calls master - en to fa translation catalogue (125 entries)

en: Calls
fa: تماس‌ها

en: Phone
fa: تلفن

en: A phone dialer and call handler
fa: یک شماره‌گیر تلفن و برقرارکنندهٔ تماس

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
fa: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;تلفن;تماس;زنگ;گوشی;

en: Calls (daemon)
fa: تماس‌ها (خدمت)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
fa: یک شماره‌گیر تلفن و برقرارکنندهٔ تماس (حالت خدمت)

en: Make phone and SIP calls
fa: برقراری تماس‌های تلفنی و سیپ

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
fa: تماس‌ها،‌شماره‌گیر و مدیر تماسی ساده و زیبا برای گنوم است. این برنامه می‌تواند به منظور تماس‌های تلفنی سادهٔ قدیمی از یک مودم استفاده کرده و هم‌چنین با استفاده از شیوه‌نامهٔ سیپ، تماس‌های ویپ برقرار کند.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: Julian Sparber, Evangelos Ribeiro Tzaras
fa: ژولیان اسپاربر، اوانجلوس ریبیرو تزاراس

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
fa: برقراری یک تماس

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
fa: تاریخچهٔ تماس

en: Whether calls should automatically use the default origin
fa: این که تماس‌ها باید به صورت خودکار از خاستگاه پیش‌گزیده استفاده کنند یا نه

en: The country code as reported by the modem
fa: کد کشور بر اساس اعلام مودم

en: The country code is used for contact name lookup
fa: کد کشور استفاده شده برای جست‌وجوی نام آشنا

en: The plugins to load automatically
fa: افزایه‌ها برای بار کردن خودکار

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
fa: این افزایه‌ها هنگام آغاز برنامه به صورت خودکار بار خواهند شد.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
fa: رمزینه‌های صوتی برای استفاده در تماس‌های ویپ به ترتیب ترجیح

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
fa: رمزینه‌های صوتی ترجیحی برای استفاده در تماس‌های ویپ (در صورت وجود)

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
fa: این که به استفاده از SDES برای SRTP بدون TLS به عنوان انتقال، اجازه داده شود یا نه

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
fa: اگر می‌خواهید به تبادل کلیدها در متن خام اجازه دهید، روی درست تنظیم کنید.

en: Default (uninitialized) state
fa: وضعیت پیش‌گزیده (مقداردهی نشده)

en: Initializing account…
fa: مقدار دهی نخستین حساب…

en: Uninitializing account…
fa: لغو مقداردهی حساب…

en: Connecting to server…
fa: وصل شدن به کارساز…

en: Account is online
fa: حساب برخط است

en: Disconnecting from server…
fa: قطع شدن از کارساز…

en: Account is offline
fa: حساب برون‌خط است

en: Account encountered an error
fa: حساب به خطا خورد

en: No reason given
fa: دلیلی داده نشده

en: Initialization started
fa: مقداردهی نخستین آغاز شد

en: Initialization complete
fa: مقداردهی نخستین کامل شد

en: Uninitialization started
fa: لغو مقداردهی آغاز شد

en: Uninitialization complete
fa: لغو مقداردهی کامل شد

en: No credentials set
fa: هیچ اعتباری تنظیم نشده

en: Starting to connect
fa: آغاز به وصل

en: Connection timed out
fa: زمان اتّصال به سر رسید

en: Domain name could not be resolved
fa: نام دامنه نتوانست پیدا شود

en: Server did not accept username or password
fa: کارساز، نام کاربری و گذرواژه را نپذیرفت

en: Connecting complete
fa: وصل کامل شد

en: Starting to disconnect
fa: آغاز به قطع

en: Disconnecting complete
fa: قطع کامل شد

en: Internal error occurred
fa: خزایی داخلی رخ داد

en: Edit account: %s
fa: ویرایش حساب: %s

en: Add new account
fa: افزودن حساب جدید

en: Account overview
fa: نمای کلی حساب

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
fa: تلاش شد نشانی نامعتبر «%s» شماره‌گیری شود

en: Don't know how to open `%s'
fa: نمی‌دانیم «%s» را چگونه بگشاییم

en: The name of the plugins to load
fa: نام افزایه برای بار کردن

en: Whether to present the main window on startup
fa: این که پنجرهٔ اصلی در شروع نمایان شود یا خیر

en: Dial a telephone number
fa: گرفتن شماره تلفن

en: Enable verbose debug messages
fa: به کار انداختن پیام‌های رفع اشکال پرگو

en: Print current version
fa: چاپ نگارش کنونی

en: Anonymous caller
fa: تماس‌گیرندهٔ ناشناس

en: %s
    yesterday
fa: %s
    دیروز

en: Police
fa: پلیس

en: Ambulance
fa: آمبولانس

en: Fire Brigade
fa: آتشنشانی

en: Mountain Rescue
fa: امداد کوهستان

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
fa: نمی‌توان تماس برقرار کرد: بدون حساب ویپ یا مودم

en: Can't place calls: No plugin loaded
fa: نمی‌توان تماس برقرار کرد: افزایه‌ای بار نشده

en: Contacts
fa: آشنایان

en: Dial Pad
fa: صفحهٔ شماره‌گیری

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
fa: اخیر

en: Missed call
fa: تماس از دست رفته

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
fa: تماس از دست رفته از <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
fa: تماس از دست رفته از %s

en: Missed call from unknown caller
fa: تماس از دست رفته از تماس‌گیرندهٔ ناشناس

en: Call back
fa: پاسخ تماس

en: VoIP Accounts
fa: حساب‌های ویپ

en: Add VoIP Accounts
fa: افزودن حساب ویپ

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
fa: این‌جا می‌توانید حساب ویپ بیفزایید. این کار می‌گذارد با استفاده از شیوه‌نامهٔ سیپ، تماس‌های ویپ برقرار کنید. این ویژگی تقریباً جدید بوده و هنوز همهٔ ویژگی‌ها را ندارد (مثلاً رسانهٔ رمزنگاشته).

en: _Add Account
fa: _افزودن حساب

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
fa: تماس

en: _Delete Call
fa: _حذف تماس

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
fa: _رونوشت از شماره

en: _Add contact
fa: _افزودن آشنا

en: _Send SMS
fa: _فرستادن پیامک

en: On hold
fa: در حال انتظار

en: No Contacts Found
fa: هیچ آشنایی پیدا نشد

en: No Recent Calls
fa: هیج تماس اخیری نیست

en: _Cancel
fa: _لغو

en: _Close
fa: _بستن

en: _Send
fa: _فرستادن

en: _VoIP Accounts
fa: حساب‌های _ویپ

en: _Keyboard shortcuts
fa: میان‌برهای _صفحه‌کلید

en: _Help
fa: _راهنما

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
fa: _دربارهٔ تماس‌ها

en: Enter a VoIP address
fa: نشانی ویپی وارد کنید

en: SIP Account
fa: حساب سیپ

en: New Call
fa: تماس جدید

en: Back
fa: بازگشت

en: Unknown reason
fa: دلیل نامعلوم

en: Outgoing call started
fa: تماس خروجی آغاز شد

en: New incoming call
fa: تماس ورودی جدید

en: Call accepted
fa: تماس پذیرفته شد

en: Call ended
fa: تماس پایان یافت

en: Call disconnected (busy or call refused)
fa: تماس قطع شد (اشغال یا رد تماس)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
fa: تماس قطع شد (شناسهٔ اشتباه یا مشکل شبکه)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
fa: تماس قطع شد (خطای برپایی کانال صوتی)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
fa: تماس منتقل شد

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
fa: تماس منحرف شد

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
fa: تماس قطع شد (دلیل نامشخّص با رمز %i)

en: ModemManager unavailable
fa: مدیر مودم موجود نیست

en: No voice-capable modem available
fa: مودمی با قابلیت صوتی موجود نیست

en: Normal
fa: عادی

en: Initialized
fa: مقداردهی شد

en: DBus unavailable
fa: دی‌باس موجود نیست

en: No encryption
fa: بدون رمزنگاری

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
fa: اجبار به رمزنگاری

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
fa: تبادل کلید رمزنگاری ناموفق

en: Add Account
fa: افزودن حساب

en: _Log In
fa: _ورود

en: Manage Account
fa: مدیریت حساب

en: _Apply
fa: _اعمال

en: _Delete
fa: _حذف

en: Server
fa: کارساز

en: Display Name
fa: نام نمایشی

en: Optional
fa: اختیاری

en: User ID
fa: شناسهٔ کاربری

en: Password
fa: گذرواژه

en: Port
fa: درگاه

en: Transport
fa: انتقال

en: Media Encryption
fa: رمزگذاری رسانه

en: Use for Phone Calls
fa: استفاده برای تماس‌های تلفنی

en: Automatically Connect
fa: وصل شدن خودکار
