedeljka

en: to next Tuesday
sr: do sledećeg utorka

en: to next Wednesday
sr: do sledeće srede

en: to next Thursday
sr: do sledećeg četvrtka

en: to next Friday
sr: do sledećeg petka

en: to next Saturday
sr: do sledeće subote

en: to next Sunday
sr: do sledeće nedelje

en: from Today
sr: od danas

en: from Tomorrow
sr: od sutra

en: from Yesterday
sr: od juče

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
sr: od %1$s %2$s

en: to Today
sr: do danas

en: to Tomorrow
sr: do sutra

en: to Yesterday
sr: do juče

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
sr: do %1$s %2$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
sr: Novi događaj %1$s %2$s

en: New Event Today
sr: Novi događaj danas

en: New Event Tomorrow
sr: Novi događaj sutra

en: New Event Yesterday
sr: Novi događaj juče

en: New Event next Monday
sr: Novi događaj sledećeg ponedeljka

en: New Event next Tuesday
sr: Novi događaj sledećeg utorka

en: New Event next Wednesday
sr: Novi događaj sledeće srede

en: New Event next Thursday
sr: Novi događaj sledećeg četvrtka

en: New Event next Friday
sr: Novi događaj sledećeg petka

en: New Event next Saturday
sr: Novi događaj sledeće subote

en: New Event next Sunday
sr: Novi događaj sledeće nedelje

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
sr: Novi događaj za %d. januar

en: New Event on February %d
sr: Novi događaj za %d. februar

en: New Event on March %d
sr: Novi događaj za %d. mart

en: New Event on April %d
sr: Novi događaj za %d. april

en: New Event on May %d
sr: Novi događaj za %d. maj

en: New Event on June %d
sr: Novi događaj za %d. jun

en: New Event on July %d
sr: Novi događaj za %d. jul

en: New Event on August %d
sr: Novi događaj za %d. avgust

en: New Event on September %d
sr: Novi događaj za %d. septembar

en: New Event on October %d
sr: Novi događaj za %d. oktobar

en: New Event on November %d
sr: Novi događaj za %d. novembar

en: New Event on December %d
sr: Novi događaj za %d. decembar

en: Edit Details…
sr: Uredi pojedinosti…

en: Add
sr: Dodaj

en: Search Events
sr: Traži događaje

en: Search events
sr: Traži događaje

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing Remote Calendars
sr: Usklađujem udaljene kalendare

[ctx: tooltip]
en: Search
sr: Pretraga

[ctx: tooltip]
en: Add Event
sr: Dodaj događaj

en: Show Weather
sr: Prikaži prognozu…

en: Automatic Location
sr: Automatska lokacija

en: Search locations
sr: Traži lokacije

en: Week
sr: Sedmica

en: Month
sr: Mesec

en: Another event deleted
sr: Drugi događaj je obrisan

en: Event deleted
sr: Događaj je obrisan

en: Could not import some files: Not ICS files
sr: Ne mogu da uvezem neke datoteke: nije ICS datoteka

en: Could not import “%s”: Not an ICS file
sr: Ne mogu da uvezem „%s“: nije ICS datoteka

en: Drop Event Files to Import
sr: Prevucite datoteke događaja za uvoz

en: Main Menu
sr: Glavni meni

en: _Today
sr: _Danas

en: Go to Today
sr: Ide na današnji dan

en: _Week
sr: Sedmic_a

en: _Month
sr: _Mesec

en: _Date & Time Settings…
sr: _Podešavanje vremena i datuma...

en: _Online Accounts…
sr: Nal_ozi na mreži…

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Prečice _tastature

en: _About Calendar
sr: _O Kalendaru

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
sr: Otvori glavni meni

[ctx: shortcut window]
en: Open Calendars Menu
sr: Otvori meni kalandara

[ctx: shortcut window]
en: New Event
sr: Novi događaj

[ctx: shortcut window]
en: Manage Calendars
sr: Upravljaj kalendarima

[ctx: shortcut window]
en: Synchronize Calendars
sr: Usaglasi kalendare

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sr: Zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sr: Prikaži pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sr: Prečice

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Navigacija

[ctx: shortcut window]
en: Go Back
sr: Nazad

[ctx: shortcut window]
en: Go Forward
sr: Idi napred

[ctx: shortcut window]
en: Show Today
sr: Prikaži današnje

[ctx: shortcut window]
en: Next View
sr: Sledeći pregled

[ctx: shortcut window]
en: Previous View
sr: Prethodni pregled

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Pregled

[ctx: shortcut window]
en: Week View
sr: Nedeljni pregled

[ctx: shortcut window]
en: Month View
sr: Mesečni pregled

en: Import %d event | Import %d events
sr[0]: Uvezi %d događaj
sr[1]: Uvezi %d događaja
sr[2]: Uvezi %d događaja
sr[3]: Uvezi jedan događaj

en: Import Files…
sr: Uvezi datoteke…

en: _Import
sr: Uvez_i

en: C_alendar
sr: _Kalendar

en: No error
sr: Nema greške

en: Bad argument to function
sr: Loš argument funkcije

en: Failed to allocate a new object in memory
sr: Nisam uspeo da zahvatim u memoriji prostora za novi objekat

en: File is malformed, invalid, or corrupted
sr: Datoteka je loše napravljena, neispravna ili oštećena

en: Failed to parse the calendar contents
sr: Nisam uspeo da obradim sadržaj kalendara

en: Failed to read file
sr: Nisam uspeo da pročitam datoteku

en: Internal error
sr: Unutrašnja greška

en: File is not an iCalendar (.ics) file
sr: Datoteka nije iCalendar (.ics) vrste

en: Description
sr: Opis

en: On-going
sr: Tekuće

en: No events
sr: Bez događaja

en: New Event…
sr: Novi događaj…

en: 00 AM
sr: 00 PrP

en: Other event | Other %d events
sr[0]: Drugi %d događaj
sr[1]: Druga %d događaja
sr[2]: Drugih %d događaja
sr[3]: Drugi događaj

en: week %d
sr: nedelja %d

en: Modify Multiple Events?
sr: Izmeni više događaja?

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
sr: Događaj koji pokušavate da izmenite se ponavlja. Izmene koje želite da napravite se odnose na:

en: _Only This Event
sr: _Samo za ovaj događaj

en: _Subsequent Events
sr: _Prateći događaji

en: _All Events
sr: _Svi događaji

en: Google Meet
sr: Gugl Mit (Google Meet)

en: Jitsi
sr: Džitsi (Jitsi)

en: Whereby
sr: Verbaj (Whereby)

en: Zoom
sr: Zum (Zoom)

en: Microsoft Teams
sr: Majkrosoft Tims
