libcall-ui main - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Call active
ro: Apel activ

en: Call held
ro: Apel în așteptare

note: Deprecated
en: Calling…
ro: Sună…

note: Deprecated
en: Incoming call
ro: Se primește apel

en: Call ended
ro: Apel terminat

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Accepting call…
ro: Se acceptă apelul…

en: Hanging up…
ro: Se închide…

en: Incoming phone call
ro: Se primește apel

en: Mute
ro: Mut

en: Speaker
ro: Difuzor

en: Add call
ro: Adaugă un apel

en: Hold
ro: Așteptare

en: Dial Pad
ro: Tastatură

en: Enter a number
ro: Introdu un număr

en: Type a phone number
ro: Introdu un număr de telefon

en: Call that phone number
ro: Apelează acel număr de telefon

en: This call is not encrypted
ro: Acest apel nu este cifrat

en: This call is encrypted
ro: Acest apel este cifrat
