calls main - en to my translation catalogue (126 entries)

en: Calls
my: ဖုန်းခေါ်ကိရိယာ

en: Phone
my: ဖုန်း

en: A phone dialer and call handler
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုနှင့်လက်ခံမှုကိရိယာ

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
my: တယ်လီဖုန်း;ဖုန်း;ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု;Dial;Dialer;PTSN;

en: Calls (daemon)
my: ဖုန်းခေါ်ကိရိယာ (နောက်ကွယ်ပရိုဂရမ်ငယ်)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုနှင့်လက်ခံမှုကိရိယာ (နောက်ကွယ်ပရိုဂရမ်ငယ်)

en: Make phone and SIP calls
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုများနှင့် SIPခေါ်ဆိုမှုများ လုပ်ပေးနိုင်သည်

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
my: ဖုန်းခေါ်ကိရိယာသည် GNOMEအတွက် ရိုးရှင်းလှပသော ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုနှင့်လက်ခံမှုကိရိယာတစ်ခုဖြစ်သည်။ ၎င်းကို ဆယ်လူလာမော်ဒန်အသုံးပြု၍ ရိုးရိုးဖုန်းခေါ်ဆိုမှုများအတွက် အသုံးပြုနိုင်ရုံသာမက SIPထုံးနည်းအသုံးပြု၍ VoIPခေါ်ဆိုမှုများလည်း လုပ်နိုင်ပါသည်။

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
my: ဖုန်းခေါ်မည့်ပုံစံ

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုမှတ်တမ်း

en: Whether calls should automatically use the default origin
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုကိရိယာသည် မူလသတ်မှတ်ချက်ကို သုံး၊ မသုံး

en: The country code as reported by the modem
my: မော်ဒန်မှ တင်ပြသော နိုင်ငံကုဒ်

en: The country code is used for contact name lookup
my: အဆက်အသွယ်ရှာဖွေရာတွင် နိုင်ငံကုဒ်ကို အသုံးပြုပါသည်

en: The plugins to load automatically
my: အလိုအလျောက်တွန်းတင်ရန် ပရိုဂရမ်ငယ်

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
my: အပ္ပလီကေးရှင်းစတင်ချိန်တွင် ယင်း တိုးချဲ့ပရိုဂရမ်ငယ်များကို အလိုအလျောက်တွန်းတင်သွားမည်။

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
my: VoIPဖုန်းခေါ်ဆိုမှုအတွက် အသုံးပြုမည့် အသံကုဒ်ဖေါ်၊ဖွက်စနစ်များစာရင်း

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
my: ဦးစားပေးအသံကုဒ်ဖေါ်၊ဖွက်စနစ်ကို အသုံးပြုသွားမည် (သုံးနိုင်လျှင်)

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
my: TLSကို ပို့ဆောင်ယာဉ်အဖြစ်မသုံးဘဲ SDESကို SRTPအတွက် အသုံးပြု၊ မပြု

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
my: သော့များကို စာသားဖြင့်သာ ဖလှယ်လိုလျင် အမှန်သတ်မှတ်ပါ။

en: Default (uninitialized) state
my: မူလသတ်မှတ်ချက်အခြေအနေ (မစတင်ရသေး)

en: Initializing account…
my: အကောင့်ကို စတင်ပြင်ဆင်နေသည်…

en: Uninitializing account…
my: အကောင့်ကို စတင်ပြင်ဆင်မှုပယ်ဖျက်နေသည်…

en: Connecting to server…
my: ဆာဗာသို့ချိတ်ဆက်နေသည်…

en: Account is online
my: အွန်လိုင်းဖြစ်နေပါပြီ

en: Disconnecting from server…
my: ဆာဗာနှင့်ချိတ်ဆက်မှု ပယ်ဖျက်နေပါသည်…

en: Account is offline
my: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှုမရှိပါ

en: Account encountered an error
my: အကောင့်ဆိုင်ရာချို့ယွင်းချက်ဖြစ်ပွားခဲ့သည်

en: No reason given
my: အကြောင်းပြချက်မပေးထားပါ

en: Initialization started
my: စတင်ပြင်ဆင်ခြင်း စတင်ပါပြီ

en: Initialization complete
my: စတင်ပြင်ဆင်ခြင်း ပြီးပါပြီ

en: Uninitialization started
my: စတင်ပြင်ဆင်မှုပယ်ဖျက်ခြင်း စတင်ပါပြီ

en: Uninitialization complete
my: စတင်ပြင်ဆင်မှုပယ်ဖျက်ခြင်း ပြီးပါပြိ

en: No credentials set
my: ထောက်ခံစာချွန်လွှာ မသတ်မှတ်ထားပါ

en: Starting to connect
my: ချိတ်ဆက်မှုစတင်နေပါပြိ

en: Connection timed out
my: ချိတ်ဆက်မှုအချိန်ကုန်သွားပါပြီ

en: Domain name could not be resolved
my: ဒိုမိန်းအမည်ကို မရှာနိုင်ခဲ့ပါ

en: Server did not accept username or password
my: ဆာဗာသည် သုံးစွဲသူအမည် သို့ စကားဝှက်ကို လက်မခံပါ

en: Connecting complete
my: ချိတ်ဆက်မှုပြီးပါပြီ

en: Starting to disconnect
my: ဖြုတ်ချမှု စတင်နေပါပြီ

en: Disconnecting complete
my: ဖြုတ်ချမှု ပြီးပါပြီ

en: Internal error occurred
my: စနစ်အတွင်းပိုင်းဆိုင်ရာချို့ယွင်းမှုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Edit account: %s
my: အကောင့်ပြင်ဆင်- %s

en: Add new account
my: အကောင့်သစ်ထည့်မည်

en: Account overview
my: အကောင့်ခြုံငုံမြင်ကွင်း

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
my: မမှန်သော tel URI `%s' ကိုခေါ်ဆိုရန်ကြိုးပမ်းခဲ့သည်

en: Don't know how to open `%s'
my: `%s' ကို မဖွင့်တတ်ပါ

en: The name of the plugins to load
my: တွန်းတင်မည့် တိုးချဲ့ပရိုဂရမ်ငယ်များ၏အမည်စာရင်း

en: PLUGIN
my: တိုးချဲ့ပရိုဂရမ်ငယ်

en: Whether to present the main window on startup
my: စတင်ချိန်တွင် ပင်မဝင်းဒိုးကို ပြ၊ မပြ

en: Dial a telephone number
my: ဖုန်းနံပါတ်နှိပ်မည်

en: NUMBER
my: နံပါတ်

en: Enable verbose debug messages
my: ပရိုဂရမ်ပြစ်ချက်ရှာဖွေ့မှုဆိုင်ရာသတင်းပို့မှု ဖွင့်မည်

en: Print current version
my: လက်ရှိဗားရှင်းနံပါတ်ပြမည်

en: Anonymous caller
my: အမည်မသိဖုန်းခေါ်ဆိုသူ

en: %s
    yesterday
my: %s
    မနေ့

en: Police
my: ရဲ

en: Ambulance
my: လူနာကား

en: Fire Brigade
my: မီးသတ်တပ်ဖွဲ့

en: Mountain Rescue
my: တောင်ပေါ်ဒေသကယ်ဆယ်ရေးအဖွဲ့

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
my: ဖုန်းခေါ်၍မရနိုင်ပါ - မော်ဒန် သို့ VoIPအကောင့် မရှိပါ

en: Can't place calls: No plugin loaded
my: ဖုန်းခေါ်၍မရနိုင်ပါ - တိုးချဲ့ပရိုဂရမ်ငယ် မတွန်းတင်ရသေးပါ

en: Contacts
my: အဆက်အသွယ်များ

en: Dial Pad
my: ဖုန်းနံပါတ်နှိပ်ကွက်

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
my: လတ်တလော

en: Missed call
my: လွတ်သွားသောဖုန်းခေါ်ဆိုမှုများ

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
my: <b>%s</b> ထံမှ လွတ်သွားသောဖုန်းခေါ်ဆိုမှု

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
my: %s ထံမှ လွတ်သွားသောဖုန်းခေါ်ဆိုမှု

en: Missed call from unknown caller
my: အမည်မသိဖုန်းခေါ်သူထံမှ လွတ်သွားသော ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုများ

en: Call back
my: ပြန်ခေါ်မည်

en: VoIP Accounts
my: VoIPအကောင့်များ

en: Add VoIP Accounts
my: VoIPအကောင့်ထည့်မည်

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
my: ဤနေရာတွင် VoIPအကောင့် ထည့်သွင်း၍ SIPထုံးနည်းအသုံးပြုထားသော VoIPဖုန်းခေါ်ဆိုမှုများ ပြုလုပ်နိုင်သည်။ သို့သော် ယင်းစွမ်းရည်သည် လတ်တလောမှ ရလာခြင်းဖြစ်၍ မပြီးမြောက်သေးပါ (မီဒီယာကုဒ်ဖွက်ခြင်း ပြုလုပ်၍မရသေး)။

en: _Add Account
my: အကောင့်_ထည့်မည်

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
my: ခေါ်မည်

en: _Delete Call
my: ခေါ်ဆိုမှု_ဖျက်ရန်

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
my: ဖုန်းနံပါတ်_ကူးယူမည်

en: _Add contact
my: အဆက်အသွယ်_မှတ်မည်

en: _Send SMS
my: စာတို_ပို့မည်

en: On hold
my: ခေတ္တရပ်ဆိုင်း

en: No Contacts Found
my: အဆက်အသွယ်ရှာမတွေ့ပါ

en: No Recent Calls
my: လတ်တလောခေါ်ဆိုထားသောဖုန်းခေါ်ဆိုမှုများမရှိပါ

en: _Cancel
my: ပယ်_ဖျက်

en: _Close
my: _ပိတ်

en: _Send
my: _စာပို့

en: _VoIP Accounts
my: _VoIPအကောင့်များ

en: _Keyboard shortcuts
my: ကီး_ဘုတ်ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ

en: _Help
my: အကူအ_ညီ

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုကိရိယာ_အကြောင်း

en: Enter a VoIP address
my: VoIPလိပ်စာရေးသွင်းပါ

en: SIP Account
my: SIPအကောင့်

en: New Call
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုအသစ်

en: Back
my: ပြန်လှည့်

en: Unknown reason
my: အကြောင်းပြချက်မသိ

en: Outgoing call started
my: အထွက်ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု စတင်ပါပြီ

en: New incoming call
my: အဝင်ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုအသစ်

en: Call accepted
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု လက်ခံလိုက်သည်

en: Call ended
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု ပြီးသွားပါပြီ

en: Call disconnected (busy or call refused)
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု ပြုတ်ကျသွားပါပြီ (ဖုန်းမအားသေး သို့ ငြင်းခံလိုက်ရပါသည်)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု ပြုတ်ကျသွားပါပြီ (အိုင်ဒီမှားနေသည် သို့ ဆ.သ.ရ.ကွန်ရက် ပြဿနာ)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု ပြုတ်ကျသွားပါပြီ (အသံချန်နယ် ပြင်ဆင်ရာတွင် အမှားအယွင်းဖြစ်ပေါ်ခဲ့)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုရွှေ့ပြောင်းပေးလိုက်ပြီ

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု ပယ်ချလိုက်သည်

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှု ပြုတ်ကျသွားပါပြီ (အကြောင်းပြချက်မသိ ကုဒ်%i)

en: ModemManager unavailable
my: ModemManager သုံးမရနိုင်ပါ

en: No voice-capable modem available
my: အသံ ပို့၊လက်ခံနိုင်သော မော်ဒန် မရှိပါ

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: Initialized
my: စတင်ပြင်ဆင်ပြီးပါပြီ

en: DBus unavailable
my: DBus သုံးမရနိုင်ပါ

en: No encryption
my: ကုဒ်ဖွက်မှုမသုံးထား

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
my: ကုဒ်ဖွက်ခြင်း အတင်းလုပ်မည်

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
my: ကုဒ်ဖွက်သော့ အလဲအလှယ်လုပ်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ

en: Add Account
my: အကောင့်ထည့်ရန်

en: _Log In
my: _လက်မှတ်ထိုးဝင်

en: Manage Account
my: အကောင့်စီမံရန်

en: _Apply
my: _သုံး

en: _Delete
my: _ဖျက်

en: Server
my: ဆာဗာ

en: Display Name
my: ပြမည့်အမည်

en: Optional
my: ရွေးချယ်စရာ

en: User ID
my: သုံးစွဲသူ အိုင်ဒီ

en: Password
my: စကားဝှက်

en: Port
my: ကွန်ရက်ဆိပ်ကမ်း

en: Transport
my: ပို့ဆောင်ယာဉ်

en: Media Encryption
my: မီဒီယာကုဒ်ဖွက်ခြင်း

en: Use for Phone Calls
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုမှုများအတွက်အသုံးပြုရန်

en: Automatically Connect
my: အလိုအလျောက်ချိတ်ဆက်ရန်
