gnome-clocks master - en to an translation catalogue (75 entries)

en: A simple and elegant clock application. It includes world clocks, alarms, a stopwatch and a timer.
an: Una sencilla y elegant aplicación de reloches. Incluye reloches d'o mundo, alarmas, un cronómetro y un temporizador.

en: Goals:
an: Obchectivos:

en: Show the time in different cities around the world
an: Amostrar a hora en diferents ciudatz de tot o mundo

en: Set alarms to wake you up
an: Configurar alarmas ta dispertar-se

en: Measure elapsed time with an accurate stopwatch
an: Medir o tiempo con precisión fendo servir un cronómetro

en: Set timers to properly cook your food
an: Configurar temporizadors ta cocinar adequadament

en: Clocks
an: Reloches

en: GNOME Clocks
an: Reloches d'o GNOME

en: Clocks for world times, plus alarms, stopwatch and a timer
an: Reloches d'horas mundials, amás d'alarmas, cronometro y un temporizador

en: time;timer;alarm;world clock;stopwatch;time zone;
an: Hora;Temporizador;Alarma;Hora mundial;Cronometro;Zona horaria;

en: Configured world clocks
an: Reloches d'o mundo configuraus

en: List of world clocks to show.
an: Lista de reloches d'o mundo que amostrar

en: Configured alarms
an: Alarmas configuradas

en: List of alarms set.
an: Lista d'alarmas establidas.

en: Timer
an: Temporizador

en: Configured timer duration in seconds.
an: Durada d'o temporizador configurau, en segundos.

en: Geolocation support
an: Suporte ta cheolocalización

en: Turn geolocation support on and off.
an: Enchegar u desenchegar o suporte de cheolocalización.

en: Window state
an: Estau d'a finestra

en: State of the window, e.g. maximized.
an: Estau d'a finestra, eix. maximizada.

en: Window width and height
an: Amplaria y altura d'a finestra

en: Width and height of the window.
an: Amplaria y altura t'a finestra.

en: Panel state
an: Estau d'o panel

en: Current clock panel.
an: Panel d'o reloch actual

en: Stop
an: Aturar

en: Snooze
an: Posposar

en: Edit Alarm
an: Editar l'alarma

en: New Alarm
an: Nueva alarma

note: Translators: "New" refers to an alarm Translators: "New" refers to a world clock
en: New
an: Nuevo

en: Print version information and exit
an: Amostrar información d'a versión y salir

en: Stopwatch
an: Cronometro

en: Lap
an: Tornada

en: Continue
an: Continar

en: Reset
an: Restablir

en: Start
an: Encetar

en: Time is up!
an: Se remató lo tiempo!

en: Timer countdown finished
an: A cuenta dezaga ha rematau

en: Pause
an: Pausar

en: Mondays
an: Luns

en: Tuesdays
an: Martz

en: Wednesdays
an: Miercols

en: Thursdays
an: Chueves

en: Fridays
an: Viernes

en: Saturdays
an: Sabados

en: Sundays
an: Domingos

en: Every Day
an: Cada diya

en: Weekdays
an: Diyas d'a semana

en: Weekends
an: Cabos de semana

en: Delete
an: Esborrar

en: Click on items to select them
an: Preta sobre os elementos ta seleccionar-los

en: %d selected | %d selected
an[0]: %d seleccionau
an[1]: %d seleccionaus

en: Cancel
an: Cancelar

en: Failed to show help: %s
an: S'ha produciu un fallo en amostrar l'aduya: %s

en: Utilities to help you with the time.
an: Utilidatz ta aduyar-te con a hora.

note: If it is Dec 31st here and Jan 1st there (d = 1), then "tomorrow"
en: Tomorrow
an: Maitín

note: If it is Jan 1st here and Dec 31st there (t = 1), then "yesterday"
en: Yesterday
an: Ayere

en: World
an: Mundo

note: namespace World namespace Clocks
en: _Help
an: _Aduya

en: _About
an: _Arredol de

en: _Quit
an: _Salir

en: Select All
an: Seleccionar-lo tot

en: Select None
an: No seleccionar garra

en: Add a New World Clock
an: Adhibir un nuevo reloch mundial

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: _Done
an: _Feito

en: You already have an alarm for this time.
an: Ya tiene una alarma ta ista hora.

en: Name
an: Nombre

en: Repeat Every
an: Repetir-la cada

en: Active
an: Activar

en: Select <b>New</b> to add an alarm
an: Selecciona <b>Nuevo</b> ta adhibir una alarma

en: _Add
an: _Adhibir

en: Search for a city:
an: Mirar una ciudat:

en: Select <b>New</b> to add a world clock
an: Selecciona <b>Nuevo</b> ta adhibir un reloch mundial

en: Sunrise
an: Amaneixer

en: Sunset
an: Atardeixer
