calls master - en to gl translation catalogue (125 entries)

en: Calls
gl: Chamadas

en: Phone
gl: Teléfono

en: A phone dialer and call handler
gl: Un marcador telefónico e xestor de chamadas

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
gl: Teléfono;Chamada;Chamar;Marcador;PSTN;

en: Calls (daemon)
gl: Chamadas (daemon)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
gl: Un marcador telefónico e xestor de chamadas (modo daemon)

en: Make phone and SIP calls
gl: Faga chamadas de teléfono e SIP

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
gl: Chamadas é un marcador de teléfono e xestor de chamadas sinxelo e elegante para GNOME. Pode usarse con un módem móbil para chamadas de teléfono antigas así como chamadas VoIP usando o protocolo SIP.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
gl: Realizando unha chamada

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
gl: O historial de chamadas

en: Whether calls should automatically use the default origin
gl: Indica se as chamadas deberían usar o orixe predeterminado automaticamente

en: The country code as reported by the modem
gl: O código de país como informa o módem

en: The country code is used for contact name lookup
gl: O código de país úsase para buscar o nome do contacto

en: The plugins to load automatically
gl: Os engadidos a cargar automaticamente

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
gl: Estos engadidos cargaranse automaticametne ao iniciar a aplicación.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
gl: Os códecs de son a usar para as chamadas VoIP en orde de preferencia

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
gl: Os códecs de son preferidos para usar nas chamadas VoIP (se están dispoñíbeis)

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
gl: Indica se permitir usar SDES para SRTP sen TSL como trasnporte

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
gl: Estabelecer a verdadeiro se quere permitir o intercambio de chaves en texto plano.

en: Default (uninitialized) state
gl: Estado (non inicializado) predeterminado

en: Initializing account…
gl: Iniciando conta…

en: Uninitializing account…
gl: Desiniciando conta…

en: Connecting to server…
gl: Conectándose ao servidor…

en: Account is online
gl: Conta en liña

en: Disconnecting from server…
gl: Desconectándose do servidor…

en: Account is offline
gl: Conta fóra de liña

en: Account encountered an error
gl: A conta atopou un erro

en: No reason given
gl: Non se forneceu ningunha razón

en: Initialization started
gl: Comezou a inicialización

en: Initialization complete
gl: Inicialización completa

en: Uninitialization started
gl: Desinicialización comezada

en: Uninitialization complete
gl: Desinicialización completa

en: No credentials set
gl: Non se estabeleceron credenciais

en: Starting to connect
gl: Comezando a conexión

en: Connection timed out
gl: Tempo de espera para a conexión superado

en: Domain name could not be resolved
gl: Non se puido resolver o nome de dominio

en: Server did not accept username or password
gl: O servidor non acepta o nome de usuario ou contrasinal

en: Connecting complete
gl: Conexión completa

en: Starting to disconnect
gl: Comezando a desconexión

en: Disconnecting complete
gl: Desconexión completada

en: Internal error occurred
gl: Produciuse un erro interno

en: Edit account: %s
gl: Editar conta: %s

en: Add new account
gl: Engadir nova conta

en: Account overview
gl: Vista previa de conta

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
gl: Tentouse chamar a un URI de tel «%s» non válido

en: Don't know how to open `%s'
gl: Non se sabe como abrir "%s"

en: The name of the plugins to load
gl: O nome dos engadidos a cargar

en: PLUGIN
gl: ENGADIDO

en: Whether to present the main window on startup
gl: Indica se mostrar a xanela principal ao arrinque

en: Dial a telephone number
gl: Marcar un número de teléfono

en: NUMBER
gl: NÚMERO

en: Enable verbose debug messages
gl: Activar as mensaxes de depuración detalladas

en: Print current version
gl: Mostrar a versión actual

en: Anonymous caller
gl: Chamada anónima

en: %s
    yesterday
gl: %s
    onte

en: Police
gl: Policia

en: Ambulance
gl: Ambulancia

en: Fire Brigade
gl: Brigada de incencios

en: Mountain Rescue
gl: Rescate de montaña

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
gl: Non se poden realizar chamadas: Non está dispoñíbel un modem ou unha conta VoIP

en: Can't place calls: No plugin loaded
gl: Non se poden realizar chamadas: Non se cargou o engadido

en: Contacts
gl: Contactos

en: Dial Pad
gl: Teclado telefónico

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
gl: Recentes

en: Missed call
gl: Chamada perdida

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
gl: Chamada perdida por <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
gl: Chamada perdida de %s

en: Missed call from unknown caller
gl: Chamada perdida de número descoñecido

en: Call back
gl: Chamar de volta

en: VoIP Accounts
gl: Contas VoIP

en: Add VoIP Accounts
gl: Engadir contas VoIP

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
gl: Pode engadir unha conta VoIP aquí. Isto permitiralle facer e recibir chamadas VoIP usando o protocolo SIP. Esta característica é aínda relativamente nova e non conta con todas as funcionalidades (p.ex. non conta con multimedia cifrado)

en: _Add Account
gl: _Engadir conta

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
gl: Chamar

en: _Delete Call
gl: _Elminar chamada

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
gl: _Copiar número

en: _Add contact
gl: _Engadir contacto

en: _Send SMS
gl: _Enviar SMS

en: On hold
gl: En espera

en: No Contacts Found
gl: Non se atoparon Contactos

en: No Recent Calls
gl: Non hai chamadas recentes

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Send
gl: _Enviar

en: _VoIP Accounts
gl: Contas _VoIP

en: _Keyboard shortcuts
gl: _Atallos de teclado

en: _Help
gl: _Axuda

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
gl: _Sobre Chamadas

en: Enter a VoIP address
gl: Escriba un enderezo VoIP

en: SIP Account
gl: Conta SIP

en: New Call
gl: Nova chamada

en: Back
gl: Atrás

en: Unknown reason
gl: Sen razón

en: Outgoing call started
gl: Chamada saínte comezada

en: New incoming call
gl: Nova chamada entrante

en: Call accepted
gl: Chamada aceptada

en: Call ended
gl: Chamada finalizada

en: Call disconnected (busy or call refused)
gl: Chamada desconectada (ocupado ou chamada rexeitada)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
gl: Chamada desconectada (id incorrecto ou problema de rede)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
gl: Chamada desconectada (erro ao configurar a canle de son)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
gl: Chamada transferida

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
gl: Chamada desviada

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
gl: Chamada desconectada (código %i de razón descoñecido)

en: ModemManager unavailable
gl: ModemManager non dispoñíbel

en: No voice-capable modem available
gl: Non está dispoñíbel un módem con capacidade de voz

en: Initialized
gl: Inicializada

en: DBus unavailable
gl: DBus non dispoñíbel

en: No encryption
gl: Sen cifrado

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
gl: Forzar cifrado

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
gl: Intercambio de chave criptográfica non exitosa

en: Add Account
gl: Engadir conta

en: _Log In
gl: _Inicio de sesión

en: Manage Account
gl: Xestionar conta

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Server
gl: Servidor

en: Display Name
gl: Nome en pantalla

en: Optional
gl: Opcional

en: User ID
gl: ID de usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: Port
gl: Porto

en: Transport
gl: Transporte

en: Media Encryption
gl: Cifrado de medio

en: Use for Phone Calls
gl: Usar para as chamadas de teléfono

en: Automatically Connect
gl: Conectar automaticamente
