calls main - en to eu translation catalogue (126 entries)

en: Calls
eu: Deiak

en: Phone
eu: Telefonoa

en: A phone dialer and call handler
eu: Telefono-markatzailea eta dei-kudeatzailea

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
eu: Telefonoa;Deia;Mugikorra;Markatu;Markatzailea;PSTN;

en: Calls (daemon)
eu: Deiak (daemona)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
eu: Telefono-markatzailea eta dei-kudeatzailea (daemon modua)

en: Make phone and SIP calls
eu: Deitu telefonoz eta SIP bidez

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
eu: Deiak aplikazioa GNOME ingurunerako telefono-markatzaile eta dei-kudeatzaile sinplea da. Sare mugikorraren bidez betiko telefono-deiak egiteko erabili daiteke, edo SIP protokoloaren bidez VoIP deiak egiteko.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
eu: Deitzen

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
eu: Deien historia

en: Whether calls should automatically use the default origin
eu: Deiek automatikoki jatorri lehenetsia erabiliko duten ala ez

en: The country code as reported by the modem
eu: Herrialde-kodea modemaren arabera

en: The country code is used for contact name lookup
eu: Herrialde-kodea kontaktu-izenak bilatzeko erabiltzen da

en: The plugins to load automatically
eu: Automatikoki kargatuko diren pluginak

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
eu: Plugin horiek automatikoki kargatuko dira aplikazioa abiaraztean.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
eu: VoIP deietan erabiliko diren audio-kodekak, lehentasunaren arabera ordenatuta

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
eu: VoIP deietan erabiliko diren (erabilgarri badaude) audio-kodek hobetsiak

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
eu: SRTPrako SDES erabiltzea onartzen den, TLS gabe, garraiorako

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
eu: Ezarri egia gakoak testu garbian trukatuta onartu nahi baduzu.

en: Default (uninitialized) state
eu: Egoera lehenetsia (hasieratu gabea)

en: Initializing account…
eu: Kontua hasieratzen…

en: Uninitializing account…
eu: Kontuaren hasieratzea desegiten…

en: Connecting to server…
eu: Zerbitzariarekin konektatzen…

en: Account is online
eu: Kontua linean dago

en: Disconnecting from server…
eu: Zerbitzaritik deskonektatzen…

en: Account is offline
eu: Kontua lineaz kanpo dago

en: Account encountered an error
eu: Kontuak errore bat aurkitu du

en: No reason given
eu: Ez da arrazoirik eman

en: Initialization started
eu: Hasieratzea abiarazi da

en: Initialization complete
eu: Hasieratzea osatu da

en: Uninitialization started
eu: Hasieratzea desegitea abiarazi da

en: Uninitialization complete
eu: Hasieratzea desegitea osatu da

en: No credentials set
eu: Ez da kredentzialik ezarri

en: Starting to connect
eu: Konexioa abiarazten

en: Connection timed out
eu: Konexioak denbora agortu du

en: Domain name could not be resolved
eu: Ezin izan da domeinu-izena ebatzi

en: Server did not accept username or password
eu: Zerbitzariak ez du onartu erabiltzaile-izena edo pasahitza

en: Connecting complete
eu: Konexioa osatu da

en: Starting to disconnect
eu: Deskonexioa abiarazten

en: Disconnecting complete
eu: Deskonexioa osatu da

en: Internal error occurred
eu: Barneko errorea gertatu da

en: Edit account: %s
eu: Editatu kontua: %s

en: Add new account
eu: Gehitu kontu berria

en: Account overview
eu: Kontuen ikuspegi orokorra

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
eu: Baliogabea den `%s' URI telefonoa markatzen saiatu zara

en: Don't know how to open `%s'
eu: Ez dakit nola ireki `%s'

en: The name of the plugins to load
eu: Kargatuko diren pluginen izenak

en: PLUGIN
eu: PLUGINA

en: Whether to present the main window on startup
eu: Abioan leiho nagusia erakutsiko den ala ez

en: Dial a telephone number
eu: Markatu telefono-zenbakia

en: NUMBER
eu: ZENBAKIA

en: Enable verbose debug messages
eu: Gaitu arazketa-mezu xehatuak

en: Print current version
eu: Inprimatu uneko bertsioa

en: Anonymous caller
eu: Deitzaile anonimoa

en: %s
    yesterday
eu: %s
    atzo

en: Police
eu: Polizia

en: Ambulance
eu: Anbulantzia

en: Fire Brigade
eu: Suhiltzaileak

en: Mountain Rescue
eu: Mendiko erreskatea

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
eu: Ezin da deirik egin: Ez dago modemik edo VoIP konturik erabilgarri

en: Can't place calls: No plugin loaded
eu: Ezin da deirik egin: Ez dago pluginik kargatuta

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Dial Pad
eu: Markatze-teklatua

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
eu: Azken aldikoa

en: Missed call
eu: Galdutako deia

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
eu: Galdutako deia: <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
eu: Galdutako deia: %s

en: Missed call from unknown caller
eu: Galdutako deia: deitzaile ezezaguna

en: Call back
eu: Itzuli deia

en: VoIP Accounts
eu: VoIP kontuak

en: Add VoIP Accounts
eu: Gehitu VoIP kontuak

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
eu: VoIP kontua hemen gehitu daiteke. SIP protokoloaren bidezko VoIP deiak egitea eta jasotzea ahalbidetzen du. Egingide hau berria da eta oraindik ez dago erabat osatuta (adibidez, multimedia ez da zifratuko).

en: _Add Account
eu: _Gehitu kontua

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
eu: Deia

en: _Delete Call
eu: E_zabatu deia

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
eu: _Kopiatu zenbakia

en: _Add contact
eu: _Gehitu kontaktua

en: _Send SMS
eu: _Bidali SMSa

en: On hold
eu: Zain

en: No Contacts Found
eu: Ez da kontakturik aurkitu

en: No Recent Calls
eu: Ez da deirik egon azken aldian

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Send
eu: _Bidali

en: _VoIP Accounts
eu: _VoIP kontuak

en: _Keyboard shortcuts
eu: La_sterbideak

en: _Help
eu: _Laguntza

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
eu: Deiak aplikazioari b_uruz

en: Enter a VoIP address
eu: Sartu VoIP helbidea

en: SIP Account
eu: SIP kontuak

en: New Call
eu: Dei berria

en: Back
eu: Atzera

en: Unknown reason
eu: Arrazoi ezezaguna

en: Outgoing call started
eu: Irteerako deia abiarazi da

en: New incoming call
eu: Sarrerako dei berria

en: Call accepted
eu: Deia onartu da

en: Call ended
eu: Deia amaitu da

en: Call disconnected (busy or call refused)
eu: Deia deskonektatu da (lanpetuta edo baztertu da)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
eu: Deia deskonektatu da (ID okerra edo sareko arazoa)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
eu: Deia deskonektatu da (errorea audio-kanala konfiguratzean)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
eu: Deia transferitu da

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
eu: Deia desbideratu da

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
eu: Deia deskonektatu da (arrazoi ezezaguna, %i kodea)

en: ModemManager unavailable
eu: ModemManager ez dago erabilgarri

en: No voice-capable modem available
eu: Ez da aurkitu ahotsa maneiatzeko gai den modemik

en: Normal
eu: Normala

en: Initialized
eu: Hasieratua

en: DBus unavailable
eu: DBus ez dago erabilgarri

en: No encryption
eu: Zifratzerik gabe

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
eu: Behartu zifratzea

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
eu: Gako kriptografikoen trukea ez da ongi gauzatu

en: Add Account
eu: Gehitu kontua

en: _Log In
eu: _Hasi saioa

en: Manage Account
eu: Kudeatu kontua

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Delete
eu: E_zabatu

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Display Name
eu: Bistaratze-izena

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: User ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: Password
eu: Pasahitza

en: Port
eu: Ataka

en: Transport
eu: Garraioa

en: Media Encryption
eu: Multimedia-zifratzea

en: Use for Phone Calls
eu: Erabili telefono-deietarako

en: Automatically Connect
eu: Konektatu automatikoki
