gnome-color-chooser - en to bg translation catalogue (111 entries)

en: Compact
bg: Компактно

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Buttons
bg: Бутони

note: translator node: this is a category name (tab label); comboboxes are button widgets with a dropdown list
en: Comboboxes
bg: Падащи списъци

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Desktop Icons
bg: Икони на работния плот

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Global
bg: Глобално

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Panel
bg: Панел

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Progress Bars
bg: Лентови индикатори

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Scrollbars
bg: Плъзгачи

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Start Menue
bg: Начално меню

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Tooltips
bg: Подсказки

en: <b><span foreground="#ff0000">Note:</span></b> Images are currently not exported!!
bg: <b><span foreground="#ff0000">Забележка:</span></b> Засега изображенията не се изнасят!

en: <b><span foreground="#ff0000">Note:</span></b> These settings only work with gtk2-themes that don't specify these values on their own, otherwise nothing will happen on a change ;-)
bg: <b><span foreground="#ff0000">Забележка:</span></b> Тези настройки ще важат само за gtk2-теми, които не им задават свои стойности, иначе нищо няма да се промени ;-)

en: <b>Buttons</b>
bg: <b>Бутони</b>

note: Comboboxes are button widgets with a dropdown list, translations may be longer than the english word
en: <b>Comboboxes</b>
bg: <b>Падащи списъци</b>

en: <b>Default Configuration</b>
bg: <b>Настройка по подразбиране</b>

en: <b>Desktop</b>
bg: <b>Работен плот</b>

en: <b>Engines</b> [for advanced users!]
bg: <b>Системи</b> [за напреднали потребители!]

en: <b>Entry Fields</b>
bg: <b>Полета за въвеждане</b>

en: <b>Icon Labels</b>
bg: <b>Надписи на иконите</b>

en: <b>Icon sizes</b> (x² pixels)
bg: <b>Размери на иконите</b> (x² точки)

en: <b>Icons</b>
bg: <b>Икони</b>

note: Abbreviation for Hyperlinks
en: <b>Links</b>
bg: <b>Връзки</b>

en: <b>Metacity</b> (normal)
bg: <b>Metacity</b> (нормално)

en: <b>Normal</b>
bg: <b>Нормално</b>

en: <b>Panel</b>
bg: <b>Панел</b>

en: <b>Progress Bars</b>
bg: <b>Лентови индикатори</b>

note: Label of the frame that shows the result of the Schema Validation process
en: <b>Result</b>
bg: <b>Резултат</b>

en: <b>Scrollbars</b>
bg: <b>Плъзгачи</b>

en: <b>Selection Box</b>
bg: <b>Поле за отметка</b>

en: <b>Start Menu</b>
bg: <b>Начално меню</b>

en: <b>Tooltips</b>
bg: <b>Подсказки</b>

en: <b>Window Decoration</b>
bg: <b>Рамки на прозорците</b>

en: Background
bg: Фон

en: Background Opacity
bg: Прозрачност на фона

en: Button
bg: Бутон

en: Button Size
bg: Размер на бутоните

en: Color
bg: Цвят

en: Desktop
bg: Работен плот

note: Verb (to export)
en: E_xport as
bg: И_знасяне като

en: Engines
bg: Системи

en: Font
bg: Шрифт

en: Foreground
bg: Преден план

en: Global Colors
bg: Общи цветове

en: Icons
bg: Икони

en: Large Toolbar
bg: Голяма лента с инструменти

en: Menue (e.g. application or context menues)
bg: Мени (на приложение или контекстно)

note: visible in tooltip of render modes
en: Modes: 0=normal, 1=lighten, 2=colorize, 3=colorize monochromely
bg: Режими: 0 - нормално, 1 - изсветляване, 2 - оцветяване, 3 - едноцветно оцветяване

en: Opacity
bg: Непрозрачност

en: Profile:
bg: Профил:

en: Specific
bg: Специални настройки

en: Start menue (needs panel restart!)
bg: Начално меню (изисква презареждане на панела)

en: Text
bg: Текст

en: This color is only used if render mode is 2 or 3 (colorize)
bg: Този цвят се ползва само при режими на оцветяване 2 или 3

en: This option does not affect all themes!
bg: Тази настройка не се отразява на всички теми!

en: Title/Buttons
bg: Заглавия/Бутони

note: Button Label of the Schema Validator
en: Validate
bg: Потвърждаване

en: Width
bg: Широчина

en: X-Padding
bg: Отместване по Х

en: X-Padding
    (of widgets)
bg: Отместване по Х
    (на обектите)

en: Y-Padding
bg: Отместване по Y

en: Y-Padding
    (of widgets)
bg: Отместване по Y
    (на обектите)

en: _File
bg: _Файл

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Install in GNOME
bg: _Инсталиране в GNOME

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: activate hover effects
bg: включване на ефекти за мишката

en: active window
bg: активен прозорец

en: beautify icon labels (needed for icon label settings!)
bg: красиви етикети на иконите (изисква се за настройка етикетите на иконите)

en: brightness
bg: яркост

en: button pressed
bg: натиснат бутон

en: colorize with
bg: оцветяване с

en: deactivate (stock) icons
bg: изключване (на стандартните) икони

en: disabled
bg: изключено

en: export comments (for easy human theme editing)
bg: изнасяне на коментарите (за лесно редактиране темата на ръка)

en: export disabled theme elements
bg: изнасяне на изключените от темата елементи

en: hover
bg: преминаване отгоре

en: inactive window
bg: неактивен прозорец

en: lighten
bg: осветяване

en: normal
bg: нормално

en: pressed
bg: натиснати

en: render mode
bg: режим на изобразяване

en: saturation
bg: насищане

en: selected
bg: избрано

note: as in unvisited link
en: unvisited
bg: непосетени

en: use shadowless Menubars
bg: използване на безсенчести ленти с менюта

en: use shadowless Toolbars
bg: използване на безсенчести ленти с инструменти

note: as in (already) visited link
en: visited
bg: посетени

en: Customize your GNOME desktop
bg: Настройка работния плот на GNOME

en: Theme Default
bg: По подразбиране за темата

en: Configuration of %s
bg: Настройка на %s

en: None
bg: Без

en: Read Error
bg: Грешка при четене

en: Write Error
bg: Грешка при запис

en: Could not open or create file %s.
bg: Файлът %s не може да бъде отворен или създаден.

note: "Error" is the caption of an error message
en: Error
bg: Грешка

en: Unable to modify file %s.
bg: Файлът %s не може да се променя.

en: Could not open file %s.
bg: Файлът %s не може да бъде отворен.

note: translator note: used in --help message, name of optional parameter (brackets!), please use uppercase letters only!
en: [FILENAME]
bg: [ИМЕ НА ФАЙЛ]

note: dialog title
en: Save Theme
bg: Запазване на темата

note: dialog title
en: Save Theme as
bg: Запазване на темата като

note: dialog title
en: Export Theme as
bg: Изнасяне на темата като

en: A tool for customizing the appearance of the GNOME desktop
bg: Инструмент за промяна на външния вид на работната среда GNOME

en: Export to file %s failed: %s.
bg: Изнасянето към файл %s се провали: %s.

en: Version
bg: Версия

en: Website
bg: Уеб-страница

en: Author(s)
bg: Автор(и)

en: No XML file specified!
bg: Не е посочен XML файл!

en: No XSD file specified!
bg: Не е посочен XSD файл!

note: translator note: message that appears if a validation has been successful
en: Validation passed!
bg: Проверката е успешна!

en: Validation failed!
bg: Проверката е неуспешна!

note: translator note: as in "error found on line x"
en: Line
bg: Ред
