gnome-clocks master - en to gd translation catalogue (98 entries)

[ctx: shortcut window]
en: General
gd: Coitcheann

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next section
gd: Rach dhan ath-earrann

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous section
gd: Rach dhan earrann roimhe

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gd: Fàg an-seo

[ctx: shortcut window]
en: World Clocks
gd: Uaireadairean an t-saoghail

[ctx: shortcut window]
en: Add a world clock
gd: Cuir uaireadair an t-saoghail ris

[ctx: shortcut window]
en: Select all world clocks
gd: Tagh a h-uile uaireadair an t-saoghail

[ctx: shortcut window]
en: Alarm
gd: Caismeachd

[ctx: shortcut window]
en: Add an alarm
gd: Cuir caismeachd ris

[ctx: shortcut window]
en: Select all alarms
gd: Tagh a h-uile caismeachd

[ctx: shortcut window]
en: Stopwatch
gd: Stad-uaireadair

[ctx: shortcut window]
en: Stop / Reset
gd: Stad / ath-shuidhich

[ctx: shortcut window]
en: Timer
gd: Tìmear

[ctx: shortcut window]
en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: _Keyboard Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a’ _mheur-chlàir

en: _Help
gd: Cob_hair

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: Select All
gd: Tagh na h-uile

en: Select None
gd: Na tagh gin

en: GNOME Clocks
gd: Uaireadairean GNOME

en: Clocks for world times, plus alarms, stopwatch and a timer
gd: Uaireadairean airson àm an t-saoghail le caismeachdan, stad-uaireadair ’s tìmear

en: A simple and elegant clock application. It includes world clocks, alarms, a stopwatch and a timer.
gd: Aplacaid shimplidh ach shnasail airson uaireadairean. Gabhaidh i a-steach uaireadairean an t-saoghail, caismeachdan, stad-uaireadair ’s tìmear.

en: Goals:
gd: Amasan:

en: Show the time in different cities around the world
gd: Seall an t-àm ann an iomadh bhaile air an t-saoghal

en: Set alarms to wake you up
gd: Suidhich caismeachdan gus do dhùsgadh

en: Measure elapsed time with an accurate stopwatch
gd: Tomhais àm a chaidh seachad le stad-uaireadair pongail

en: Set timers to properly cook your food
gd: Suidhich tìmear ach an dèan thu còcaireachd mar bu chòir

en: Initial screen
gd: An sgrìn-tòiseachaidh

en: Alarms screen
gd: Sgrìn nan caismeachdan

en: Alarms setup
gd: Suidheachadh nan caismeachdan

en: Stopwatch screen
gd: Sgrìn an stad-uaireadair

en: Timer screen
gd: Sgrìn an tìmeir

en: Clocks
gd: Uaireadairean

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: time;timer;alarm;world clock;stopwatch;time zone;
gd: time;timer;alarm;world clock;stopwatch;time zone;àm;ùine;tìmear;uaireadair an t-saoghail;uaireadair;saoghal;cleoc;gleoc;stad-uaireadair;roinn-tìde;

en: Allows world clocks to be displayed for your time zone.
gd: Leigidh seo leat uaireadairean an t-saoghail a shealltainn airson na roinn-tìde agad.

en: Configured world clocks
gd: Uaireadairean an t-saoghail air an rèiteachadh

en: List of world clocks to show.
gd: Liosta de uaireadairean an t-saoghail ri an sealltainn.

en: Configured alarms
gd: Caismeachdan air an rèiteachadh

en: List of alarms set.
gd: Liosta dhe na caismeachdan a chaidh a shuidheachadh.

en: Timer
gd: Tìmear

en: Configured timer duration in seconds.
gd: Faide an tìmeir a chaidh a rèiteachadh ann an diogan.

en: Geolocation support
gd: Taic ri geo-lorgadh

en: Turn geolocation support on and off.
gd: Cuir geo-lorgadh air no dheth.

en: Window state
gd: Staid na h-uinneige

en: State of the window, e.g. maximized.
gd: Staid na h-uinneige, m.e. làn-mheud.

en: Window width and height
gd: Leud ’s àirde na h-uinneige

en: Width and height of the window.
gd: Leud ’s àirde na h-uinneige.

en: Panel state
gd: Staid a’ phanail

en: Current clock panel.
gd: Panail làithreach an uaireadair.

en: Stop
gd: Stad

en: Snooze
gd: Dèan dùsal

en: Add a New World Clock
gd: Cuir uaireadair an t-saoghail ùr ris

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Done
gd: _Dèanta

en: You already have an alarm for this time.
gd: Tha caismeachd airson na h-ama seo agad mar-thà.

en: Name
gd: Ainm

en: Repeat Every
gd: Dèan a-rithist

en: Active
gd: Gnìomhach

en: Select <b>New</b> to add an alarm
gd: Tagh <b>Ùr</b> gus caismeachd a chur ris

en: Start
gd: Tòisich

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: Pause
gd: ’Na stad

en: _Add
gd: _Cuir ris

en: Search for a city:
gd: Lorg baile:

en: Select <b>New</b> to add a world clock
gd: Tagh <b>Ùr</b> gus uaireadair an t-saoghail a chur ris

en: Sunrise
gd: Èirigh na grèine

en: Sunset
gd: Laighe na grèine

en: Alarm
gd: Caismeachd

en: Edit Alarm
gd: Deasaich a’ chaismeachd

en: New Alarm
gd: Caismeachd ùr

[ctx: Alarm]
note: Translators: "New" refers to an alarm
en: New
gd: Ùr

en: Print version information and exit
gd: Seall fiosrachadh an tionndaidh is fàg an-seo

en: Stopwatch
gd: Stad-uaireadair

en: Lap
gd: Cuairt

en: Continue
gd: Air adhart

en: Time is up!
gd: Tha an ùine seachad!

en: Timer countdown finished
gd: Chrìochnaich cunntadh sìos an tìmeir

en: Mondays
gd: Gach DiLuain

en: Tuesdays
gd: Gach DiMàirt

en: Wednesdays
gd: Gach DiCiadain

en: Thursdays
gd: Gach DiarDaoin

en: Fridays
gd: Gach DihAoine

en: Saturdays
gd: Gach DiSathairne

en: Sundays
gd: Gach DiDòmhnaich

en: Every Day
gd: Gach latha

en: Weekdays
gd: Gach latha obrach

en: Weekends
gd: Gach latha deiridh-sheachdaine

en: Click on items to select them
gd: Briog air nithean gus an taghadh

en: %u selected | %u selected
gd[0]: Chaidh %u a thaghadh
gd[1]: Chaidh %u a thaghadh
gd[2]: Chaidh %u a thaghadh
gd[3]: Chaidh %u a thaghadh

en: Delete
gd: Sguab às

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Failed to show help: %s
gd: Cha deach leinn a’ chobhair a shealltainn: %s

en: Utilities to help you with the time.
gd: Goireasan a chuidicheas thu leis an àm.

note: If it is Jan 1st there, and not Jan 2nd here, then it must be Dec 31st here, so return "tomorrow"
en: Tomorrow
gd: A-màireach

note: If it is Jan 1st here, and not Jan 2nd there, then it must be Dec 31st there, so return "yesterday"
en: Yesterday
gd: An-dè

en: World
gd: An saoghal

[ctx: World clock]
note: Translators: "New" refers to a world clock
en: New
gd: Ùr
