gnome-games master - en to kk translation catalogue (245 entries)

en: GNOME Chess
kk: GNOME шахмат

en: Play the classic two-player board game of chess
kk: Екі ойыншы үшін классикалық шахмат үстел ойынын ойнау

en: GNOME Chess is a simple chess game. You can play against your computer at three different difficulty levels, or against a friend at your computer.
kk: GNOME шахмат — қарапайым шахмат ойыны. Компьютерге қарсы үш түрлі қиындық деңгейінде немесе компьютеріңіздегі досыңызға қарсы ойнауға болады.

en: Computer chess enthusiasts will appreciate GNOME Chess’s compatibility with nearly all modern computer chess engines, and its ability to detect several popular engines automatically if installed.
kk: Компьютерлік шахмат әуесқойлары GNOME шахмат ойынының барлық заманауи компьютерлік шахмат қозғалтқыштарымен үйлесімділігін және орнатылған болса, бірнеше танымал қозғалтқыштарды автоматты түрде анықтау қабілетін бағалайтын болады.

en: Chess
kk: Шахмат

en: Chess Game
kk: Шахмат ойыны

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;strategy;
kk: ойын;стратегия;

en: The width of the window
kk: Терезе ені

en: The width of the main window in pixels.
kk: Басты терезенің ені, пиксельмен.

en: The height of the window
kk: Терезе биіктігі

en: The height of the main window in pixels.
kk: Басты терезенің биіктігі, пиксельмен.

en: A flag to enable maximized mode
kk: Максималды режимін іске қосу жалаушасы

en: The piece theme to use
kk: Қолданылатын фигуралар темасы

en: A flag to enable move hints
kk: Жүріс тұспалдарын іске қосу

en: A flag to enable board numbering
kk: Өрістер нөмірленуін іске қосу

en: The directory to open the save game dialog in
kk: Ішінде ойынды сақтау сұхбатын ашу бумасы

en: The directory to open the load game dialog in
kk: Ішінде ойынды жүктеу сұхбатын ашу бумасы

en: The format to display moves in
kk: Жүрістерді көрсету пішімі

en: The side of the board that is in the foreground
kk: Тақтаның жақын жағы

en: The duration of a game in seconds (0 for no limit)
kk: Ойынның секундпен ұзақтығы (0 шексіз)

en: The type of clock (simple/fischer/bronstein)
kk: Сағат түрі (қарапайым/Фишер/Бронштейн)

en: The timer increment set corresponding to clock type (1 second minimum)
kk: Сағат түріне сәйкес таймердің өсу қадамы (минимум 1 сек)

en: The board side to play as
kk: Тақтаның қай жағынан ойнау

en: The last side the player played as
kk: Ойыншы соңғы рет ойнаған тақта жағы

en: This is needed when play-as is set to alternate. This should only be set to black or white.
kk: "play-as" кілті "alternate" болған кезде талап етіледі. Оның мәні "black" (қаралар) немесе "white" (ақтар) болуы мүмкін.

en: The opponent player
kk: Қарсылас ойыншы

en: Can be 'human' (play against another human player), '' (use the first available chess engine) or the name of a specific engine to play against
kk: Мүмкін мәндері: "human" (басқа адамға қарсы ойнау), "" (бірінші қол жетімді шахмат қозғалтқышын пайдалану) немесе қарсы ойнау үшін белгілі бір қозғалтқыштың атауы

en: Difficulty of the opponent chess engine
kk: Қарсылас шахмат қозғалтқышының қиындығы

en: _New Game…
kk: Ж_аңа ойын…

en: _Open Game…
kk: Ойынды а_шу…

en: _Save Game
kk: Ойынды _сақтау

en: _Save Game As…
kk: Ойынды қалайша _сақтау…

en: _Resign Game
kk: Ойында _берілу

en: _Preferences
kk: Ба_птаулар

en: _Keyboard Shortcuts
kk: П_ернетақта жарлықтары

en: _Help
kk: _Көмек

en: _About Chess
kk: Шахмат ойыны тур_алы

en: Undo Move
kk: Жылжытуды болдырмау

en: Main Menu
kk: Басты мәзір

note: Tooltip on the show first move (i.e. game start) navigation button
en: Rewind to Game Start
kk: Ойын бастауына қайта оралу

note: Tooltip on the show previous move navigation button
en: Show Previous Move
kk: Алдыңғы жылжытуды көрсету

note: Tooltip on the show next move navigation button
en: Show Next Move
kk: Келесі жылжытуды көрсету

note: Tooltip on the show current move navigation button
en: Show Current Move
kk: Ағымдағы жылжытуды көрсету

[ctx: shortcut window]
en: General
kk: Жалпы

[ctx: shortcut window]
en: Start New Game
kk: Жаңа ойынды бастау

[ctx: shortcut window]
en: Open Saved Game
kk: Сақталған ойынды ашу

[ctx: shortcut window]
en: Pause Game
kk: Ойынды аялдату

[ctx: shortcut window]
en: Save Game
kk: Ойынды сақтау

[ctx: shortcut window]
en: Save Game As…
kk: Ойынды қалайша сақтау…

[ctx: shortcut window]
en: Undo Move
kk: Жылжытуды болдырмау

[ctx: shortcut window]
en: Quit
kk: Шығу

[ctx: shortcut window]
en: Open Main Menu
kk: Басты мәзірді ашу

[ctx: shortcut window]
en: History
kk: Тарихы

[ctx: shortcut window]
en: Rewind to Game Start
kk: Ойын бастауына қайта оралу

[ctx: shortcut window]
en: Show Previous Move
kk: Алдыңғы жылжытуды көрсету

[ctx: shortcut window]
en: Show Next Move
kk: Келесі жылжытуды көрсету

[ctx: shortcut window]
en: Show Current Move
kk: Ағымдағы жылжытуды көрсету

[ctx: shortcut window]
en: Help
kk: Көмек

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
kk: Көмекті көрсету

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
kk: Пернетақта жарлықтарын көрсету

en: New Game
kk: Жаңа ойын

en: _Cancel
kk: Ба_с тарту

en: _Start
kk: Ба_стау

en: _Opposing Player
kk: Қарс_ылас ойыншы

en: _Play As
kk: _Ретінде ойнау

en: _Difficulty
kk: Қиын_дық

en: Time Limit
kk: Уақыт шегі

en: _Use Time Limit
kk: Уақы_т шегін қолдану

en: _Minutes Per Side
kk: Әр жақ үшін _минут саны

en: _Increment In Seconds
kk: Өсу қадам_ы, секундпен

en: Clock _Type
kk: _Сағат түрі

en: _Board Orientation
kk: Тақта бағ_дары

en: _Move Format
kk: Жүріс _пішімі

en: _Piece Style
kk: _Фигуралар стилі

en: Board _Numbering
kk: Өрістер _нөмірлері

en: Move _Hints
kk: Жүріс тұ_спалдары

en: Select Promotion Type
kk: Жоғарылату түрін таңдау

en: _Queen
kk: _Уәзір

en: _Knight
kk: _Ат

en: _Rook
kk: _Тура

en: _Bishop
kk: _Піл

note: Message when the game cannot be loaded due to an invalid move in the file.
en: Failed to load PGN: move %s is invalid.
kk: PGN жүктеу сәтсіз: %s жүрісі дұрыс емес.

en: Invalid %s : %s in PGN, setting timer to infinity.
kk: PGN ішінде жарамсыз %s : %s, таймер шексіздікке орнатылған.

en: Invalid clock type in PGN: %s, using a simple clock.
kk: PGN ішіндегі жарамсыз сағат түрі: %s, қарапайым сағат түрі қолданылады.

en: Invalid timer increment in PGN: %s, using a simple clock.
kk: PGN ішіндегі жарамсыз таймер өсу қадамы: %s, қарапайым сағат түрі қолданылады.

en: Paused
kk: Аялдатылған

en: Unpause the game
kk: Ойынды жалғастыру

en: Pause the game
kk: Ойынды аялдату

note: Note there are no move formats for pieces taking kings and this is not allowed in Chess rules Human Move String: Description of a white pawn moving from %1$s to %2s, e.g. 'c2 to c4'
en: White pawn moves from %1$s to %2$s
kk: Ақ пешка %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s
kk: Ақ пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пешканы алады

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black rook at %2$s
kk: Ақ пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы қара тураны алады

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black knight at %2$s
kk: Ақ пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы қара атты алады

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black bishop at %2$s
kk: Ақ пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пілді алады

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black queen at %2$s
kk: Ақ пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы қара уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a white rook moving from %1$s to %2$s, e.g. 'a1 to a5'
en: White rook moves from %1$s to %2$s
kk: Ақ тура %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black pawn at %2$s
kk: Ақ тура %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пешканы алады

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black rook at %2$s
kk: Ақ тура %1$s орнынан %2$s орнындағы қара тураны алады

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black knight at %2$s
kk: Ақ тура %1$s орнынан %2$s орнындағы қара атты алады

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black bishop at %2$s
kk: Ақ тура %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пілді алады

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a queen at %2$s"
en: White rook at %1$s takes the black queen at %2$s
kk: Ақ тура %1$s орнынан %2$s орнындағы қара уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a white knight moving from %1$s to %2$s, e.g. 'b1 to c3'
en: White knight moves from %1$s to %2$s
kk: Ақ ат %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black pawn at %2$s
kk: Ақ ат %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пешканы алады

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black rook at %2$s
kk: Ақ ат %1$s орнынан %2$s орнындағы қара тураны алады

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black knight at %2$s
kk: Ақ ат %1$s орнынан %2$s орнындағы қара атты алады

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black bishop at %2$s
kk: Ақ ат %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пілді алады

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black queen at %2$s
kk: Ақ ат %1$s орнынан %2$s орнындағы қара уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a white bishop moving from %1$s to %2$s, e.g. 'f1 to b5'
en: White bishop moves from %1$s to %2$s
kk: Ақ піл %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black pawn at %2$s
kk: Ақ піл %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пешканы алады

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black rook at %2$s
kk: Ақ піл %1$s орнынан %2$s орнындағы қара тураны алады

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black knight at %2$s
kk: Ақ піл %1$s орнынан %2$s орнындағы қара атты алады

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black bishop at %2$s
kk: Ақ піл %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пілді алады

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black queen at %2$s
kk: Ақ піл %1$s орнынан %2$s орнындағы қара уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a white queen moving from %1$s to %2$s, e.g. 'd1 to d4'
en: White queen moves from %1$s to %2$s
kk: Ақ уәзір %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black pawn at %2$s
kk: Ақ уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пешканы алады

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black rook at %2$s
kk: Ақ уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы қара тураны алады

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black knight at %2$s
kk: Ақ уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы қара атты алады

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black bishop at %2$s
kk: Ақ уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пілді алады

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black queen at %2$s
kk: Ақ уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы қара уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a white king moving from %1$s to %2$s, e.g. 'e1 to f1'
en: White king moves from %1$s to %2$s
kk: Ақ патша %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White king at %1$s takes the black pawn at %2$s
kk: Ақ патша %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пешканы алады

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White king at %1$s takes the black rook at %2$s
kk: Ақ патша %1$s орнынан %2$s орнындағы қара тураны алады

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White king at %1$s takes the black knight at %2$s
kk: Ақ патша %1$s орнынан %2$s орнындағы қара атты алады

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White king at %1$s takes the black bishop at %2$s
kk: Ақ патша %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пілді алады

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White king at %1$s takes the black queen at %2$s
kk: Ақ патша %1$s орнынан %2$s орнындағы қара уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a black pawn moving from %1$s to %2$s, e.g. 'c8 to c6'
en: Black pawn moves from %1$s to %2$s
kk: Қара пешка %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white pawn at %2$s
kk: Қара пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пешканы алады

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white rook at %2$s
kk: Қара пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ тураны алады

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white knight at %2$s
kk: Қара пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ атты алады

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white bishop at %2$s
kk: Қара пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пілді алады

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white queen at %2$s
kk: Қара пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a black rook moving from %1$s to %2$s, e.g. 'a8 to a4'
en: Black rook moves from %1$s to %2$s
kk: Қара тура %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white pawn at %2$s
kk: Қара тура %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пешканы алады

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white rook at %2$s
kk: Қара тура %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ тураны алады

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white knight at %2$s
kk: Қара тура %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ атты алады

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white bishop at %2$s
kk: Қара тура %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пілді алады

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white queen at %2$s
kk: Қара тура %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a black knight moving from %1$s to %2$s, e.g. 'b8 to c6'
en: Black knight moves from %1$s to %2$s
kk: Қара ат %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white pawn at %2$s
kk: Қара ат %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пешканы алады

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white rook at %2$s
kk: Қара ат %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ тураны алады

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white knight at %2$s
kk: Қара ат %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ атты алады

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white bishop at %2$s
kk: Қара ат %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пілді алады

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white queen at %2$s
kk: Қара ат %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a black bishop moving from %1$s to %2$s, e.g. 'f8 to b3'
en: Black bishop moves from %1$s to %2$s
kk: Қара піл %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white pawn at %2$s
kk: Қара піл %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пешканы алады

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white rook at %2$s
kk: Қара піл %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ тураны алады

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white knight at %2$s
kk: Қара піл %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ атты алады

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white bishop at %2$s
kk: Қара піл %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пілді алады

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white queen at %2$s
kk: Қара піл %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a black queen moving from %1$s to %2$s, e.g. 'd8 to d5'
en: Black queen moves from %1$s to %2$s
kk: Қара уәзір %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white pawn at %2$s
kk: Қара уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пешканы алады

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white rook at %2$s
kk: Қара уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ тураны алады

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white knight at %2$s
kk: Қара уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ атты алады

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white bishop at %2$s
kk: Қара уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пілді алады

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white queen at %2$s
kk: Қара уәзір %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ уәзірді алады

note: Human Move String: Description of a black king moving from %1$s to %2$s, e.g. 'e8 to f8'
en: Black king moves from %1$s to %2$s
kk: Қара патша %1$s орнынан %2$s орнына жылжиды

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white pawn at %2$s
kk: Қара патша %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пешканы алады

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white rook at %2$s
kk: Қара патша %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ тураны алады

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white knight at %2$s
kk: Қара патша %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ атты алады

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white bishop at %2$s
kk: Қара патша %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пілді алады

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a queen at %2$s"
en: Black king at %1$s takes the white queen at %2$s
kk: Қара патша %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ уәзірді алады

en: White castles kingside
kk: Ақтар қысқа рокировканы жасайды

en: White castles queenside
kk: Ақтар ұзын рокировканы жасайды

en: Black castles kingside
kk: Қаралар қысқа рокировканы жасайды

en: Black castles queenside
kk: Қаралар ұзын рокировканы жасайды

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s en passant
en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s en passant
kk: Ақ пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы қара пешканы өтуде алады

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s en passant
en: Black pawn at %1$s takes white pawn at %2$s en passant
kk: Қара пешка %1$s орнынан %2$s орнындағы ақ пешканы өтуде алады

note: Move History Combo: Go to the start of the game
en: Game Start
kk: Ойын бастауы

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
kk: Шығарылым нұсқасын көрсету

note: May print when started on the command line; a PGN is a saved game file.
en: GNOME Chess can only open one PGN at a time.
kk: GNOME шахмат қолданбасы бір уақытта тек бір PGN аша алады.

note: Warning at start of game when no chess engine is installed.
en: No chess engine is installed. You will not be able to play against the computer.
kk: Шахмат қозғалтқыштары орнатылмаған. Компьютерге қарсы ойнау мүмкін емес.

note: Game status on White's turn when in check
en: White is in Check
kk: Ақтар шах астында

note: Game status on Black's turn when in check
en: Black is in Check
kk: Қаралар шах астында

note: Game status on White's turn if White is human
en: White to Move
kk: Ақтардың жүрісі

note: Game status on White's turn if White is a computer
en: White is Thinking…
kk: Ақтар ойлануда…

note: Game status on Black's turn if Black is human
en: Black to Move
kk: Қаралардың жүрісі

note: Game status on Black's turn if Black is a computer
en: Black is Thinking…
kk: Қаралар ойлануда…

note: Game status when Black captures White's pawn en passant
en: Black captured White's pawn <span font_style='italic'>en passant</span>.
kk: Қара пешка ақ пешканы <span font_style='italic'>өтуде</span> ұстап алады.

note: Game status when White captures Black's pawn en passant
en: White captured Black's pawn <span font_style='italic'>en passant</span>.
kk: Ақ пешка қара пешканы <span font_style='italic'>өтуде</span> ұстап алады.

note: Game status when the white player wins
en: White Wins
kk: Ақ ұтады

note: Game status when the black player wins
en: Black Wins
kk: Қара ұтады

note: Game status when the game is drawn
en: Game is Drawn
kk: Тең ойын

note: Game status when something goes wrong with the engine.
en: Oops!
kk: Әттеген-ай!

note: Game status when Black is checkmated
en: Black is in check and cannot move.
kk: Қаралар шах астында және жүре алмайды.

note: Game status when White is checkmated
en: White is in check and cannot move.
kk: Ақтар шах астында және жүре алмайды.

note: Game status when the game terminates due to a stalemate
en: Player cannot move.
kk: Ойыншы жылжи алмайды.

note: Game status when the game is drawn due to the fifty move rule
en: No piece was taken or pawn moved in fifty moves.
kk: Соңғы 50 жүрісте ешбір фигура алынбады және пешка жүрмеді.

note: Game status when the game is drawn due to the 75 move rule
en: No piece was taken or pawn moved in 75 moves.
kk: Соңғы 75 жүрісте ешбір фигура алынбады және пешка жүрмеді.

note: Game status when the game ends due to Black's clock stopping
en: Black has run out of time.
kk: Қаралардың уақыты бітті.

note: Game status when the game ends due to White's clock stopping
en: White has run out of time.
kk: Ақтардың уақыты бітті.

note: Game status when the game is drawn due to the three-fold-repetition rule
en: The same board state has occurred three times.
kk: Тақтаның бір жағдайы 3 рет орын алды.

note: Game status when the game is drawn due to the five-fold-repetition rule
en: The same board state has occurred five times.
kk: Тақтаның бір жағдайы 5 рет орын алды.

note: Game status when the game is drawn due to the insufficient material rule
en: Neither player can checkmate.
kk: Ешбір ойыншы мат қоя алмайды.

note: Game status when the game ends due to the black player resigning
en: Black has resigned.
kk: Қаралар берілді.

note: Game status when the game ends due to the white player resigning
en: White has resigned.
kk: Ақтар берілді.

note: Game status when a game is abandoned
en: The game has been abandoned.
kk: Ойыннан бас тартылды.

note: Game status when the game ends due to a player dying during the game.
en: The game log says a player died!
kk: Ойын журналы ойыншы ұтылды деп хабарлайды!

note: Game status when something goes wrong with the engine.
en: The computer player is confused. The game cannot continue.
kk: Компьютер ойыншысы абыржып қалды. Ойынды жалғастыру мүмкін емес.

en: Save Game?
kk: Ойынды сақтау керек пе?

en: _Abandon Game
kk: Ойыннан б_ас тарту

en: Save game for later
kk: Ойынды кейінге сақтау

en: _Discard Game
kk: Ойынды тай_дыру

en: Save game log
kk: Ойын журналын сақтау

en: Would you like to claim a draw?
kk: Тең ойынды ұсынуды қалайсыз ба?

note: Message in claim draw dialog when triggered by fifty-move rule
en: You may claim a draw because fifty moves have passed without a capture or pawn advancement. (The computer player may still choose to claim a draw even if you choose to keep playing.)
kk: Тең ойынды ұсынуға болады, өйткені 50 жүрісте ешбір фигура алынбады және пешка жүрмеді. (Ойынды жалғастыруды шешсеңіз де, компьютерлік ойыншы тең ойынды ұсынуды шеше алады.)

note: Message in claim draw dialog when triggered by three-fold repetition
en: You may claim a draw because the current board position has occurred three times. (The computer player may still choose to claim a draw even if you choose to keep playing.)
kk: Тең ойынды ұсынуға болады, өйткені тақтаның ағымдағы жағдайы 3 рет қайталанды. (Ойынды жалғастыруды шешсеңіз де, компьютерлік ойыншы тең ойынды ұсынуды шеше алады.)

en: _Keep Playing
kk: О_йнауды жалғастыру

en: _Claim Draw
kk: _Тең ойынды ұсыну

en: By starting a new game now, unsaved progress would be lost.
kk: Жаңа ойынды бастасаңыз, сақталмаған прогресс жоғалады.

en: Are you sure you want to resign?
kk: Берілуді қалайсыз ба?

note: Text on warning dialog when player clicks Resign
en: This makes sense if you plan to save the game as a record of your loss.
kk: Бұл тек ойынды ұтылған ойыныңыз ретінде сақтауды қалаған жағдайда мағынасы бар.

en: _Resign
kk: Бе_рілу

en: A classic game of positional strategy
kk: Позициялық стратегияның классикалық ойыны

en: Error Loading PGN File
kk: PGN файлын жүктеу қатесі

en: This does not look like a valid PGN game.
kk: Бұл дұрыс PGN ойыны сияқты болып көрінбейді.

en: _OK
kk: _ОК

en: Invalid Move
kk: Жарамсыз жылжыту

note: Title of save game dialog
en: Save Chess Game
kk: Шахмат ойынын сақтау

en: _Save
kk: _Сақтау

note: Default filename for the save game dialog
en: Untitled Chess Game
kk: Аталмаған шахмат ойыны

note: Save Game Dialog: Name of filter to show only PGN files Load Game Dialog: Name of filter to show only PGN files
en: PGN files
kk: PGN файлдары

note: Save Game Dialog: Name of filter to show all files Load Game Dialog: Name of filter to show all files
en: All files
kk: Барлық файлдар

en: Save Error
kk: Сақтау қатесі

en: Failed to save game: %s
kk: Ойынды сақтау қатесі: %s

en: Save this game before loading another one?
kk: Жаңа ойынды жүктеу алдында осы ойынды сақтау керек пе?

note: Title of load game dialog
en: Load Chess Game
kk: Шахмат ойынын жүктеу

en: _Open
kk: _Ашу

[ctx: chess-side]
en: White Side
kk: Ақ жақ

[ctx: chess-side]
en: Black Side
kk: Қара жақ

[ctx: chess-side]
en: Human Side
kk: Адам жағы

[ctx: chess-side]
en: Current Player
kk: Ағымдағы ойыншы

[ctx: chess-move-format]
en: Human
kk: Адам

[ctx: chess-move-format]
en: Standard Algebraic
kk: Стандартты алгебралық

[ctx: chess-move-format]
en: Long Algebraic
kk: Ұзын алгебралық

[ctx: chess-move-format]
en: Figurine
kk: Фигуралық

[ctx: chess-piece-style]
en: Simple
kk: Қарапайым

[ctx: chess-piece-style]
en: Fancy
kk: Әсем

[ctx: chess-player]
en: White
kk: Ақ

[ctx: chess-player]
en: Black
kk: Қара

[ctx: chess-player]
en: Alternate
kk: Кезекпен ауыстыру

[ctx: difficulty]
en: Easy
kk: Оңай

[ctx: difficulty]
en: Normal
kk: Қалыпты

[ctx: difficulty]
en: Hard
kk: Қиын

[ctx: clock-type]
en: Fischer
kk: Фишер

[ctx: clock-type]
en: Bronstein
kk: Бронштейн

[ctx: chess-opponent]
en: Human
kk: Адам
