gnome-commander 0 - en to hr translation catalogue (365 entries)

en: A two paned file manager
hr: Dvodjelni upravitelj datotekama

en: No error description available
hr: Nije dostupan opis greške

en: Options
hr: Odrednice

en: CVS options
hr: CVS odrednice

en: Compression level
hr: Razina sažimanja

en: Unified diff format
hr: Unificirani diff format

en: A plugin that eventually will be a simple CVS client
hr: Dodatak koji će eventualno biti jednostavni CVS korisnik

en: Compare with
hr: Usporedba s

en: The previous revision
hr: Prethodna revizija

en: Other revision
hr: Ostavle revizije

en: revision
hr: ponavljanje

en: Revision:
hr: Revizija:

en: Compare...
hr: Usporedi...

en: Author:
hr: Autor:

en: Date:
hr: Datum:

en: State:
hr: Regija/Županija:

en: Lines:
hr: Redaka:

en: Message:
hr: Poruka:

en: What file name should the new archive have?
hr: Kojeg bi imena trebala biti nova arhiva?

en: Create Archive
hr: Stvaranje arhive

en: Create Archive...
hr: Stvaranje arhive...

en: Extract in Current Directory
hr: Otpakiravanje u trenutni direktorij

en: Extract to '%s'
hr: Otpakiravanje u '%s'

en: File-roller options
hr: Odrednice File-rollera

en: Default type
hr: Uobičajeni tip

en: A plugin that adds File Roller shortcuts for creating and extracting compressed archives.
hr: Dodatak koji dodaje File Roller kratice za kreiranje i raspakiravanje sažetih arhiva.

en: This is an example plugin that is mostly useful as a simple example for aspiring plugin hackers
hr: Ovo je primjer umetka koji je koristan kao jednostavni primjer koji će potaknuti buduže hackere umetaka

en: Credits
hr: Zahvale

en: Written by
hr: Napisao

en: Documented by
hr: Dokumentirao

en: Translated by
hr: Preveli:

en: Plugin Webpage
hr: Web stranica umetka

en: C_redits
hr: K_rediti

en: About %s
hr: O %s

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Invalid source pattern
hr: Neispravni uzorak izvora

note: Translators: this is a part of dialog for replacing text 'Replace this:' -> 'With this:'
en: Replace this:
hr: Zamjena ovoga:

en: Case sensitive matching
hr: Usporedba ovisna o VELIKIM/malim slovima

en: New Rule
hr: Novo pravilo

en: Edit Rule
hr: Promjeni pravilo

en: Counter start value:
hr: Početna vrijednost brojača:

en: Counter increment:
hr: Povećanje brojača:

en: Counter minimum digit count:
hr: Najmanja brojka brojača:

en: Template Options
hr: Odrednice predloška

en: Auto-update when the template is entered
hr: Automatsko ažuriranje pri unosu predloška

en: Advanced Rename Tool
hr: Napredni alat za preimenovanje

en: Template
hr: Predložak

en: Directory
hr: Direktorij

en: File
hr: Datoteka

en: Regex replacing
hr: Zamjena korištenjem regexpa

en: Replace this
hr: Zamjena ovoga

en: With this
hr: S ovim

en: Case sensitive
hr: Osjetlj. na V/m slova:

en: Re_move All
hr: _Ukloni sve

en: Result
hr: Rezultat

en: Bookmark name:
hr: Naziv knjižne oznake:

en: Bookmark target:
hr: Meta bilješke:

en: Bookmark name is missing
hr: Nedostaje ime bilješke

en: Bookmark target is missing
hr: Nedostaje meta bilješke

en: Edit Bookmark
hr: Uređivanje bilješke

en: Bookmarks
hr: Bilješke

en: Bookmark Groups
hr: Grupe bilješki

en: name
hr: glas

en: path
hr: način vladanja

en: To bookmark a directory the whole search path to the directory must be in valid UTF-8 encoding
hr: Za stvaranje bilješke direktorija cijela putanja direktorija mora biti u valjanom UTF-8 kodiranju

en: New Bookmark
hr: Nova bilješka

en: Read
hr: Čitaj

en: Write
hr: Zapisivanje

en: Execute
hr: Izvrši

en: Owner:
hr: Vlasnik:

en: Group:
hr: Grupa:

en: Others:
hr: Drugi:

en: Text view:
hr: Tekstualni pregled:

en: Number view:
hr: Brojčani pregled:

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Directories only
hr: Samo direktoriji

en: Could not chmod %s
    %s
hr: Ne mogu napraviti chmod %s
    %s

en: Access Permissions
hr: Pristupne dozvole

en: Apply Recursively for
hr: Primjeni rekurzivno za

en: Could not chown %s
    %s
hr: Ne mogu napraviti chown %s
    %s

en: Apply Recursively
hr: Primjeni recurzivno

en: Failed to execute the mount command
hr: Ne mogu izvršiti naredbu za mountanje

en: Mount failed: Permission denied
hr: Mount nije uspio: Pristup nije dozvoljen

en: Mount failed: No medium found
hr: Mount nije uspio: Medij nije pronađen

en: Mount failed: mount exited with existatus %d
hr: Mount nije uspio: mount je završio sa izlaznim statusom %d

en: Mounting %s
hr: Montiram %s

en: Unmount: %s
hr: Odmountiranje: %s

note: ????????? do not set con->alias as it is done in gnome_cmd_con_ftp_set_alias ()
en: Connecting to %s
hr: Spajanje na %s

en: Go to: %s
hr: Idi na: %s

en: Connect to: %s
hr: Spajanje na %s

en: Disconnect from: %s
hr: Prekid veze od: %s

en: Removes the FTP connection to %s
hr: Uklanja FTP vezu na %s

en: Home
hr: Polazno

en: Go to: Home
hr: Idi na: Polaznu stranicu

en: Failed to browse the network. Is the SMB module installed?
hr: Ne mogu pregledavati mrežu. Da li je SMB modul instaliran?

en: Searching for workgroups and hosts
hr: Traženje grupa i računala

en: Go to: Samba Network
hr: Idi na: Samba mrežu

en: Deleting...
hr: Brisanje...

en: Delete problem
hr: Problem prilikom brisanja

en: Abort
hr: Odustani

en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: Skip
hr: Preskoči

en: Do you want to delete "%s"?
hr: Želite li obrisati "%s"?

en: Do you want to delete the selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
hr[0]: Želite li obrisati %d označenu datoteku?
hr[1]: Želite li obrisati %d označene datoteke?
hr[2]: Želite li obrisati %d označenih datoteka?

en: Delete
hr: Obriši

en: Cancel
hr: Odustani

en: OK
hr: U redu

en: Waiting for file list
hr: Čekam popis datoteka

en: size
hr: broj

en: date
hr: dan

en: Invalid command
hr: Neispravna naredba

en: Application:
hr: Provjera autenti�nosti

en: Open with other...
hr: Otvaranje s drugim...

en: Needs terminal
hr: Potreban je terminal

en: _Open
hr: _Otvori

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Rename
hr: Preimenuj

en: _Properties...
hr: _Postavke...

en: Other...
hr: Ostalo...

en: No default application registered
hr: Nije registrirana uobičajena aplikacija

en: Filename:
hr: Ime datoteke:

en: Symlink target:
hr: Meta simboličke veze:

en: Type:
hr: Tip:

en: MIME Type:
hr: MIME tip:

en: Opens with:
hr: Otvara se s:

en: _Change
hr: _Promijeni

en: Modified:
hr: Mijenjano:

en: Accessed:
hr: Pristupljeno:

en: Size:
hr: Veličina:

en: Owner and group
hr: Vlasnik i grupa

en: Access permissions
hr: Prava pristupa

note: col = create_new_text_column (GTK_TREE_VIEW (view), renderer, COL_METHOD); gtk_tree_view_column_set_sort_column_id (col, SORTID_METHOD); g_object_set (renderer, "foreground-set", TRUE, "foreground", "DarkGray", NULL);
en: Name
hr: Ime

note: data->thread = 0;
en: File Properties
hr: Svojstva datoteke

en: Properties
hr: Svojstva

en: Permissions
hr: Privilegije

en: Failed to open connection: %s
hr: Ne mogu otvoriti vezu: %s

en: No file name entered
hr: Nije uneseno ime datoteke

en: No file name given
hr: Nije dato ime datoteke

en: New Text File
hr: Nova tekstualna datoteka

en: Symlink name:
hr: Ime simboličke veze:

en: Create Symbolic Link
hr: Stvaranje _simboličke veze...

en: Filter:
hr: Filtar:

en: Unknown file type
hr: Nepoznati tip datoteke

en: Regular file
hr: Obična datoteka

en: Character device
hr: Znakovni uređaj

en: Block device
hr: Blok uređaj

en: Symbolic link
hr: Simbolička veza

en: _Directory
hr: _Direktorij

en: _New...
hr: _Novi...

en: _Paste
hr: _Zaljepi

en: _Refresh
hr: _Osvježi

en: Switch to Vertical Layout
hr: Prebaci na okomiti raspored

en: Switch to Horizontal Layout
hr: Prebaci na vodoravni raspored

en: Change _Owner/Group
hr: Promijeni _vlasnika/grupu

en: Change Per_missions
hr: Promijeni _dozvole

en: Advanced _Rename Tool
hr: Napredni alat za p_reimenovanje

en: Create _Symbolic Link
hr: Stvaranje _simboličke veze

en: _Diff
hr: _Razlika

en: _Quit
hr: _Završi

en: _Select All
hr: _Odaberi sve

en: _Unselect All
hr: _Poništi Odabir za Sve

en: Select with _Pattern
hr: Odabir s _uzorkom

en: Unselect with P_attern
hr: Uklanjanje odabira korištenjem _uzorka

en: _Invert Selection
hr: _Inverzni odabir

en: _Restore Selection
hr: _Vraćanje odabira

en: _Search...
hr: _Traži...

en: _Quick Search...
hr: _Brzo pretraživanje...

en: _Enable Filter...
hr: _Omogućavanje filtra...

en: _Back
hr: _Nazad

en: _Forward
hr: _Naprijed

en: Show Device Buttons
hr: Prikaz gumba uređaja

en: Show Toolbar
hr: Pokaži alatnu traku

en: Show Commandline
hr: Prikaz naredbene linije

en: Show Buttonbar
hr: Prikaži traku s gumbima

en: Show Hidden Files
hr: Prikaži skrivene datoteke

en: Show Backup Files
hr: Prikaži sigurnosne kopije

en: _Bookmark this Directory...
hr: _Napravi bilješku ovog direktorija...

en: _Configure Plugins...
hr: _Podešavanje umetaka...

en: _Options...
hr: _Postavke...

en: _About
hr: _O

note: gtk_menu_bar_set_shadow_type (GTK_MENU_BAR (main_menu), GTK_SHADOW_NONE); File Menu
en: _File
hr: _Datoteka

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Mark
hr: _Označi

en: _View
hr: P_ogled

en: _Settings
hr: _Postavke

en: _Connections
hr: _Veze

en: _Bookmarks
hr: _Knjiška oznaka

en: _Plugins
hr: _Umetci

en: _Help
hr: _Pomoć

en: F3 View
hr: F3 Pregled

en: F4 Edit
hr: F4 Uređivanje

en: F5 Copy
hr: F5 Kopiranje

en: F6 Move
hr: F6 Premještanje

en: F8 Delete
hr: F8 Brisanje

en: F9 Search
hr: F9 Traženje

en: F10 Quit
hr: F10 Izlaz

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Cut
hr: Izreži

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Paste
hr: Umetni

en: Drop connection
hr: Otpuštanje veze

en: Copy "%s" to
hr: Kopiranje "%s" u

en: Copy File
hr: Kopiraj datoteku

en: A directory name must be entered
hr: Naziv direktorija mora biti unešen

en: Directory name:
hr: Ime direktorija:

en: Make Directory
hr: Pravljenje direktorija

en: Use right mouse button to
hr: Koristi desni gumb miša za

en: Show popup menu
hr: Prikaz skočnog izbornika

en: Select files
hr: Odabir datoteka

en: Match filenames using
hr: Traži imena datoteka korištenjem

en: Shell syntax
hr: Sintaksa ljuske

en: Regex syntax
hr: Regexp sintaksa

en: Sorting options
hr: Odrednice razvrstavanja

en: Directory options
hr: Opcije direktorija

en: Directory cache size
hr: Veličina međuspremnika direktorija

en: Size display mode
hr: Vrsta prikaza veličine

en: Powered
hr: Uključeno

en: Grouped
hr: Grupirano

en: Plain
hr: Obično

en: Permission display mode
hr: Način prikaza dozvola

en: Text (rw-r--r--)
hr: Tekst (rw-r--r--)

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Test result:
hr: Rezultat testa:

en: See the manual page for "strftime" for help on how to set the format string.
hr: Pogledajte man stranicu za "strftime" za pomoć u formatiranju znakovnog niza.

en: Edit Colors...
hr: Uređivanje boja...

en: Colors
hr: Boje

en: Foreground
hr: Prednji plan

en: Background
hr: Pozadina

en: Default:
hr: Zadano:

en: Selected file:
hr: Odabrana datoteka:

en: Cursor:
hr: Pokazivač:

en: With file name
hr: S imenom datoteke

en: In separate column
hr: U odvojenom stupcu

en: In both columns
hr: U oba stupca

en: No icons
hr: Bez sličica

en: File type icons
hr: Sličice za vrste datoteka

en: MIME icons
hr: MIME sličice

en: Respect theme colors
hr: Poštivanje boja tema

en: Modern
hr: Moderan

en: Classic
hr: Klasično

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: File panes
hr: Ploče datoteka

en: Font:
hr: Pismo:

en: Row height:
hr: Visina retka:

note: File extensions
en: Display file extensions:
hr: Prikaz nastavaka datoteka:

note: Graphical mode
en: Graphical mode:
hr: Grafički način rada:

note: Color scheme
en: Color scheme:
hr: Shema boja:

en: Edit...
hr: Uredi...

en: MIME icon settings
hr: Postavke MIME sličica

en: Icon size:
hr: Veličina sličice:

en: Scaling quality:
hr: Kvaliteta skaliranja:

en: Theme icon directory:
hr: Direktorij sa sličicama tema:

en: Document icon directory:
hr: Direktorij sa sličicama dokumenta:

en: Confirm before delete
hr: Potvrda prije brisanja

note: * Create prepare copy specific widgets
en: Silently
hr: Tiho

en: Filetypes to hide
hr: Vrste datoteka koje treba sakriti

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Regular files
hr: Obične datoteke

en: Directories
hr: Direktoriji

en: Fifo files
hr: Fifo datoteke

en: Socket files
hr: Datoteke socketa

en: Character devices
hr: Znakovni uređaji

en: Block devices
hr: Blok uređaji

en: Also hide
hr: Također skriveno

en: Hidden files
hr: Skrivene datoteke

en: Backup files
hr: Sigurnosne kopije datoteka

en: Symlinks
hr: Simboličke veze

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Label:
hr: Oznaka:

en: Command:
hr: Naredba:

en: Icon:
hr: Ikona:

en: Can handle multiple files
hr: Može rukovati s više datoteka

en: Can handle URIs
hr: Može rukovati URI-jima

en: Requires terminal
hr: Potreban je terminal

en: Show for
hr: Prikaz za

en: All directories
hr: Svi direktoriji

en: All directories and files
hr: Svi direktoriji i datoteke

en: Some files
hr: Neke datoteke

en: File patterns
hr: Datoteke uzoraka

en: New Application
hr: Nova aplikacija

en: Edit Application
hr: Aplikacija za uređivanje

en: Always download remote files before opening in external programs
hr: Uvijek preuzmi udaljene datoteke prije otvaranja u vanjskim programima

en: MIME applications
hr: MIME aplikacije

en: Standard programs
hr: Standardni programi

en: Viewer:
hr: Preglednik:

en: Editor:
hr: Uređivač:

en: Differ:
hr: Razlikovanje:

en: Other favorite apps
hr: Ostale omiljene aplikacije

en: Label
hr: Oznaka

en: Alias:
hr: Zamjensko ime:

en: Device:
hr: Uređaj:

en: Mount point:
hr: Točka montiranja:

en: New Device
hr: Novi uređaj

en: Edit Device
hr: Uređivanje uređaja

en: Devices
hr: Uređaji

en: Alias
hr: Zamjensko ime

en: Show only the icons
hr: Prikaz samo sličica

en: Skip mounting (useful when using super-mount)
hr: Preskoči mountanje (korisno za korištenje super-mounta)

en: General
hr: Općenito

en: Format
hr: Oblikovanje

en: Layout
hr: Izgled

en: Filters
hr: Filteri

en: Programs
hr: Programi

en: Select Using Pattern
hr: Odabir korištenjem uzorka

en: Unselect Using Pattern
hr: Uklanjanje odabira korištenjem uzorka

en: Pattern:
hr: Uzorak:

en: Query First
hr: Prvo upit

en: Skip All
hr: Preskoči sve

en: Follow Links
hr: Slijedi veze

note: * Customize prepare xfer widgets
en: Overwrite Files
hr: Prepisavanje datoteka

en: copy %d file to | copy %d files to
hr[0]: kopiraj %d datoteku u
hr[1]: kopiraj %d datoteke u
hr[2]: kopiraj %d datoteka u

en: Move
hr: Pomakni

en: Move "%s" to
hr: Premjesti "%s" u

en: move %d file to | move %d files to
hr[0]: premjesti %d datoteku u
hr[1]: premjesti %d datoteke u
hr[2]: premjesti %d datoteka u

note: Nothing exists, ask the user if a new directory might be suitable in the path that he specified
en: The directory '%s' doesn't exist, do you want to create it?
hr: Direktorij '%s' ne postoji, želite li ga stvoriti?

en: Search
hr: &Traži

en: No server selected
hr: Poslužitelj nije odabran

en: Failed to open file %s: %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku %s: %s

en: Failed to read from file %s: %s
hr: Ne mogu čitati iz datoteke %s: %s

en: Searching in: %s
hr: Traženje u: %s

en: Found %d match before I was stopped | Found %d matches before I was stopped
hr[0]: Pronašao sam %d usporedbu prije nego sam završio
hr[1]: Pronašao sam %d usporedbe prije nego sam završio
hr[2]: Pronašao sam %d usporedbi prije nego sam završio

en: Found %d match | Found %d matches
hr[0]: Pronašao sam %d usporedbu
hr[1]: Pronašao sam %d usporedbe
hr[2]: Pronašao sam %d usporedbi

en: Search...
hr: Traži...

note: Search for
en: Search for:
hr: Traži:

note: Search in
en: Search in:
hr: Traži u:

note: Find text
en: Find text:
hr: Nađi tekst:

note: Recurse check
en: Search Recursively
hr: Rekurzivno traženje

note: Case check
en: Case Sensitive
hr: Razlikuj velika i mala slova

en: Goto
hr: Idi na

en: Can't find a host or workgroup named %s
hr: Ne mogu naći računalo ili radnu grupu imena %s

en: stopping...
hr: zaustavljanje...

en: Progress
hr: Napredak

en: The file "%s" already exists.
    
    Do you want to overwrite it?
hr: Datoteka "%s" već postoji.
    
    Želite li je prebrisati?

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace All
hr: Zamijeni sve

en: Error while copying to %s
    
    %s
hr: Greška prilikom kopiranja u %s
    
    %s

en: copying...
hr: kopiranje...

en: [file %ld of %ld] "%s"
hr: [datoteka %ld od %ld] "%s"

en: preparing...
hr: Pripremam...

en: downloading to /tmp
hr: preuzimanje u /tmp

en: Couldn't load installed file type pixmap, trying to load from source-dir
hr: Ne mogu učitati pixmapu instaliranog tipa datoteke, pokušajte je učitati iz izvorišnog direktorija

en: Trying to load %s instead
hr: Umjesto toga pokušavam učitati %s

en: Couldn't load installed pixmap, trying to load from source-dir
hr: Ne mogu učitati instaliranu pixmapu, pokušajte je učitati iz izvorišnog direktorija

en: Specify debug flags to use
hr: Određivanje zastavica za debugiranje

en: Specify the start directory for the left pane
hr: Određivanje početnog direktorija za lijevu ploču

en: Specify the start directory for the right pane
hr: Određivanje početnog direktorija za desnu ploču

en: When parsing the users and groups on this system it was found that the user %s is part of the group %s. This user can however not be found.
hr: Prilikom obrade korisnika i grupa na ovom sustavu nađeno je da je korisnik %s član grupe %s, ali taj korisnik nije nađen.

en: Disable
hr: Onemogući

en: Enable
hr: Omogući

en: Available plugins
hr: Dostupni umetci

en: Version
hr: Inačica

en: _Enable
hr: Omogući

en: _Configure
hr: Podešavanje

en: No default application found for the mime-type %s.
    Open the "File types and programs" page in the Control Center to add one.
hr: Nije nađena uobičajena aplikacija za mime-tip %s.
    Otvorite stranicu "Vrste datoteka i programi" u kontrolnom centru za dodavanje aplikacije.

en: "%s" seems to be a binary executable file but it lacks the executable bit. Do you want to set it and then run the file?
hr: Izgleda da je "%s" binarna uzvršna datoteka, ali nema postavljene dozvole za izvršavanje. Želite li ih postaviti i pokrenuti datoteku?

en: Make Executable?
hr: Učiniti je izvršivom?

en: "%s" is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
hr: "%s" je izvršna tekstualna datoteka. Želite li je pokrenuti, ili prikazati njensadržaj?

en: Run or Display
hr: Pokreni na prikazu

en: Display
hr: Prikaz

en: Run
hr: Pokreni

en: Creating directory %s...
hr: Stvaranje _direktorija %s...

en: Failed to create the directory %s
hr: Ne mogu stvoriti direktorij %s
