gnome-characters master - en to el translation catalogue (52 entries)

en: _Copy Character
el: _Αντιγραφή χαρακτήρα

en: _See Also
el: _Δείτε επίσης

en: See Also
el: Δείτε επίσης

en: Recently Used
el: Πρόσφατα χρησιμοποιημένα

en: Smileys & Emotion
el: Χαμόγελα & συναίσθημα

en: People & Body
el: Άτομα & σώμα

en: Animals & Nature
el: Ζώα & φύση

en: Food & Drink
el: Φαγητό & ποτό

en: Travel & Places
el: Ταξίδια & τοποθεσίες

en: Activities
el: Δραστηριότητες

en: Objects
el: Αντικείμενα

en: Symbols
el: Σύμβολα

en: Flags
el: Σημαίες

en: Letters & Symbols
el: Γράμματα & σύμβολα

en: Punctuation
el: Στίξη

en: Arrows
el: Βέλη

en: Bullets
el: Κουκκίδες

en: Pictures
el: Εικόνες

en: Currencies
el: Νομίσματα

en: Math
el: Μαθηματικά

en: Letters
el: Γράμματα

[ctx: shortcut window]
en: General
el: Γενικά

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
el: Άνοιγμα κυρίως μενού

[ctx: shortcut window]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
el: Εμφάνιση συντομεύσεων πληκτρολογίου

[ctx: shortcut window]
en: Quit
el: Έξοδος

en: _Keyboard Shortcuts
el: _Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: _About Characters
el: _Περί Χαρακτήρες

en: Characters
el: Χαρακτήρες

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Main Menu
el: Κυρίως μενού

en: Search characters
el: Αναζήτηση χαρακτήρων

en: No Recent Characters
el: Δεν βρέθηκαν πρόσφατοι χαρακτήρες

en: Characters will appear here if you use them
el: Οι χαρακτήρες θα εμφανίζονται εδώ αν χρησιμοποιούνται

en: No Results
el: Κανένα αποτέλεσμα

en: Try a different search
el: Δοκιμάστε διαφορετική αναζήτηση

en: Loading…
el: Φόρτωση…

en: Character map application
el: Εφαρμογή χάρτη χαρακτήρων

en: Characters is a simple utility application to find and insert unusual characters. It allows you to quickly find the character you are looking for by searching for keywords.
el: Η εφαρμογή «Χαρακτήρες» είναι μια απλή βοηθητική εφαρμογή εύρεσης και εισαγωγής σπάνιων χαρακτήρων. Σας επιτρέπει να βρείτε γρήγορα τον χαρακτήρα που ψάχνετε αναζητώντας λέξεις κλειδιά.

en: You can also browse characters by categories, such as Punctuation, Pictures, etc.
el: Μπορείτε επίσης να περιηγηθείτε στους χαρακτήρες κατά κατηγορίες, όπως στίξη, εικόνες κ.λ.π.

en: Utility application to find and insert unusual characters
el: Βοηθητική εφαρμογή εύρεσης και εισαγωγής σπάνιων χαρακτήρων

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: characters;unicode;punctuation;math;letters;emoji;emoticon;symbols;
el: χαρακτήρες;σημείο στίξης;μαθηματικά;γράμματα;εικονίδια διάθεσης;σύμβολα;characters;unicode;punctuation;math;letters;emoji;emoticon;symbols;

en: Maximum recent characters
el: Μέγιστοι πρόσφατοι χαρακτήρες

en: Unknown character name
el: Άγνωστο όνομα χαρακτήρα

note: TRANSLATORS: the first variable is a character, the second is a font
en: %s is not included in %s
el: Το %s δεν υπάρχει στο %s

en: Character copied to clipboard
el: Ο χαρακτήρας αντιγράφτηκε στο πρόχειρο

en: Unassigned
el: Μη καθορισμένο

en: Character copied
el: Ο χαρακτήρας αντιγράφηκε

en: Character was copied successfully
el: Ο χαρακτήρας αντιγράφηκε επιτυχώς

en: %s Sidebar Row
el: %s Σειρά πλευρικής μπάρας

en: Search Result
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης

en: The GNOME Project
el: Το Έργο GNOME
