calls master - en to eo translation catalogue (126 entries)

en: Calls
eo: Vokoj

en: Phone
eo: Telefono

en: A phone dialer and call handler
eo: Telefonovokilo kaj voktraktisto

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
eo: Telefono;Voko;Voki;Vokilo;Voktraktisto;PSTN;

en: Calls (daemon)
eo: Vokoj (demono)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
eo: Telefonovokilo kaj voktraktisto (demona reĝimo)

en: Make phone and SIP calls
eo: Fari telefonajn kaj SIP-vokojn

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
eo: Vokoj estas simpla, eleganta telefonovokilo kaj voktraktisto por GNOME. Ĝi povas esti uzata kun saĝtelefona modemo por simplaj telefonvokoj kiel ankaŭ VoIP-vokoj uzante la SIP-protokolon.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
eo: Fari vokon

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
eo: La voka historio

en: Whether calls should automatically use the default origin
eo: Ĉu vokoj devas aŭtomate uzi la defaŭltan fonton

en: The country code as reported by the modem
eo: La landkodo laŭ la raporto de la modemo

en: The country code is used for contact name lookup
eo: La landkodo estas uzata por serĉi kontaktnomojn

en: The plugins to load automatically
eo: La kromprogramoj, kiuj rulas aŭtomate

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
eo: Ĉi tiuj kromprogramoj aŭtomate rulos ĉe la lanĉo de la aplikaĵo.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
eo: Sonkodekoj por uzi por VoIP-vokoj laŭ ordo de prefero

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
eo: La preferataj sonkodekoj por uzi por VoIP-vokoj (se disponeblas)

en: Whether to allow using SDES for SRTP without TLS as the transport
eo: Ĉu permesi la uzon de SDES por SRTP sen TLS kiel transportilo

en: Set to true if you want to allow with keys exchanged in cleartext.
eo: Agordi al vero, se vi volas permesi per ŝlosiloj intersanĝitaj per klara teksto.

en: Default (uninitialized) state
eo: Defaŭlta (nekomencigita) stato

en: Initializing account…
eo: Inicializante konton…

en: Uninitializing account…
eo: Malinicializante konton…

en: Connecting to server…
eo: Konektante al servilo…

en: Account is online
eo: Konto estas konekta

en: Disconnecting from server…
eo: Malkonektante de servilo…

en: Account is offline
eo: Konto estas senkonekta

en: Account encountered an error
eo: Konto renkontis eraron

en: No reason given
eo: Neniu kialo donita

en: Initialization started
eo: Inicialigo komenciĝis

en: Initialization complete
eo: Inicialigo kompletiĝis

en: Uninitialization started
eo: Neginicialigo komenciĝis

en: Uninitialization complete
eo: Neginicialigo kompletiĝis

en: No credentials set
eo: Neniu atestilo agordita

en: Starting to connect
eo: Komenci konekton

en: Connection timed out
eo: Konekto elĉerpitiĝis

en: Domain name could not be resolved
eo: Domejnomo ne povis esti solvita

en: Server did not accept username or password
eo: Servilo ne akceptis uzantonomon aŭ pasvorton

en: Connecting complete
eo: Konekto kompletiĝis

en: Starting to disconnect
eo: Komenci malkonekton

en: Disconnecting complete
eo: Malkonekto kompletiĝis

en: Internal error occurred
eo: Okazis interna eraro

en: Edit account: %s
eo: Redakti konton: %s

en: Add new account
eo: Aldoni novan konton

en: Account overview
eo: Kontodetaloj

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
eo: Provante vokfari nevalidan tel URI-on `%s'

en: Don't know how to open `%s'
eo: Ne estas klara kiel malfermi `%s'

en: The name of the plugins to load
eo: La nomo de la kromprogramoj por ŝargi

en: PLUGIN
eo: KROMPROGRAMO

en: Whether to present the main window on startup
eo: Ĉu montri la ĉefan fenestron ĉe starto

en: Dial a telephone number
eo: Enigu telefonnumeron

en: NUMBER
eo: NUMERO

en: Enable verbose debug messages
eo: Ebligi detalan sencimigan mesaĝadon

en: Print current version
eo: Montri aktualan version

en: Anonymous caller
eo: Anonima vokanto

en: %s
    yesterday
eo: %s
    hieraŭ

en: Police
eo: Polico

en: Ambulance
eo: Ambulanco

en: Fire Brigade
eo: Fajrobrigado

en: Mountain Rescue
eo: Monta savado

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
eo: Ne eblas fari vokojn: Neniu modemo aŭ VoIP-konto disponeblas

en: Can't place calls: No plugin loaded
eo: Ne eblas fari vokojn: Neniu kromprogramo ŝargita

en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: Dial Pad
eo: Vokklavaro

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
eo: Lasttempaj

en: Missed call
eo: Maltrafita voko

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
eo: Maltrafita voko de <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
eo: Maltrafita voko de %s

en: Missed call from unknown caller
eo: Maltrafita voko de nekonata vokanto

en: Call back
eo: Revoki

en: VoIP Accounts
eo: VoIP-kontoj

en: Add VoIP Accounts
eo: Aldoni VoIP-kontojn

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
eo: Vi povas aldoni VoIP-kontojn ĉi tie. Tio ebligos al vi fari kaj ricevi VoIP-vokojn uzante la SIP-protokolon. Tiu funkcio ankoraŭ estas relative nova kaj ne ankoraŭ finita (ekzemple, neniuj ĉifritaj datenmedioj).

en: _Add Account
eo: _Aldoni konton

note: Translators: This is a verb, not a noun. Call the number of the currently selected row.
en: Call
eo: Voko

en: _Delete Call
eo: _Forigi vokon

note: Translators: This is a phone number
en: _Copy number
eo: _Kopii numeron

en: _Add contact
eo: _Aldoni kontakton

en: _Send SMS
eo: _Sendi SMS-n

en: On hold
eo: Atendanta

en: No Contacts Found
eo: Neniuj kontaktoj trovitaj

en: No Recent Calls
eo: Neniu lasttempaj vokoj

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Send
eo: _Sendi

en: _VoIP Accounts
eo: _VoIP-kontoj

en: _Keyboard shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Help
eo: _Helpo

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
eo: _Pri Vokoj

en: Enter a VoIP address
eo: Enigi VoIP-adreson

en: SIP Account
eo: SIP-konto

en: New Call
eo: Nova voko

en: Back
eo: Reen

en: Unknown reason
eo: Nekonata kialo

en: Outgoing call started
eo: Elira voko komenciĝis

en: New incoming call
eo: Nova venanta voko

en: Call accepted
eo: Voko akceptita

en: Call ended
eo: Voko finiĝis

en: Call disconnected (busy or call refused)
eo: Voko malkonektiĝis (okupita aŭ voko rifuzita)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
eo: Voko malkonektiĝis (malĝusta id aŭ reta problemo)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
eo: Voko malkonektiĝis (eraro metante sonkanalan)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
eo: Voko transdonita

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
eo: Voko deviita

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
eo: Voko malkonektiĝis (nekonata kiala kodo %i)

en: ModemManager unavailable
eo: Modemmanaĝero nedisponebla

en: No voice-capable modem available
eo: Neniu voĉ-kapabla modemo haveblas

en: Normal
eo: Normala

en: Initialized
eo: Iniciigita

en: DBus unavailable
eo: DBus nehavebla

en: No encryption
eo: Neniu ĉifrado

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
eo: Devigi ĉifradon

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
eo: Ne sukcesis kriptan ŝlosilon intersangon

en: Add Account
eo: Aldoni konton

en: _Log In
eo: _Ensaluti

en: Manage Account
eo: Administri konton

en: _Apply
eo: _Apliki

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Server
eo: Servilo

en: Display Name
eo: Montri nomon

en: Optional
eo: Nedevige

en: User ID
eo: Uzanto-ID

en: Password
eo: Pasvorto

en: Port
eo: Pordo

en: Transport
eo: Transporto

en: Media Encryption
eo: Media ĉifrado

en: Use for Phone Calls
eo: Uzi por telefon-vokoj

en: Automatically Connect
eo: Aŭtomate konekti
