gnome-characters master - en to ms translation catalogue (55 entries)

en: Search found no results
ms: Gelintar mendapati tiada keputusan

en: Try a different search.
ms: Cuba gelintar yang lain.

en: Loading…
ms: Memuatkan…

en: Copy Character
ms: Salin Aksara

en: Character copied to clipboard
ms: Aksara disalin ke dalam papan keratan

en: No recent characters found
ms: Tiada aksara baru-baru ini ditemui

en: Characters will appear here if you use them.
ms: Aksara akan muncul di sini jika anda menggunakannya.

en: Current page
ms: Halaman semasa

en: Filter by Font
ms: Tapis mengikut Fon

en: About Characters
ms: Perihal Aksara

en: GNOME Characters
ms: Aksara GNOME

en: Character map application
ms: Aplikasi peta aksara

en: Characters is a simple utility application to find and insert unusual characters. It allows you to quickly find the character you are looking for by searching for keywords.
ms: Aksara merupakan sebuah aplikasi utiliti ringkas yang dapat mencari dan menyisip aksara. Ia membolehkan anda cari aksara dengan pantas hanya dengan menggelintar kata kunci.

en: You can also browse characters by categories, such as Punctuation, Pictures, etc.
ms: Anda juga boleh melayari aksara mengikut kategori, seperti Tanda Baca, Gambar, dll.

en: Characters
ms: Aksara

en: Utility application to find and insert unusual characters
ms: Aplikasi utiliti ringkas yang dapat mencari dan menyisip aksara yang jarang digunakan

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: characters;unicode;punctuation;math;letters;emoji;emoticon;
ms: aksara;unikod;tanda baca;matematik;huruf;emoji;emotikon;

en: Font to display characters
ms: Fon yang memaparkan aksara

en: Use the font to render characters on the character list.
ms: Guna fon untuk mempersembahkan aksara pada senarai aksara.

en: Maximum recent characters
ms: Aksara maksimum baru-baru ini

en: Emojis
ms: Emoji

en: Letters & Symbols
ms: Huruf & Simbol

en: Punctuation
ms: Tanda Baca

en: Arrows
ms: Anak Panah

en: Bullets
ms: Bullet

en: Pictures
ms: Gambar

en: Currencies
ms: Mata Wang

en: Math
ms: Matematik

en: Letters
ms: Huruf

en: Smileys & People
ms: Smiley & Orang

en: Animals & Nature
ms: Haiwan & Alam

en: Food & Drink
ms: Makanan & Minuman

en: Activities
ms: Aktiviti

en: Travel & Places
ms: Perjalanan & Tempat

en: Objects
ms: Objek

en: Symbols
ms: Simbol

en: Flags
ms: Bendera

en: %s Category List Row
ms: %s Baris Senarai Kategori

note: FIXME: Can't use GtkContainer.child_get_property.
en: Recently Used
ms: Diguna Baru-baru Ini

en: See Also
ms: Lihat Juga

en: Unicode U+%04s
ms: Unikod U+%04s

note: TRANSLATORS: the first variable is a character, the second is a font
en: %s is not included in %s
ms: %s tidak disertakan dalam %s

en: Unassigned
ms: Tidak Diumpuk

en: Characters Application
ms: Aplikasi Aksara

en: Characters Application started
ms: Aplikasi Aksara bermula

en: Characters Application activate
ms: Aplikasi Aksara aktif

en: Characters Application exiting
ms: Aplikasi Aksara keluar

en: None
ms: Tiada

en: Unknown character name
ms: Nama aksara tidak diketahui

note: FIXME: Can't use GtkContainer.child_get_property.
en: Search Result
ms: Keputusan Gelintar

en: Character Map
ms: Peta Aksara

en: %s (%s only)
ms: %s (%s sahaja)

en: %s Character List
ms: %s Senarai Aksara

note: TRANSLATORS: %s will be either 'emojis' or 'letters'
en: Recently Used %s Character List
ms: %s Senarai Aksara Diguna Baru-baru Ini

en: Search Result Character List
ms: Keputusan Gelintar Senarai Aksara
