calls master - en to hu translation catalogue (125 entries)

en: Calls
hu: Hívások

en: Phone
hu: Telefon

en: A phone dialer and call handler
hu: Telefontárcsázó és híváskezelő

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
hu: Telefon;Hívás;Tárcsázás;Tárcsázó;PSTN;

en: Calls (daemon)
hu: Hívások (démon)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
hu: Telefontárcsázó és híváskezelő (démon mód)

en: Make phone and SIP calls
hu: Telefon- és SIP-hívások lebonyolítása

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
hu: A Hívások egy egyszerű, elegáns telefontárcsázó és híváskezelő a GNOME-hoz. Használható mobilmodemmel egyszerű, régi telefonhívásokhoz, valamint a SIP-protokollt használó VoIP-hívásokhoz.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
hu: Hívás indítása

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
hu: A hívás előzményei

en: Whether calls should automatically use the default origin
hu: A hívásoknak az alapértelmezett eredetet kell-e automatikusan használniuk

en: The country code as reported by the modem
hu: A modem által jelentett országkód

en: The country code is used for contact name lookup
hu: Az országkódot a partner névének kereséshez használják

en: The plugins to load automatically
hu: Az automatikusan betöltendő bővítmények

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
hu: Ezek a bővítmények automatikusan betöltésre kerülnek az alkalmazás indításakor.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
hu: A VoIP-hívásokhoz használandó hangkodekek az előnyben részesítés sorrendjében

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
hu: A VoIP-hívásokhoz használandó előnyben részesített hangkodekek (ha elérhető)

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
hu: Engedélyezze-e az SDES használatát a TLS nélküli SRTP-hez átvitelként

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
hu: Állítsa igazra, ha engedélyezni szeretné a kulcsok nyílt szöveges cseréjét.

en: Default (uninitialized) state
hu: Alapértelmezett (előkészítetlen) állapot

en: Initializing account…
hu: Fiók előkészítése…

en: Uninitializing account…
hu: Fiók előkészítésének megszüntetése…

en: Connecting to server…
hu: Kapcsolódás a kiszolgálóhoz…

en: Account is online
hu: A fiók elérhető

en: Disconnecting from server…
hu: Leválasztás a kiszolgálóról…

en: Account is offline
hu: A fiók nem érhető el

en: Account encountered an error
hu: A fióknál hiba történt

en: No reason given
hu: Nincs ok megadva

en: Initialization started
hu: Az előkészítés elindult

en: Initialization complete
hu: Az előkészítés befejezve

en: Uninitialization started
hu: Az előkészítés megszüntetése elindult

en: Uninitialization complete
hu: Az előkészítés megszüntetése befejezve

en: No credentials set
hu: Nincsenek hitelesítési adatok beállítva

en: Starting to connect
hu: A kapcsolódás megkezdése

en: Connection timed out
hu: A kapcsolat túllépte az időkorlátot

en: Domain name could not be resolved
hu: A tartomány nevét nem sikerült feloldani

en: Server did not accept username or password
hu: A kiszolgáló nem fogadta el a felhasználónevet vagy a jelszót

en: Connecting complete
hu: A kapcsolódás befejezve

en: Starting to disconnect
hu: A leválasztás megkezdése

en: Disconnecting complete
hu: A leválasztás befejezve

en: Internal error occurred
hu: Belső hiba történt

en: Edit account: %s
hu: Fiók szerkesztése: %s

en: Add new account
hu: Új fiók hozzáadása

en: Account overview
hu: Fiók áttekintése

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
hu: Érvénytelen telefon-URI-t próbált meg tárcsázni: „%s”

en: Don't know how to open `%s'
hu: Nem tudni, hogyan kell megnyitni a következőt: „%s”

en: The name of the plugins to load
hu: A betöltendő bővítmények neve

en: PLUGIN
hu: BŐVÍTMÉNY

en: Whether to present the main window on startup
hu: Megjelenjen-e a főablak indításkor

en: Dial a telephone number
hu: Telefonszám tárcsázása

en: NUMBER
hu: SZÁM

en: Enable verbose debug messages
hu: Részletes hibakeresési üzenetek engedélyezése

en: Print current version
hu: Jelenlegi verzió kiírása

en: Anonymous caller
hu: Névtelen hívó

en: %s
    yesterday
hu: %s
    tegnap

en: Police
hu: Rendőrség

en: Ambulance
hu: Mentőszolgálat

en: Fire Brigade
hu: Tűzoltóság

en: Mountain Rescue
hu: Hegyi mentőszolgálat

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
hu: Nem lehet hívásokat indítani: nincs elérhető modem vagy VoIP-fiók

en: Can't place calls: No plugin loaded
hu: Nem lehet hívásokat indítani: nincs betöltött bővítmény

en: Contacts
hu: Partnerek

en: Dial Pad
hu: Tárcsázó

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
hu: Legutóbbi

en: Missed call
hu: Nem fogadott hívás

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
hu: Nem fogadott hívás innen: <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
hu: Nem fogadott hívás innen: %s

en: Missed call from unknown caller
hu: Nem fogadott hívás ismeretlen hívótól

en: Call back
hu: Visszahívás

en: VoIP Accounts
hu: VoIP-fiókok

en: Add VoIP Accounts
hu: VoIP-fiókok hozzáadása

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
hu: Itt adhat hozzá VoIP-fiókot. Ez lehetővé teszi, hogy VoIP-hívásokat indítson és fogadjon a SIP-protokoll használatával. Ez a funkció még viszonylag új, és még nem teljesen kész (azaz nincs titkosított média).

en: _Add Account
hu: Fiók _hozzáadása

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
hu: Hívás

en: _Delete Call
hu: Hívás _törlése

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
hu: Szám _másolása

en: _Add contact
hu: Partner _hozzáadása

en: _Send SMS
hu: SMS _küldése

en: On hold
hu: Várakoztatva

en: No Contacts Found
hu: Nem találhatók partnerek

en: No Recent Calls
hu: Nincsenek legutóbbi hívások

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Send
hu: _Küldés

en: _VoIP Accounts
hu: _VoIP-fiókok

en: _Keyboard shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Help
hu: _Súgó

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
hu: A Hívások _névjegye

en: Enter a VoIP address
hu: VoIP-cím megadása

en: SIP Account
hu: SIP-fiók

en: New Call
hu: Új hívás

en: Back
hu: Vissza

en: Unknown reason
hu: Ismeretlen ok

en: Outgoing call started
hu: Kimenő hívás elindítva

en: New incoming call
hu: Új bejövő hívás

en: Call accepted
hu: Hívás elfogadva

en: Call ended
hu: Hívás befejezve

en: Call disconnected (busy or call refused)
hu: Hívás szétkapcsolva (foglalt vagy hívás elutasítva)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
hu: Hívás szétkapcsolva (hibás azonosító vagy hálózati probléma)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
hu: Hívás szétkapcsolva (hiba a hangcsatorna beállításakor)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
hu: Hívás átirányítva

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
hu: Hívás elutasítva

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
hu: Hívás szétkapcsolva (ismeretlen okkód: %i)

en: ModemManager unavailable
hu: A ModemManager nem érhető el

en: No voice-capable modem available
hu: Nem érhető el hangképes modem

en: Normal
hu: Normál

en: Initialized
hu: Előkészítve

en: DBus unavailable
hu: A D-Bus nem érhető el

en: No encryption
hu: Nincs titkosítás

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
hu: Titkosítás kényszerítése

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
hu: A kriptográfiai kulcs cseréje sikertelen

en: Add Account
hu: Fiók hozzáadása

en: _Log In
hu: _Bejelentkezés

en: Manage Account
hu: Fiók kezelése

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Display Name
hu: Megjelenített név

en: Optional
hu: Elhagyható

en: User ID
hu: Felhasználóazonosító

en: Password
hu: Jelszó

en: Transport
hu: Átvitel

en: Media Encryption
hu: Médiatitkosítás

en: Use for Phone Calls
hu: Használat telefonhívásokhoz

en: Automatically Connect
hu: Automatikus kapcsolódás
