gnome-color-manager master - en to bg translation catalogue (314 entries)

en: Color
bg: Цвят

en: Color Calibration
bg: Калибриране на цветове

en: ICC Profile Installer
bg: Инсталиране на цветови профил

en: Install ICC profiles
bg: Инсталиране на цветови профили

note: Window title, where the user can pick spot colors using a measuring device
en: Color Picker
bg: Избор на цвят

en: Use the color sensor to sample spot colors
bg: Отчет на отбрани цветове чрез цветовия сензор

note: This refers to the amount of ambient light on the sensor
en: Media whitepoint
bg: Баланс на бялото на носителя

note: This refers to the amount of ambient light on the sensor
en: Color Temperature
bg: Температура на цвета

note: This refers to the amount of ambient light on the sensor
en: Ambient
bg: Разсеяна светлина

note: This is the title to a combobox that switches the RGB conversion between different colorspaces such as Adobe RGB and sRGB The profile colorspace, e.g. RGB
en: Colorspace
bg: Цветово пространство

note: This shows the error in the conversion to RGB.
en: Error
bg: Грешка

note: Expander title, the results from the color picker
en: Results
bg: Резултати

note: Button text, to get a single sample of color
en: _Measure
bg: _Отчитане

note: TRANSLATORS: this is the application name for libcanberra
en: GNOME Color Manager
bg: Управление на цветовете на GNOME

en: Inspect and compare installed color profiles
bg: Изследване и сравняване на инсталирани цветови профили

en: GNOME Color Profile Viewer shows installed color profiles on your system and allows you to calibrate displays, printers and cameras using a wizard.
bg: Управлението на цветовете на GNOME показва наличните цветови профили на системата и ви позволява да калибрирате екрани, принтери и камери с помощник.

en: This functionality is typically used by GNOME Control Center from the color panel although can be used on its own.
bg: Тази функционалност е достъпна както през контролния център на GNOME, така и като отделна програма.

en: Color Profile Viewer
bg: Преглед на цветови профили

en: Color;ICC;
bg: цвят;колориметър;калиблрация;цветови;профил;color;icc;

en: Add a profile for the device
bg: Добавяне на цветови профил за устройството

en: Remove a profile from the device
bg: Премахване на профил от устройството

note: The type of profile, e.g. display, scanner, etc.
en: Profile type
bg: Вид профил

note: When the profile was created
en: Created
bg: Създаден на

note: The version of the profile
en: Version
bg: Версия

note: The manufacturer of the profile
en: Manufacturer
bg: Производител

note: The manufacturer of the profile
en: Model
bg: Модел

note: If the profile contains a display correction table
en: Display correction
bg: Корекция на монитора

note: The basename (the last section of the filename) of the profile
en: White point
bg: Баланс на бялото

note: The licence of the profile, normally non-free
en: Copyright
bg: Авторски права

note: The file size in bytes of the profile
en: File size
bg: Размер на файл

note: The basename (the last section of the filename) of the profile
en: Filename
bg: Име на файл

note: warnings for the profile
en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Information
bg: Информация

en: A CIE 1931 diagram shows a 2D representation of the profile gamut
bg: Двумерно представяне на профила на палитрата в диаграма по CIE 1931

en: Response out
bg: Характеристика на изхода

en: Response in
bg: Характеристика на входа

en: A tone reproduction curve is the mapping of scene luminance to display luminance
bg: Кривата за възпроизвеждане на полутонове е отношението на яркостта на сцената към яркостта на монитора.

en: Video card out
bg: Изход от видео картата

en: A video card gamma table shows the curves loaded into the display
bg: Таблицата със стойностите на гамата за видео картата показва кривите заредени в монитора

en: Previous Image
bg: Предишно изображение

note: This is an example image that is saved in sRGB gamut
en: sRGB example
bg: Пример за sRGB

en: Next Image
bg: Следващо изображение

en: This shows what an image would look like if saved with the profile
bg: Показва как биха изглеждали изображения запазени с този профил

en: From sRGB
bg: От sRGB

en: This shows what an image would look like if opened with the profile
bg: Показва как биха изглеждали изображения отворени с този профил

en: To sRGB
bg: В sRGB

en: Named colors are specific colors that are defined in the profile
bg: Именуваните цветове са специфични цветове, дефинирани от профила

en: Named Colors
bg: Именувани цветове

en: Metadata is additional information stored in the profile for programs to use.
bg: Допълнителните данни са информация съхранена в профила, която е предназначена за използване от програми.

en: Metadata
bg: Допълнителни данни

en: Getting default parameters
bg: Получаване на стандартни параметри

en: This pre-calibrates the screen by sending colored and gray patches to your screen and measuring them with the hardware device.
bg: Това ще калибрира екрана чрез изобразяване на цветни и сиви полета и измерването им с устройство (колориметър).

en: Reading the patches
bg: Отчитане на цветови полета

en: Reading the patches using the color measuring instrument.
bg: Отчитане на цветовите полета с колориметър.

en: Drawing the patches
bg: Изобразяване на цветови полета

en: Drawing the generated patches to the screen, which will then be measured by the hardware device.
bg: Изобразяване на създадените цветови полета на екрана, които ще се измерват от колориметъра.

en: Generating the profile
bg: Създаване на профил

en: Generating the ICC color profile that can be used with this screen.
bg: Създаване на цветови профил, който може да се използва с екрана.

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: Copying source image, chart data and CIE reference values.
bg: Копиране на изходното изображение, данните за диаграмата и справочните стойности на Международната комисия за осветление (CIE).

en: Measuring the patches
bg: Измерване на цветовите полета

en: Detecting the reference patches and measuring them.
bg: Откриване на справочните цветови полета и измерване.

en: Generating the ICC color profile that can be used with this device.
bg: Създаване на цветови профил, който може да се използва с устройството.

en: Printing patches
bg: Отпечатване на цветови полета

en: Rendering the patches for the selected paper and ink.
bg: Изчисляване на цветовите полета за избраната хартия и мастило.

en: Wait for the ink to dry
bg: Изчакайте мастилото да изсъхне

en: Please wait a few minutes for the ink to dry. Profiling damp ink will produce a poor profile and may damage your color measuring instrument.
bg: Изчакайте няколко минути да изсъхне мастилото. Измерването при мокро мастило води до лош профил, а може и да повреди колориметъра.

en: Set up instrument
bg: Настройка на колориметър

en: Setting up the instrument for use…
bg: Настройване на колориметъра за използване…

en: Calibration error
bg: Грешка при калибриране

en: The sample could not be read at this time.
bg: Образецът не може да бъде прочетен.

en: Retry
bg: Повтаряне

en: No firmware is installed for this instrument.
bg: Не е инсталиран фърмуер за колориметъра.

en: The pattern match wasn't good enough. Ensure you have the correct type of target selected.
bg: Съпоставянето с цветовото поле не беше достатъчно добро. Проверете дали сте избрали правилния вид образец.

en: The measuring instrument got no valid readings. Please ensure the aperture is fully open.
bg: Колориметърът не отчете валидни показания. Проверете дали блендата е изцяло отворена.

en: The measuring instrument is busy and is not starting up. Please remove the USB plug and re-insert before trying to use this device.
bg: Колориметърът е зает и не може да стартира. Извадете кабела за връзка по USB към компютъра и го поставете отново, преди пак да използвате устройството.

en: Reading target
bg: Четене на карта

en: Failed to read the strip correctly.
bg: Неуспешно отчитане на ивицата.

en: Reading sample
bg: Прочитане на отчет

en: Failed to read the color sample correctly.
bg: Неуспешно прочитане на отчета за цвета.

note: TRANSLATORS: dialog title, where %s is a letter like 'A'
en: Read strip %s rather than %s!
bg: Отчитане на ивица %s, а не %s!

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: It looks like you've measured the wrong strip.
bg: Изглежда сте измерили погрешната ивица.

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: If you've really measured the right one, it's okay, it could just be unusual paper.
bg: Ако наистина сте измерили правилната, хартията ѝ може просто да е необичайна.

en: Device Error
bg: Грешка на устройството

en: The device could not measure the color spot correctly.
bg: Устройството не може да измери правилно самостоятелния цвят.

note: TRANSLATORS: dialog title, where %s is a letter like 'A'
en: Ready to read strip %s
bg: Готовност за отчитане на ивица %s

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: Place the colorimeter on the area of white next to the letter and click and hold the measure switch.
bg: Поставете колориметъра в бялата област до буквата, натиснете и задръжте ключа за измерване.

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: Slowly scan the target line from left to right and release the switch when you get to the end of the page.
bg: Сканирайте бавно целевата линия от ляво на дясно и освободете ключа, когато стигнете края на страницата.

note: TRANSLATORS: dialog message, the sensor has to be above the line
en: Ensure the center of the device is properly aligned with the row you are trying to measure.
bg: Проверете дали центърът на устройството е подравнен към реда, който се опитвате да измерите.

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: If you make a mistake, just release the switch, and you'll get a chance to try again.
bg: Ако сгрешите, просто освободете ключа и ще можете да опитате отново.

en: Printing
bg: Отпечатване

en: Preparing the data for the printer.
bg: Подготовка на данните за принтера.

en: Sending the targets to the printer.
bg: Изпращане на калибриращи карти към принтера.

en: Printing the targets…
bg: Печат на картите…

en: The printing has finished.
bg: Отпечатването завърши.

en: The print was aborted.
bg: Отпечатването бе прекратено.

en: Please attach instrument
bg: Свържете колориметъра

note: TRANSLATORS: dialog message, ask user to attach device, and there's an example image
en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square like the image below.
bg: Поставете колориметъра към центъра на екрана върху сивия квадрат, както е указано на картинката по-долу.

note: TRANSLATORS: dialog message, ask user to attach device
en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square.
bg: Поставете колориметъра към центъра на екрана върху сивия квадрат.

note: TRANSLATORS: dialog message, ask user to attach device
en: You will need to hold the device on the screen for the duration of the calibration.
bg: По време на калибрирането устройството трябва да е прикрепено към екрана.

en: Continue
bg: Продължаване

en: Please configure instrument
bg: Настройте колориметъра

en: Please set the measuring instrument to screen mode like the image below.
bg: Настройте колориметъра в режим на следене, както е показано по-долу.

en: Please set the measuring instrument to screen mode.
bg: Настройте колориметъра в режим на следене

en: Please set the measuring instrument to calibration mode like the image below.
bg: Настройте колориметъра в режим за калибриране, както е показано по-долу.

en: Please set the measuring instrument to calibration mode.
bg: Настройте колориметъра в режим за калибриране.

note: TRANSLATORS: dialog for file->open dialog. A calibration target image is the * aquired image of the calibration target, e.g. an image file that looks * a bit like this: http://www.colorreference.de/targets/target.jpg
en: Select calibration target image
bg: Избор на изображение с карта за калибриране

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Open
bg: _Отваряне

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported images files
bg: Поддържани файлове за изображения

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
bg: Всички файлове

note: TRANSLATORS: dialog for file->open dialog
en: Select CIE reference values file
bg: Избор на файл със справочни стойности на CIE

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: CIE values
bg: Стойности на CIE

note: TRANSLATORS: dialog for file->open dialog
en: Select ICC Profile File
bg: Избор на файл с цветови профил

en: Calibration is not complete
bg: Калибрирането не е приключило

en: Are you sure you want to cancel the calibration?
bg: Сигурни ли сте, че искате да го прекратите?

en: Continue calibration
bg: Продължаване на калибрирането

en: Cancel and close
bg: Прекратяване и затваряне

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Profiling completed
bg: Създаването на профил приключи

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Failed to calibrate
bg: Неуспешно калибриране

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Calibrate your camera
bg: Калибриране на камера

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Calibrate your display
bg: Калибриране на монитор

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Calibrate your printer
bg: Калибриране на принтер

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Calibrate your device
bg: Калибриране на устройство

note: TRANSLATORS: this is the final intro page text
en: Any existing screen correction will be temporarily turned off and the brightness set to maximum.
bg: Всички корекции на екрана ще бъдат временно спрени и ще бъде зададена най-високата стойност за яркостта.

note: TRANSLATORS: this is the final intro page text
en: You can cancel this process at any stage by pressing the cancel button.
bg: По всяко време можете да прекъснете процеса като натиснете бутона за отказ.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Introduction
bg: Въведение

en: Show File
bg: Показване на файл

en: Click here to show the profile
bg: Натиснете тук, за да се покаже профилът

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: All done!
bg: Всички действия приключиха!

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: The camera has been calibrated successfully.
bg: Камерата беше калибрирана успешно.

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: The display has been calibrated successfully.
bg: Мониторът беше калибриран успешно.

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: The printer has been calibrated successfully.
bg: Принтерът беше калибриран успешно.

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: The device has been calibrated successfully.
bg: Устройството беше калибрирано успешно.

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: To view details about the new profile or to undo the calibration visit the <a href="control-center://color">control center</a>.
bg: За да видите повече информация за цветовия профил или за да отмените калибрацията, отворете „<a href="control-center://color">Настройките на системата</a>“.

en: You can use the profile with <a href="import-linux">Linux</a>, <a href="import-osx">Apple OS X</a> and <a href="import-windows">Microsoft Windows</a> systems.
bg: Можете да използвате профила в <a href="import-linux">Linux</a>, <a href="import-osx">OS X на Apple</a> и <a href="import-windows">Windows на Microsoft</a>.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Summary
bg: Обобщение

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Performing calibration
bg: Извършва се калибриране

en: Calibration is about to start
bg: Калибрирането предстои да започне

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Action
bg: Действие

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: Calibration checklist
bg: Списък за калибриране

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Before calibrating the display, it is recommended to configure your display with the following settings to get optimal results.
bg: Преди калибриране на монитора се препоръчва да го настроите по следния начин за оптимални резултати.

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: You may want to consult the owner's manual for your display on how to achieve these settings.
bg: Можете да се направите справка с ръководството за монитора се как да го настройвате.

note: TRANSLATORS: dialog message, bullet item
en: Reset your display to the factory defaults.
bg: Нулиране на монитора към фабричните настройки.

note: TRANSLATORS: dialog message, bullet item
en: Disable dynamic contrast if your display has this feature.
bg: Изключване на динамичния контраст, ако мониторът поддържа това свойство.

note: TRANSLATORS: dialog message, bullet item
en: Configure your display with custom color settings and ensure the RGB channels are set to the same values.
bg: Настройте монитора със собствени цветови параметри и проверете дали каналите за RGB са зададени към същите стойности.

note: TRANSLATORS: dialog message, addition to bullet item
en: If custom color is not available then use a 6500K color temperature.
bg: Ако няма собствен цвят, използвайте температура на цвета от 6500K.

note: TRANSLATORS: dialog message, bullet item
en: Adjust the display brightness to a comfortable level for prolonged viewing.
bg: Задайте яркостта на монитора на ниво удобно за продължително разглеждане.

note: TRANSLATORS: dialog message, suffix
en: For best results, the display should have been powered for at least 15 minutes before starting the calibration.
bg: За най-добри резултати мониторът трябва да е работи поне 15 минути преди началото на калибрирането.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Check Settings
bg: Проверка на настройките

en: Calibration and profiling software is not installed.
bg: На компютъра липсва инсталиран софтуер за цветово калибриране и цветови профили.

en: These tools are required to build color profiles for devices.
bg: Инструментите са необходими за създаване на цветови профили за устройства.

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: More software is required!
bg: Необходими са допълнителни програми!

en: Install required software
bg: Инсталиране на необходимите програми

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Install Tools
bg: Инсталиране на програми

note: TRANSLATORS: dialog message saying the color targets are not installed
en: Common color target files are not installed on this computer.
bg: На този компютър не са инсталирани файловете с карти за калибриране.

note: TRANSLATORS: dialog message saying the color targets are not installed
en: Color target files are needed to convert the image to a color profile.
bg: За преобразуването на изображението в цветови профил са необходими файлове с карти за калибриране.

note: TRANSLATORS: dialog message, asking if it's okay to install them
en: Do you want them to be installed?
bg: Искате ли да се инсталират?

note: TRANSLATORS: dialog message, if the user has the target file on a CDROM then there's no need for this package
en: If you already have the correct file, you can skip this step.
bg: Ако вече имате правилния файл, можете да пропуснете тази стъпка.

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Optional data files available
bg: Налични са допълнителни файлове с данни

en: Install Now
bg: Да се инсталира веднага

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Install Targets
bg: Да се инсталират образците

note: TRANSLATORS: dialog message, preface. A calibration target looks like * this: http://www.colorreference.de/targets/target.jpg
en: Before profiling the device, you have to manually capture an image of a calibration target and save it as a TIFF image file.
bg: Преди изготвянето на профил на устройството, трябва ръчно да регистрирате изображение от образец за калибриране и да го съхраните като файл TIFF.

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: Ensure that the contrast and brightness are not changed and color correction profiles have not been applied.
bg: Проверете дали контрастът и яркостта не са променени и дали профилите за цветова корекция не са приложени.

note: TRANSLATORS: dialog message, suffix
en: The device sensor should have been cleaned prior to scanning and the output file resolution should be at least 200dpi.
bg: Сензорът на устройството трябва да се почисти преди сканиране, а разделителната способност на изходящия файл трябва да е поне 200dpi.

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: Ensure that the white-balance has not been modified by the camera and that the lens is clean.
bg: Проверете дали балансът на бялото не е променен от фотоапарата и дали лещата е чиста.

note: TRANSLATORS: this is the message body for the chart selection
en: Please select the calibration target type.
bg: Изберете вида на образеца за калибриране.

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: What target type do you have?
bg: Какъв е видът на образеца, който имате?

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Select Target
bg: Избор на образец

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Choose your display type
bg: Изберете вида на монитора

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Select the monitor type that is attached to your computer.
bg: Изберете вида на монитора, който е свързан към компютъра.

en: LCD (CCFL backlight)
bg: LCD (подсветка CCFL)

en: LCD (White LED backlight)
bg: LCD (подсветка бял LED)

en: LCD (RGB LED backlight)
bg: LCD (подсветка RGB LED)

en: LCD (Wide Gamut RGB LED backlight)
bg: LCD (подсветка RGB LED с широка палитра)

en: LCD (Wide Gamut CCFL backlight)
bg: LCD (подсветка CCFL с широка палитра)

en: CRT
bg: КЛТ (CRT)

en: Plasma
bg: Плазмен монитор

en: Projector
bg: Проектор

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Choose Display Type
bg: Изберете вида на монитора

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Choose your display target white point
bg: Изберете насищането на бялото на монитора

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Most displays should be calibrated to a CIE D65 illuminant for general usage.
bg: За обща употреба повечето монитори следва да се калибрират при светлина CIE D65.

en: CIE D50 (Printing and publishing)
bg: CIE D50 (предпечат и издателска дейност)

en: CIE D65 (Photography and graphics)
bg: CIE D65 (фотография и графика)

en: Native (Already set manually)
bg: Съществуваща (вече е зададена ръчно)

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Choose Display Whitepoint
bg: Изберете баланса на бялото на монитора

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Choose profiling mode
bg: Изберете режим за задаване на профил

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Please indicate if you want to profile a local printer, generate some test patches, or profile using existing test patches.
bg: Укажете дали искате да направите профил на локален принтер, да отпечатате карта за калибриране или да калибрирате с наличните цветови полета.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Calibration Mode
bg: Режим за калибриране

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Choose calibration quality
bg: Избор на качеството на калибриране

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Higher quality calibration requires many color samples and more time.
bg: Прецизното калибриране изисква повече отчети и време.

note: TRANSLATORS: this is the message body for the chart selection
en: A higher precision profile provides higher accuracy in color matching but requires more time for reading the color patches.
bg: Профилът с по-висока прецизност осигурява по-висока точност на цветовете, но се нуждае от повече време за отчитане на цветовите полета.

note: TRANSLATORS: this is the message body for the chart selection
en: For a typical workflow, a normal precision profile is sufficient.
bg: За обичайна работа профилът със средна прецизност е достатъчен.

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: The high precision profile also requires more paper and printer ink.
bg: Профилът с висока прецизност изисква повече хартия и мастило.

note: TRANSLATORS: radio options for calibration precision
en: Accurate
bg: Висока

en: Normal
bg: Средна

en: Quick
bg:  Бърза

en: (about %i sheet of paper) | (about %i sheets of paper)
bg[0]: (около %i лист хартия)
bg[1]: (около %i листа хартия)

en: (about %i minute) | (about %i minutes)
bg[0]: (около %i минута)
bg[1]: (около %i минути)

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Calibration Quality
bg: Качество на калибриране

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Profile title
bg: Име на профила

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Choose a title to identify the profile on your system.
bg: Изберете име на профила, за да го различавате от другите.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Profile Title
bg: Заглавие за профила

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Insert sensor hardware
bg: Включете колориметъра

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: You need to insert sensor hardware to continue.
bg: За да продължите, трябва да включите колориметъра.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Sensor Check
bg: Проверка на датчика

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: The device could not be found. Ensure it is plugged in and turned on.
bg: Устройството не може да бъде открито. Проверете дали е свързано с компютъра и дали е включено.

note: TRANSLATORS: this is saved in the profile
en: Unknown serial
bg: Неизвестен сериен номер

note: TRANSLATORS: this is saved in the profile
en: Unknown model
bg: Неизвестен модел

note: TRANSLATORS: this is saved in the profile
en: Unknown description
bg: Неизвестно описание

note: TRANSLATORS: this is saved in the profile
en: Unknown manufacturer
bg: Неизвестен производител

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
bg: Задайте родителски прозорец, за да е модален този

note: TRANSLATORS: show just the one profile, rather than all
en: Set the specific device to calibrate
bg: Задайте устройството, което да се калибрира

en: No device was specified!
bg: Не е указано устройство

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
bg: Липсва профил

en: Default %s
bg: Стандартен „%s“

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
bg: Стандартен:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
bg: Цветово пространство:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
bg: Пробен профил:

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
bg: Показване на данни за изчисляване на грешки за всички файлове

en: Debugging Options
bg: Настройки за изчистване на грешки

en: Show debugging options
bg: Показване на настройките за изчистване на грешки

note: TRANSLATORS: command line option: a list of catalogs to install
en: ICC profile to install
bg: Цветови профил за инсталиране

en: No filename specified
bg: Не е указано име на файл

en: Failed to open ICC profile
bg: Неуспешно отваряне на цветови профил

en: Failed to parse file: %s
bg: Неуспешно интерпретиране на файл: %s

note: TRANSLATORS: message text
en: Profile description: %s
bg: Описание на профила: %s

note: TRANSLATORS: message text
en: Profile copyright:
bg: Авторски права на профила:

en: Color profile is already imported
bg: Цветовият профил вече е внесен

en: Show Details
bg: Показване на подробности

note: TRANSLATORS: the profile type
en: Import display color profile?
bg: Да се внесе ли цветовия профил за монитора?

note: TRANSLATORS: the profile type
en: Import device color profile?
bg: Да се внесе ли цветовия профил за устройството?

note: TRANSLATORS: the profile type
en: Import named color profile?
bg: Да се внесе ли именуваният цветови профил?

note: TRANSLATORS: the profile type
en: Import color profile?
bg: Да се внесе ли цветовия профил?

note: TRANSLATORS: button text
en: Import
bg: Внасяне

en: Failed to import file
bg: Неуспешно внасяне на файл

note: TRANSLATORS: this is the ICC profile description stored in an atom in the XServer
en: Description:
bg: Описание:

note: TRANSLATORS: this is the ICC profile copyright
en: Copyright:
bg: Авторски права:

note: TRANSLATORS: the root window of all the screens
en: Root window profile:
bg: Профил на основния прозорец:

note: TRANSLATORS: the root window of all the screens
en: Root window protocol version:
bg: Версия на протокола на основния прозорец:

note: TRANSLATORS: no DBus session bus
en: Failed to connect to session bus:
bg: Неуспешно свързване към шината на сесията:

note: TRANSLATORS: the DBus method failed
en: The request failed:
bg: Заявката е неуспешна:

note: TRANSLATORS: no profile has been asigned to this device
en: There are no ICC profiles assigned to this file
bg: В този файл няма цветови профили

note: TRANSLATORS: this is a list of profiles suitable for the device
en: Suitable profiles for:
bg: Подходящи профили за:

note: TRANSLATORS: no profile has been asigned to this window
en: There are no ICC profiles for this window
bg: Няма цветови профили за прозореца

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show xserver properties
bg: Показване на свойствата на X сървъра

note: TRANSLATORS: command line option
en: Get the profiles for a specific file
bg: Получаване на профили за определен файл

note: TRANSLATORS: command line option
en: Get the profile for a specific window
bg: Получаване на профил за определен прозорец

note: TRANSLATORS: command line option
en: Dump all details about this system
bg: Извеждане на всички подробности за системата

note: TRANSLATORS: just dumps the EDID to disk
en: EDID inspect program
bg: Програма за разглеждане на EDID

note: TRANSLATORS: this is when the error is invalid TRANSLATORS: this is when the ambient light level is unknown TRANSLATORS: this the ICC profile type TRANSLATORS: this the ICC colorspace type
en: Unknown
bg: Непознато

en: No colorimeter is attached.
bg: Липсва колориметър.

en: The sensor has no native driver.
bg: Липсва драйвер за колориметъра.

note: TRANSLATORS: this is displayed the user has not got suitable hardware
en: The attached colorimeter is not capable of reading a spot color.
bg: Свързаният колориметър не поддържа отчитането на самостоятелни цветове.

note: TRANSLATORS: this is when there are no profiles that can be used; * the search term is either "RGB" or "CMYK"
en: No %s color spaces available
bg: Няма цветови пространства %s

note: TRANSLATORS: tool that is used to pick colors
en: GNOME Color Manager Color Picker
bg: Избор на цветове за управлението на цветовете на GNOME

note: TRANSLATORS: this is the colorspace type
en: gray
bg: сиво

note: TRANSLATORS: title, usually we can tell based on the EDID data or output name
en: Permanently delete profile?
bg: Окончателно изтриване на профил?

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Are you sure you want to remove this profile from your system permanently?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да премахнете профила от вашата система?

note: TRANSLATORS: button, delete a profile
en: Delete
bg: Изтриване

en: _Import
bg: _Внасяне

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
bg: Поддържани цветови профили

note: TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to copy file
bg: Неуспешно копиране на файл

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Input device
bg: Входно устройство

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Display device
bg: Монитор

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Output device
bg: Изходно устройство

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Devicelink
bg: Връзка между устройства

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Colorspace conversion
bg: Преобразуване на цветово пространство

note: TRANSLATORS: this the ICC profile kind
en: Abstract
bg: Абстрактен

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Named color
bg: Именуван цвят

note: TRANSLATORS: e.g. sRGB or adbode RGB
en: Standard space
bg: Стандартно пространство

note: TRANSLATORS: the raw EDID MD5 of the display device
en: Display checksum
bg: Контролна сума на монитора

en: Display model
bg: Модел на монитор

en: Display serial number
bg: Сериен номер на монитора

note: TRANSLATORS: the PNPID is a three letter code, e.g. DEL
en: Display PNPID
bg: Идентификатор (PNPID) на монитора

note: TRANSLATORS: who made the display
en: Display vendor
bg: Производител на монитора

note: TRANSLATORS: the raw profile MD5
en: File checksum
bg: Контролна сума на файла

note: TRANSLATORS: the color framework, e.g. 'colord'
en: Framework product
bg: Подсистема

note: TRANSLATORS: the framework binary, e.g. gcm-viewer
en: Framework program
bg: Програма от подсистемата

note: TRANSLATORS: the framework release, e.g. '1.22'
en: Framework version
bg: Версия на подсистемата

note: TRANSLATORS: Where the profile data came from, e.g. 'test' or 'standard'
en: Data source type
bg: Вид на източника на данните

note: TRANSLATORS: how the qualifier is formatted, e.g. 'ColorSpace.Paper.DPI'
en: Mapping format
bg: Формат на името

note: TRANSLATORS: The qualifiers for the profile, e.g. 'RGB.Glossy.300dpi'
en: Mapping qualifier
bg: Класифициране на името

note: TRANSLATORS: The original device the profile was made for
en: Mapping device
bg: За устройство

note: TRANSLATORS: The average error when making the profile
en: Delta-E average
bg: Средна грешка (ΔE*)

note: TRANSLATORS: the maximum error when making the profile
en: Delta-E maximum
bg: Максимална грешка (ΔE*)

note: TRANSLATORS: the RMS error when making the profile
en: Delta-E RMS
bg: Средна квадратична грешка (ΔE*)

note: TRANSLATORS: The device name, e.g. 'huey'
en: Calibration device
bg: Устройство за калибриране

note: TRANSLATORS: screen type e.g. 'glossy' or 'matte'
en: Screen surface finish
bg: Вид на повърхността на монитора

note: TRANSLATORS: e.g. DVI or VGA
en: Connection type
bg: Вид на накрайника

note: TRANSLATORS: e.g. Screen brightness in percent
en: Screen brightness
bg: Яркост на екрана

note: TRANSLATORS: e.g. the 3D volume of the gamut graph
en: Gamut volume
bg: Обем на палитрата

note: TRANSLATORS: e.g. what proportion of sRGB is covered
en: sRGB coverage
bg: Покритие на sRGB

note: TRANSLATORS: e.g. what proportion of AdobeRGB is covered
en: Adobe RGB coverage
bg: Покритие на Adobe RGB

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: No description has been set
bg: Не е зададено описание

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: No copyright has been set
bg: Не са посочени авторски права

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The display compensation table is invalid
bg: Грешна компенсационна таблица за екрана

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: A scum dot is present for media white
bg: Бялото поле е зацапано или сивее

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The gray axis contains significant amounts of color
bg: Оста на сивото съдържа значително количество цвят

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The gray axis is non-monotonic
bg: Оста на сивото не е монотонна

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: One or more of the primaries are invalid
bg: Поне един от основните цветове е грешен

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The primaries do not add to white
bg: Сборът на основните цветове не прави бял цвят

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: One or more of the primaries is unlikely
bg: Един или повече от основните цветове не е правдоподобен

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The white is not D50 white
bg: Бялото не е бяло според D50

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The whitepoint temperature is unlikely
bg: Температурата на бялото не е правдоподобна

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: Unknown warning type
bg: Непознат вид предупреждение

note: TRANSLATORS: if the device has a VCGT profile
en: Yes
bg: Да

note: TRANSLATORS: if the device has a VCGT profile
en: No
bg: Не

note: TRANSLATORS: profiles that have warnings are useable, * but may not be any good
en: The profile has the following problems:
bg: Профилът има следните проблеми:

note: TRANSLATORS: this is the icc creation date strftime format
en: %B %e %Y, %I:%M:%S %p
bg: %e %B %Y, %H:%M:%S

note: TRANSLATORS: this is the tooltip when the profile can be deleted
en: Delete this profile
bg: Изтриване на профил

note: TRANSLATORS: this is the tooltip when the profile cannot be deleted
en: This profile cannot be deleted
bg: Този профил не може да бъде изтрит

note: TRANSLATORS: show just the one profile, rather than all
en: Set the specific profile to show
bg: Задаване на профила, който да се показва

note: TRANSLATORS: show just the one filename, rather than all
en: Set the specific file to show
bg: Задаване на файла, който да се показва
