gnome-clocks master - en to ms translation catalogue (100 entries)

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next section
ms: Pergi ke seksyen berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous section
ms: Pergi ke seksyen terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: World Clocks
ms: Jam Dunia

[ctx: shortcut window]
en: Add a world clock
ms: Tambah satu jam dunia

[ctx: shortcut window]
en: Select all world clocks
ms: Pilih semua jam dunia

[ctx: shortcut window]
en: Alarm
ms: Penggera

[ctx: shortcut window]
en: Add an alarm
ms: Tambah satu penggera

[ctx: shortcut window]
en: Select all alarms
ms: Pilih semua penggera

[ctx: shortcut window]
en: Stopwatch
ms: Jam randik

[ctx: shortcut window]
en: Stop / Reset
ms: Henti / Tetap Semula

[ctx: shortcut window]
en: Timer
ms: Pemasa

[ctx: shortcut window]
en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select None
ms: Pilih Tiada

en: GNOME Clocks
ms: Jam GNOME

en: Clocks for world times, plus alarms, stopwatch and a timer
ms: Jam untuk waktu dunia, dengan tambahan penggera, jam randik dan pemasa

en: A simple and elegant clock application. It includes world clocks, alarms, a stopwatch and a timer.
ms: Sebuah aplikasi jam yang elegan dan ringkas. Ia mengandungi jam dunia, penggera, jam randik dan pemasa.

en: Goals:
ms: Matlamat:

en: Show the time in different cities around the world
ms: Tunjuk waktu bandar-bandar yang berbeza di serata dunia

en: Set alarms to wake you up
ms: Tetapkan penggera untuk membantu anda bangun tidur

en: Measure elapsed time with an accurate stopwatch
ms: Ukur masa berlalu dengan jam randik yang tepat

en: Set timers to properly cook your food
ms: Tetapkan pemasa untuk membantu masak dengan sempurna

en: Initial screen
ms: Skrin awalan

en: Alarms screen
ms: Skrin penggera

en: Alarms setup
ms: Persediaan penggera

en: Stopwatch screen
ms: Skrin ram randik

en: Timer screen
ms: Skrin pemasa

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Clocks
ms: Jam

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: time;timer;alarm;world clock;stopwatch;time zone;
ms: waktu;pemasa;penggera;jam dunia;jam randik;zon waktu;

en: Allows world clocks to be displayed for your time zone.
ms: Benarkan jam dunia dipaparkan untuk zon waktu anda.

en: Configured world clocks
ms: Jam dunia terkonfigur

en: List of world clocks to show.
ms: Senarai jam dunia yang ditunjukkan.

en: Configured alarms
ms: Penggera terkonfigur

en: List of alarms set.
ms: Senarai tetapan penggera.

en: Timer
ms: Pemasa

en: Configured timer duration in seconds.
ms: Jangka masa pemasa terkonfigur dalam saat.

en: Geolocation support
ms: Sokongan geolokasi

en: Turn geolocation support on and off.
ms: Hidup dan matikan sokongan geolokasi.

en: Window state
ms: Keadaan tetingkap

en: State of the window, e.g. maximized.
ms: Keadaan tetingkap, seperti dimaksimumkan.

en: Window width and height
ms: Lebar dan tinggi tetingkap

en: Width and height of the window.
ms: Lebar dan tinggi bagi tetingkap.

en: Panel state
ms: Keadaan panel

en: Current clock panel.
ms: Panel jam semasa.

en: Stop
ms: Henti

en: Snooze
ms: Tidur Sekejap

en: Add a New World Clock
ms: Tambah satu Jam Dunia Baharu

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Done
ms: _Selesai

en: You already have an alarm for this time.
ms: Anda sudah tetapkan satu penggera untuk waktu ini.

en: Name
ms: Nama

en: Repeat Every
ms: Ulang Setiap

en: Active
ms: Aktif

en: Select <b>New</b> to add an alarm
ms: Pilih <b>Baharu</b> untuk menambah satu penggera

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Clocks
ms: Perih_al Jam

en: Back
ms: Undur

en: Select
ms: Pilih

en: Start
ms: Mula

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Pause
ms: Jeda

en: World
ms: Dunia

en: Alarms
ms: Penggera

en: Stopwatch
ms: Jam randik

en: _Add
ms: _Tambah

en: Search for a city:
ms: Gelintar satu bandar:

en: Select <b>New</b> to add a world clock
ms: Pilih <b>Baharu</b> untuk menambah satu jam dunia

en: Sunrise
ms: Matahari Terbit

en: Sunset
ms: Matahari Terbenam

en: Alarm
ms: Penggera

en: Edit Alarm
ms: Sunting Penggera

note: Translators: Tooltip for the + button
en: New Alarm
ms: Penggera Baharu

en: Print version information and exit
ms: Cetak maklumat versi dan keluar

en: Lap
ms: Pusingan

en: Continue
ms: Teruskan

note: Translators: Tooltip for the + button
en: New Timer
ms: Pemasa Baharu

en: Time is up!
ms: Masa tamat!

en: Timer countdown finished
ms: Kiraan mengundur pemasa selesai

en: Mondays
ms: Isnin

en: Tuesdays
ms: Selasa

en: Wednesdays
ms: Rabu

en: Thursdays
ms: Khamis

en: Fridays
ms: Jumaat

en: Saturdays
ms: Sabtu

en: Sundays
ms: Ahad

en: Every Day
ms: Setiap Hari

en: Weekdays
ms: Hari Kerja

en: Weekends
ms: Hujung Minggu

en: Click on items to select them
ms: Klik pada item untuk memilihnya

en: %u selected | %u selected
ms[0]: %u terpilih
ms[1]: %u terpilih

en: Delete
ms: Padam

en: Failed to show help: %s
ms: Gagal menunjukkan bantuan: %s

en: Utilities to help you with the time.
ms: Utiliti yang membantu penentuan masa anda.

note: If it is Jan 1st there, and not Jan 2nd here, then it must be Dec 31st here, so return "tomorrow"
en: Tomorrow
ms: Esok

note: If it is Jan 1st here, and not Jan 2nd there, then it must be Dec 31st there, so return "yesterday"
en: Yesterday
ms: Semalam

note: Translators: Tooltip for the + button
en: Add Location
ms: Tambah Lokasi
