calls master - en to hr translation catalogue (122 entries)

en: Calls
hr: Pozivi

en: Phone
hr: Telefon

en: A phone dialer and call handler
hr: Telefonsko biranje i upravljanje pozivima

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
hr: Telefon;Poziv;;Biranje;Birač;PSTN;

en: Calls (daemon)
hr: Pozivi (pozadinski program)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
hr: Telefonsko biranje i upravljanje pozivima (način rada pozadinskog programa)

en: Make phone and SIP calls
hr: Pokrenite telefonske i SIP pozive

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
hr: Pozivi je jednostavno , eleganatno telefonsko biranje i upravljanje pozivima za GNOME. Može se koristiti s mobilnim modemom za klasične telefonske pozive kao i za VoIP pozive putem SIP protokola.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
hr: Upućivanje poziva

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
hr: Povijest poziva

en: Whether calls should automatically use the default origin
hr: Trebaju li pozivi automatski koristiti zadani izvor

en: The country code as reported by the modem
hr: Pozivni broj zemlje prijavljen od strane modema

en: The country code is used for contact name lookup
hr: Pozivni broj zemlje korišten za pretragu imena kontakta

en: The plugins to load automatically
hr: Automatski učitani priključci

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
hr: Ovi priključci će se automatski učitati pri pokretanju aplikacije.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
hr: Zvučni kôdeki koji se koriste za VoIP pozive prema željenom redoslijedu

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
hr: Željeni zvučni kôdeki koji se koriste za VoIP pozive (ako su dostupni)

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
hr: Treba li dopustiti korištenje SDES za SRTP bez TLS kao prijenosa

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
hr: Postavite na istina ako želite dopustiti razmjenu ključeva s običnim tekstom.

en: Default (uninitialized) state
hr: Zadano (nepokrenuto) stanje

en: Initializing account…
hr: Pokretanje računa…

en: Uninitializing account…
hr: Zaustavljanje računa…

en: Connecting to server…
hr: Povezivanje s poslužiteljem…

en: Account is online
hr: Račun je na mreži

en: Disconnecting from server…
hr: Prekidanje povezivanja s poslužiteljem…

en: Account is offline
hr: Račun nije na mreži

en: Account encountered an error
hr: Račun je naišao na grešku

en: No reason given
hr: Nije dan razlog

en: Initialization started
hr: Pokretanje je započelo

en: Initialization complete
hr: Pokretanje je završeno

en: Uninitialization started
hr: Zaustavljanje je započelo

en: Uninitialization complete
hr: Zaustavljanje je završeno

en: No credentials set
hr: Nema postavljene vjerodajnice

en: Starting to connect
hr: Pokretanje povezivanja

en: Connection timed out
hr: Istek povezivanja

en: Domain name could not be resolved
hr: Naziv domene se nemože razrješiti

en: Server did not accept username or password
hr: Server ne prihvaća korisničko ime ili lozinku

en: Connecting complete
hr: Povezivanje završeno

en: Starting to disconnect
hr: Pokretanje prekidanja povezivanja

en: Disconnecting complete
hr: Prekidanje povezivanja završeno

en: Internal error occurred
hr: Dogodila se unutrašnja greška

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
hr: Pokušaj pozivanja nevaljanog tel URI-a `%s'

en: Don't know how to open `%s'
hr: Ne znam kako otvoriti `%s'

en: The name of the plugin to use as a call provider
hr: Naziv priključka koji se koristi za pružatelja usluga poziva

en: PLUGIN
hr: PRIKLJUČAK

en: Whether to present the main window on startup
hr: Treba li prikazati glavni prozor pri pokretanju

en: Dial a telephone number
hr: Biraj telefonski broj

en: NUMBER
hr: BROJ

en: Enable verbose debug messages
hr: Omogući otklanjanje grešaka poruka

en: Print current version
hr: Prikaži inačicu i zatvori

en: Anonymous caller
hr: Anonimni pozivatelj

en: %s
    yesterday
hr: %s
    jučer

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
hr: Nemoguće spremanje poziva: Nema dostupnog modema ili VoIP računa

en: Can't place calls: No plugin loaded
hr: Nemoguće spremanje poziva: Nema učitanog priključka

en: Contacts
hr: Kontakti

en: Dial Pad
hr: Biranje brojeva

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
hr: Nedavno

en: Missed call
hr: Propušteni poziv

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
hr: Propušteni poziv od <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
hr: Propušteni poziv od %s

en: Missed call from unknown caller
hr: Propušteni poziv od nepoznatog pozivatelja

en: Call back
hr: Uzvrati poziv

en: VoIP Accounts
hr: VoIP računi

en: Add VoIP Accounts
hr: Dodaj VoIP račune

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
hr: Možete dodati VoIP račun ovdje. Omogućuje vam upućivanje i primanje VoIP poziva koristeći SIP protokol. Ova značajka je još uvijek relativno nova i nije potpuno dovršena (npr. nema šifriranja medija).

en: _Add Account
hr: _Dodaj račun

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
hr: Poziv

en: _Delete Call
hr: _Obriši poziv

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
hr: _Kopiraj broj

en: _Add contact
hr: _Dodaj kontakt

en: _Send SMS
hr: _Pošalji SMS

en: On hold
hr: Na čekanju

en: No Contacts Found
hr: Nema pronađenih kontakta

en: No Recent Calls
hr: Nema nedavnih poziva

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Send
hr: _Pošalji

en: _VoIP Accounts
hr: _VoIP računi

en: _Keyboard shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
hr: _O Pozivima

en: Enter a VoIP address
hr: Upišite VoIP adresu

en: Enter a number
hr: Upišite broj

en: Dial
hr: Biraj

en: Delete character in front of cursor
hr: Obriši znak ispred pokazivača

en: SIP Account
hr: SIP račun

en: New Call
hr: Novi poziv

en: Back
hr: Natrag

en: Unknown reason
hr: Nepoznat razlog

en: Outgoing call started
hr: Odlazni poziv započeo

en: New incoming call
hr: Novi dolazni poziv

en: Call accepted
hr: Poziv prihvaćen

en: Call ended
hr: Poziv završio

en: Call disconnected (busy or call refused)
hr: Poziv je prekinut (zauzeto ili je poziv uskraćen)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
hr: Poziv je prekinut (pogrešan id ili mrežni problem)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
hr: Poziv je prekinut (greška postavljanja zvučnog kanala)

en: Call transferred
hr: Poziv je prenesen

en: Call deflected
hr: Poziv je uskraćen

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
hr: Poziv je prekinut (nepoznat kôd razloga %i)

en: ModemManager unavailable
hr: Upravitelj modema je nedostupan

en: No voice-capable modem available
hr: Nema dostupnog glasovno sposobnog modema

en: Normal
hr: Normalno

en: Initialized
hr: Pokrenuto

en: DBus unavailable
hr: DBus je nedostupan

en: No encryption
hr: Bez šifriranja

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
hr: Prisili šifriranje

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
hr: Kriptografska razmjena ključeva neuspješna

en: Add Account
hr: Dodaj račun

en: _Log In
hr: _Prijava

en: Manage Account
hr: Upravljanje računom

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Display Name
hr: Naziv prikaza

en: Optional
hr: Neobavezno

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Password
hr: Lozinka

en: Port
hr: Ulaz

en: Transport
hr: Prijenos

en: Media Encryption
hr: Šifriranje medija

en: Use for Phone Calls
hr: Koristi za telefonske pozive

en: Automatically Connect
hr: Automatski poveži
