gnome-clocks master - en to mjw translation catalogue (47 entries)

[ctx: shortcut window]
en: World Clocks
mjw: Pirthe ghori

[ctx: shortcut window]
en: Add a world clock
mjw: Pirthe ghori kethap

[ctx: shortcut window]
en: Select all world clocks
mjw: Pirthe ghori kado-kawe chongvai

[ctx: shortcut window]
en: Add an alarm
mjw: Alarm kimi kethap

[ctx: shortcut window]
en: Select all alarms
mjw: Kado-kawe alarm chongvai

[ctx: shortcut window]
en: Stop / Reset
mjw: Sangthip / Reset

en: Select All
mjw: Chongvai kado-kawe

en: Select None
mjw: Chongvai nangne

en: Clocks for world times, plus alarms, stopwatch and a timer
mjw: Pirthe apor kelang aphan Ghori, lapen alarms, stopwatch pen timer ta do

en: A simple and elegant clock application. It includes world clocks, alarms, a stopwatch and a timer.
mjw: Joike lapen lang mesen ghori application. Ladak pirthe ghori's, alarms, stopwatch lapen timer do.

en: Set alarms to wake you up
mjw: Alarm apor bi se pangthur noi:

en: The GNOME Project
mjw: GNOME Project

en: Window width and height
mjw: Window kethe-kiding

en: Width and height of the window.
mjw: Window akethe-kiding

en: Stop
mjw: Sang-thip

en: _Done
mjw: Tang e_d-lo

en: You already have an alarm for this time.
mjw: Laso aport alarm do.

en: Name
mjw: Amen

en: Active
mjw: Do-bom

en: Select
mjw: Chongvai

en: Time
mjw: Apor

en: _Start
mjw: Pangcheng

en: Select Duration
mjw: Kiding chongvai

en: World
mjw: Pirthe

en: _Add
mjw: Keth_ap

en: Search for a city:
mjw: Rongsopi kiriji

en: Sunrise
mjw: Arni-ketet

en: Sunset
mjw: Arni-chelut

en: Pause
mjw: Pasang

en: Start
mjw: Pangcheng

note: Translators: Tooltip for the + button
en: New Timer
mjw: Timer Kimi

en: Cancel
mjw: Kethan

en: Add
mjw: Kethap

en: Time is up!
mjw: Apor lit lo !

en: Mondays
mjw: Urmi

en: Tuesdays
mjw: Durmi

en: Wednesdays
mjw: Thelang

en: Thursdays
mjw: Theman

en: Fridays
mjw: Bhomti

en: Saturdays
mjw: Bhomta

en: Sundays
mjw: Bhomkuru

en: Every Day
mjw: Hodai

en: Weekends
mjw: Rui-kejut arni

en: %u selected | %u selected
mjw[0]: %u chongvai
mjw[1]: %u chongvai

en: Delete
mjw: Kethan

note: If it is Jan 1st there, and not Jan 2nd here, then it must be Dec 31st here, so return "tomorrow"
en: Tomorrow
mjw: Pinap

note: If it is Jan 1st here, and not Jan 2nd there, then it must be Dec 31st there, so return "yesterday"
en: Yesterday
mjw: Tumi
