gnome-chess master - en to eu translation catalogue (61 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: Report a Problem
eu: Jakinarazi akats bat

note: (itstool) path: page/p
en: <app>GNOME Chess</app> is maintained by a volunteer community. You are welcome to participate. If you notice a problem you can file a <em>bug report</em>. To file a bug, go to <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-chess/issues/"/>.
eu: <app>GNOME Xakea</app> aplikazioa boluntarioen komunitate batek mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu. Arazoren bat ikusten baduzu, bete ezazu <em>akatsaren jakinarazpena</em>. Akatsa jakinarazteko, joan <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-chess/issues"/> gunera.

note: (itstool) path: page/p
en: This is a bug tracking system where users and developers can file details about bugs, crashes and request enhancements.
eu: Akatsei segimendua egiteko sistema bat da, erabiltzaileek eta garatzaileek akatsei eta kraskadurei buruzko xehetasunak eman ditzaten edo hobekuntza eskatu ditzaten balio duena.

note: (itstool) path: page/p
en: To participate you need an account which will give you the ability to gain access, file bugs, and make comments. Also, you need to register so you can receive updates by e-mail about the status of your bug. If you don't already have an account, just click on the <gui>New Account</gui> link to create one.
eu: Parte hartzeko, kontu bat sortu beharko duzu. Horrela, akatsak bete, iruzkinak egin eta zure akatsak duen egoerari buruzko eguneraketak posta bidez eskuratu ahal izango dituzu. Oraindik konturik ez baduzu, egin klik <gui>Kontu berria</gui> estekan kontu bat sortzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: Once you have an account, log in, and click on <gui>New issue</gui>. Before reporting a bug, please read the <link href="https://wiki.gnome.org/Community/GettingInTouch/BugReportingGuidelines">bug writing guidelines</link>, and please <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-chess/issues">browse</link> for the bug to see if it already exists.
eu: Kontu bat sortu ondoren, hasi saioa eta egin klik <gui>Auzi berria</gui> aukeran. Akats bat jakinarazi baino lehen, irakurri <link href="https://wiki.gnome.org/Community/GettingInTouch/BugReportingGuidelines">akatsak idazteko gidalerroak</link> eta <link href="https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-chess/issues">arakatu</link> lehendik dadudenak, jakiteko ea zure akatsa jadanik badagoen ala ez.

note: (itstool) path: page/p
en: If you are requesting a new feature, choose <gui>1. Feature</gui> in the <gui>Labels</gui> menu. Fill in the Title and Description sections and click <gui>Submit Issue</gui>.
eu: Eginbide berria eskatu baduzu, aukeratu <gui>Etiketak</gui> menuko <gui>1. eginbidea</gui>. Bete izenburua eta deskribapena eta egin klik <gui>Bidali auzia</gui> aukeran.

note: (itstool) path: page/p
en: Your report will be given an ID number, and its status will be updated as it is being dealt with.
eu: Zure txostenari ID zenbaki bat emango zaio eta bere egoera eguneratu egingo da aldaketaren bat dagoenean.

note: (itstool) path: page/title
en: Change board orientation
eu: Aldatu taularen orientazioa

note: (itstool) path: item/p
en: Press the menu button in the top-right corner of the window and select <guiseq><gui style="menuitem">Preferences</gui> <gui style="menuitem">Appearance</gui></guiseq>.
eu: Sakatu leihoaren goiko eskuineko izkinako menu-botoia eta hautatu <guiseq><gui style="menuitem">Hobespenak</gui> <gui style="menuitem">Itxura</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select your desired <gui>Board Orientation</gui> from the dropdown menu.
eu: Hautatu <gui>Taularen orientazioa</gui> goitibeherako menuan.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the dialog.
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa.

note: (itstool) path: page/title
en: Change look and feel
eu: Aldatu itxura

note: (itstool) path: item/p
en: Select your desired <gui>Piece Style</gui> from the dropdown menu.
eu: Hautatu <gui>Piezen estiloa</gui> goitibeherako menuan.

note: (itstool) path: item/p
en: Enable the <gui>Board numbering</gui> or <gui>Move hints</gui>, if wanted.
eu: Gaitu <gui>Taulari zenbakiak jartzea</gui> edo <gui>Mugimenduen iradokizunak</gui>, hala nahi izanez gero.

note: (itstool) path: page/title
en: Choose a different opponent
eu: Hautatu beste aurkari bat

note: (itstool) path: page/p
en: By default, your opponent is the computer.
eu: Modu lehenetsian, zure aurkaria ordenagailua da.

note: (itstool) path: steps/title
en: To change the computer engine, or to play with a friend:
eu: Ordenagailu-motorra aldatzeko edo lagun batekin jokatzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Press the menu button in the top-right corner of the window and select <guiseq><gui style="menuitem">Preferences</gui> <gui style="menuitem">Game</gui></guiseq>.
eu: Sakatu leihoaren goiko eskuineko izkinako menu-botoia eta hautatu <guiseq><gui style="menuitem">Hobespenak</gui> <gui style="menuitem">Jokoa</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: page/title
en: Help develop
eu: Lagundu garatzen

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME Games</app> are developed and maintained by a volunteer community. You are welcome to participate.
eu: <app>GNOME Jokoak</app> boluntarioen komunitate batek garatzen eta mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu.

note: (itstool) path: page/p
en: If you would like to <link href="https://wiki.gnome.org/Apps/Games/Contributing">help develop <app>GNOME Games</app></link>, you can get in touch with the developers using <link href="https://cbe005.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fgnome-games">irc</link>, or via our <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/games-list">mailing list</link>.
eu: <link href="https://wiki.gnome.org/Apps/Games/Contributing"><app>GNOME Jokoak</app> garapetzen lagundu</link> nahi baduzu, <link href="https://cbe005.chat.mibbit.com/?url=irc%3A%2F%2Firc.gnome.org%2Fgnome-games">irc</link> edo <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/games-list">posta-zerrenda</link> erabili dezakezu.

note: (itstool) path: page/title
en: Help write documentation
eu: Lagundu dokumentazioa idazten

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME Games</app> documentation is maintained by a volunteer community. You are welcome to participate.
eu: <app>GNOME Jokoak</app> aplikazioaren dokumentazioa boluntarioen komunitate batek mantentzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu.

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Chess
eu: GNOME Xakea

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Chess
eu: GNOME Xakea

note: (itstool) path: page/title
en: <media type="image" src="figures/logo32.png">GNOME Chess logo</media>GNOME Chess
eu: <media type="image" src="figures/logo32.png">GNOME Chess logo</media>GNOME Xakea

note: (itstool) path: page/p
en: <app>GNOME Chess</app> is GNOME's chess game. It lets you play against the computer or another person. GNOME Chess can detect known installed <link xref="chess-engines">chess engines</link> for computer players.
eu: <app>GNOME Xakea</app> GNOMEn xakean jokatzeko aplikazioa da. Aplikazioak <link xref="chess-engines">xake-motor</link> ezagunenak detektatzen ditu ordenagailuan.

note: (itstool) path: section/title
en: Game Play
eu: Jokoa

note: (itstool) path: section/title
en: Useful tips
eu: Argibide erabilgarriak

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: (itstool) path: section/title
en: Get Involved
eu: Hartu parte

note: (itstool) path: info/desc
en: Legal information.
eu: Legezko informazioa.

note: (itstool) path: page/title
en: License
eu: Lizentzia

note: (itstool) path: page/p
en: This work is distributed under a CreativeCommons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
eu: Lan  hau Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported lizentzia pean banatzen da.

note: (itstool) path: page/p
en: You are free:
eu: Libre zara:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To share</em>
eu: <em>Partekatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To copy, distribute and transmit the work.
eu: Lana kopiatu, banatu eta transmititzeko.

note: (itstool) path: item/title
en: <em>To remix</em>
eu: <em>Aldatzeko</em>

note: (itstool) path: item/p
en: To adapt the work.
eu: Lana moldatzeko.

note: (itstool) path: page/p
en: Under the following conditions:
eu: Honako baldintzen pean:

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Attribution</em>
eu: <em>Aitortu</em>

note: (itstool) path: item/title
en: <em>Share Alike</em>
eu: <em>Partekatu berdin</em>

note: (itstool) path: page/title
en: How to play
eu: Nola jokatu

note: (itstool) path: media/p
en: The main window in <app>GNOME Chess</app>
eu: <app>GNOME Xakearen</app> leiho nagusia

note: (itstool) path: page/p
en: The main game window is organized in three main areas:
eu: Jokoaren leiho nagusiak hiru area ditu:

note: (itstool) path: page/title
en: Rules and strategy
eu: Arauak eta estrategia

note: (itstool) path: page/title
en: Save and resume
eu: Gorde eta berriro hasi

note: (itstool) path: section/title
en: Saving your game
eu: Jokoa gordetzea

note: (itstool) path: section/p
en: To save your game:
eu: Jokoa gordetzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui style="button">Save the current game</gui> button in the header bar.
eu: Egin klik goiburu-barrako <gui style="button">Gorde uneko jokoa</gui> botoian.

note: (itstool) path: item/p
en: Select a location for your game. It is best to save it in a location you will easily remember for future retrieval.
eu: Hautatu kokaleku bat zure jokorako. Hobe da erraz gogoratuko duzun kokaleku batean gordetzea, etorkizunean errazago erabiltzeko.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Save</gui>.
eu: Egin klik <gui>Gorde</gui> aukeran.

note: (itstool) path: section/title
en: Resuming your game
eu: Jokoa berrabiaraztea

note: (itstool) path: section/p
en: To resume a previously saved game:
eu: Lehenago gorde den joko bat berrabiarazteko:

note: (itstool) path: item/p
en: Select the file for your saved game.
eu: Hautatu gordetako jokoaren fitxategia.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Open</gui>.
eu: Egin klik <gui>Ireki</gui> aukeran.

note: (itstool) path: page/title
en: Time limits
eu: Denbora-mugak

note: (itstool) path: page/p
en: By default, there is no limit for the players.
eu: Ez dago denbora-muga lehenetsirik jokalarientzat.

note: (itstool) path: steps/title
en: To set a time limit:
eu: Denbora-muga ezartzeko:

note: (itstool) path: page/title
en: Help translate
eu: Lagundu itzultzen

note: (itstool) path: page/p
en: The <app>GNOME games</app> user interface and documentation is being translated by a world-wide volunteer community. You are welcome to participate.
eu: <app>GNOME Jokoak</app> aplikazioaren erabiltzaile-interfazea eta dokumentazioa boluntarioen komunitate batek itzultzen du. Ongi etorria izango zara lagundu nahi baduzu.
