gnome-characters master - en to eu translation catalogue (53 entries)

en: _Copy Character
eu: _Kopiatu karakterea

en: _See Also
eu: Ikus _halaber

en: See Also
eu: Ikus halaber

en: Recently Used
eu: Azken aldian erabilia

en: Emojis
eu: Emojiak

en: Smileys & Emotion
eu: Aurpegierak eta emozioa

en: People & Body
eu: Jendea eta gorputza

en: Animals & Nature
eu: Animaliak eta izadia

en: Food & Drink
eu: Janaria eta edaria

en: Travel & Places
eu: Bidaiak eta lekuak

en: Activities
eu: Jarduerak

en: Objects
eu: Objektuak

en: Symbols
eu: Ikurrak

en: Flags
eu: Banderak

en: Letters & Symbols
eu: Hizkiak eta ikurrak

en: Punctuation
eu: Puntuazioa

en: Arrows
eu: Geziak

en: Bullets
eu: Buletak

en: Pictures
eu: Argazkiak

en: Currencies
eu: Dibisak

en: Math
eu: Matematikak

en: Letters
eu: Hizkiak

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
eu: Ireki menu nagusia

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Characters
eu: Karaktereak aplikazioari _buruz

en: Characters
eu: Karaktereak

en: Search
eu: Bilatu

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Search characters
eu: Bilatu karaktereak

en: No Recent Characters
eu: Ez dago azken aldiko karaktererik

en: Characters will appear here if you use them
eu: Karaktereak hemen agertuko dira erabiltzen badituzu

en: No Results
eu: Ez dago emaitzarik

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Character map application
eu: Karaktere-maparen aplikazioa

en: Characters is a simple utility application to find and insert unusual characters. It allows you to quickly find the character you are looking for by searching for keywords.
eu: Karaktereak aplikazio xume bat da ohikoak ez diren karaktereak bilatu eta txertatzeko. Gako-hitzen arabera bilatzea nahi duzun karakterea bizkor aurkitzen du.

en: You can also browse characters by categories, such as Punctuation, Pictures, etc.
eu: Kategorien arabera ere araka ditzakezu karaktereak. Hala nola, puntuazioa, irudiak eta abar.

en: Utility application to find and insert unusual characters
eu: Aplikazio bat da ohikoak ez diren karaktereak bilatu eta txertatzeko

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: characters;unicode;punctuation;math;letters;emoji;emoticon;symbols;
eu: karaktereak;unicode;puntuazioa;matematika;hizkiak;aurpegierak;emotikonoak;ikurrak;

en: Maximum recent characters
eu: Gehieneko azken karaktereak

en: Unknown character name
eu: Karakterearen izena ezezaguna

note: TRANSLATORS: the first variable is a character, the second is a font
en: %s is not included in %s
eu: '%s' ez dago '%s' letra-tipoan

en: Character copied to clipboard
eu: Karakterea arbelean kopiatuta

en: Unassigned
eu: Esleitu gabea

en: Character copied
eu: Karakterea kopiatu da

en: Character was copied successfully
eu: Karakterea ongi kopiatu da

en: %s Sidebar Row
eu: %s alboko barraren errenkada

en: Search Result
eu: Bilaketaren emaitzak

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua
