gnome-color-manager - en to th translation catalogue (17 entries)

note: Expander label, for use when the user wants to see the VTE widget and what the calibration tool is actually doing
en: Details
th: รายละเอียด

en: Color Profiles
th: โพรไฟล์สี

en: Brightness:
th: ความสว่าง:

note: Section heading for device profile settings
en: Color Profile:
th: โพรไฟล์สี

en: Contrast:
th: ความต่างระดับสี:

en: Gamma:
th: แกมมา:

note: The licence of the profile, normally non-free
en: License:
th: สัญญาอนุญาต:

note: The type of profile, e.g. display, scanner, etc.
en: Profile type:
th: ชนิดโพรไฟล์:

note: The manufacturer of the profile
en: Vendor:
th: ผู้ผลิต:

note: This is a button to delete the saved device
en: _Delete
th: _ลบ

note: This resets the device to it's defaults, and removes any user tweaked settings.
en: _Reset to defaults
th: เปลี่ยนกลับเป็นค่า_ปริยาย

note: TRANSLATORS: this is the formattted custom profile description. "Custom" refers to the fact that it's user generated"
en: Custom
th: กำหนดเอง

note: TRANSLATORS: title, a profile is a ICC file
en: Copying files
th: กำลังคัดลอกแฟ้ม

note: TRANSLATORS: this is the ICC profile description stored in an atom in the XServer
en: Description:
th: คำอธิบาย:

note: TRANSLATORS: this is the ICC profile copyright
en: Copyright:
th: สงวนลิขสิทธิ์:

note: TRANSLATORS: button text
en: Install
th: ติดตั้ง

note: TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to copy file
th: คัดลอกแฟ้มไม่สำเร็จ
