libcall-ui main - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Call active
fr: Appel en cours

en: Call held
fr: Appel en attente

note: Deprecated
en: Calling…
fr: Appel…

note: Deprecated
en: Incoming call
fr: Appel entrant

en: Call ended
fr: Appel terminé

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Incoming phone call
fr: Appel téléphonique entrant

en: Mute
fr: Muet

en: Speaker
fr: Haut-parleur

en: Add call
fr: Nouvel appel

en: Hold
fr: Mettre en attente

en: Dial Pad
fr: Pavé numérique

en: Hang up
fr: Raccrocher

en: Answer
fr: Répondre

en: Hide the dial pad
fr: Masquer le pavé numérique

en: Enter a number
fr: Composer un numéro

en: This call is not encrypted
fr: Cet appel n’est pas chiffré

en: This call is encrypted
fr: Cet appel est chiffré
