gnome-calendar master - en to eu translation catalogue (325 entries)

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Access and manage your calendars
eu: Atzitu eta kudeatu zure egutegiak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Calendar;Event;Reminder;
eu: Egutegia;Gertaera;Oroigarria;

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state
eu: Leiho maximizatuaren egoera

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Window size (width and height).
eu: Leihoaren tamaina (zabalera eta altuera).

en: Type of the active view
eu: Ikuspegi aktiboaren mota

en: Type of the active window view, default value is: monthly view
eu: Leihoaren ikuspegi aktiboaren mota. Balio lehenetsia: hileko ikuspegia

en: Weather Service Configuration
eu: Eguraldi-zerbitzuaren konfigurazioa

en: Whether weather reports are shown, automatic locations are used and a location-name
eu: Eguraldi-txostenak erakusten badira, kokaleku automatikoak eta kokalekuaren izen bat erabiliko dira

en: Zoom level of the week grid
eu: Asteko saretaren zoom-maila

en: The current zoom level of the week grid
eu: Asteko saretaren uneko zoom-maila

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Manage your schedule
eu: Kudeatu zure programazioa

en: GNOME Calendar is an elegant tool to help you plan and stay on top of your schedule for upcoming days and weeks, whether your months are filled with meetings and appointments, public events, travel logistics, or other commitments in your life.
eu: GNOMEren Egutegia datozen egun eta asteetan dituzun zereginak eta hitzorduak antolatzeko tresna dotorea da. Bilerak eta hitzorduak, gertaera publikoak, bidaien logistika edo beste edozein zeregin antolatzeko balioko dizu.

en: Easily create and manage unlimited calendars and events with GNOME Calendar's infinite scrolling month view, week timetable, and scheduling list view.
eu: Sortu eta kudeatu egutegiak eta gertaerak nahieran GNOMEren Egutegiak eskaintzen duen hilabeteen ikuspegi mugagabean, asteen araberako ordutegian zein programazioko zerrenda-ikuspegian.

en: Integrating the latest GNOME technologies and design best practices, GNOME Calendar builds on top of the mature Evolution data server to manage large quantities of events and to provide integration with other applications. You can add calendars from various online calendaring services (like NextCloud, Google Calendar, and CalDAV / WebDAV servers), enabling you to synchronize your events across multiple devices and platforms. GNOME Calendar also supports local and offline calendaring, so you can use it anywhere and anytime while travelling (or after civilization's collapse.)
eu: GNOMEren azken teknologiak eta diseinuko praktika onenak integratuz, Egutegia aplikazioa Evolution datu-zerbitzari helduaren gainean eraiki da, gertaeren kopuru handiak kudeatzeko eta beste aplikazio batzuekin integratzeko. Lineako zebitzu anitzetako egutegiak gehitu ditzakezu (NextCloud, Google Calendar, CalDAV/WebDAV zerbizariak...), zure gertaerak gailu eta plataforma askotan sinkronizatu ahal izateko. GNOMEren Egutegiak egutegi lokalak eta lineaz kanpokoak ere onartzen ditu, edonon eta edonoiz erabili ahal ditzazun bidaiatzen ari zaren bitartean (edo zibilizazioak kolapsatu ondoren).

en: calendars
eu: egutegiak

en: calendaring
eu: egutegia

en: events
eu: gertareak

en: meetings
eu: bilerak

en: appointments
eu: hitzorduak

en: scheduling
eu: programazioa

en: planning
eu: planifikazioa

en: reminders
eu: oroigarriak

en: alarms
eu: alarmak

en: weather
eu: eguraldia

en: forecasting
eu: iragarpena

en: Month view
eu: Hileko ikuspegia

en: Week view
eu: Asteko ikuspegia

en: Agenda view
eu: Agendaren ikuspegia

en: Event editor
eu: Gertaeren editorea

note: * Translators: %1$s is the start date, %2$s is the start time, * %3$s is the end date, and %4$s is the end time.
en: %1$s %2$s – %3$s %4$s
eu: %1$s %2$s — %3$s %4$s

en: Read-Only Calendar
eu: Irakurtzeko soilik den egutegia

en: Display Calendar
eu: Bistaratu egutegia

en: Edit calendar
eu: Editatu egutegia

en: Calendar Settings
eu: Egutegiaren ezarpenak

en: Calendars
eu: Egutegiak

en: _Add Calendar
eu: _Gehitu egutegia

note: Create the new toast TRANSLATORS: %s is a calendar name.
en: Calendar “%s” removed
eu: “%s” egutegia kendu egin da

en: _Undo
eu: _Desegin

en: Edit Calendar
eu: Editatu egutegia

en: Account
eu: Kontua

en: Open in Settings
eu: Ireki hobespenetan

en: Location
eu: Kokalekua

en: Calendar Name
eu: Egutegiaren izena

en: Color
eu: Kolorea

en: _Display Calendar
eu: _Bistaratu egutegia

en: _Export Calendar
eu: _Esportatu egutegia

en: _Remove Calendar
eu: _Kendu egutegia

en: Calendar URL
eu: Egutegiaren URLa

en: On This Computer
eu: Ordenagailu honetan

en: Export Calendar
eu: Esportatu egutegia

en: New Calendar
eu: Egutegi berria

en: Create a Local Calendar
eu: Sortu egutegi lokala

en: Connect to an Online Calendar
eu: Konektatu lineako egutegi batekin

en: HTTPS, CalDAV, or Webcal URLs are supported. Online calendars that can only be updated by the provider will be added as read-only.
eu: HTTPS, CalDAV eta Webcal URLak onartzen dira. Hornitzaileak soilik eguneratu ditzakeen lineako egutegiak soilik irakurtzeko moduan gehituko dira.

en: If the calendar belongs to one of your online accounts, you can add it through the <a href="GOA">online account settings</a>.
eu: Egutegia zure lineako kontu batena bada, <a href="GOA">lineako kontuaren ezarpenak</a> bidez gehi dezakezu.

[ctx: button]
en: Add Calendar
eu: Gehitu egutegia

en: Credentials
eu: Kredentzialak

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Password
eu: Pasahitza

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Connect
eu: _Konektatu

en: Add Calendar | Add %1$u Calendars
eu[0]: Gehitu egutegia
eu[1]: Gehitu %1$u egutegi

en: The URL you have entered appears to be invalid.
eu: Sartu duzun URLak baliogabea dirudi.

en: A valid user and password are required to connect to this calendar.
eu: Baliozko erabiltzaile eta pasahitza behar dira egutegi horrekin konektatzeko.

en: This calendar is hidden
eu: Egutegi hau ezkutuan dago

en: Month
eu: Hila

en: Previous Month
eu: Aurreko hila

en: Next Month
eu: Hurrengo hila

en: Year
eu: Urtea

en: Previous Year
eu: Aurreko urtea

en: Next Year
eu: Hurrengo urtea

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S". * Please make sure these abbreviations match GNOME Shell's * abbreviations for your language.
en: S
eu: I

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
eu: A

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
eu: A

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
eu: A

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
eu: O

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
eu: O

[ctx: grid saturday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Saturday
en: S
eu: L

en: Remove Alarm
eu: Kendu alarma

en: %1$u day, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hour, and %3$u minutes before
eu[0]: Egun %1$u, ordu %2$u eta minutu %3$u lehenago
eu[1]: Egun %1$u, ordu %2$u eta %3$u minutu lehenago

en: %1$u day, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u day, %2$u hours, and %3$u minutes before
eu[0]: Egun %1$u, %2$u ordu eta minutu %3$u lehenago
eu[1]: Egun %1$u, %2$u ordu eta %3$u minutu lehenago

en: %1$u days, %2$u hour, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hour, and %3$u minutes before
eu[0]: %1$u egun, ordu %2$u eta minutu %3$u lehenago
eu[1]: %1$u egun, ordu %2$u eta %3$u minutu lehenago

en: %1$u days, %2$u hours, and %3$u minute before | %1$u days, %2$u hours, and %3$u minutes before
eu[0]: %1$u egun, %2$u ordu eta minutu %3$u lehenago
eu[1]: %1$u egun, %2$u ordu eta %3$u minutu lehenago

en: %1$u day and %2$u hour before | %1$u day and %2$u hours before
eu[0]: Egun %1$u eta ordu %2$u lehenago
eu[1]: Egun %1$u eta %2$u ordu lehenago

en: %1$u days and %2$u hour before | %1$u days and %2$u hours before
eu[0]: %1$u egun eta ordu %2$u lehenago
eu[1]: %1$u egun eta %2$u ordu lehenago

en: %1$u day and %2$u minute before | %1$u day and %2$u minutes before
eu[0]: Egun %1$u eta minutu %2$u lehenago
eu[1]: Egun %1$u eta %2$u minutu lehenago

en: %1$u days and %2$u minute before | %1$u days and %2$u minutes before
eu[0]: %1$u egun eta minutu %2$u lehenago
eu[1]: %1$u egun eta %2$u minutu lehenago

en: %1$u day before | %1$u days before
eu[0]: Egun %1$u lehenago
eu[1]: %1$u egun lehenago

en: %1$u hour and %2$u minute before | %1$u hour and %2$u minutes before
eu[0]: Ordu %1$u eta minutu %2$u lehenago
eu[1]: Ordu %1$u eta %2$u minutu lehenago

en: %1$u hours and %2$u minute before | %1$u hours and %2$u minutes before
eu[0]: %1$u ordu eta minutu %2$u lehenago
eu[1]: %1$u ordu eta %2$u minutu lehenago

en: %1$u hour before | %1$u hours before
eu[0]: Ordu %1$u lehenago
eu[1]: %1$u ordu lehenago

en: %1$u minute before | %1$u minutes before
eu[0]: Minutu %1$u lehenago
eu[1]: %1$u minutu lehenago

en: Event start time
eu: Gertaeraren hasierako ordua

en: Copy email
eu: Kopiatu posta

en: Delegated to:
eu: Eskuordetu honi:

en: optional
eu: aukerakoa

en: Participants
eu: Parte-hartzaileak

en: Accepted
eu: Onartua

en: Tentative
eu: Behin behinekoa

en: Declined
eu: Baztertua

en: Delegated
eu: Eskuordetua

en: Not responded
eu: Ez erantzuna

en: %1$u accepted | %1$u accepted
eu[0]: %1$u onartu da
eu[1]: %1$u onartu dira

en: %1$u maybe | %1$u maybe
eu[0]: %1$u agian
eu[1]: %1$u egun lehenago

en: %1$u declined | %1$u declined
eu[0]: %1$u baztertu da
eu[1]: %1$u baztertu dira

en: %1$u delegated | %1$u delegated
eu[0]: %1$u eskuordetu da
eu[1]: %1$u eskuordetu dira

en: %1$u not responded | %1$u not responded
eu[0]: %1$u ez dira erantzun
eu[1]: %1$u minutu lehenago

en: Resources
eu: Baliabideak

en: Edit Date
eu: Editatu data

en: Edit date
eu: Editatu data

en: Date
eu: Data

en: Time
eu: Ordua

en: Edit Time
eu: Editatu ordua

en: Change Timezone
eu: Aldatu ordu-zona

en: Edit time
eu: Editatu ordua

en: _Done
eu: _Eginda

en: This event is in a read-only calendar. It cannot be edited or deleted.
eu: Gertaera hau irakurtzeko soilik den egutegi batean dago. Ezin da editatu edo ezabatu.

en: Reminders
eu: Oroigarriak

en: _Delete Event
eu: _Ezabatu gertaera

en: _Save
eu: _Gorde

en: New Event
eu: Gertaera berria

en: Event Details
eu: Gertaeraren xehetasunak

en: Edit Event
eu: Editatu gertaera

en: Organizer
eu: Antolatzailea

en: Add Reminder
eu: Gehitu oroigarria

en: Event start
eu: Getaeraren hasiera

en: 5 Minutes
eu: 5 minutu

en: 10 Minutes
eu: 10 minutu

en: 15 Minutes
eu: 15 minutu

en: 30 Minutes
eu: 30 minutu

en: 1 Hour
eu: Ordu 1

en: 1 Day
eu: Egun 1

en: 2 Days
eu: 2 egun

en: 3 Days
eu: 3 egun

en: 1 Week
eu: Aste 1

en: _All Day
eu: _Egun osoa

en: Start Date
eu: Hasierako eguna

en: End Date
eu: Amaierako eguna

en: _Time Slot
eu: _Denbora-tartea

en: Start Time
eu: Hasierako ordua

en: End Time
eu: Amaierako ordua

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: No Repeat
eu: Ez errepikatu

en: Daily
eu: Egunero

en: Monday – Friday
eu: Astelehena – Ostirala

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilero

en: Yearly
eu: Urtero

en: End Repeat
eu: Errepikapenaren amaiera

en: Forever
eu: Inoiz ez

en: Number of Occurrences
eu: Agerraldien kopurua

en: Until Date
eu: Egun jakin batean

en: End Repeat Date
eu: Errepikapena amaitzen den eguna

en: Title
eu: Titulua

en: Select Timezone
eu: Hautatu ordu-zona

en: Search Locations
eu: Bilaketaren kokalekuak

en: Search for a Timezone
eu: Bilatu ordu-zona bat

en: Quit GNOME Calendar
eu: Irten GNOMEren Egutegia aplikaziotik

en: Display version number
eu: Erakutsi bertsio-zenbakia

en: Enable debug messages
eu: Gaitu mezuak araztea

en: Open calendar on the passed date
eu: Ireki egutegia igarotako datan

en: Open calendar showing the passed event
eu: Ireki egutegia igarotako gertaera erakutsiz

en: Copyright © 2012–%d The Calendar authors
eu: Copyright © 2012–%d Egutegiaren egileak

en: Weather
eu: Eguraldia

en: <b>This event is part of a read-only calendar</b>
        You cannot delete or change this event.
eu: <b>Gertaera hau irakurtzeko soilik den egutegi batean dago.</b>
        Ezin duzu gertaera hau ezabatu edo aldatu.

en: Export Event
eu: Esportatu gertaera

en: No event notes
eu: Ez dago gertaeraren oharrik

en: Open Location
eu: Ireki kokalekua

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Maiatza

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Today %s
eu: Gaur %s

en: Tomorrow %s
eu: Bihar %s

en: Yesterday %s
eu: Atzo %s

en: Today
eu: Gaur

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Yesterday
eu: Atzo

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, and %3$d is the year. This format string results in dates * like "November 21, 2020".
en: %1$s %2$d, %3$d
eu: %3$d %1$s %2$d

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 – 22:00"
en: Tomorrow, %1$s – %2$s
eu: Bihar, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is the start hour, and %2$s is the end hour, for * example: "Tomorrow, 19:00 – 22:00"
en: Yesterday, %1$s – %2$s
eu: Atzo, %1$s – %2$s

note: * Translators: %1$s is a month name (e.g. November), %2$d is the day * of month, %3$d is the year, %4$s is the start hour, and %5$s is the * end hour. This format string results in dates like: * * "November 21, 2021, 19:00 – 22:00".
en: %1$s %2$d, %3$d, %4$s – %5$s
eu: %3$d %1$s %2$d, %4$s – %5$s

en: View Additional Details
eu: Ikusi xehetasun gehigarriak

en: Edit Additional Details
eu: Editatu xehetasun gehigarriak

note: Translators: %s is the meeting service name for the event (e.g. "Google Meet")
en: 
    
    On %s
eu: 
    
    %s zerbitzuan

note: Translators: %s is a URL informed as the location of the event Translators: %s is the location of the event (e.g. "Downtown, 3rd Avenue")
en: 
    
    At %s
eu: 
    
    %s helbidean

note: * Translators: %a is the abbreviated day name, %B is the month name * and %d is the day of the month as a number between 0 and 31. * More formats can be found on the doc: * https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html
en: %a %B %d
eu: %a, %B %d

en: _Join
eu: _Elkartu

en: Unknown Service
eu: Zerbitzu ezezaguna

en: _Edit Details
eu: E_ditatu xehetasunak

en: _Save Event
eu: _Gorde gertaera

en: from next Monday
eu: datorren astelehenetik

en: from next Tuesday
eu: datorren asteartetik

en: from next Wednesday
eu: datorren asteazkenetik

en: from next Thursday
eu: datorren ostegunetik

en: from next Friday
eu: datorren ostiraletik

en: from next Saturday
eu: datorren larunbatetik

en: from next Sunday
eu: datorren igandetik

en: to next Monday
eu: datorren astelehenera arte

en: to next Tuesday
eu: datorren asteartera arte

en: to next Wednesday
eu: datorren asteazkenera arte

en: to next Thursday
eu: datorren ostegunera arte

en: to next Friday
eu: datorren ostiralera arte

en: to next Saturday
eu: datorren larunbatera arte

en: to next Sunday
eu: datorren igandera arte

en: from Today
eu: gaurtik

en: from Tomorrow
eu: bihartik

en: from Yesterday
eu: atzotik

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: from %1$s %2$s
eu: Noiztik: %1$s %2$s

en: to Today
eu: gaur arte

en: to Tomorrow
eu: atzo arte

en: to Yesterday
eu: bihar arte

note: Translators: * this is the format string for representing a date consisting of a month * name and a date of month.
en: to %1$s %2$s
eu: Nora: %1$s %2$s

note: Translators: %1$s is the start date (e.g. "from Today") and %2$s is the end date (e.g. "to Tomorrow")
en: New Event %1$s %2$s
eu: Gertaera berria: %1$s %2$s

en: New Event Today
eu: Gertaera berria: gaur

en: New Event Tomorrow
eu: Gertaera berria: bihar

en: New Event Yesterday
eu: Gertaera berria: atzo

en: New Event next Monday
eu: Gertaera berria: datorren astelehenean

en: New Event next Tuesday
eu: Gertaera berria: datorren asteartean

en: New Event next Wednesday
eu: Gertaera berria: datorren asteazkenean

en: New Event next Thursday
eu: Gertaera berria: datorren ostegunean

en: New Event next Friday
eu: Gertaera berria: datorren ostiralean

en: New Event next Saturday
eu: Gertaera berria: datorren larunbatean

en: New Event next Sunday
eu: Gertaera berria: datorren igandean

note: Translators: %d is the numeric day of month
en: New Event on January %d
eu: Gertaera berria: urtarrilak %d

en: New Event on February %d
eu: Gertaera berria: otsailak %d

en: New Event on March %d
eu: Gertaera berria: martxoak  %d

en: New Event on April %d
eu: Gertaera berria: apirilak %d

en: New Event on May %d
eu: Gertaera berria: maiatzak %d

en: New Event on June %d
eu: Gertaera berria: ekainak %d

en: New Event on July %d
eu: Gertaera berria: uztailak %d

en: New Event on August %d
eu: Gertaera berria: abuztuak %d

en: New Event on September %d
eu: Gertaera berria: irailak %d

en: New Event on October %d
eu: Gertaera berria: urriak %d

en: New Event on November %d
eu: Gertaera berria: azaroak %d

en: New Event on December %d
eu: Gertaera berria: abenduak %d

en: Search Events
eu: Bilatu gertaerak

en: Search events
eu: Bilatu gertaerak

en: No results found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: One result found | %u results found
eu[0]: Emaitza bat aurkitu da
eu[1]: %u emaitza aurkitu dira

[ctx: tooltip]
en: Synchronizing Remote Calendars
eu: Urreneko egutegiak sinkronizatzen

en: Show Weather
eu: Erakutsi eguraldia

en: Automatic Location
eu: Kokaleku automatikoa

en: Search locations
eu: Bilatu kokalekuak

en: Drop Event Files to Import
eu: Jaregin gertaera-fitxategiak haiek inportatzeko

en: Toggle Sidebar
eu: Txandakatu alboko barra

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

[ctx: tooltip]
en: Search
eu: Bilatu

en: _Month
eu: _Hilabetea

en: _Week
eu: _Astea

en: _Today
eu: _Gaur

en: Go to Today
eu: Joan gaurko egunera

[ctx: tooltip]
en: Add Event
eu: Gehitu gertaea

en: Manage Calendars
eu: Kudeatu egutegiak

en: _Synchronize Calendars
eu: _Sinkronizatu egutegiak

en: _Date & Time Settings…
eu: _Data eta orduaren ezarpenak…

en: _Online Accounts…
eu: _Lineako kontuak…

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Calendar
eu: Egutegia aplikazioari _buruz

en: Previous Week
eu: Aurreko astea

en: Next Week
eu: Hurrengo astea

en: Week
eu: Astea

en: Another event deleted
eu: Beste gertaera ezabatuta

en: Event deleted
eu: Gertaera ezabatuta

en: Could not import some files: Not ICS files
eu: Ezin dira zenbait fitxategi inportatu: Ez dira ICS fitxategiak

en: Could not import “%s”: Not an ICS file
eu: Ezin da “%s” inportatu: Ez da ICS fitxategia

en: Import Files…
eu: Inportatu fitxategiak…

en: _Import
eu: _Inportatu

en: C_alendar
eu: _Egutegia

en: Import %d event | Import %d events
eu[0]: Inportatu gertaera %d
eu[1]: Inportatu %d gertaera

en: Starts
eu: Hasten da

en: Ends
eu: Amaitzen da

en: Description
eu: Azalpena

en: No error
eu: Errorerik ez

en: Bad argument to function
eu: Funtziorako argumentu okerra

en: Failed to allocate a new object in memory
eu: Huts egin du objektu berri bat memorian esleitzeak

en: File is malformed, invalid, or corrupted
eu: Fitxategia gaizki osatuta dago, baliogabea da edo hondatuta dago

en: Failed to parse the calendar contents
eu: Huts egin du egutegi-edukiak analizatzeak

en: Failed to read file
eu: Huts egin du fitxategiaren irakurketak

en: Internal error
eu: Barneko errorea

en: File is not an iCalendar (.ics) file
eu: Fitxategia ez da iCalendar (.ics) motakoa

[ctx: shortcut dialog]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut dialog]
en: Open Main Menu
eu: Ireki menu nagusia

[ctx: shortcut dialog]
en: Toggle Sidebar
eu: Txandakatu alboko barra

[ctx: shortcut dialog]
en: New Event
eu: Gertaera berria

[ctx: shortcut dialog]
en: Manage Calendars
eu: Kudeatu egutegiak

[ctx: shortcut dialog]
en: Synchronize Calendars
eu: Sinkronizatu egutegiak

[ctx: shortcut dialog]
en: Close Window
eu: Itxi leihoa

[ctx: shortcut dialog]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut dialog]
en: Show Help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut dialog]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: shortcut dialog]
en: Navigation
eu: Nabigazioa

[ctx: shortcut dialog]
en: Go Back
eu: Joan atzera

[ctx: shortcut dialog]
en: Go Forward
eu: Joan aurrera

[ctx: shortcut dialog]
en: Show Today
eu: Erakutsi gaur

[ctx: shortcut dialog]
en: Next View
eu: Hurrengo ikuspegia

[ctx: shortcut dialog]
en: Previous View
eu: Aurreko ikuspegia

[ctx: shortcut dialog]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: shortcut dialog]
en: Month View
eu: Hileko ikuspegia

[ctx: shortcut dialog]
en: Week View
eu: Asteko ikuspegia

en: No events
eu: Gertaerarik ez

note: * Translators: %A is the full day name, %B is the month name * and %d is the day of the month as a number between 0 and 31. * More formats can be found on the doc: * https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html
en: %A %B %d
eu: %A, %B %d

en: New Event…
eu: Gertaera berria…

en: Other event | Other %d events
eu[0]: Beste gertaera bat
eu[1]: Beste %d gertaera

en: Hide Additional Events
eu: Ezkutatu gertaera gehigarriak

en: Show Additional Events
eu: Erakutsi gertaera gehigarriak

en: Modify Multiple Events?
eu: Aldatu gertaera anitz?

en: The event you are trying to modify is recurring. The changes you have selected should be applied to:
eu: Aldatzen saiatzen ari zaren gertaera errepikaria da. Hautatu dituzun aldaketak honakoei aplikatuko zaizkie:

en: _Only This Event
eu: _Soilik gertaera honi

en: _Subsequent Events
eu: _Hurrengo gertaerari

en: _All Events
eu: _Gertaera guztiei

en: Zoom
eu: Zooma

note: Map
en: View Map
eu: Ikusi mapa
