gnome-characters master - en to fy translation catalogue (52 entries)

en: No Results
fy: Gjin Resultaten

en: Try a different search.
fy: Probearje ris om wot oars te sykjen.

en: Loading…
fy: Lade…

en: Copy Character
fy: Karakters Kopiearje

en: Character copied to clipboard
fy: Karakters binne nei it klemboerd kopiearre

en: No Recent Characters
fy: Gjin Resinte Karakters

en: Characters will appear here if you use them.
fy: Karakters sille hjir sjen litten wurde as jo se brûke.

en: _Keyboard Shortcuts
fy: Toetseboerd _Koartkaaien

en: _About Characters
fy: _Oer Characters

en: Filter by Font
fy: Filterje per Lettertype

[ctx: shortcut window]
en: General
fy: Algemien

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
fy: Menu Iepenje

[ctx: shortcut window]
en: Search
fy: Sykje

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fy: Toetseboerd fluchtoetsen

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fy: Ôfslute

en: Character map application
fy: Karakter tabel applikaasje

en: Characters is a simple utility application to find and insert unusual characters. It allows you to quickly find the character you are looking for by searching for keywords.
fy: Charakters is in maklik te brûken applikaasje foar it fynen en ynfieren fan ôfwikende karakters. It stelt jo yn steat fluch it karakter te fynen wer om sykje troch in oantal trefwurden yn te fieren.

en: You can also browse characters by categories, such as Punctuation, Pictures, etc.
fy: Jo kin ek per kategory troch karakters blêdzje, lykas Punktuaasje, Foto's, ensfh.

en: Utility application to find and insert unusual characters
fy: Brûkberens applikaasje foar it fynen en ynfieren fan ôfwikende karakters

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: characters;unicode;punctuation;math;letters;emoji;emoticon;
fy: charakters;unikoade;punktuaasje;wiskunde;letters;emoji;emoticon;

en: Font to display characters
fy: Lettertype om karakters yn sjen te litten

en: Use the font to render characters on the character list.
fy: B

en: Maximum recent characters
fy: Maksimum resinte karakters

en: Letters & Symbols
fy: Letters & Symboalen

en: Punctuation
fy: Punktuaasje

en: Arrows
fy: Pylken

en: Bullets
fy: Kûgels

en: Pictures
fy: Foto's

en: Currencies
fy: Faluta

en: Math
fy: Wiskunde

en: Smileys & People
fy: Smileys & Minsken

en: Animals & Nature
fy: Bisten & Natuer

en: Food & Drink
fy: Iten & Drinken

en: Activities
fy: Aktiviteiten

en: Travel & Places
fy: Reizgje & Plakken

en: Objects
fy: Objekten

en: Symbols
fy: Symboalen

en: Flags
fy: Flaggen

en: %s Category List Row
fy: %s Kategory List Rigel

note: FIXME: Can't use GtkContainer.child_get_property.
en: Recently Used
fy: Resintlik Brûkt

en: See Also
fy: Besjuch Ek

en: Unicode U+%04s
fy: Unikoade U+%04s

note: TRANSLATORS: the first variable is a character, the second is a font
en: %s is not included in %s
fy: %s sit net yn %s

en: Unassigned
fy: Net tawiisd

en: None
fy: Gjin

en: Unknown character name
fy: Ûnbekende karakter namme

note: FIXME: Can't use GtkContainer.child_get_property.
en: Search Result
fy: Syk Resultaat

en: Character Map
fy: Karakter Tabel

en: %s (%s only)
fy: %s (allinnich %s)

en: %s Character List
fy: %s Karakter List

note: TRANSLATORS: %s will be either 'emojis' or 'letters'
en: Recently Used %s Character List
fy: Resinklik Brûkte %s Karakter List

en: Search Result Character List
fy: Sykresultaten Karakter List
