calls master - en to sl_SI translation catalogue (119 entries)

en: Calls
sl_SI: Klici

en: Phone
sl_SI: Telefon

en: A phone dialer and call handler
sl_SI: Klicalnik in upravljalnik klicev

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
sl_SI: Telefon;Klic;Pogovor;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;Telefoniranje;Govor;

en: Calls (daemon)
sl_SI: Klici (odzadnji program)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
sl_SI: Klicalnik in upravljalnik klicev (odzadnji način)

en: Make phone and SIP calls
sl_SI: Opravite telefonske klice

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
sl_SI: Calls je enostaven, eleganten klicalnik in upravljalnik klicev za GNOME. Podpira klice po mobilnem modemu za klasične telefonske klice, pa tudi klice VoIP po protokolu SIP.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
sl_SI: Vzpostavljanje klica

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
sl_SI: Zgodovina klicev

en: Whether calls should automatically use the default origin
sl_SI: Ali naj klici samodejno uporabijo privzeto poreklo

en: The country code as reported by the modem
sl_SI: Klicna koda države, kot jo posreduje modem

en: The country code is used for contact name lookup
sl_SI: Klicna koda države se uporablja za iskanje stikov

en: The plugins to load automatically
sl_SI: Samodejno naloženi vstavki

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
sl_SI: Navedeni vstavki se samodejno naložijo ob zagonu programa.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
sl_SI: Zvočni kodek za klice VoIP, razvrščeni po prednosti

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
sl_SI: Prednostno uporabljen zvočni kodeki za klice VoIP (če so na voljo)

en: Allow insecure crypto key exchange for encrypted media.
sl_SI: Dovoli izmenjavo kripto ključev za šifrirane medije, ki ni varna.

en: Set to true if you want to allow keys to be exchangable in cleartext, otherwise you must set the TLS transport.
sl_SI: Če želite dovoliti, da se ključi lahko izmenjajo v navadnem besedilu, potrdite možnost oz. nastavite na »true«, sicer morate nastaviti prenos TLS.

en: Default (uninitialized) state
sl_SI: Privzeto (nezačeto) stanje

en: Initializing account…
sl_SI: Začenjanje računa …

en: Uninitializing account…
sl_SI: Izklapljanje računa …

en: Connecting to server…
sl_SI: Poteka povezovanje s strežnikom …

en: Account is online
sl_SI: Račun je povezan

en: Disconnecting from server…
sl_SI: Poteka prekinjanje povezave s strežnikom ...

en: Account is offline
sl_SI: Račun je brez povezave

en: Account encountered an error
sl_SI: Pri uporabi računa je prišlo do napake

en: No reason given
sl_SI: Razlog ni podan

en: Initialization started
sl_SI: Začenjanje je v teku

en: Initialization complete
sl_SI: Začenjanje je končano

en: Uninitialization started
sl_SI: Izklapljanje je začeto

en: Uninitialization complete
sl_SI: Izklapljanje je končano

en: No credentials set
sl_SI: Ni podanih poveril

en: Starting to connect
sl_SI: Začetek povezovanja

en: Connection timed out
sl_SI: Povezava je časovno potekla

en: Domain name could not be resolved
sl_SI: Imena domene ni mogoče razrešiti

en: Server did not accept username or password
sl_SI: Strežnik ni sprejel uporabniškega imena ali gesla

en: Connecting complete
sl_SI: Povezovanje je končano

en: Starting to disconnect
sl_SI: Začetek prekinjanja povezave

en: Disconnecting complete
sl_SI: Prekinitev povezave je končana

en: Internal error occurred
sl_SI: Prišlo je do notranje napake

en: Edit account: %s
sl_SI: Uredi račun: %s

en: Add new account
sl_SI: Dodaj račun

en: VoIP Accounts
sl_SI: Računi VoIP

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
sl_SI: Prekinjen je poskus klica neveljavnega naslova URI »%s«

en: Don't know how to open `%s'
sl_SI: Ni znano, kako odpreti »%s«

en: The name of the plugins to load
sl_SI: Ime vstavka za nalaganje

en: PLUGIN
sl_SI: VSTAVEK

en: Whether to present the main window on startup
sl_SI: Ali naj se ob zagonu pokaže glavno okno

en: Dial a telephone number
sl_SI: Pokliči telefonsko številko

en: NUMBER
sl_SI: ŠTEVILKA

en: Enable verbose debug messages
sl_SI: Omogoči podrobna sporočila razhroščevanja

en: Print current version
sl_SI: Izpiši trenutno različico

en: Anonymous caller
sl_SI: Anonimni klicatelj

en: %s
    yesterday
sl_SI: %s
    včeraj

en: Police
sl_SI: Policija

en: Ambulance
sl_SI: Reševalci

en: Fire Brigade
sl_SI: Gasilci

en: Mountain Rescue
sl_SI: Gorska reševalna postaja

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
sl_SI: Ni mogoče izvesti klica: na voljo ni modema ali računa VoIP

en: Can't place calls: No plugin loaded
sl_SI: Ni mogoče izvesti klica: vstavek ni naložen

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
sl_SI: Nedavno

en: Contacts
sl_SI: Stiki

en: Dial Pad
sl_SI: Številčnica

en: Missed call
sl_SI: Zgrešen klic

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
sl_SI: Zgrešen klic: <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
sl_SI: Zgrešen klic: %s

en: Missed call from unknown caller
sl_SI: Zgrešen klic neznanega klicatelja

en: Call back
sl_SI: Pokliči nazaj

en: Add VoIP Accounts
sl_SI: Dodaj račun VoIP

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
sl_SI: Na tem mestu je mogoče dodati račun VoIP. Omogoča klicanje in prejemanje klicev VoIP z uporabo protokola SIP. Možnost je še vedno precej nova in funkcijsko še ni popolna (šifriranje na primer še ni podprto).

en: _Add Account
sl_SI: _Dodaj račun

en: _Delete Call
sl_SI: _Izbriši klic

en: _Copy number
sl_SI: _Kopiraj številko

en: _Add contact
sl_SI: _Dodaj stik

en: _Send SMS
sl_SI: _Pošlji SMS

en: On hold
sl_SI: Zadržano

en: No Contacts Found
sl_SI: Ni najdenih stikov

en: No Recent Calls
sl_SI: Ni nedavnih klicev

en: _Cancel
sl_SI: Pre_kliči

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: _Send
sl_SI: _Pošlji

en: _VoIP Accounts
sl_SI: Računi _VoIP

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
sl_SI: _O programu Klici

en: Enter a VoIP address
sl_SI: Vnesite naslov VoIP

en: SIP Account
sl_SI: Račun SIP

en: New Call
sl_SI: Nov klic

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Unknown reason
sl_SI: Neznan razlog

en: Outgoing call started
sl_SI: Odhodni klic se je začel

en: New incoming call
sl_SI: Nov dohodni klic

en: Call accepted
sl_SI: Klic je sprejet

en: Call ended
sl_SI: Klic je končan

en: Call disconnected (busy or call refused)
sl_SI: Klic je razvezan (zasedeno ali klic zavrnjen)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
sl_SI: Klic je razvezan (napačen ID ali težava z omrežjem)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
sl_SI: Klic je razvezan (napaka pri nastavitvi zvočnega kanala)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
sl_SI: Klic je prevezan

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
sl_SI: Klic je preusmerjen

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
sl_SI: Klic je razvezan (neznan razlog, koda %i)

en: ModemManager unavailable
sl_SI: ModemManager ni na voljo

en: No voice-capable modem available
sl_SI: Na voljo ni nobenega modema za glasovno podporo

en: Normal
sl_SI: Navadno

en: Initialized
sl_SI: Začeto

en: DBus unavailable
sl_SI: Vodilo DBus ni na voljo

en: No encryption
sl_SI: Brez šifriranja

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
sl_SI: Vsili šifriranje

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
sl_SI: Izmenjava kriptografskih ključev je spodletela

en: _Log In
sl_SI: _Prijava

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: Server
sl_SI: Strežnik

en: Display Name (Optional)
sl_SI: Prikazano ime (neobvezno)

en: User ID
sl_SI: ID uporabnika

en: Password
sl_SI: Geslo

en: Port
sl_SI: Vrata

en: Transport
sl_SI: Prenos

en: Media Encryption
sl_SI: Šifriranje predstavnih virov

en: Use for Phone Calls
sl_SI: Uporabi za telefonske klice

en: Automatically Connect
sl_SI: Samodejno poveži
