gnome-clocks master - en to af translation catalogue (97 entries)

[ctx: shortcut window]
en: General
af: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next section
af: Gaan na volgende afdeling

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous section
af: Gaan na vorige afdeling

[ctx: shortcut window]
en: Quit
af: Sluit af

[ctx: shortcut window]
en: World Clocks
af: Wêreldhorlosies

[ctx: shortcut window]
en: Add a world clock
af: Voeg wêreldhorlosies by

[ctx: shortcut window]
en: Select all world clocks
af: Kies alle wêreldhorlosies

[ctx: shortcut window]
en: Alarm
af: Wekker

[ctx: shortcut window]
en: Add an alarm
af: Voeg 'n wekker by

[ctx: shortcut window]
en: Select all alarms
af: Kies alle wekkers

[ctx: shortcut window]
en: Stopwatch
af: Stophorlosie

[ctx: shortcut window]
en: Stop / Reset
af: Stop / Stel terug

[ctx: shortcut window]
en: Timer
af: Tydteller

[ctx: shortcut window]
en: Reset
af: Stel terug

en: _Keyboard Shortcuts
af: _Sleutelbordkortpaaie

en: _Help
af: _Hulp

en: _About
af: _Aangaande

en: _Quit
af: _Sluit af

en: Select All
af: Kies almal

en: Select None
af: Kies geen

en: GNOME Clocks
af: GNOME Horlosies

en: Clocks for world times, plus alarms, stopwatch and a timer
af: Horlosies vir wêreldtyd, plus wekkers, stophorlosie en 'n tydteller

en: A simple and elegant clock application. It includes world clocks, alarms, a stopwatch and a timer.
af: 'n Eenvoudige en elegante horlosie toepassing. Dit bevat wêreldhorlosies, wekkers, 'n stophorlosie en 'n tydteller.

en: Goals:
af: Doelwitte:

en: Show the time in different cities around the world
af: Wys die tyd in verskillende stede regoor die wêreld

en: Set alarms to wake you up
af: Stel wekkers om jou wakker te maak

en: Measure elapsed time with an accurate stopwatch
af: Meet die verloop van tyd met 'n akkurate stophorlosie

en: Set timers to properly cook your food
af: Stel tydtellers om jou kos behoorlik gaar te maak

en: Initial screen
af: Aanvanklike skerm

en: Alarms screen
af: Wekkers skerm

en: Alarms setup
af: Wekkers opstelling

en: Stopwatch screen
af: Stophorlosie skerm

en: Timer screen
af: Tydteller skerm

en: Clocks
af: Horlosies

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: time;timer;alarm;world clock;stopwatch;time zone;
af: tyd;tydteller;wekker;wêreldhorlosie;stophorlosie;tydsone;

en: Allows world clocks to be displayed for your time zone.
af: Laat wêreldhorlosies toe om vir jou tydsone vertoon te word.

en: Configured world clocks
af: Ingestelde wêreldhorlosies

en: List of world clocks to show.
af: Lys van wêreldhorlosies om te vertoon.

en: Configured alarms
af: Ingestelde wekkers

en: List of alarms set.
af: Lys van wekkers wat gestel is.

en: Timer
af: Tydteller

en: Configured timer duration in seconds.
af: Ingestelde tydteller-duur in sekondes.

en: Geolocation support
af: Geoligging-ondersteuning

en: Turn geolocation support on and off.
af: Skakel geoligging-ondersteuning aan en af.

en: Window state
af: Venstertoestand

en: State of the window, e.g. maximized.
af: Toestand van die venster, bv. gemaksimeer.

en: Window width and height
af: Vensterwydte en -hoogte

en: Width and height of the window.
af: Wydte en hoogte van die venster.

en: Panel state
af: Paneeltoestand

en: Current clock panel.
af: Huidige horlosiepaneel.

en: Snooze
af: Sluimer

en: Add a New World Clock
af: Voeg nuwe wêreldhorlosie by

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Done
af: _Klaar

en: You already have an alarm for this time.
af: Jy het klaar vir die tyd 'n wekker.

en: Name
af: Naam

en: Repeat Every
af: Herhaal elke

en: Active
af: Aktief

en: Select <b>New</b> to add an alarm
af: Kies <b>Nuwe</b> om 'n wekker by te voeg

en: Start
af: Begin

en: Reset
af: Stel terug

en: Pause
af: Wag

en: _Add
af: _Voeg by

en: Search for a city:
af: Soek vir 'n stad:

en: Select <b>New</b> to add a world clock
af: Kies <b>Nuwe</b> om 'n wêreldhorlosie by te voeg

en: Sunrise
af: Sonsopkoms

en: Sunset
af: Sonsondergang

en: Alarm
af: Wekker

en: Edit Alarm
af: Stel wekker

en: New Alarm
af: Nuwe wekker

[ctx: Alarm]
note: Translators: "New" refers to an alarm
en: New
af: Nuwe

en: Print version information and exit
af: Druk weergawe-inligting en verlaat

en: Stopwatch
af: Stophorlosie

en: Lap
af: Rondte

en: Continue
af: Gaan voort

en: Time is up!
af: Tyd is op!

en: Timer countdown finished
af: Tydaftelling is klaar

en: Mondays
af: Maandae

en: Tuesdays
af: Dinsdae

en: Wednesdays
af: Woensdae

en: Thursdays
af: Donderdae

en: Fridays
af: Vrydae

en: Saturdays
af: Saterdae

en: Sundays
af: Sondae

en: Every Day
af: Elke dag

en: Weekdays
af: Weekdae

en: Weekends
af: Naweke

en: Click on items to select them
af: Klik op items om hulle te kies

en: %u selected | %u selected
af[0]: %u gekies
af[1]: %u gekies

en: Delete
af: Skrap

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Failed to show help: %s
af: Kon nie hulp vertoon nie: %s

en: Utilities to help you with the time.
af: Nutsgoed om te help met tyd.

note: If it is Jan 1st there, and not Jan 2nd here, then it must be Dec 31st here, so return "tomorrow"
en: Tomorrow
af: Môre

note: If it is Jan 1st here, and not Jan 2nd there, then it must be Dec 31st there, so return "yesterday"
en: Yesterday
af: Gister

en: World
af: Wêreld

[ctx: World clock]
note: Translators: "New" refers to a world clock
en: New
af: Nuwe
