calls main - en to bg translation catalogue (126 entries)

en: Calls
bg: Обаждания

en: Phone
bg: Телефон

en: A phone dialer and call handler
bg: Избиране по телефон и приемане на обаждания

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
bg: телефон;обаждане;набиране;слушалка;telephone;call;phone;dial;dialer;pstn;

en: Calls (daemon)
bg: Обаждания (демон)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
bg: Избиране по телефон и приемане на обаждания (режим на демон)

en: Make phone and SIP calls
bg: Обаждане по телефон или SIP

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
bg: „Обаждане“ е проста и елегантна програма за телефония за GNOME. Може да се ползва със стандартен клетъчен модем за телефонни обаждания, както и за обаждания през Интернет (VoIP) с протокола SIP.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
bg: Обаждане

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
bg: История на обажданията

en: Whether calls should automatically use the default origin
bg: Дали обажданията автоматично да използват стандартния произход

en: The country code as reported by the modem
bg: Код на страната според модема

en: The country code is used for contact name lookup
bg: Кодът на страната се ползва за търсене на името на контакт

en: The plugins to load automatically
bg: Приставки за автоматично зареждане

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
bg: Тези приставки ще се заредят автоматично при стартирането на програмата.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
bg: Аудио кодери за обаждания по Интернет (VoIP), предпочитаните са отпред

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
bg: Предпочитаните аудио кодери за обаждания по Интернет (VoIP), ако има налични

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
bg: Дали да се позволи SDES за SRTP без TLS като транспорт

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
bg: Дали да се позволи обмяна на ключове в нешифриран вариант.

en: Default (uninitialized) state
bg: Стандартно състояние (неинициализирано)

en: Initializing account…
bg: Инициализация на регистрация…

en: Uninitializing account…
bg: Деинициализация на регистрация…

en: Connecting to server…
bg: Свързване към сървър

en: Account is online
bg: Регистрацията е онлайн

en: Disconnecting from server…
bg: Прекъсване на връзката към сървър…

en: Account is offline
bg: Регистрацията не е на линия

en: Account encountered an error
bg: Грешка в регистрацията

en: No reason given
bg: Причина липсва

en: Initialization started
bg: Инициализацията започна

en: Initialization complete
bg: Инициализацията завърши

en: Uninitialization started
bg: Деинициализирането започна

en: Uninitialization complete
bg: Деинициализирането завърши

en: No credentials set
bg: Не е зададена идентификация

en: Starting to connect
bg: Начало на връзка

en: Connection timed out
bg: Времето за свързване изтече

en: Domain name could not be resolved
bg: Името на хоста не може да се открие

en: Server did not accept username or password
bg: Сървърът не прие името или паролата

en: Connecting complete
bg: Свързването завърши

en: Starting to disconnect
bg: Прекъсването на връзка започна

en: Disconnecting complete
bg: Прекъсването на връзка завърши

en: Internal error occurred
bg: Вътрешна грешка

en: Edit account: %s
bg: Редактиране на регистрация: %s

en: Add new account
bg: Добавяне на регистрация

en: Account overview
bg: Преглед на регистрацията

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
bg: Опит за набиране на неправилен телефонен адрес „%s“

en: Don't know how to open `%s'
bg: Не е ясно как да се отвори „%s“

en: The name of the plugin to use as a call provider
bg: Името на приставката за доставчик на обаждания

en: PLUGIN
bg: ПРИСТАВКА

en: Whether to present the main window on startup
bg: Дали при стартиране да се отваря основният прозорец

en: Dial a telephone number
bg: Набиране на телефонен номер

en: NUMBER
bg: НОМЕР

en: Enable verbose debug messages
bg: Включване на съобщенията за изчистване на грешки

en: Print current version
bg: Извеждане на текущата версия

en: Anonymous caller
bg: Анонимно повикване

en: %s
    yesterday
bg: %s
    вчера

en: Police
bg: Полиция

en: Ambulance
bg: Бърза помощ

en: Fire Brigade
bg: Пожарна

en: Mountain Rescue
bg: Планинска служба

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
bg: Не може да се обаждате: липсва както модем, така и регистрация за VoIP

en: Can't place calls: No plugin loaded
bg: Не може да се обаждате: никоя приставка не е заредена

en: Contacts
bg: Контакти

en: Dial Pad
bg: Клавиатура за набиране

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
bg: Скорошни

en: Missed call
bg: Пропуснато повикване

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
bg: Пропуснато повикване от <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
bg: Пропуснато повикване от %s

en: Missed call from unknown caller
bg: Пропуснато повикване от непознат

en: Call back
bg: Обаждане обратно

en: VoIP Accounts
bg: Регистрации за VoIP

en: Add VoIP Accounts
bg: Добавяне на регистрации за VoIP

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
bg: Тук може да добавите регистрация за глас по Интернет (VoIP). Това ще ви позволи да набирате и да ви се обаждат по протокола SIP. Тази възможност е нова за програмата и не всички възможности са реализирани (напр. липсва шифриране).

en: _Add Account
bg: _Добавяне на регистрация

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
bg: Обаждане

en: _Delete Call
bg: _Изтриване на обаждане

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
bg: _Копиране на номер

en: _Add contact
bg: _Добавяне на контакт

en: _Send SMS
bg: _Изпращане на SMS

en: On hold
bg: Задържане

en: No Contacts Found
bg: Липсват контакти

en: No Recent Calls
bg: Липсват обаждания

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Send
bg: _Изпращане

en: _VoIP Accounts
bg: _Регистрации за VoIP

en: _Keyboard shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Help
bg: Помо_щ

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
bg: _Относно

en: Enter a VoIP address
bg: Въведете адрес за VoIP

en: SIP Account
bg: Регистрация в SIP

en: New Call
bg: Ново обаждане

en: Back
bg: Назад

en: Unknown reason
bg: Непозната причина

en: Outgoing call started
bg: Начало на изходящо обаждане

en: New incoming call
bg: Ново входящо обаждане

en: Call accepted
bg: Прието обаждане

en: Call ended
bg: Обаждането свърши

en: Call disconnected (busy or call refused)
bg: Неуспешно обаждане (заето или отказано)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
bg: Неуспешно обаждане (неправилен идентификатор или проблем в мрежата)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
bg: Неуспешно обаждане (грешка при настройването на аудио канал)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
bg: Прехвърлено обаждане

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
bg: Отклонено обаждане

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
bg: Неуспешно обаждане (непознат код за грешка %i)

en: ModemManager unavailable
bg: „ModemManager“ липсва

en: No voice-capable modem available
bg: Липсва модем с поддръжка на глас

en: Normal
bg: Нормално

en: Initialized
bg: Инициализиран

en: DBus unavailable
bg: „DBus“ липсва

en: No encryption
bg: Без шифриране

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
bg: Прилагане на шифриране

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
bg: Неуспешна размяна на криптографски ключове

en: Add Account
bg: Добавяне на регистрация

en: _Log In
bg: _Вписване

en: Manage Account
bg: Управление на регистрации

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Server
bg: Сървър

en: Display Name
bg: Показвано име

en: Optional
bg: Незадължително

en: User ID
bg: Идентификатор на потребител

en: Password
bg: Парола

en: Port
bg: Порт

en: Transport
bg: Транспорт

en: Media Encryption
bg: Шифриране

en: Use for Phone Calls
bg: Използване за телефонни разговори

en: Automatically Connect
bg: Автоматично свързване
