gnome-chess master - en to sl_SI translation catalogue (239 entries)

en: GNOME Chess
sl_SI: GNOME Šah

en: Play the classic two-player board game of chess
sl_SI: Igranje običajne partije šaha

en: GNOME Chess is a simple chess game. You can play against your computer at three different difficulty levels, or against a friend at your computer.
sl_SI: Igra Gnome Šah omogoča igraje proti računalniku na treh različnih ravneh. Igro je mogoče igrati tudi proti človeškemu nasprotniku.

en: Computer chess enthusiasts will appreciate GNOME Chess’s compatibility with nearly all modern computer chess engines, and its ability to detect several popular engines automatically if installed.
sl_SI: Navdušenci nad šahom bodo z veseljem ugotovili, da podpira igra GNOME Šah skoraj vse sodobne šahovske programnike in jih celo samodejno zazna, če so nameščeni.

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Chess
sl_SI: Šah

en: Chess Game
sl_SI: Šah

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;strategy;
sl_SI: igra;strategija;tabla;figure;

en: The width of the window
sl_SI: Širina okna

en: The width of the main window in pixels.
sl_SI: Širina glavnega okna v točkah

en: The height of the window
sl_SI: Višina okna

en: The height of the main window in pixels.
sl_SI: Višina glavnega okna v točkah

en: A flag to enable maximized mode
sl_SI: Izbira za prikaz razpetega načina

en: The piece theme to use
sl_SI: Tema figur za uporabo

en: A flag to enable move hints
sl_SI: Izbira za prikaz namigov korakov

en: A flag to enable board numbering
sl_SI: Izbira za prikaz oštevilčenja plošče

en: The directory to open the save game dialog in
sl_SI: Mapa, kjer se odpre pogovorno okno shranjevanja ...

en: The directory to open the load game dialog in
sl_SI: Mapa, kjer se odpre pogovorno okno nalaganja ...

en: The format to display moves in
sl_SI: Zapis za prikaz premikov figur

en: The side of the board that is in the foreground
sl_SI: Stran šahovnice, ki je v ospredju

en: The duration of a game in seconds (0 for no limit)
sl_SI: Trajanje igre v sekundah (0 za brez omejitev)

en: The type of clock (simple/fischer/bronstein)
sl_SI: Vrsta ure (enostavna/Fischer/Bronstein)

en: The timer increment set corresponding to clock type (1 second minimum)
sl_SI: Časovni korak nastavljen za vrsto ure (najmanj 1 sekunda)

en: The board side to play as
sl_SI: Stran igralne plošče za igranje

en: The last side the player played as
sl_SI: Nazadnje je igralec igral kot

en: This is needed when play-as is set to alternate. This should only be set to black or white.
sl_SI: Možnost je zahtevana, kadar je omogočeno izmenjujoče igranje. Možnosti sta le črni in beli.

en: The opponent player
sl_SI: Nasprotni igralec

en: Can be 'human' (play against another human player), '' (use the first available chess engine) or the name of a specific engine to play against
sl_SI: Lahko je 'human' (igranje proti drugemu človeškemu igralcu), '' (uporabi prvi razpoložljiv šahovski programnik) ali ima določenega programnika proti kateremu želite igrati

en: Difficulty of the opponent chess engine
sl_SI: Težavnost šahovskega programnika nasprotnika

en: _New Game…
sl_SI: _Nova igra …

en: _Open Game…
sl_SI: _Odpri igro …

en: _Save Game
sl_SI: _Shrani igro

en: _Save Game As…
sl_SI: _Shrani igro kot …

en: _Resign Game
sl_SI: _Odstopi od igre

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice‫

en: _Help
sl_SI: _Pomoč

en: _About Chess
sl_SI: _O igri

en: Undo your most recent move
sl_SI: Razveljavi zadnjo potezo

note: Tooltip on the show first move (i.e. game start) navigation button
en: Rewind to the game start
sl_SI: Prevrti na začetek igre

note: Tooltip on the show previous move navigation button
en: Show the previous move
sl_SI: Pokaži predhodni premik

note: Tooltip on the show next move navigation button
en: Show the next move
sl_SI: Pokaži naslednji premik

note: Tooltip on the show current move navigation button
en: Show the current move
sl_SI: Pokaži trenutni premik

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
sl_SI: Začne novo igro

[ctx: shortcut window]
en: Open a saved game
sl_SI: Odpre shranjeno igro

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
sl_SI: Naredi premor igranja

[ctx: shortcut window]
en: Save the game
sl_SI: Shrani igro

[ctx: shortcut window]
en: Save the game with a different name
sl_SI: Shrani igro z drugim imenom

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
sl_SI: Razveljavi potezo

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sl_SI: Odpre meni

[ctx: shortcut window]
en: History
sl_SI: Zgodovina

[ctx: shortcut window]
en: Rewind to the game start
sl_SI: Prevrti na začetek igre

[ctx: shortcut window]
en: Show the previous move
sl_SI: Pokaže predhodni premik

[ctx: shortcut window]
en: Show the next move
sl_SI: Pokaže naslednji premik

[ctx: shortcut window]
en: Show the current move
sl_SI: Pokaže trenutni premik

[ctx: shortcut window]
en: Help
sl_SI: Pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sl_SI: Pokaže tipkovne bližnjice

en: New Game
sl_SI: _Nova igra

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Start
sl_SI: _Začni igro

en: _Opposing Player
sl_SI: _Nasprotni igralec

en: _Play As
sl_SI: _Igraj kot

en: _Difficulty
sl_SI: _Zahtevnost

en: Time Limit
sl_SI: Časovna omejitev

en: _Use Time Limit
sl_SI: _Časovna omejitev

en: _Minutes Per Side
sl_SI: _Minute na stran

en: _Increment In Seconds
sl_SI: _Povečevanje v sekundah

en: Clock _Type
sl_SI: Vrsta _ure

en: _Board Orientation
sl_SI: _Usmerjenost igralne plošče

en: _Move Format
sl_SI: Oblika _premikov

en: _Piece Style
sl_SI: _Slog figur

en: Board _Numbering
sl_SI: _Oštevilčenje plošče

en: Move _Hints
sl_SI: _Namigi premikov

en: Select Promotion Type
sl_SI: Izbor vrste promocije

en: _Queen
sl_SI: _Kraljica

en: _Knight
sl_SI: _Skakač

en: _Rook
sl_SI: _Trdnjava

en: _Bishop
sl_SI: _Lovec

note: Message when the game cannot be loaded due to an invalid move in the file.
en: Failed to load PGN: move %s is invalid.
sl_SI: Napaka nalaganja PGN: premik %s ni veljaven.

en: Invalid %s : %s in PGN, setting timer to infinity.
sl_SI: Neveljaven %s: %s v PGN, časovnik je nastavljen na neskončno.

en: Invalid clock type in PGN: %s, using a simple clock.
sl_SI: Neveljavna vrsta ure v PGN: %s, uporabljena bo enostavna ura.

en: Invalid timer increment in PGN: %s, using a simple clock.
sl_SI: Neveljavno časovno povečevanje v PGN: %s, z uporabo enostavne ure.

en: Paused
sl_SI: V premoru

en: Unpause the game
sl_SI: Prekini premor igre

en: Pause the game
sl_SI: Premor igranja

note: Note there are no move formats for pieces taking kings and this is not allowed in Chess rules Human Move String: Description of a white pawn moving from %1$s to %2s, e.g. 'c2 to c4'
en: White pawn moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Beli kmet se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s
sl_SI: Beli kmet na %1$s vzame črnega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black rook at %2$s
sl_SI: Beli kmet na %1$s vzame črno trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black knight at %2$s
sl_SI: Beli kmet na %1$s vzame črnega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black bishop at %2$s
sl_SI: Beli kmet na %1$s vzame črnega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black queen at %2$s
sl_SI: Beli kmet na %1$s vzame črno kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook moving from %1$s to %2$s, e.g. 'a1 to a5'
en: White rook moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Bela trdnjava se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black pawn at %2$s
sl_SI: Bela trdnjava na %1$s vzame črnega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black rook at %2$s
sl_SI: Bela trdnjava na %1$s vzame črno trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black knight at %2$s
sl_SI: Bela trdnjava na %1$s vzame črnega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black bishop at %2$s
sl_SI: Bela trdnjava na %1$s vzame črnega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a queen at %2$s"
en: White rook at %1$s takes the black queen at %2$s
sl_SI: Bela trdnjava na %1$s vzame črno kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight moving from %1$s to %2$s, e.g. 'b1 to c3'
en: White knight moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Beli skakač se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black pawn at %2$s
sl_SI: Beli skakač na %1$s vzame črnega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black rook at %2$s
sl_SI: Beli skakač na %1$s vzame črno trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black knight at %2$s
sl_SI: Beli skakač na %1$s vzame črnega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black bishop at %2$s
sl_SI: Beli skakač na %1$s vzame črnega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black queen at %2$s
sl_SI: Beli skakač na %1$s vzame črno kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop moving from %1$s to %2$s, e.g. 'f1 to b5'
en: White bishop moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Beli lovec se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black pawn at %2$s
sl_SI: Beli lovec na %1$s vzame črnega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black rook at %2$s
sl_SI: Beli lovec na %1$s vzame črno trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black knight at %2$s
sl_SI: Beli lovec na %1$s vzame črnega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black bishop at %2$s
sl_SI: Beli lovec na %1$s vzame črnega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black queen at %2$s
sl_SI: Beli lovec na %1$s vzame črno kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen moving from %1$s to %2$s, e.g. 'd1 to d4'
en: White queen moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Bela kraljica se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black pawn at %2$s
sl_SI: Bela kraljica na %1$s vzame črnega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black rook at %2$s
sl_SI: Bela kraljica na %1$s vzame črno trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black knight at %2$s
sl_SI: Bela kraljica na %1$s vzame črnega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black bishop at %2$s
sl_SI: Bela kraljica na %1$s vzame črnega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black queen at %2$s
sl_SI: Bela kraljica na %1$s vzame črno kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a white king moving from %1$s to %2$s, e.g. 'e1 to f1'
en: White king moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Beli kralj se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White king at %1$s takes the black pawn at %2$s
sl_SI: Beli kralj na %1$s vzame črnega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White king at %1$s takes the black rook at %2$s
sl_SI: Beli kralj na %1$s vzame črno trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White king at %1$s takes the black knight at %2$s
sl_SI: Beli kralj na %1$s vzame črnega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White king at %1$s takes the black bishop at %2$s
sl_SI: Beli kralj na %1$s vzame črnega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White king at %1$s takes the black queen at %2$s
sl_SI: Beli kralj na %1$s vzame črno kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn moving from %1$s to %2$s, e.g. 'c8 to c6'
en: Black pawn moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Črni kmet se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white pawn at %2$s
sl_SI: Črni kmet na %1$s vzame belega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white rook at %2$s
sl_SI: Črni kmet na %1$s vzame belo trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white knight at %2$s
sl_SI: Črni kmet na %1$s vzame belega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white bishop at %2$s
sl_SI: Črni kmet na %1$s vzame belega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white queen at %2$s
sl_SI: Črni kmet na %1$s vzame belo kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook moving from %1$s to %2$s, e.g. 'a8 to a4'
en: Black rook moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Črna trdnjava se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white pawn at %2$s
sl_SI: Črna trdnjava na %1$s vzame belo trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white rook at %2$s
sl_SI: Črna trdnjava na %1$s vzame belo trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white knight at %2$s
sl_SI: Črna trdnjava na %1$s vzame belega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white bishop at %2$s
sl_SI: Črna trdnjava na %1$s vzame belega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white queen at %2$s
sl_SI: Črna trdnjava na %1$s vzame belo kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight moving from %1$s to %2$s, e.g. 'b8 to c6'
en: Black knight moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Črni skakač se premakne od %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white pawn at %2$s
sl_SI: Črni skakač na %1$s vzame belega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white rook at %2$s
sl_SI: Črni skakač na %1$s vzame belo trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white knight at %2$s
sl_SI: Črni skakač na %1$s vzame črnega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white bishop at %2$s
sl_SI: Črni skakač na %1$s vzame belega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white queen at %2$s
sl_SI: Črni skakač na %1$s vzame belo kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop moving from %1$s to %2$s, e.g. 'f8 to b3'
en: Black bishop moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Črni lovec se premakne z %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white pawn at %2$s
sl_SI: Črni lovec na %1$s vzame belega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white rook at %2$s
sl_SI: Črni lovec na %1$s vzame belo trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white knight at %2$s
sl_SI: Črni lovec na %1$s vzame belega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white bishop at %2$s
sl_SI: Črni lovec na %1$s vzame belega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white queen at %2$s
sl_SI: Črni lovec na %1$s vzame belo kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen moving from %1$s to %2$s, e.g. 'd8 to d5'
en: Black queen moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Črna kraljica se premakne z %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white pawn at %2$s
sl_SI: Črna kraljica na %1$s vzame belega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white rook at %2$s
sl_SI: Črna kraljica na %1$s vzame belo trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white knight at %2$s
sl_SI: Črna kraljica na %1$s vzame belega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white bishop at %2$s
sl_SI: Črna kraljica na %1$s vzame belega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white queen at %2$s
sl_SI: Črna kraljica na %1$s vzame belo kraljico na %2$s

note: Human Move String: Description of a black king moving from %1$s to %2$s, e.g. 'e8 to f8'
en: Black king moves from %1$s to %2$s
sl_SI: Črni kralj se premakne z %1$s na %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white pawn at %2$s
sl_SI: Črni kralj na %1$s vzame belega kmeta na %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white rook at %2$s
sl_SI: Črni kralj na %1$s vzame belo trdnjavo na %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white knight at %2$s
sl_SI: Črni kralj na %1$s vzame črnega skakača na %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white bishop at %2$s
sl_SI: Črni kralj na %1$s vzame belega lovca na %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a queen at %2$s"
en: Black king at %1$s takes the white queen at %2$s
sl_SI: Črni kralj na %1$s vzame belo kraljico na %2$s

en: White castles kingside
sl_SI: Beli rokira na kraljevo stran

en: White castles queenside
sl_SI: Beli rokira na kraljičino stran

en: Black castles kingside
sl_SI: Črni rokira na kraljevo stran

en: Black castles queenside
sl_SI: Črni rokira na kraljičino stran

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s en passant
en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s en passant
sl_SI: Beli kmet na %1$s vzame črnega kmeta na %2$s en passant

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s en passant
en: Black pawn at %1$s takes white pawn at %2$s en passant
sl_SI: Črni kmet na %1$s vzame belega kmeta na %2$s en passant

note: Move History Combo: Go to the start of the game
en: Game Start
sl_SI: Začetek igre

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
sl_SI: Pokaži podrobnosti različice

note: May print when started on the command line; a PGN is a saved game file.
en: GNOME Chess can only open one PGN at a time.
sl_SI: Odpreti je mogoče le eno datoteko PGN na enkrat.

note: Warning at start of game when no chess engine is installed.
en: No chess engine is installed. You will not be able to play against the computer.
sl_SI: Ni nameščenega programnika za šah. Igranje proti računalniku ne bo mogoče.

note: Game status on White's turn when in check
en: White is in Check
sl_SI: Beli je v šahu

note: Game status on Black's turn when in check
en: Black is in Check
sl_SI: Črni je v šahu

note: Game status on White's turn if White is human
en: White to Move
sl_SI: Beli je na potezi

note: Game status on White's turn if White is a computer
en: White is Thinking…
sl_SI: Beli razmišlja ...

note: Game status on Black's turn if Black is human
en: Black to Move
sl_SI: Črni je na potezi

note: Game status on Black's turn if Black is a computer
en: Black is Thinking…
sl_SI: Črni razmišlja ...

note: Game status when Black captures White's pawn en passant
en: Black captured White's pawn <span font_style='italic'>en passant</span>.
sl_SI: Črni kmet vzame belega kmeta <span font_style='italic'>en passant</span>.

note: Game status when White captures Black's pawn en passant
en: White captured Black's pawn <span font_style='italic'>en passant</span>.
sl_SI: Beli kmet vzame črnega kmeta <span font_style='italic'>en passant</span>.

note: Game status when the white player wins
en: White Wins
sl_SI: Beli je zmagal

note: Game status when the black player wins
en: Black Wins
sl_SI: Črni je zmagal

note: Game status when the game is drawn
en: Game is Drawn
sl_SI: Igra je neodločena

note: Game status when something goes wrong with the engine.
en: Oops!
sl_SI: Ojoj!

note: Game status when Black is checkmated
en: Black is in check and cannot move.
sl_SI: Črni je v šahu in ne more premakniti nobene figure (mat).

note: Game status when White is checkmated
en: White is in check and cannot move.
sl_SI: Beli je v šahu in ne more premakniti nobene figure (mat).

note: Game status when the game terminates due to a stalemate
en: Player cannot move.
sl_SI: Igralec ne more premakniti nobene figure.

note: Game status when the game is drawn due to the fifty move rule
en: No piece was taken or pawn moved in fifty moves.
sl_SI: V zadnjih petdesetih potezah ni bilo zajete nobene figure in noben kmet ni bil premaknjen.

note: Game status when the game is drawn due to the 75 move rule
en: No piece was taken or pawn moved in 75 moves.
sl_SI: V zadnjih 75 potezah ni bilo zajete nobene figure in noben kmet ni bil premaknjen.

note: Game status when the game ends due to Black's clock stopping
en: Black has run out of time.
sl_SI: Črnemu je zmanjkalo časa.

note: Game status when the game ends due to White's clock stopping
en: White has run out of time.
sl_SI: Belemu je zmanjkalo časa.

note: Game status when the game is drawn due to the three-fold-repetition rule
en: The same board state has occurred three times.
sl_SI: Enak položaj figur na igralni plošči se je pojavil trikrat.

note: Game status when the game is drawn due to the five-fold-repetition rule
en: The same board state has occurred five times.
sl_SI: Enak položaj figur na igralni plošči se je pojavil petkrat.

note: Game status when the game is drawn due to the insufficient material rule
en: Neither player can checkmate.
sl_SI: Nobeden izmed igralcev ne more zmagati.

note: Game status when the game ends due to the black player resigning
en: Black has resigned.
sl_SI: Črni je predal igro.

note: Game status when the game ends due to the white player resigning
en: White has resigned.
sl_SI: Beli je predal igro.

note: Game status when a game is abandoned
en: The game has been abandoned.
sl_SI: Igra je zapuščena.

note: Game status when the game ends due to a player dying during the game.
en: The game log says a player died!
sl_SI: V dnevniku igre je zapisano, da je igralec končal!

note: Game status when something goes wrong with the engine.
en: The computer player is confused. The game cannot continue.
sl_SI: Računalniški nasprotnik je malce zmeden. Igre ni mogoče nadaljevati.

en: _Abandon game
sl_SI: _Zapusti igro

en: _Save game for later
sl_SI: _Shrani igro za kasneje

en: _Discard game
sl_SI: _Zavrzi igro

en: _Save game log
sl_SI: _Shrani dnevnik igre

note: Title of claim draw dialog
en: Would you like to claim a draw?
sl_SI: Ali želite igro predati kot neodločeno?

note: Message in claim draw dialog when triggered by fifty-move rule
en: You may claim a draw because fifty moves have passed without a capture or pawn advancement. (The computer player may still choose to claim a draw even if you choose to keep playing.)
sl_SI: Zahtevate lahko neodločen rezultat, ker v 50 korakih ni bilo premika kmete, niti ni bila zajeta nobena figura (v naslednji potezi se za ta korak lahko odloči tudi računalnik, če nadaljujete z igro.)

note: Message in claim draw dialog when triggered by three-fold repetition
en: You may claim a draw because the current board position has occurred three times. (The computer player may still choose to claim a draw even if you choose to keep playing.)
sl_SI: Zahtevate lahko neodločen rezultat, ker se je položaj figur pojavi trikrat (v naslednji potezi se za ta korak lahko odloči tudi računalnik, če nadaljujete z igro.)

note: Option in claim draw dialog Option on warning dialog when player clicks resign
en: _Keep Playing
sl_SI: _Nadaljuj igranje

note: Option in claim draw dialog
en: _Claim Draw
sl_SI: Sklic _neodločene igre

en: Save this game before starting a new one?
sl_SI: Ali želite igro shraniti preden začnete igrati novo?

note: Title of warning dialog when player clicks Resign
en: Are you sure you want to resign?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite odstopiti od igre?

note: Text on warning dialog when player clicks Resign
en: This makes sense if you plan to save the game as a record of your loss.
sl_SI: Dejanje je smiselno, če nameravate shraniti igre kot zapise vaših porazov.

note: Option on warning dialog when player clicks resign
en: _Resign
sl_SI: _Odstopi

en: A classic game of positional strategy
sl_SI: Klasična strateška igra

en: This does not look like a valid PGN game.
sl_SI: Igra ni videti kot veljavna igra PGN.

en: _OK
sl_SI: _V redu

note: Title of save game dialog
en: Save Chess Game
sl_SI: Shrani igro šaha

en: _Save
sl_SI: _Shrani

note: Default filename for the save game dialog
en: Untitled Chess Game
sl_SI: Nenaslovljena igra šaha

note: Save Game Dialog: Name of filter to show only PGN files Load Game Dialog: Name of filter to show only PGN files
en: PGN files
sl_SI: Datoteke PGN

note: Save Game Dialog: Name of filter to show all files Load Game Dialog: Name of filter to show all files
en: All files
sl_SI: Vse datoteke

en: Failed to save game: %s
sl_SI: Igre ni mogoče shraniti: %s

en: Save this game before loading another one?
sl_SI: Ali želite igro shraniti preden naložite novo?

note: Title of load game dialog
en: Load Chess Game
sl_SI: Naloži šahovsko igro

en: _Open
sl_SI: _Odpri

[ctx: chess-side]
en: White Side
sl_SI: Bela stran

[ctx: chess-side]
en: Black Side
sl_SI: Črna stran

[ctx: chess-side]
en: Human Side
sl_SI: Stran igralec

[ctx: chess-side]
en: Current Player
sl_SI: Trenutni igralec

[ctx: chess-move-format]
en: Human
sl_SI: Človek

[ctx: chess-move-format]
en: Standard Algebraic
sl_SI: Običajni algebrični zapis

[ctx: chess-move-format]
en: Long Algebraic
sl_SI: Dolg algebrični zapis

[ctx: chess-move-format]
en: Figurine
sl_SI: Figurice

[ctx: chess-piece-style]
en: Simple
sl_SI: Enostaven

[ctx: chess-piece-style]
en: Fancy
sl_SI: Olepšan

[ctx: chess-player]
en: White
sl_SI: Bela

[ctx: chess-player]
en: Black
sl_SI: Črna

[ctx: chess-player]
en: Alternate
sl_SI: Izmenjujoče

[ctx: difficulty]
en: Easy
sl_SI: Enostavno

[ctx: difficulty]
en: Normal
sl_SI: Običajno

[ctx: difficulty]
en: Hard
sl_SI: Zahtevno

[ctx: chess-opponent]
en: Human
sl_SI: Človek
