gnome-color-chooser - en to th translation catalogue (67 entries)

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Buttons
th: ปุ่ม

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Desktop Icons
th: ไอคอนเดสท็อป

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Global
th: ทั่วไป

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Panel
th: พาเนล

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Progress Bars
th: แถบความคืบหน้า

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Scrollbars
th: แถบเลื่อน

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Start Menue
th: เมนูเริ่ม

note: translator node: this is a category name (tab label)
en: Tooltips
th: ทูลทิป

en: <b>Buttons</b>
th: <b>ปุ่ม</b>

en: <b>Desktop</b>
th: <b>เดสท็อป</b>

en: <b>Icon Labels</b>
th: <b>ป้ายชื่อไอคอน</b>

en: <b>Icon sizes</b> (x² pixels)
th: <b>ขนาดของไอคอน</b> (x² pixels)

en: <b>Icons</b>
th: <b>ไอคอน</b>

note: Abbreviation for Hyperlinks
en: <b>Links</b>
th: <b>ลิงก์</b>

en: <b>Metacity</b> (normal)
th: <b>Metacity</b> (ปกติ)

en: <b>Normal</b>
th: <b>ปกติ</b>

en: <b>Panel</b>
th: <b>พาเนล</b>

en: <b>Progress Bars</b>
th: <b>แถบความคืบหน้า</b>

en: <b>Scrollbars</b>
th: <b>แถบเลื่อน</b>

en: <b>Start Menu</b>
th: <b>เมนูเริ่ม</b>

en: <b>Tooltips</b>
th: <b>ทูลทิป</b>

en: Background
th: พื้นหลัง

en: Button
th: ปุ่ม

en: Button Size
th: ขนาดของปุ่ม

en: Color
th: สี

en: Desktop
th: เดสท็อป

en: Font
th: แบบอักษร

en: Foreground
th: สีพื้นหน้า

en: Global Colors
th: สีโดยรวม

en: Icons
th: ไอคอน

en: Large Toolbar
th: แถบเครื่องมือขนาดใหญ่

en: Opacity
th: ความโปร่งแสง

en: Profile:
th: โปรไฟล์:

en: Specific
th: เจาะจง

en: Text
th: ข้อความ

en: Width
th: ความกว้าง

en: X-Padding
th: ระยะห่างแนวนอน

en: X-Padding
    (of widgets)
th: ระยะห่างแนวนอน
    (ของ widgets)

en: Y-Padding
th: ระยะห่างแนวตั้ง

en: Y-Padding
    (of widgets)
th: ระยะห่างแนวตั้ง
    (ของ widgets)

en: _File
th: แฟ้ม

en: _Help
th: วิธีใช้

en: _Install in GNOME
th: ติดตั้งภายใน GNOME

en: active
th: กำลังใช้งาน

en: active window
th: หน้าต่างที่กำลังใช้งาน

en: brightness
th: ความสว่าง

en: button pressed
th: ปุ่มที่ถูกกด

en: disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: inactive window
th: หน้าต่างที่ไม่ได้ทำงาน

en: normal
th: ปกติ

en: pressed
th: ถูกกด

en: selected
th: เลือกอยู่

en: Customize your GNOME desktop
th: ปรับแต่งเดสท็อป GNOME ของคุณ

en: Theme Default
th: ธีมปริยาย

en: None
th: ไม่มี

en: Read Error
th: เกิดข้อผิดพลาดในการอ่าน

en: Write Error
th: เกิดข้อผิดพลาดในการเขียน

en: Could not open or create file %s.
th: ไม่สามารถเปิดหรือสร้างแฟ้ม %s

note: "Error" is the caption of an error message
en: Error
th: ผิดพลาด

en: Unable to modify file %s.
th: ไม่สามารถแก้ไขแฟ้ม %s

en: Could not open file %s.
th: ไม่สามารถเปิดแฟ้ม %s

note: dialog title
en: Save Theme
th: บันทึกธีม

note: dialog title
en: Save Theme as
th: บันทึกธีมเป็น

en: A tool for customizing the appearance of the GNOME desktop
th: เครื่องมือสำหรับปรับแต่งหน้าตาของเดสท็อป GNOME

en: Version
th: เวอร์ชัน

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Author(s)
th: ผู้เขียน
