gnome-clocks master - en to fy translation catalogue (119 entries)

en: Clocks
fy: Klokken

en: Clocks for world times, plus alarms, stopwatch and a timer
fy: Klokken foar wrâld tiiden, alarms, stopwatches en in timer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: time;timer;alarm;world clock;stopwatch;time zone;
fy: time;tiid;timer;alarm;world clock;wrâldklok;stopwatch;time zone;tiidsône;

en: Allows world clocks to be displayed for your time zone.
fy: Stiet wrâldklokken ta om sjen litten te wurden foar jo tiidsône.

en: Configured world clocks
fy: Ynstelde wrâldklokken

en: List of world clocks to show.
fy: List fan wrâldklokken om sjen te litten

en: Configured alarms
fy: Ynstelde alarms

en: List of alarms set.
fy: List fan oanmakke alarms.

en: Configured Timers
fy: Ynstelde Timers

en: List of timers set.
fy: List fan oanmakke timers.

en: Geolocation support
fy: Stipe foar Geolokaasje

en: Turn geolocation support on and off.
fy: Stipe foar geolokaasje oan of útskeakelje

en: Window state
fy: Finster steat

en: State of the window, e.g. maximized.
fy: Steat fan it finster, bygelyks maksimalisearre.

en: Window width and height
fy: Finster breedte en hichte

en: Width and height of the window.
fy: Breedte en hichte fan it finster

en: Panel state
fy: Steat fan it paniel

en: Current clock panel.
fy: Aktyf klok paniel.

en: GNOME Clocks
fy: GNOME Klokken

en: A simple and elegant clock application. It includes world clocks, alarms, a stopwatch and a timer.
fy: In simpele en elegante klok applikaasje. It befettet wrâldklokken, alarms, in stopwatch en in timer.

en: Goals:
fy: Doelen:

en: Show the time in different cities around the world
fy: Lit it tiidsferskil sjen tusken ferskillende wrâldstêden

en: Set alarms to wake you up
fy: Stel in alarm yn om jo wekker te meitsjen

en: Measure elapsed time with an accurate stopwatch
fy: Mjit de ferstrutsen tiid mei in akkurate stopwatch

en: Set timers to properly cook your food
fy: Stel timers yn om jo iten goed te sieden

en: Initial screen
fy: Startskerm

en: Alarms screen
fy: Alarms skerm

en: Alarms setup
fy: Alarms ynstelle

en: Stopwatch screen
fy: Stopwatch skerm

en: Timer screen
fy: Timer skerm

en: The GNOME Project
fy: It GNOME Projekt

[ctx: shortcut window]
en: General
fy: Algemien

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fy: Help sjen litte

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
fy: Menu Iepenje

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fy: Toetseboerd fluchtoetsen

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fy: Ôfslute

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next section
fy: Nei de folgende seksje gean

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous section
fy: Nei de foargeande seksje gean

[ctx: shortcut window]
en: Go to the World section
fy: Nei de Wrâld seksje gean

[ctx: shortcut window]
en: Go to the Alarms section
fy: Nei de Alarms seksje gean

[ctx: shortcut window]
en: Go to the Stopwatch section
fy: Nei de Stopwatch seksje gean

[ctx: shortcut window]
en: Go to the Timer section
fy: Nei de Timer seksje gean

[ctx: shortcut window]
en: World Clocks
fy: Wrâldklokken

[ctx: shortcut window]
en: Add a world clock
fy: In wrâldklok tafoegje

[ctx: shortcut window]
en: Add an alarm
fy: In alarm tafoegje

[ctx: shortcut window]
en: Stop / Reset
fy: Stopje / Weromsette

[ctx: shortcut window]
en: Reset
fy: Weromsette

[ctx: shortcut window]
en: New Timer
fy: Nije Timer

en: _Repeat
fy: _Werhelje

en: Add A_larm
fy: _Alarm Tafoegje

en: Stop
fy: Ophâlde

en: Snooze
fy: Dûze

en: Active
fy: Aktyf

en: Delete
fy: Fuortsmite

en: Repeats
fy: Werhellingen

note: Translators: Tooltip for the + button
en: New Alarm
fy: Nij Alarm

en: Name
fy: Namme

en: Optional
fy: Opsjoneel

en: Ring Duration
fy: Doer fan it rinkeljen

en: Snooze Duration
fy: Doer fan it slomjen

en: R_emove Alarm
fy: Alarm Fuortsmit_e

en: You already have an alarm for this time.
fy: Jo hawwe al in alarm foar dizze tiid ynsteld.

en: _Keyboard Shortcuts
fy: Toetseboerd _Koartkaaien

en: _About Clocks
fy: _Oer Klokken

en: Back
fy: Werom

en: _Start
fy: _Starte

en: Clear
fy: Wiskje

en: Time
fy: Tiid

en: Difference
fy: Ferskil

en: Select Duration
fy: Doer Selektearje

en: Title...
fy: Titel...

en: World
fy: Wrâld

en: Add World Clock
fy: Wrâldklok

en: Add a New World Clock
fy: Nije Wrâldklok Tafoegje

en: _Cancel
fy: _Ofbrekke

en: _Add
fy: _Tafoegje

en: Search for a City
fy: Om in Stêd Sykje

en: Sunrise
fy: Sinne-opgong

en: Sunset
fy: Sinne-ûndergong

note: Translators: The alarm for the time %s titled %s has been "snoozed"
en: Snoozed from %s: %s
fy: Slomje fanôf %s: %s

note: Translators: %s is a time
en: Snoozed from %s
fy: Slomje fanôf %s

en: 1 minute
fy: 1 minút

en: 5 minutes
fy: 5 minúten

en: 10 minutes
fy: 10 minúten

en: 15 minutes
fy: 15 minúten

en: 20 minutes
fy: 20 minúten

en: 30 minutes
fy: 30 minúten

en: Edit Alarm
fy: Alarm Oanpasse

en: Cancel
fy: Ôfbrekke

en: Done
fy: Klear

en: Add
fy: Tafoegje

en: Print version information and exit
fy: Ferzje ynformaasje sjen litte en ôfslute

en: Pause
fy: Skoftsje

en: Lap
fy: Rûntsje

en: Resume
fy: Trochgean

en: Start
fy: Starte

en: Lap %i
fy: Rûntsje %i

note: Translators: Tooltip for the + button
en: New Timer
fy: Nije Timer

en: Time is up!
fy: De tiid is om!

en: Timer countdown finished
fy: Klear mei ôftellen

note: Translators: The time is the same as the local time
en: Current timezone
fy: Hjoeddeistiche tiidsône

note: Translators: The (possibly fractical) number hours in the past (relative to local) the clock/location is
en: %s hour earlier | %s hours earlier
fy[0]: %s oere earder
fy[1]: %s oeren earder

note: Translators: The (possibly fractical) number hours in the future (relative to local) the clock/location is
en: %s hour later | %s hours later
fy[0]: %s oere letter
fy[1]: %s oeren letter

en: Mondays
fy: Moandei

en: Tuesdays
fy: Tiisdei

en: Wednesdays
fy: Woansdei

en: Thursdays
fy: Tongersdei

en: Fridays
fy: Freed

en: Saturdays
fy: Sneon

en: Sundays
fy: Snein

en: Every Day
fy: Deistich

en: Weekdays
fy: Wykdagen

en: Weekends
fy: Wykeins

en: Failed to show help: %s
fy: Koe help net sjen litte: %s

en: Utilities to help you with the time.
fy: Ark om jo mei de tiid by te stean.

note: Translators: Tooltip for the + button
en: Add Location
fy: Lokaasje tafoegje

note: If it is Jan 1st there, and not Jan 2nd here, then it must be Dec 31st here, so return "tomorrow"
en: Tomorrow
fy: Moarn

note: If it is Jan 1st here, and not Jan 2nd there, then it must be Dec 31st there, so return "yesterday"
en: Yesterday
fy: Juster

note: Translators: This clock represents the local time
en: Current location
fy: Hjoeddeistiche lokaasje
