calls main - en to be translation catalogue (119 entries)

en: Calls
be: Выклікі

en: Phone
be: Тэлефон

en: A phone dialer and call handler
be: Набіральнік нумара і апрацоўшчык выклікаў

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
be: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;Тэлефон;Выклікі;Званкі;Званіць;Набор;

en: Calls (daemon)
be: Выклікі (дэман)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
be: Набіральнік нумара і апрацоўшчык выклікаў (рэжым дэмана)

en: Make phone and SIP calls
be: Тэлефанаванне і выклікі праз SIP

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
be: Выклікі - гэта просты элегантны набіральнік нумара і апрацоўшчык выклікаў для GNOME. Праграму можна выкарыстоўваць з мадэмам сотавай сувязі для звычайнага тэлефанавання, а таксама для выклікаў праз VoIP па пратаколе SIP.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
be: Выконваецца выклік

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
be: Гісторыя выклікаў

en: Whether calls should automatically use the default origin
be: Ці павінны выклікі аўтаматычна выкарыстоўваць прадвызначаную крыніцу

en: The country code as reported by the modem
be: Код краіны, які паведамляе мадэм

en: The country code is used for contact name lookup
be: Код краіны выкарыстоўваецца для пошуку па імені кантакту

en: The plugins to load automatically
be: Убудовы, якія загружаюцца аўтаматычна

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
be: Гэтыя ўбудовы будуць аўтаматычна загружацца падчас запуску праграмы.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
be: Парадак прыярытэту аўдыякодэкаў, якія выкарыстоўваюцца для выклікаў VoIP

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
be: Пажаданыя аўдыякодэкі для выклікаў VoIP (калі даступна)

en: Allow insecure crypto key exchange for encrypted media.
be: Дазволіць неабаронены абмен крыптаграфічнымі ключамі для зашыфраванага медыятрафіка.

en: Set to true if you want to allow keys to be exchangable in cleartext, otherwise you must set the TLS transport.
be: Задайце значэнне true, калі вы хочаце дазволіць абмен ключамі праз адкрыты тэкст, інакш вы павінны задаць перадачу праз TLS.

en: Default (uninitialized) state
be: Прадвызначаны (неініцыялізаваны) стан

en: Initializing account…
be: Ініцыялізацыя ўліковага запісу…

en: Uninitializing account…
be: Адмена ініцыялізацыі ўліковага запісу…

en: Connecting to server…
be: Злучэнне з серверам…

en: Account is online
be: Уліковы запіс у сетцы

en: Disconnecting from server…
be: Адлучэнне ад сервера…

en: Account is offline
be: Уліковы запіс не ў сетцы

en: Account encountered an error
be: Уліковы запіс сутыкнуўся з памылкай

en: No reason given
be: Прычына не ўказана

en: Initialization started
be: Ініцыялізацыя запушчана

en: Initialization complete
be: Ініцыялізацыя завершана

en: Uninitialization started
be: Адмена ініцыялізацыі пачалася

en: Uninitialization complete
be: Адмена ініцыялізацыі завершана

en: No credentials set
be: Уліковыя даныя не зададзены

en: Starting to connect
be: Запуск злучэння

en: Connection timed out
be: Скончыўся тэрмін чакання злучэння

en: Domain name could not be resolved
be: Імя дамена не знойдзена

en: Server did not accept username or password
be: Сервер не прыняў імя карыстальніка або пароль

en: Connecting complete
be: Злучэнне выканана

en: Starting to disconnect
be: Запуск адлучэння

en: Disconnecting complete
be: Адлучэнне выканана

en: Internal error occurred
be: Узнікла ўнутраная памылка

en: Edit account: %s
be: Змяніць уліковы запіс: %s

en: Add new account
be: Дадаць новы ўліковы запіс

en: VoIP Accounts
be: Уліковыя запісы VoIP

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
be: Была спроба набраць няправільны URI тэлефона `%s'

en: Don't know how to open `%s'
be: Невядома як адкрыць `%s'

en: The name of the plugins to load
be: Назва ўбудовы для загрузкі

en: PLUGIN
be: УБУДОВА

en: Whether to present the main window on startup
be: Ці паказваць галоўнае акно пры запуску

en: Dial a telephone number
be: Набраць тэлефонны нумар

en: NUMBER
be: НУМАР

en: Enable verbose debug messages
be: Уключыць падрабязныя адладачныя паведамленні

en: Print current version
be: Вывесці версію праграмы

en: Anonymous caller
be: Ананімны абанент

en: %s
    yesterday
be: %s
    учора

en: Police
be: Міліцыя (паліцыя)

en: Ambulance
be: Хуткая медыцынская дапамога

en: Fire Brigade
be: Пажарная служба

en: Mountain Rescue
be: Горнавыратавальная служба

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
be: Немагчыма рабіць выклікі: няма мадэма або ўліковага запісу VoIP

en: Can't place calls: No plugin loaded
be: Немагчыма рабіць выклікі: убудова не загружана

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
be: Нядаўнія

en: Contacts
be: Кантакты

en: Dial Pad
be: Панэль набору

en: Missed call
be: Прапушчаны выклік

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
be: Прапушчаны выклік ад <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
be: Прапушчаны выклік ад %s

en: Missed call from unknown caller
be: Прапушчаны выклік ад невядомага абанента

en: Call back
be: Зваротны выклік

en: Add VoIP Accounts
be: Дадаць уліковыя запісы VoIP

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
be: Тут вы можаце дадаць уліковы запіс VoIP. Гэта дазволіць вам здзяйсняць і прымаць выклікі VoIP праз пратакол SIP. Гэтая функцыя адносна новая і яшчэ не завершана (г.зн. няма шыфравання медыятрафіка).

en: _Add Account
be: _Дадаць уліковы запіс

en: _Delete Call
be: _Выдаліць выклік

en: _Copy number
be: _Скапіраваць нумар

en: _Add contact
be: _Дадаць кантакт

en: _Send SMS
be: _Адправіць SMS

en: On hold
be: На ўтрыманні

en: No Contacts Found
be: Кантакты не знойдзены

en: No Recent Calls
be: Няма нядаўніх выклікаў

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Send
be: _Адправіць

en: _VoIP Accounts
be: _Уліковыя запісы VoIP

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
be: _Аб праграме

en: Enter a VoIP address
be: Увядзіце адрас VoIP

en: SIP Account
be: Уліковы запіс SIP

en: New Call
be: Новы выклік

en: Back
be: Назад

en: Unknown reason
be: Невядомая прычына

en: Outgoing call started
be: Выходны выклік пачаўся

en: New incoming call
be: Новы ўваходны выклік

en: Call accepted
be: Выклік прыняты

en: Call ended
be: Выклік закончаны

en: Call disconnected (busy or call refused)
be: Выклік адключаны (заняты або адхілены)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
be: Выклік адключаны (няправільны id або праблемы з сеткай)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
be: Выклік адключаны (памылка наладжвання аўдыяканала)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
be: Выклік пераключаны

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
be: Выклік адхілены

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
be: Выклік адключаны (код невядомай прычыны %i)

en: ModemManager unavailable
be: ModemManager недаступны

en: No voice-capable modem available
be: Няма даступнага галасавога мадэма

en: Normal
be: Нармальна

en: Initialized
be: Ініцыявана

en: DBus unavailable
be: DBus недаступны

en: No encryption
be: Без шыфравання

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
be: Прымусовае шыфраванне

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
be: Няўдалы абмен крыптаграфічнымі ключамі

en: _Log In
be: _Увайсці

en: _Apply
be: _Ужыць

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Server
be: Сервер

en: Display Name (Optional)
be: Бачнае імя (неабавязкова)

en: User ID
be: Ідэнтыфікатар карыстальніка

en: Password
be: Пароль

en: Port
be: Порт

en: Transport
be: Транспарт

en: Media Encryption
be: Шыфраванне медыятрафіка

en: Use for Phone Calls
be: Выкарыстоўваць для тэлефонных выклікаў

en: Automatically Connect
be: Аўтаматычнае злучэнне
