libcall-ui main - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Call active
it: Chiamata attiva

en: Call held
it: Chiamata in attesa

note: Deprecated
en: Calling…
it: Sto chiamando…

note: Deprecated
en: Incoming call
it: Chiamata in arrivo

en: Call ended
it: Chiamata terminata

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Accepting call…
it: Accettazione chiamata…

en: Hanging up…
it: Chiusura in corso…

en: Incoming phone call
it: Chiamata in arrivo

en: Mute
it: Muto

en: Speaker
it: Altoparlante

en: Add call
it: Aggiungi chiamata

en: Hold
it: Attesa

en: Dial Pad
it: Tastiera

en: Enter a number
it: Inserire un numero

en: Type a phone number
it: Inserire un numero di telefono

en: Call that phone number
it: Chiama quel numero di telefono

en: This call is not encrypted
it: Questa chiamata non è cifrata

en: This call is encrypted
it: Questa chiamata è cifrata
