calls main - en to nn translation catalogue (114 entries)

en: Calls
nn: Samtaler

en: Phone
nn: Telefon

en: A phone dialer and call handler
nn: Ein telefonoppringar og samtalehandsamar

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Telephone;Call;Phone;Dial;Dialer;PSTN;
nn: Telefon;Samtale;Oppringing;Telefonoppringar;PSTN;

en: Calls (daemon)
nn: Samtaler (tenestemodus)

en: A phone dialer and call handler (daemon mode)
nn: Ein telefonoppringar og samtalehandsamar (tenestemodus)

en: Make phone and SIP calls
nn: Ring telefon- og SIP-samtaler

en: Calls is a simple, elegant phone dialer and call handler for GNOME. It can be used with a cellular modem for plain old telephone calls as well as VoIP calls using the SIP protocol.
nn: Samtaler er ein enkel og elegant telefonoppringar og samtalehandsamar for GNOME. Han kan brukast med mobilmodem for vanlege telefonoppringingar samt VoIP-samtaler via SIP-protokollen.

note: Translators: A screenshot description.
en: Placing a call
nn: Ringer

note: Translators: A screenshot description.
en: The call history
nn: Samtalehistorikk

en: Whether calls should automatically use the default origin
nn: Om samtaler skal automatisk bruke standard opphav

en: The country code as reported by the modem
nn: Landskoden rapportert av modemet

en: The country code is used for contact name lookup
nn: Landskoden blir brukt for å finne kontaktnamn

en: The plugins to load automatically
nn: Programtillegg som skal lastast automatisk

en: These plugins will be automatically loaded on application startup.
nn: Desse programtillegga blir automatisk lasta ved oppstart.

en: Audio codecs to use for VoIP calls in order of preference
nn: Lydkodekar som skal brukast for VoIP-samtaler i prioritert rekkefølgje

en: The preferred audio codecs to use for VoIP calls (if available)
nn: Føretrekte lydkodekar for VoIP-samtaler (om dei er tilgjengelege)

en: Allow insecure crypto key exchange for encrypted media.
nn: Tillat usikker nøkkelutveksling for kryptert media.

en: Set to true if you want to allow keys to be exchangable in cleartext, otherwise you must set the TLS transport.
nn: Set til «sann» om du vil tillate nøkkelutveksling i klartekst, elles må du aktivere TLS-transport.

en: Default (uninitialized) state
nn: Standardtilstand (ikkje initialisert)

en: Initializing account…
nn: Initialiserer konto …

en: Uninitializing account…
nn: Avsluttar initialisering av konto …

en: Connecting to server…
nn: Koplar til tenar …

en: Account is online
nn: Konto er tilkopla

en: Disconnecting from server…
nn: Koplar frå tenar …

en: Account is offline
nn: Konto er frakopla

en: Account encountered an error
nn: Kontoen støytte på ein feil

en: No reason given
nn: Ingen grunn oppgitt

en: Initialization started
nn: Initialisering starta

en: Initialization complete
nn: Initialisering fullført

en: Uninitialization started
nn: Avslutning av initialisering starta

en: Uninitialization complete
nn: Avslutning av initialisering fullført

en: No credentials set
nn: Ingen legitimasjon satt opp

en: Starting to connect
nn: Startar tilkopling

en: Connection timed out
nn: Tilkoplinga gjekk ut på tid

en: Domain name could not be resolved
nn: Domenenamn kunne ikkje løysast

en: Server did not accept username or password
nn: Tenaren godkjende ikkje brukarnamn eller passord

en: Connecting complete
nn: Tilkopling fullført

en: Starting to disconnect
nn: Startar fråkopling

en: Disconnecting complete
nn: Fråkopling fullført

en: Internal error occurred
nn: Intern feil oppstod

en: Edit account: %s
nn: Rediger konto: %s

en: Add new account
nn: Legg til ny konto

en: VoIP Accounts
nn: VoIP-kontoar

en: Tried dialing invalid tel URI `%s'
nn: Prøvde å ringe ugyldig telefon-URI «%s»

en: Don't know how to open `%s'
nn: Veit ikkje korleis «%s» skal opnast

en: The name of the plugins to load
nn: Namnet på programtillegga som skal lastast

en: PLUGIN
nn: PROGRAMTILLEGG

en: Whether to present the main window on startup
nn: Om hovudvindauget skal visast ved oppstart

en: Dial a telephone number
nn: Ring eit telefonnummer

en: NUMBER
nn: NUMMER

en: Enable verbose debug messages
nn: Slå på utførlege feilmeldingar

en: Print current version
nn: Vis gjeldande versjon

en: Anonymous caller
nn: Anonym oppringjar

en: %s
    yesterday
nn: %s
    i går

en: Police
nn: Politi

en: Ambulance
nn: Ambulanse

en: Fire Brigade
nn: Brannvesen

en: Mountain Rescue
nn: Fjellredning

en: Can't place calls: No modem or VoIP account available
nn: Kan ikkje ringe: Ingen modem eller VoIP-konto tilgjengeleg

en: Can't place calls: No plugin loaded
nn: Kan ikkje ringe: Ingen programtillegg lasta

note: Recent as in "Recent calls" (the call history)
en: Recent
nn: Nyleg

en: Contacts
nn: Kontaktar

en: Dial Pad
nn: Tastatur

en: Missed call
nn: Tapt samtale

note: %s is a name here
en: Missed call from <b>%s</b>
nn: Tapt samtale frå <b>%s</b>

note: %s is a id here
en: Missed call from %s
nn: Tapt samtale frå %s

en: Missed call from unknown caller
nn: Tapt samtale frå ukjend oppringjar

en: Call back
nn: Ring tilbake

en: Add VoIP Accounts
nn: Legg til VoIP-kontoar

en: You can add VoIP account here. It will allow you to place and receive VoIP calls using the SIP protocol. This feature is still relatively new and not yet feature complete (i.e. no encrypted media).
nn: Her kan du leggje til VoIP-kontoar. Det vil la deg ringe og motta VoIP-samtaler via SIP-protokollen. Denne funksjonen er framleis relativt ny og manglar nokre funksjonar (t.d. ingen kryptert media)

en: _Add Account
nn: _Legg til konto

en: _Delete Call
nn: _Slett samtale

en: _Copy number
nn: _Kopier nummer

en: _Add contact
nn: _Legg til kontakt

en: On hold
nn: Sett på vent

en: No Contacts Found
nn: Ingen kontaktar funne

en: No Recent Calls
nn: Ingen nylege samtaler

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Close
nn: _Lukk

en: _VoIP Accounts
nn: _VoIP-kontoar

note: "Calls" is the application name, do not translate
en: _About Calls
nn: _Om Samtaler

en: Enter a VoIP address
nn: Skriv inn VoIP-adresse

en: SIP Account
nn: SIP-konto

en: New Call
nn: Ny samtale

en: Back
nn: Tilbake

en: Unknown reason
nn: Ukjend grunn

en: Outgoing call started
nn: Utgåande samtale starta

en: New incoming call
nn: Innkommande samtale

en: Call accepted
nn: Samtale godkjent

en: Call ended
nn: Samtale avslutta

en: Call disconnected (busy or call refused)
nn: Samtale avslutta (opptatt eller avvist)

en: Call disconnected (wrong id or network problem)
nn: Samtale avslutta (feil ID eller nettproblem)

en: Call disconnected (error setting up audio channel)
nn: Samtale avslutta (feil ved oppretting av lydkanal)

note: Translators: Transfer is for active or held calls
en: Call transferred
nn: Samtale overført

note: Translators: Deflecting is for incoming or waiting calls
en: Call deflected
nn: Samtale omdirigert

en: Call disconnected (unknown reason code %i)
nn: Samtale avslutta (ukjend feilkode %i)

en: ModemManager unavailable
nn: ModemManager er ikkje tilgjengeleg

en: No voice-capable modem available
nn: Ingen modem med talefunksjon tilgjengeleg

en: Initialized
nn: Initialisert

en: DBus unavailable
nn: DBus er ikkje tilgjengeleg

en: No encryption
nn: Ingen kryptering

note: TODO Optional encryption
en: Force encryption
nn: Tving kryptering

en: Cryptographic key exchange unsuccessful
nn: Kryptografisk nøkkelutveksling mislukkast

en: _Log In
nn: _Logg inn

en: _Apply
nn: _Bruk

en: _Delete
nn: _Slett

en: Server
nn: Tenar

en: Display Name (Optional)
nn: Visingsnamn (valfritt)

en: User ID
nn: Brukar-ID

en: Password
nn: Passord

en: Media Encryption
nn: Mediakryptering

en: Use for Phone Calls
nn: Bruk til telefonsamtaler

en: Automatically Connect
nn: Kopla til automatisk
