gnome-color-manager - en to sr translation catalogue (333 entries)

note: TRANSLATORS: this is the application name for libcanberra
en: GNOME Color Manager
sr: Гномов управник бојама

en: Inspect and compare installed color profiles
sr: Проверите и упоредите инсталиране профиле боја

en: GNOME Color Profile Viewer shows installed color profiles on your system and allows you to calibrate displays, printers and cameras using a wizard.
sr: Гномов прегледач профила боја приказује инсталиране профиле боја на вашем систему и омогућава вам да калибришете екране, штампаче и фото-апарате користећи чаробњака.

en: This functionality is typically used by GNOME Control Center from the color panel although can be used on its own.
sr: Ову функционалност обично користи Гномов управљачки центар са панела боје иако може бити коришћена за свој рачун.

en: Color
sr: Боја

en: Color Calibration
sr: Калибрација боје

en: ICC Profile Installer
sr: Инсталација ИЦЦ профила

en: Install ICC profiles
sr: Инсталирај ИЦЦ профил

note: Window title, where the user can pick spot colors using a measuring device
en: Color Picker
sr: Бирач боја

en: Use the color sensor to sample spot colors
sr: Користите сензор боје да узоркујете боје мрље

note: Lab is the color representation and D50 is the white point
en: Lab (D50)
sr: Лаб (Д50)

note: This refers to the amount of ambient light on the sensor
en: Media whitepoint
sr: Тачка белог

note: This refers to the amount of ambient light on the sensor
en: Color Temperature
sr: Температура боје

note: This refers to the amount of ambient light on the sensor
en: Ambient
sr: Амбијент

note: This is the title to a combobox that switches the RGB conversion between different colorspaces such as Adobe RGB and sRGB The profile colorspace, e.g. RGB
en: Colorspace
sr: Простор боја

note: These are the values of the chosen color in Red, Green, Blue encoding TRANSLATORS: this is the colorspace, e.g. red, green, blue TRANSLATORS: this the ICC colorspace type
en: RGB
sr: РГБ

note: This shows the error in the conversion to RGB.
en: Error
sr: Грeшкa

note: Expander title, the results from the color picker
en: Results
sr: Резултати

note: Button text, to get a single sample of color
en: _Measure
sr: _Мерење

en: Add a profile for the device
sr: Додајте профил за уређај

en: Remove a profile from the device
sr: Уклоните профил за уређај

note: The type of profile, e.g. display, scanner, etc.
en: Profile type
sr: Врста профила

note: When the profile was created
en: Created
sr: Направљен

note: The version of the profile
en: Version
sr: Издање

note: The manufacturer of the profile
en: Manufacturer
sr: Произвођач

note: The manufacturer of the profile
en: Model
sr: Модел

note: If the profile contains a display correction table
en: Display correction
sr: Исправка екрана

note: The basename (the last section of the filename) of the profile
en: White point
sr: Бела тачка

note: The licence of the profile, normally non-free
en: Copyright
sr: Ауторска права

note: The file size in bytes of the profile
en: File size
sr: Величина датотеке

note: The basename (the last section of the filename) of the profile
en: Filename
sr: Назив датотеке

note: warnings for the profile
en: Warnings
sr: Упозорења

en: Information
sr: Подаци

en: A CIE 1931 diagram shows a 2D representation of the profile gamut
sr: ЦИЕ 1931 дијаграм приказује 2Д представљање гаме профила

en: CIE 1931
sr: ЦИЕ 1931

en: Response out
sr: Излаз одговора

en: Response in
sr: Улаз одговора

en: A tone reproduction curve is the mapping of scene luminance to display luminance
sr: Крива репродукције тоналитета јесте мапирање светљења сцене за приказивање светљења

en: TRC
sr: ТРЦ

en: Video card out
sr: Излаз видео картице

en: A video card gamma table shows the curves loaded into the display
sr: Табела гаме видео картице приказује криве учитане на екран

en: VCGT
sr: ВЦГТ

en: Previous Image
sr: Претходна слика

note: This is an example image that is saved in sRGB gamut
en: sRGB example
sr: сРГБ узорак

en: Next Image
sr: Наредна слика

en: This shows what an image would look like if saved with the profile
sr: Ово приказује како би изгледала слика ако би била сачувана профилом

en: From sRGB
sr: Из сРГБ-а

en: This shows what an image would look like if opened with the profile
sr: Ово приказује како би изгледала слика ако би била отворена профилом

en: To sRGB
sr: У сРГБ

en: Named colors are specific colors that are defined in the profile
sr: Именоване боје су посебне боје које су одређене у профилу

en: Named Colors
sr: Именоване боје

en: Metadata is additional information stored in the profile for programs to use.
sr: Метаподаци су додатни подаци сачувани у профилу за програме да их користе.

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Color Profile Viewer
sr: Прегледач профила боја

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;
sr: боја;ИЦЦ;

note: TRANSLATORS: title, default paramters needed to calibrate_argyll
en: Getting default parameters
sr: Прикупљам подразумеване параметре

note: TRANSLATORS: dialog message
en: This pre-calibrates the screen by sending colored and gray patches to your screen and measuring them with the hardware device.
sr: Овај тест прекалибрише екран тако што шаље сиве и обојене шаблоне на екран који се онда детектују преко калибратора.

note: TRANSLATORS: title, patches are specific colours used in calibration
en: Reading the patches
sr: Читам шаблоне

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Reading the patches using the color measuring instrument.
sr: Читам шаблоне помоћу калибратора боја.

note: TRANSLATORS: title, drawing means painting to the screen
en: Drawing the patches
sr: Исцртавам шаблоне

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Drawing the generated patches to the screen, which will then be measured by the hardware device.
sr: Исцртавам шаблоне на екран, који ће затим бити измерени помоћу калибратора.

note: TRANSLATORS: title, a profile is a ICC file
en: Generating the profile
sr: Образујем профил

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Generating the ICC color profile that can be used with this screen.
sr: Образујем ИЦЦ профил за употребу на прикљученом екрану.

note: TRANSLATORS: title, a profile is a ICC file
en: Copying files
sr: Умножавам датотеке

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Copying source image, chart data and CIE reference values.
sr: Умножавам изворне слике, графике и ЦИЕ референтне вредности.

note: TRANSLATORS: title, drawing means painting to the screen
en: Measuring the patches
sr: Мерим шаблоне

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Detecting the reference patches and measuring them.
sr: Тражим референтне шаблоне и мерим њихове вредности.

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Generating the ICC color profile that can be used with this device.
sr: Образујем ИЦЦ профил који се може користити са овим уређајем.

note: TRANSLATORS: title, patches are specific colors used in calibration
en: Printing patches
sr: Штампам шаблоне

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Rendering the patches for the selected paper and ink.
sr: Исцртавам шаблоне за изабрани папир и мастило.

note: TRANSLATORS: title, patches are specific colours used in calibration
en: Wait for the ink to dry
sr: Сачекајте да се мастило осуши

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Please wait a few minutes for the ink to dry. Profiling damp ink will produce a poor profile and may damage your color measuring instrument.
sr: Сачекајте пар минута да се мастило осуши. Прављење профила на основу влажног папира ће резултирати лошим профилом, а може да оштети калибратор.

note: TRANSLATORS: title, instrument refers to a calibration device
en: Set up instrument
sr: Подешавам инструмент

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Setting up the instrument for use…
sr: Подешавам инструмент за употребу…

note: TRANSLATORS: title, the calibration failed
en: Calibration error
sr: Грешка при калибрацији

note: TRANSLATORS: message, the sample was not read correctly
en: The sample could not be read at this time.
sr: Тренутно не могу да очитам узорак.

en: Retry
sr: Понови

note: TRANSLATORS: message, no firmware is available
en: No firmware is installed for this instrument.
sr: Није инсталиран фирмвер за овај уређај.

note: TRANSLATORS: message, the image wasn't good enough
en: The pattern match wasn’t good enough. Ensure you have the correct type of target selected.
sr: Образац није довољно добар. Проверите да ли сте изабрали одговарајућу мету за калибрацију.

note: TRANSLATORS: message, the sensor got no readings
en: The measuring instrument got no valid readings. Please ensure the aperture is fully open.
sr: Уређај за мерење није добио исправна очитавања. Проверите да ли је бленда потпуно отворена.

note: TRANSLATORS: message, the colorimeter has got confused
en: The measuring instrument is busy and is not starting up. Please remove the USB plug and re-insert before trying to use this device.
sr: Уређај за мерење је заузет и не може се покренути. Извуците га из УСБ порта и поново га прикључите.

note: TRANSLATORS: dialog title
en: Reading target
sr: Очитавам мету

note: TRANSLATORS: message, no firmware is available
en: Failed to read the strip correctly.
sr: Нисам успео исправно да очитам траку.

note: TRANSLATORS: dialog title
en: Reading sample
sr: Очитавам узорак

note: TRANSLATORS: message, the sample read failed due to misread
en: Failed to read the color sample correctly.
sr: Нисам успео исправно да очитам узорак боје.

note: TRANSLATORS: dialog title, where %s is a letter like 'A'
en: Read strip %s rather than %s!
sr: Читам траку „%s“ уместо „%s“!

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: It looks like you’ve measured the wrong strip.
sr: Изгледа да сте измерили погрешну траку.

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: If you’ve really measured the right one, it’s okay, it could just be unusual paper.
sr: Уколико сте ипак измерили праву траку, можда је једноставно папир необичан.

note: TRANSLATORS: title, the calibration failed
en: Device Error
sr: Грешка уређаја

note: TRANSLATORS: message, the sample was not read correctly
en: The device could not measure the color spot correctly.
sr: Уређај не може исправно да измери мрљу боје.

note: TRANSLATORS: dialog title, where %s is a letter like 'A'
en: Ready to read strip %s
sr: Спреман за читање траке %s

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: Place the colorimeter on the area of white next to the letter and click and hold the measure switch.
sr: Поставите колориметар на белу област поред слова и држите прекидач за мерење.

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: Slowly scan the target line from left to right and release the switch when you get to the end of the page.
sr: Полако скенирајте мету с лева на десно и пустите прекидач када стигнете на крај странице.

note: TRANSLATORS: dialog message, the sensor has to be above the line
en: Ensure the center of the device is properly aligned with the row you are trying to measure.
sr: Проверите да ли је средина уређаја исправно поравната са редом који мерите.

note: TRANSLATORS: dialog message, just follow the hardware instructions
en: If you make a mistake, just release the switch, and you’ll get a chance to try again.
sr: Уколико направите грешку само пустите прекидач и моћи ћете да поновите мерење.

note: TRANSLATORS: title, printing reference files to media
en: Printing
sr: Штампам

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Preparing the data for the printer.
sr: Припремам податке за штампач.

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Sending the targets to the printer.
sr: Шаљем мете на штампач.

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Printing the targets…
sr: Штампам мете…

note: TRANSLATORS: dialog message
en: The printing has finished.
sr: Штампа је завршена.

note: TRANSLATORS: dialog message
en: The print was aborted.
sr: Штампа је прекинута.

note: TRANSLATORS: title, instrument is a hardware color calibration sensor
en: Please attach instrument
sr: Прикачите инструмент

note: TRANSLATORS: dialog message, ask user to attach device, and there's an example image
en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square like the image below.
sr: Прикачите калибратор на центер екрана, унутар сивог квадрата, као што је то приказано на слици.

note: TRANSLATORS: dialog message, ask user to attach device
en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square.
sr: Прикачите калибратор на центер екрана, унутар сивог квадрата.

note: TRANSLATORS: dialog message, ask user to attach device
en: You will need to hold the device on the screen for the duration of the calibration.
sr: Мораћете да држите уређај на екрану за време калибрације.

en: Continue
sr: Настави

note: TRANSLATORS: title, instrument is a hardware color calibration sensor
en: Please configure instrument
sr: Подесите калибратор

note: TRANSLATORS: this is when the user has to change a setting on the sensor, and we're showing a picture
en: Please set the measuring instrument to screen mode like the image below.
sr: Поставите уређај у режим за екран као што је приказано на слици.

note: TRANSLATORS: this is when the user has to change a setting on the sensor
en: Please set the measuring instrument to screen mode.
sr: Поставите мерни уређај у режим екрана.

note: TRANSLATORS: this is when the user has to change a setting on the sensor, and we're showing a picture
en: Please set the measuring instrument to calibration mode like the image below.
sr: Поставите уређај у режим за калибрацију као што је приказано на слици.

note: TRANSLATORS: this is when the user has to change a setting on the sensor
en: Please set the measuring instrument to calibration mode.
sr: Поставите уређај у режим за калибрацију.

note: TRANSLATORS: dialog for file->open dialog. A calibration target image is the * aquired image of the calibration target, e.g. an image file that looks * a bit like this: http://www.colorreference.de/targets/target.jpg
en: Select calibration target image
sr: Изаберите слику мете за калибрацију

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: _Open
sr: От_вори

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported images files
sr: Подржане датотеке слика

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
sr: Све датотеке

note: TRANSLATORS: dialog for file->open dialog
en: Select CIE reference values file
sr: Изаберите датотеку вредности ЦИЕ референце

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: CIE values
sr: ЦИЕ вредности

note: TRANSLATORS: dialog for file->open dialog
en: Select ICC Profile File
sr: Изабери датотеку ИЦЦ профила

en: Calibration is not complete
sr: Калибрација није завршена

en: Are you sure you want to cancel the calibration?
sr: Да ли сте сигурни да желите да откажете калибрацију?

note: TRANSLATORS: button text
en: Continue calibration
sr: Настави калибрацију

note: TRANSLATORS: button text
en: Cancel and close
sr: Откажи и затвори

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Profiling completed
sr: Израда профила је завршена

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Failed to calibrate
sr: Нисам успео да калибришем

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Calibrate your camera
sr: Клибришите ваш фотоапарат

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Calibrate your display
sr: Клибришите ваш екран

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Calibrate your printer
sr: Клибришите ваш штампач

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Calibrate your device
sr: Клибришите ваш уређај

note: TRANSLATORS: this is the final intro page text
en: Any existing screen correction will be temporarily turned off and the brightness set to maximum.
sr: Свака постојећа исправка екрана ће бити привремено искључена а осветљеност постављена на највећи ниво.

note: TRANSLATORS: this is the final intro page text
en: You can cancel this process at any stage by pressing the cancel button.
sr: Можете да откажете овај процес на било ком стадијуму притиском на дугме за отказивање.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Introduction
sr: Увод

en: Show File
sr: Прикажи датотеку

en: Click here to show the profile
sr: Кликните овде да прикажете датотеку

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: All done!
sr: Све је урађено!

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: The camera has been calibrated successfully.
sr: Фотоапарат је успешно калибрисан.

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: The display has been calibrated successfully.
sr: Екран је успешно калибрисан.

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: The printer has been calibrated successfully.
sr: Штампач је успешно калибрисан.

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: The device has been calibrated successfully.
sr: Уређај је успешно калибрисан.

note: TRANSLATORS: this is the final summary
en: To view details about the new profile or to undo the calibration visit the <a href="control-center://color">control center</a>.
sr: Да видите појединости о новом профилу или да опозовете калибрацију посетите <a href="control-center://color">управљачки центар</a>.

en: You can use the profile with <a href="import-linux">Linux</a>, <a href="import-osx">Apple OS X</a> and <a href="import-windows">Microsoft Windows</a> systems.
sr: Можете да користите профил на <a href="import-linux">Линукс</a>, <a href="import-osx">Епол ОС Икс</a> и на <a href="import-windows">Мајкрософт Виндоуз</a> системима.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Summary
sr: Извештај

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Performing calibration
sr: Извршавам калибрацију

en: Calibration is about to start
sr: Калибрација ће сада започети

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Action
sr: Радња

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: Calibration checklist
sr: Списак провере калибрације

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Before calibrating the display, it is recommended to configure your display with the following settings to get optimal results.
sr: Пре калибрације екрана препоручује се да га подесите на следеће вредности за добијање доброг резултата.

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: You may want to consult the owner’s manual for your display on how to achieve these settings.
sr: Можете да погледате упутство за ваш монитор о томе како се подешавају ове вредности.

note: TRANSLATORS: dialog message, bullet item
en: Reset your display to the factory defaults.
sr: Поставите екран на фабричке вредности.

note: TRANSLATORS: dialog message, bullet item
en: Disable dynamic contrast if your display has this feature.
sr: Искључите динамички контраст уколико га ваш монитор подржава.

note: TRANSLATORS: dialog message, bullet item
en: Configure your display with custom color settings and ensure the RGB channels are set to the same values.
sr: Подесите ваш екран на произвољна подешавања и проверите да ли су РГБ канали постављени на исте вредности.

note: TRANSLATORS: dialog message, addition to bullet item
en: If custom color is not available then use a 6500K color temperature.
sr: Уколико није могуће поставити произвољне боје, изаберите температуру од 6500K.

note: TRANSLATORS: dialog message, bullet item
en: Adjust the display brightness to a comfortable level for prolonged viewing.
sr: Подесите осветљеност екрана на задовољавајући ниво за дуже гледање.

note: TRANSLATORS: dialog message, suffix
en: For best results, the display should have been powered for at least 15 minutes before starting the calibration.
sr: За најбоље резултате, екран треба бити на напајању барем петнаестак минута пре почетка калибрације.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Check Settings
sr: Подешавања провере

note: TRANSLATORS: dialog message saying the argyllcms is not installed
en: Calibration and profiling software is not installed.
sr: Програми за калибрацију и израду профила нису инсталирани.

note: TRANSLATORS: dialog message saying the color targets are not installed
en: These tools are required to build color profiles for devices.
sr: Ови алати су потребни за израду профила боја на уређају.

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: More software is required!
sr: Потребно је још програма!

en: Install required software
sr: Инсталира потребне програме

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Install Tools
sr: Алати инсталације

note: TRANSLATORS: dialog message saying the color targets are not installed
en: Common color target files are not installed on this computer.
sr: Уобичајене мете нису инсталиране на рачунару.

note: TRANSLATORS: dialog message saying the color targets are not installed
en: Color target files are needed to convert the image to a color profile.
sr: Датотеке мете боја су неопходне за претварање слике у профил боја.

note: TRANSLATORS: dialog message, asking if it's okay to install them
en: Do you want them to be installed?
sr: Да ли желите да их инсталирате?

note: TRANSLATORS: dialog message, if the user has the target file on a CDROM then there's no need for this package
en: If you already have the correct file, you can skip this step.
sr: Уколико већ поседујете одговарајућу датотеку, прескочите овај корак.

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Optional data files available
sr: Доступне су необавезне датотеке података

en: Install Now
sr: Инсталирај сада

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Install Targets
sr: Мете инсталације

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: CMP Digital Target 3
sr: ЦМП Дигитална мета 3

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: ColorChecker
sr: Проверивач боје

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: ColorChecker DC
sr: Проверивач боје ДЦ

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: ColorChecker SG
sr: Проверивач боје СГ

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: Hutchcolor
sr: Хачколор

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: i1 RGB Scan 1.4
sr: и1 РГБ Скен 1.4

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: IT8.7/2
sr: ИТ8.7/2

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: Laser Soft DC Pro
sr: Ласер софт ДЦ Про

note: TRANSLATORS: this is probably a brand name
en: QPcard 201
sr: КуПкард 201

note: TRANSLATORS: dialog message, preface. A calibration target looks like * this: http://www.colorreference.de/targets/target.jpg
en: Before profiling the device, you have to manually capture an image of a calibration target and save it as a TIFF image file.
sr: Пре израде профила, морате ручно да направите слику мете за калибрацију и да је сачувате као ТИФФ датотеку слике.

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: Ensure that the contrast and brightness are not changed and color correction profiles have not been applied.
sr: Проверите да контраст и осветљеност нису промењени, и да прифили исправљања боја нису примењени.

note: TRANSLATORS: dialog message, suffix
en: The device sensor should have been cleaned prior to scanning and the output file resolution should be at least 200dpi.
sr: Сензор уређаја треба бити очишћен зарад скенирања, а резолуција излазне датотеке треба бити бар 200тпи.

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: Ensure that the white-balance has not been modified by the camera and that the lens is clean.
sr: Проверите да баланс белог није промењен фото-апаратом и да је објектив чист.

note: TRANSLATORS: this is the message body for the chart selection
en: Please select the calibration target type.
sr: Изаберите врсту мете калибрације.

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: What target type do you have?
sr: Коју врсту мете имате?

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Select Target
sr: Избор мете

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Choose your display type
sr: Изаберите врсту дисплеја

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Select the monitor type that is attached to your computer.
sr: Подесите врсту монитора који је повезан на ваш рачунар.

en: LCD (CCFL backlight)
sr: ЛЦД (ЦЦФЛ позадинско светло)

en: LCD (White LED backlight)
sr: ЛЦД (Бело ЛЕД позадинско светло)

en: LCD (RGB LED backlight)
sr: ЛЦД (ЦЗП ЛЕД позадинско светло)

en: LCD (Wide Gamut RGB LED backlight)
sr: ЛЦД (Широки гамут ЦЗП ЛЕД позадинско светло)

en: LCD (Wide Gamut CCFL backlight)
sr: ЛЦД (Широки гамут ЦЦФЛ позадинско светло)

en: CRT
sr: ЦРТ

en: Plasma
sr: Плазма

en: Projector
sr: Пројектор

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Choose Display Type
sr: Изаберите врсту приказа

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Choose your display target white point
sr: Изаберите тачку белог мете вашег приказа

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Most displays should be calibrated to a CIE D65 illuminant for general usage.
sr: Већина би екрана требала бити калибрисана ЦИЕ Д65 осветљивачем за општу употребу.

en: CIE D50 (Printing and publishing)
sr: ЦИЕ Д50 (Штампање и објављивање)

en: CIE D55
sr: ЦИЕ Д55

en: CIE D65 (Photography and graphics)
sr: ЦИЕ Д65 (Фотографија и графика)

en: CIE D75
sr: ЦИЕ Д75

en: Native (Already set manually)
sr: Изворно (Већ је подешено ручно)

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Choose Display Whitepoint
sr: Изаберите тачку белог приказа

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Choose profiling mode
sr: Изаберите режим профилисања

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Please indicate if you want to profile a local printer, generate some test patches, or profile using existing test patches.
sr: Одредите да ли желите да профилишете штампач, да направите неколико шаблона за тестирање, или да направите профил користећи постојеће тест шаблоне.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Calibration Mode
sr: Режим калибрације

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Choose calibration quality
sr: Изаберите квалитет калибрације

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Higher quality calibration requires many color samples and more time.
sr: Калибрација већег квалитета захтева много узорака боје и више времена.

note: TRANSLATORS: this is the message body for the chart selection
en: A higher precision profile provides higher accuracy in color matching but requires more time for reading the color patches.
sr: Прецизнији профил тачније одређује боје, али захтева више времена за читање шаблона.

note: TRANSLATORS: this is the message body for the chart selection
en: For a typical workflow, a normal precision profile is sufficient.
sr: За свакодневни рад, профил уобичајене прецизности је сасвим довољан.

note: TRANSLATORS: dialog message, preface
en: The high precision profile also requires more paper and printer ink.
sr: Већа прецизност профила захтева више папира и мастила.

note: TRANSLATORS: radio options for calibration precision
en: Accurate
sr: Прецизно

en: Normal
sr: Уобичајена

en: Quick
sr: Брзо

note: TRANSLATORS: radio options for calibration precision
en: (about %u sheet of paper) | (about %u sheets of paper)
sr[0]: (око %u лист папира)
sr[1]: (око %u листа папира)
sr[2]: (око %u листова папира)
sr[3]: (око једног листа папира)

note: TRANSLATORS: radio options for calibration precision
en: (about %u minute) | (about %u minutes)
sr[0]: (око %u минут)
sr[1]: (око %u минута)
sr[2]: (око %u минута)
sr[3]: (око једног минута)

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Calibration Quality
sr: Квалитет калибрације

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Profile title
sr: Наслов профила

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: Choose a title to identify the profile on your system.
sr: Изаберите наслов да препознате профил на вашем систему.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Profile Title
sr: Наслов профила

note: TRANSLATORS: this is the page title
en: Insert sensor hardware
sr: Уметните уређај сензора

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: You need to insert sensor hardware to continue.
sr: Морате да убаците уређај сензора да наставите.

note: TRANSLATORS: this is the calibration wizard page title
en: Sensor Check
sr: Провера сензора

note: TRANSLATORS: this is intro page text
en: The device could not be found. Ensure it is plugged in and turned on.
sr: Уређај не може бити пронађен. Уверите се да је прикључен и упаљен.

note: TRANSLATORS: this is saved in the profile
en: Unknown serial
sr: Непозната серија

note: TRANSLATORS: this is saved in the profile
en: Unknown model
sr: Непознати модел

note: TRANSLATORS: this is saved in the profile
en: Unknown description
sr: Непознати опис

note: TRANSLATORS: this is saved in the profile
en: Unknown manufacturer
sr: Непознати произвођач

note: TRANSLATORS: this is the copyright string, where it might be * "Copyright (c) 2009 Edward Scissorhands" * BIG RED FLASHING NOTE: YOU NEED TO USE ASCII ONLY
en: Copyright (c)
sr: Ауторска права ©

note: TRANSLATORS: we can make this modal (stay on top of) another window
en: Set the parent window to make this modal
sr: Постави родитељски прозор да учиниш овај модалним

note: TRANSLATORS: show just the one profile, rather than all
en: Set the specific device to calibrate
sr: Подесите посебан уређај за калибрацију

en: No device was specified!
sr: Није наведен ниједан уређај!

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
sr: Нема профила

en: Default %s
sr: Основно %s

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
sr: Основно:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
sr: Простор боја:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
sr: Пробни профил:

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all files
sr: Прикажи податке о грешкама за све датотеке

en: Debugging Options
sr: Опције за тражење грешака

en: Show debugging options
sr: Приказује опције за налажење грешака

note: TRANSLATORS: command line option: a list of catalogs to install
en: ICC profile to install
sr: ИЦЦ профил за инсталацију

note: TRANSLATORS: nothing was specified on the command line
en: No filename specified
sr: Није одређен назив датотеке

note: TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to open ICC profile
sr: Нисам успео да отворим ИЦЦ профил

note: TRANSLATORS: parsing error
en: Failed to parse file: %s
sr: Нисам успео да обрадим датотеку: %s

note: TRANSLATORS: message text
en: Profile description: %s
sr: Опис профила: %s

note: TRANSLATORS: message text
en: Profile copyright:
sr: Ауторска права профила:

note: TRANSLATORS: color profile already been installed
en: Color profile is already imported
sr: Профил боје је већ увежен

en: Show Details
sr: Детаљи

note: TRANSLATORS: the profile type
en: Import display color profile?
sr: Да увезем профил боје приказа?

note: TRANSLATORS: the profile type
en: Import device color profile?
sr: Да увезем профил боје уређаја?

note: TRANSLATORS: the profile type
en: Import named color profile?
sr: Да увезем именовани профил боје?

note: TRANSLATORS: the profile type
en: Import color profile?
sr: Да увезем профил боје?

note: TRANSLATORS: button text
en: Import
sr: Увези

note: TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to import file
sr: Нисам успео да увезем датотеку

note: TRANSLATORS: this is the ICC profile description stored in an atom in the XServer
en: Description:
sr: Опис:

note: TRANSLATORS: this is the ICC profile copyright
en: Copyright:
sr: Ауторска права:

note: TRANSLATORS: the root window of all the screens
en: Root window profile:
sr: Профил главног прозора:

note: TRANSLATORS: the root window of all the screens
en: Root window protocol version:
sr: Издање протокола главног прозора:

note: TRANSLATORS: no DBus session bus
en: Failed to connect to session bus:
sr: Нисам успео да се повежем на сабирницу сесије:

note: TRANSLATORS: the DBus method failed
en: The request failed:
sr: Захтев није успео:

note: TRANSLATORS: no profile has been asigned to this device
en: There are no ICC profiles assigned to this file
sr: Нема ИЦЦ профила додељених овој датотеци

note: TRANSLATORS: this is a list of profiles suitable for the device
en: Suitable profiles for:
sr: Одговарајући профили за:

note: TRANSLATORS: no profile has been asigned to this window
en: There are no ICC profiles for this window
sr: Нема ИЦЦ профила за овај прозор

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show xserver properties
sr: Приказује својства икс сервера

note: TRANSLATORS: command line option
en: Get the profiles for a specific file
sr: Преузима профиле за одређену датотеку

note: TRANSLATORS: command line option
en: Get the profile for a specific window
sr: Преузима профил за одређени прозор

note: TRANSLATORS: command line option
en: Dump all details about this system
sr: Исписује све податке о овом систему

note: TRANSLATORS: just dumps the EDID to disk
en: EDID inspect program
sr: Програм за ЕДИД проверу

note: TRANSLATORS: this is when the error is invalid TRANSLATORS: this is when the ambient light level is unknown TRANSLATORS: this the ICC profile type TRANSLATORS: this the ICC colorspace type
en: Unknown
sr: Непознато

note: TRANSLATORS: this is displayed the user has not got suitable hardware
en: No colorimeter is attached.
sr: Колорметар није прикључен.

note: TRANSLATORS: this is displayed if VTE support is not enabled
en: The sensor has no native driver.
sr: Сензор нема изворни управљачки програм.

note: TRANSLATORS: this is displayed the user has not got suitable hardware
en: The attached colorimeter is not capable of reading a spot color.
sr: Прикључени колорметар није спосбан да очита замрљане боје.

note: TRANSLATORS: this is when there are no profiles that can be used; * the search term is either "RGB" or "CMYK"
en: No %s color spaces available
sr: Није доступан простор %s боја

note: TRANSLATORS: tool that is used to pick colors
en: GNOME Color Manager Color Picker
sr: Бирач боје Гномовог управника боје

note: TRANSLATORS: this is the colorspace type
en: gray
sr: црно-бело

note: TRANSLATORS: title, usually we can tell based on the EDID data or output name
en: Permanently delete profile?
sr: Да ли трајно да обришем профил?

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Are you sure you want to remove this profile from your system permanently?
sr: Да ли сигурно желите трајно да обришете овај профил са система?

note: TRANSLATORS: button, delete a profile
en: Delete
sr: Обриши

en: _Import
sr: _Увези

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
sr: Подржани ИЦЦ профили

note: TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to copy file
sr: Нисам успео да умножим датотеку

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Input device
sr: Улазни уређај

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Display device
sr: Уређај приказа

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Output device
sr: Излазни уређај

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Devicelink
sr: Веза уређаја

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Colorspace conversion
sr: Претварање простора боја

note: TRANSLATORS: this the ICC profile kind
en: Abstract
sr: Апстракт

note: TRANSLATORS: this the ICC profile type
en: Named color
sr: Именована боја

note: TRANSLATORS: this the ICC colorspace type
en: LAB
sr: ЛАБ

note: TRANSLATORS: this the ICC colorspace type
en: Gray
sr: Црно-бело

note: TRANSLATORS: e.g. sRGB or adbode RGB
en: Standard space
sr: Уобичајени простор

note: TRANSLATORS: the raw EDID MD5 of the display device
en: Display checksum
sr: Сума провере екрана

en: Display model
sr: Модел екрана

en: Display serial number
sr: Серијски број екрана

note: TRANSLATORS: the PNPID is a three letter code, e.g. DEL
en: Display PNPID
sr: ПНПИД екрана

note: TRANSLATORS: who made the display
en: Display vendor
sr: Продавац екрана

note: TRANSLATORS: the raw profile MD5
en: File checksum
sr: Сума провере датотека

note: TRANSLATORS: the color framework, e.g. 'colord'
en: Framework product
sr: Производ радног оквира

note: TRANSLATORS: the framework binary, e.g. gcm-viewer
en: Framework program
sr: Програм радног оквира

note: TRANSLATORS: the framework release, e.g. '1.22'
en: Framework version
sr: Издање радног оквира

note: TRANSLATORS: Where the profile data came from, e.g. 'test' or 'standard'
en: Data source type
sr: Врста извора података

note: TRANSLATORS: how the qualifier is formatted, e.g. 'ColorSpace.Paper.DPI'
en: Mapping format
sr: Облик мапирања

note: TRANSLATORS: The qualifiers for the profile, e.g. 'RGB.Glossy.300dpi'
en: Mapping qualifier
sr: Одредник мапирања

note: TRANSLATORS: The original device the profile was made for
en: Mapping device
sr: Уређај мапирања

note: TRANSLATORS: The average error when making the profile
en: Delta-E average
sr: Просечно делта-Е

note: TRANSLATORS: the maximum error when making the profile
en: Delta-E maximum
sr: Највеће делта-Е

note: TRANSLATORS: the RMS error when making the profile
en: Delta-E RMS
sr: РМС делта-Е

note: TRANSLATORS: The device name, e.g. 'huey'
en: Calibration device
sr: Уређај калибрације

note: TRANSLATORS: screen type e.g. 'glossy' or 'matte'
en: Screen surface finish
sr: Обрада површи екрана

note: TRANSLATORS: e.g. DVI or VGA
en: Connection type
sr: Врста везе

note: TRANSLATORS: e.g. Screen brightness in percent
en: Screen brightness
sr: Осветљај екрана

note: TRANSLATORS: e.g. the 3D volume of the gamut graph
en: Gamut volume
sr: Количина гаме

note: TRANSLATORS: e.g. what proportion of sRGB is covered
en: sRGB coverage
sr: сРГБ покривенос

note: TRANSLATORS: e.g. what proportion of AdobeRGB is covered
en: Adobe RGB coverage
sr: Покривеност Адобе РГБ-а

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: No description has been set
sr: Нису подешени описи

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: No copyright has been set
sr: Нису подешена ауторска права

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The display compensation table is invalid
sr: Табела изједначења приказа је неисправна

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: A scum dot is present for media white
sr: Тачка пене је присутна за белу медија

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The gray axis contains significant amounts of color
sr: Оса сивог садржи значајну количину боје

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The gray axis is non-monotonic
sr: Оса сивог је не-једнотонска

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: One or more of the primaries are invalid
sr: Једна или више примарних је неисправно

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The primaries do not add to white
sr: Примарне се не додају у белу

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: One or more of the primaries is unlikely
sr: Једна или више примарних је неповољно

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The white is not D50 white
sr: Бело није Д50 бело

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: The whitepoint temperature is unlikely
sr: Температура тачке белог је неповољна

note: TRANSLATORS: the profile is broken
en: Unknown warning type
sr: Непозната врста упозорења

note: TRANSLATORS: if the device has a VCGT profile
en: Yes
sr: Да

note: TRANSLATORS: if the device has a VCGT profile
en: No
sr: Не

note: TRANSLATORS: profiles that have warnings are useable, * but may not be any good
en: The profile has the following problems:
sr: Профил има следеће проблеме:

note: TRANSLATORS: this is the icc creation date strftime format
en: %B %e %Y, %I∶%M∶%S %p
sr: %e. %B %Y., %I∶%M∶%S %p

note: TRANSLATORS: this is the tooltip when the profile can be deleted
en: Delete this profile
sr: Обришите овај профил

note: TRANSLATORS: this is the tooltip when the profile cannot be deleted
en: This profile cannot be deleted
sr: Овај профил не може бити обрисан

note: TRANSLATORS: show just the one profile, rather than all
en: Set the specific profile to show
sr: Подешава посебан профил за приказ

note: TRANSLATORS: show just the one filename, rather than all
en: Set the specific file to show
sr: Подешава посебну датотеку за приказ
