gnome-color-chooser - en to fi translation catalogue (30 entries)

en: Compact
fi: Kompakti

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Buttons
fi: Painikkeet

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Desktop Icons
fi: Työpöydän kuvakkeet

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Global
fi: Yleiset

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Panel
fi: Paneeli

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Scrollbars
fi: Vierityspalkit

en: <b>Buttons</b>
fi: <b>Painikkeet</b>

en: <b>Desktop</b>
fi: <b>Työpöytä</b>

en: <b>Icons</b>
fi: <b>Kuvakkeet</b>

note: Abbreviation for Hyperlinks
en: <b>Links</b>
fi: <b>Linkit</b>

en: <b>Normal</b>
fi: <b>Normaali</b>

en: <b>Panel</b>
fi: <b>Paneeli</b>

en: Button
fi: Painike

en: Color
fi: Väri

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Font
fi: Kirjasin

en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: Profile:
fi: Profiili:

en: Text
fi: Teksti

en: pressed
fi: painettu

en: saturation
fi: kylläisyys

note: as in (already) visited link
en: visited
fi: vierailtu

en: Theme Default
fi: Teeman oletus

en: Read Error
fi: Virhe luettaessa

en: Write Error
fi: Virhe kirjoituksessa

note: "Error" is the caption of an error message
en: Error
fi: Virhe

note: translator note: used in --help message, name of optional parameter (brackets!), please use uppercase letters only!
en: [FILENAME]
fi: [TIEDOSTONIMI]

note: dialog title
en: Save Theme
fi: Tallenna teema

en: Version
fi: Versio

en: Author(s)
fi: Tekijä(t)
