gnome-characters master - en to eo translation catalogue (54 entries)

en: _Copy Character
eo: _Kopii signon

en: Unicode
eo: Unikodo

en: _See Also
eo: _Vidu ankaŭ

en: See Also
eo: Vidu ankaŭ

en: Recently Used
eo: Lasttempe uzataj

en: Emojis
eo: Emoĝioj

en: Smileys & Emotion
eo: Mienetoj & emocio

en: People & Body
eo: Homoj & korpo

en: Animals & Nature
eo: Bestoj & naturo

en: Food & Drink
eo: Manĝaĵo & trinkaĵo

en: Travel & Places
eo: Vojaĝo & lokoj

en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Objects
eo: Objektoj

en: Symbols
eo: Simboloj

en: Flags
eo: Flagoj

en: Letters & Symbols
eo: Literoj & simboloj

en: Punctuation
eo: Interpunkcio

en: Arrows
eo: Sagoj

en: Bullets
eo: Kugloj

en: Pictures
eo: Bildoj

en: Currencies
eo: Valutoj

en: Math
eo: Matematiko

en: Letters
eo: Literoj

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
eo: Malfermi ĉefan menuo

[ctx: shortcut window]
en: Search
eo: Serĉu

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
eo: Montri klavkombinojn

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _About Characters
eo: _Pri Signoj

en: Characters
eo: Signoj

en: Search
eo: Serĉu

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Search characters
eo: Serĉi signojn

en: No Recent Characters
eo: Neniuj lastatempaj signoj

en: Characters will appear here if you use them
eo: Signoj aperos ĉi tie se vi uzas ilin

en: No Results
eo: Neniu rezulto

en: Try a different search
eo: Provu alian serĉon

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: Character map application
eo: Signa programo

en: Characters is a simple utility application to find and insert unusual characters. It allows you to quickly find the character you are looking for by searching for keywords.
eo: Signoj estas simpla utila aplikaĵo por trovi kaj enmeti nekutimajn signojn. Ĝi permesas al vi rapide trovi la signon kiun vi serĉas per serĉi ŝlosilvortojn.

en: You can also browse characters by categories, such as Punctuation, Pictures, etc.
eo: Vi ankaŭ povas foliumi signojn laŭ kategorioj, kiel Interpunkcio, Bildoj, ktp.

en: Utility application to find and insert unusual characters
eo: Utila programo por trovi kaj enmeti nekutimajn signojn

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: characters;unicode;punctuation;math;letters;emoji;emoticon;symbols;
eo: signoj;unikodo;interpunktio;matematiko;literoj;emotikono;miensimbolo;

en: Maximum recent characters
eo: Maksimumaj lastatempaj signoj

en: Unknown character name
eo: Nekonata signo-nomo

note: TRANSLATORS: the first variable is a character, the second is a font
en: %s is not included in %s
eo: %s ne inkluziviĝas en %s

en: Character copied to clipboard
eo: Signo kopiita al tondujo

en: Unassigned
eo: Neasignita

en: Character copied
eo: Signo kopiita

en: Character was copied successfully
eo: Signo estis kopiita sukcese

en: %s Sidebar Row
eo: %s Flankmenua vico

en: Search Result
eo: Serĉrezulto

en: The GNOME Project
eo: La projekto GNOME
