calls master - en to sr translation catalogue (127 entries)

en: Calls
sr: Позиви

en: Phone
sr: Телефон

en: A phone dialer and call handler
sr: Телефонски позивар и руковалац позивом

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
sr: телефон;позив;веза;PSTN;Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;

en: Calls (daemon)
sr: Позиви (позадинац)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
sr: Телефонски позивар и руковалац позивом (режим позадинца)

en: Make phone and SIP calls
sr: Вршите телефонске и СИП позиве

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
sr: Позиви је једноставан,елегантан телефонски позивар и руковалац позива за Гном. Може се користити са целуларним модемом за обичне старе телефонске позиве као и за ВоИП позиве помоћу СИП протокола.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
sr: Позивам

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
sr: Историјат позива

en: Whether calls should automatically use the default origin
sr: Да ли позиви треба самостално да користе основно порекло

en: The country code as reported by the modem
sr: Шифра земље као што пријављује модем

en: The country code is used for contact name lookup
sr: Шифра земље се користи за тражење назива контакта

en: The plugins to load automatically
sr: Прикључци за самостално учитавање

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
sr: Ови прикључци ће бити самостално учитани при покретању програма.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
sr: Аудио кодеци за коришћење за ВоИП позиве у поретку поставки

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
sr: Жељени аудио кодеци за коришћење за ВоИП позиве (ако су доступни)

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
sr: Да ли ће омогућити коришћење СДЕС-а за СРТП без ТЛС као пренос

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
sr: Штиклирајте ово ако желите да дозволите са кључевима размењеним у обичном тексту.

en: Default (uninitialized) state
sr: Основно (некоришћено) стање

en: Initializing account…
sr: Покрећем налог…

en: Uninitializing account…
sr: Поништавам покретање налога…

en: Connecting to server…
sr: Повезујем се на сервер…

en: Account is online
sr: Налог је на мрежи

en: Disconnecting from server…
sr: Прекидам везу са сервером…

en: Account is offline
sr: Налог је ван мреже

en: Account encountered an error
sr: Налог је наишао на грешку

en: No reason given
sr: Разлог није дат

en: Initialization started
sr: Покретање је почело

en: Initialization complete
sr: Покретање је обављено

en: Uninitialization started
sr: Поништавање покретања је почело

en: Uninitialization complete
sr: Поништавање покретања је обављено

en: No credentials set
sr: Креденцијали нису постављени

en: Starting to connect
sr: Покрећем повезивање

en: Connection timed out
sr: Веза је истекла

en: Domain name could not be resolved
sr: Назив домена се не може решити

en: Server did not accept username or password
sr: Сервер не прихвата корисничко име или лозинку

en: Connecting complete
sr: Повезивање је обављено

en: Starting to disconnect
sr: Почињем прекидање везе

en: Disconnecting complete
sr: Прекидање везе је обављено

en: Internal error occurred
sr: Дошло је до унутрашње грешке

en: Edit account: %s
sr: Уреди налог: %s

en: Add new account
sr: Додај нови налог

en: Account overview
sr: Преглед налога

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
sr: Покушах да позовем неисправну телефонску путању „%s“

en: Don't know how to open `%s'
sr: Не знам како да отворим „%s“

en: The name of the plugins to load
sr: Прикључци за самостално учитавање

en: PLUGIN
sr: ПРИКЉУЧАК

en: Whether to present the main window on startup
sr: Да ли треба приказати главни прозор при покретању

en: Dial a telephone number
sr: Окреће број телефона

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Enable verbose debug messages
sr: Укључује опширне поруке прочишћавања

en: Print current version
sr: Исписује тренутно издање

en: Anonymous caller
sr: Безимени позивалац

en: %s
    yesterday
sr: %s
    јуче

en: Police
sr: Полиција

en: Ambulance
sr: Хитна помоћ

en: Fire Brigade
sr: Ватрогасци

en: Mountain Rescue
sr: Горска служба спасавања

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
sr: Не могу позивати: Нема доступног модема или „VoIP“ налога

en: Can't place calls: No plugin loaded
sr: Не могу позивати: Прикључак није учитан

en: Contacts
sr: Контакти

en: Dial Pad
sr: Бројчаник

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
sr: Недавно

en: Missed call
sr: Пропуштен позив

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
sr: Пропуштен позив од „<b>%s</b>“

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
sr: Пропуштени позив од „%s“

en: Missed call from unknown caller
sr: Пропуштен позив од непознатог позиваоца

en: Call back
sr: Узврати позив

en: VoIP Accounts
sr: „VoIP“ налози

en: Add VoIP Accounts
sr: Додај „VoIP“ налоге

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
sr: Овде можете додати „VoIP“ налог. Омогућиће вам да шаљете и примате „VoIP“ позиве користећи „SIP“ протокол. Ова функција је још увек релативно нова и још није функционално потпуна (тј. нема шифрованих медија).

en: _Add Account
sr: _Додај налог

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
sr: Позови

en: _Delete Call
sr: О_бриши позив

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
sr: _Умножи број

en: _Add contact
sr: Додај _контакт

en: _Send SMS
sr: Пошаљи _СМС

en: On hold
sr: На чекању

en: No Contacts Found
sr: Нисам нашао контакте

en: No Recent Calls
sr: Нема недавних позива

en: USSD
sr: УССД

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Send
sr: _Пошаљи

en: _VoIP Accounts
sr: _VoIP налози

en: _Keyboard shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

en: _Help
sr: По_моћ

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
sr: О _Позивима

en: Enter a VoIP address
sr: Унеси „VoIP“ адресу

en: SIP Account
sr: „SIP“ налози

en: New Call
sr: Нови позив

en: Back
sr: Назад

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Outgoing call started
sr: Одлазни позив је покренут

en: New incoming call
sr: Нови долазни позив

en: Call accepted
sr: Позив је прихваћен

en: Call ended
sr: Позив је завршен

en: Call disconnected (busy or call refused)
sr: Прекинута је веза позива (заузет је или је позив одбијен)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
sr: Прекинута је веза позива (погрешан ид или проблем са мрежом)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
sr: Прекинута је веза позива (грешка постављања аудио канала)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
sr: Позив је пребачен

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
sr: Позив је преусмерен

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
sr: Прекинута је веза позива (непозната шифра разлога %i)

en: ModemManager unavailable
sr: Управник модема није доступан

en: No voice-capable modem available
sr: Нема модема који је способан за пренос гласа

en: Normal
sr: Обичан

en: Initialized
sr: Покренут

en: DBus unavailable
sr: Д-сабирница није доступна

en: No encryption
sr: Нема шифровања

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
sr: Присили шифровање

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
sr: Размена криптографског кључа није успела

en: Add Account
sr: Додај налог

en: _Log In
sr: _Пријави ме

en: Manage Account
sr: Управљајте налогом

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Delete
sr: О_бриши

en: Server
sr: Сервер

en: Display Name
sr: Назив приказа

en: Optional
sr: Изборно

en: User ID
sr: ИБ корисника

en: Password
sr: Лозинка

en: Port
sr: Прикључник

en: Transport
sr: Пренос

en: Media Encryption
sr: Шифровање медија

en: Use for Phone Calls
sr: Користи за позиве телефоном

en: Automatically Connect
sr: Повежи самостално
