calls master - en to sr translation catalogue (119 entries)

en: Calls
sr: Pozivi

en: Phone
sr: Telefon

en: A phone dialer and call handler
sr: Telefonski pozivar i rukovalac pozivom

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
sr: telefon;poziv;veza;PSTN;Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;

en: Calls (daemon)
sr: Pozivi (pozadinac)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
sr: Telefonski pozivar i rukovalac pozivom (režim pozadinca)

en: Make phone and SIP calls
sr: Vršite telefonske i SIP pozive

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
sr: Pozivi je jednostavan,elegantan telefonski pozivar i rukovalac poziva za Gnom. Može se koristiti sa celularnim modemom za obične stare telefonske pozive kao i za VoIP pozive pomoću SIP protokola.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: Julian Sparber, Evangelos Ribeiro Tzaras
sr: Žulijan Sparber, Evandelos Ribeiro Caraz

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
sr: Pozivam

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
sr: Istorijat poziva

en: Whether calls should automatically use the default origin
sr: Da li pozivi treba samostalno da koriste osnovno poreklo

en: The country code as reported by the modem
sr: Šifra zemlje kao što prijavljuje modem

en: The country code is used for contact name lookup
sr: Šifra zemlje se koristi za traženje naziva kontakta

en: The plugins to load automatically
sr: Priključci za samostalno učitavanje

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
sr: Ovi priključci će biti samostalno učitani pri pokretanju programa.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
sr: Audio kodeci za korišćenje za VoIP pozive u poretku postavki

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
sr: Željeni audio kodeci za korišćenje za VoIP pozive (ako su dostupni)

en: Allow insecure crypto key exchange for encrypted media.
sr: Dozvoli razmenu nesigurnog ključa za šifrovane medije

en: Set to true if you want to allow keys to be exchangable in cleartext, otherwise you must set the TLS transport.
sr: Uključite ukoliko želite da omogućite razmenu ključeva unutar tekstualnih datoteka, u suprotnom izaberite sigurniji TSL prenos.

en: Default (uninitialized) state
sr: Osnovno (nekorišćeno) stanje

en: Initializing account…
sr: Pokrećem nalog…

en: Uninitializing account…
sr: Poništavam pokretanje naloga…

en: Connecting to server…
sr: Povezujem se na server…

en: Account is online
sr: Nalog je na mreži

en: Disconnecting from server…
sr: Prekidam vezu sa serverom…

en: Account is offline
sr: Nalog je van mreže

en: Account encountered an error
sr: Nalog je naišao na grešku

en: No reason given
sr: Razlog nije dat

en: Initialization started
sr: Pokretanje je počelo

en: Initialization complete
sr: Pokretanje je obavljeno

en: Uninitialization started
sr: Poništavanje pokretanja je počelo

en: Uninitialization complete
sr: Poništavanje pokretanja je obavljeno

en: No credentials set
sr: Kredencijali nisu postavljeni

en: Starting to connect
sr: Pokrećem povezivanje

en: Connection timed out
sr: Veza je istekla

en: Domain name could not be resolved
sr: Naziv domena se ne može rešiti

en: Server did not accept username or password
sr: Server ne prihvata korisničko ime ili lozinku

en: Connecting complete
sr: Povezivanje je obavljeno

en: Starting to disconnect
sr: Počinjem prekidanje veze

en: Disconnecting complete
sr: Prekidanje veze je obavljeno

en: Internal error occurred
sr: Došlo je do unutrašnje greške

en: Edit account: %s
sr: Uredi nalog: %s

en: Add new account
sr: Dodaj novi nalog

en: VoIP Accounts
sr: „VoIP“ nalozi

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
sr: Pokušah da pozovem neispravnu telefonsku putanju „%s“

en: Don't know how to open `%s'
sr: Ne znam kako da otvorim „%s“

en: The name of the plugins to load
sr: Priključci za samostalno učitavanje

en: PLUGIN
sr: PRIKLJUČAK

en: Whether to present the main window on startup
sr: Da li treba prikazati glavni prozor pri pokretanju

en: Dial a telephone number
sr: Okreće broj telefona

en: NUMBER
sr: BROJ

en: Enable verbose debug messages
sr: Uključuje opširne poruke pročišćavanja

en: Print current version
sr: Ispisuje trenutno izdanje

en: Anonymous caller
sr: Bezimeni pozivalac

en: %s
    yesterday
sr: %s
    juče

en: Police
sr: Policija

en: Ambulance
sr: Hitna pomoć

en: Fire Brigade
sr: Vatrogasci

en: Mountain Rescue
sr: Gorska služba spasavanja

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
sr: Ne mogu pozivati: Nema dostupnog modema ili „VoIP“ naloga

en: Can't place calls: No plugin loaded
sr: Ne mogu pozivati: Priključak nije učitan

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
sr: Nedavno

en: Contacts
sr: Kontakti

en: Dial Pad
sr: Brojčanik

en: Missed call
sr: Propušten poziv

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
sr: Propušten poziv od „<b>%s</b>“

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
sr: Propušteni poziv od „%s“

en: Missed call from unknown caller
sr: Propušten poziv od nepoznatog pozivaoca

en: Call back
sr: Uzvrati poziv

en: Add VoIP Accounts
sr: Dodaj „VoIP“ naloge

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
sr: Ovde možete dodati „VoIP“ nalog. Omogućiće vam da šaljete i primate „VoIP“ pozive koristeći „SIP“ protokol. Ova funkcija je još uvek relativno nova i još nije funkcionalno potpuna (tj. nema šifrovanih medija).

en: _Add Account
sr: _Dodaj nalog

en: _Delete Call
sr: O_briši poziv

en: _Copy number
sr: _Umnoži broj

en: _Add contact
sr: Dodaj _kontakt

en: _Send SMS
sr: Pošalji _SMS

en: On hold
sr: Na čekanju

en: No Contacts Found
sr: Nisam našao kontakte

en: No Recent Calls
sr: Nema nedavnih poziva

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Send
sr: _Pošalji

en: _VoIP Accounts
sr: _VoIP nalozi

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
sr: O _Pozivima

en: Enter a VoIP address
sr: Unesi „VoIP“ adresu

en: SIP Account
sr: „SIP“ nalozi

en: New Call
sr: Novi poziv

en: Back
sr: Nazad

en: Unknown reason
sr: Nepoznat razlog

en: Outgoing call started
sr: Odlazni poziv je pokrenut

en: New incoming call
sr: Novi dolazni poziv

en: Call accepted
sr: Poziv je prihvaćen

en: Call ended
sr: Poziv je završen

en: Call disconnected (busy or call refused)
sr: Prekinuta je veza poziva (zauzet je ili je poziv odbijen)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
sr: Prekinuta je veza poziva (pogrešan id ili problem sa mrežom)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
sr: Prekinuta je veza poziva (greška postavljanja audio kanala)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
sr: Poziv je prebačen

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
sr: Poziv je preusmeren

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
sr: Prekinuta je veza poziva (nepoznata šifra razloga %i)

en: ModemManager unavailable
sr: Upravnik modema nije dostupan

en: No voice-capable modem available
sr: Nema modema koji je sposoban za prenos glasa

en: Normal
sr: Običan

en: Initialized
sr: Pokrenut

en: DBus unavailable
sr: D-sabirnica nije dostupna

en: No encryption
sr: Nema šifrovanja

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
sr: Prisili šifrovanje

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
sr: Razmena kriptografskog ključa nije uspela

en: _Log In
sr: _Prijavi me

en: _Apply
sr: _Primeni

en: _Delete
sr: O_briši

en: Display Name (Optional)
sr: Naziv za prikaz (opciono)

en: User ID
sr: IB korisnika

en: Password
sr: Lozinka

en: Port
sr: Priključnik

en: Transport
sr: Prenos

en: Media Encryption
sr: Šifrovanje medija

en: Use for Phone Calls
sr: Koristi za pozive telefonom

en: Automatically Connect
sr: Poveži samostalno
