gnome-commander - en to cs translation catalogue (1924 entries)

en: Two-pane file manager
cs: Dvoupanelový správce souborů

en: GNOME Commander is a “two-pane” graphical file manager for the GNOME desktop environment. It features separate tabs for each pane, setting up custom device buttons, bookmark manager, fully integrated commandline, file quick search, an internal image viewer, a powerful batch renaming tool, and FTP and Samba access.
cs: GNOME Commander je dvoupanelový grafický správce souborů pro pracovní prostředí GNOME. Jeho schopnosti zahrnují karty pro každý panel zvlášť, nastavení vlastních tlačítek se zařízeními, správu záložek, plně integrovaný příkazový řádek, rychlé vyhledávání souborů, interní prohlížeč obrázků, mocný nástroj pro hromadné přejmenování a přístup k FTP a Sambě.

en: GNOME Commander aims to advanced users who like to focus on precise file management, working in parallel through special applications, and running smart commands.
cs: GNOME Commander cílí na pokročilé uživatele, kteří mají rádi pravě takovéto správce souborů, pracují souběžně ve specializovaných aplikacích a spouští promyšlené příkazy.

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: A two paned file manager
cs: Dvoupanelový správce souborů

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: file;manager;folder;explore;disk;filesystem;
cs: soubor;správce;správa;složka;procházet;průzkumník;disk;souborový systém;systém souborů;

en: List of advanced rename tool profiles
cs: Seznam profilů pokročilého nástroje přejmenování

en: The entries in this array represent the profiles in the advanced rename tool with specific settings for each profile.
cs: Položky v tomto poli představují profily v pokročilém nástroji přejmenování s konkrétními nastaveními jednotlivých profilů.

en: Advanced rename tool window width
cs: Šířka okna Pokročilý nástroj přejmenování

en: This option defines the width of the advanced rename tool window.
cs: Volba určující šířku okna pokročilého nástroje přejmenování.

en: Advanced rename tool window height
cs: Výška okna Pokročilý nástroj přejmenování

en: This option defines the height of the advanced rename tool window.
cs: Volba určující výšku okna pokročilého nástroje přejmenování.

en: Advanced rename tool template history
cs: Historie šablon Pokročilý nástroj přejmenování

en: This string array represents the history of templates in the advanced rename tool.
cs: Pole řetězců představujících historii šablon v pokročilém nástroji přejmenování.

en: History of visited directories
cs: Historie navštívených složek

en: This string array represents the history of visited directories.
cs: Pole řetězců představujících historii navštívených složek.

en: Use default font
cs: Používat výchozí font

en: Whether to use the system’s default fixed width font for the file panels instead of a font specific to gnome-commander.
cs: Zda se má pro panely se soubory místo fontu definovaného pro gnome-commander používat výchozí systémový font s pevnou šířkou.

en: Panel font
cs: Font panelů

en: A custom font that will be used for the file panes if the “Use default font” option is turned off.
cs: Vlastní font, který bude používán pro panely se soubory v případě, že je vypnutá volba „Používat výchozí font“.

en: Filesize display mode
cs: Režim zobrazení velikosti souboru

en: Defines how the filesize will be displayed in the associated pane column.
cs: Určuje, jak se má zobrazovat velikost souborů v příslušném sloupci v panelu.

en: Permission display mode
cs: Režim zobrazení přístupových práv

en: Defines how the file permission will be displayed in the associated pane column.
cs: Určuje, jak se mají zobrazovat oprávnění souboru v příslušném sloupci v panelu.

en: Graphical layout mode
cs: Režim grafických prvků

en: Defines the icon style of files and folders in the file panes.
cs: Určuje styl ikon pro soubory a složky v panelech se soubory.

en: List row height
cs: Výška řádku seznamu:

en: Defines the height of a row in the file pane.
cs: Určuje výšku řádku v panelu se soubory.

note: Translators: Feel free to replace the default date format to a common value used in your country. See "man strftime" for details. Attention: Do not change the single quotes which sourround the string.
en: '%F %R'
cs: '%-d.%-m.%Y %k∶%M'

en: Date format
cs: Formát data

en: Format of the date in the file pane.
cs: Formát dat v panelech se soubory.

en: List font
cs: Font výpisu

en: The font in the file panes.
cs: Font v panelech se soubory.

en: Extension display mode
cs: Režim zobrazení přípon

en: Defines where the file name extension is displayed.
cs: Určuje, kde se má zobrazovat přípona názvu souboru.

en: Left mouse button mode
cs: Režim levého tlačítka myši

en: Number of left mouse button clicks for opening a file or folder.
cs: Počet kliknutí levým tlačítkem myši, kterými se otevře soubor nebo složka.

en: Left mouse button unselects
cs: Levé tlačítko myši ruší výběr

en: Defines if a click on an unselected item unselects already selected items.
cs: Určuje, jestli kliknutí na vybrané položky jejich výběr ruší.

en: Right mouse button mode
cs: Režim pravého tlačítka myši

en: Defines what happens when the right mouse button is clicked on an item.
cs: Určuje, co se má stát, když se klikne pravým tlačítkem myši na položku.

en: Use trash
cs: Používat koš

en: Defines if items should be moved to trash by default instead of really deleting them.
cs: Definuje, jestli se položky mají standardně místo skutečného odstranění pouze přesunout do koše.

en: Icon size
cs: Velikost ikon

en: Size of icons in the file pane.
cs: Velikost ikon v panelech se soubory.

en: Device icon size
cs: Velikost ikon zařízení

en: Icon size in the device list.
cs: Velikost ikon v seznamech zařízení.

en: Icon scale quality
cs: Kvalita škálování ikon

en: Describes the different interpolation modes that can be used with the scaling functions.
cs: Popisuje různé interpolační režimy, které se mohou použít pro funkce škálování.

en: MIME icon directory
cs: Složka s ikonami pro MIME

en: Directory in which MIME icons are located.
cs: Složka, ve které se nachází ikony pro jednotliví typy MIME.

en: Command line history
cs: Historie příkazového řádku

en: This string array represents the history of commands executed in the command line.
cs: Pole řetězců představujících historii příkazů spuštěných v příkazovém řádku.

en: Command line history length
cs: Délka historie příkazového řádku

en: Horizontal orientation
cs: Vodorovná orientace

en: Defines if the orientation of the file panes should be horizontal or not.
cs: Určuje, jestli mají být panely se soubory otočené vodorovně nebo ne.

en: GUI update rate
cs: Četnost aktualizace GUI

en: Update rate of the graphical user interphase in 1/1000ths of a second.
cs: Četnost aktualizace grafické uživatelské mezifáze v milisekundách.

en: Show device buttons
cs: Zobrazovat tlačítka zařízení

en: Defines if device buttons are shown.
cs: Určuje, jestli mají být zobrazena tlačítka pro jednotlivá zařízení.

en: Show device list
cs: Zobrazovat seznam zařízení

en: Defines if the list of devices is shown.
cs: Určuje, jestli má být zobrazen seznam zařízení.

en: Show command line
cs: Zobrazovat příkazový řádek

en: Defines if command line is shown.
cs: Určuje, jestli má být zobrazen příkazový řádek.

en: Show toolbar
cs: Zobrazovat nástrojovou lištu

en: Defines if the toolbar is shown.
cs: Určuje, jestli má být zobrazena nástrojová lišta.

en: Show buttonbar
cs: Zobrazovat tlačítkovou lištu

en: Defines if the buttonbar is shown.
cs: Určuje, jestli má být zobrazena tlačítková lišta.

en: Symlink string
cs: Řetězec symbolického odkazu

en: This string defines the default name of a newly created symlink. Leave the string empty to use the default value which is hard coded into the program code. A “%s” will be expanded to the item name for which a link should be created.
cs: Tento řetězec určuje výchozí název nově vytvořeného symbolického odkazu. Když chcete používat výchozí hodnotu napevno zabudovanou v programu, ponechte řetězec prázdný. Zástupce „%s“ bude nahrazen názvem souboru, pro který se symbolický odkaz vytváří.

en: Main window horizontal position
cs: Vodorovná pozice hlavního okna

en: Position of the main window in horizontal direction.
cs: Pozice hlavního okna ve vodorovném směru.

en: Main window vertical position
cs: Svislá pozice hlavního okna

en: Position of the main window in vertical direction.
cs: Pozice hlavního okna ve svislém směru.

en: Main window width
cs: Šířka hlavního okna

en: This option defines the width of the main window.
cs: Volba určující šířku hlavního okna.

en: List of bookmarks
cs: Seznam záložek

en: Each entry in this list represents a bookmark.
cs: Jednotlivé položky seznamu představují záložky.

en: Bookmarks window width
cs: Šířka okna Záložky

en: This option defines the width of the bookmarks window.
cs: Volba určující šířku okna záložek.

en: Bookmarks window height
cs: Výška okna Záložky

en: This option defines the height of the bookmarks window.
cs: Volba určující výšku okna záložek.

en: List of connections
cs: Seznam připojení

en: Each entry in this list represents a connection.
cs: Jednotlivé položky seznamu představujní připojení.

en: Main window height
cs: Výška hlavního okna

en: This option defines the height of the main window.
cs: Volba určující výšku hlavního okna.

en: Options dialog width
cs: Šířka dialogového okna s volbami

en: This setting defines the width of the options dialog window.
cs: Nastavení určující šířku dialogového okna s volbami.

en: Options dialog height
cs: Výška dialogového okna s volbami

en: This setting defines the height of the options dialog window.
cs: Nastavení určující výšku dialogového okna s volbami.

en: Width of icon column
cs: Šířka sloupce s ikonami

en: This option defines the width of the icon column.
cs: Volba určující šířku sloupce s ikonami.

en: Width of name column
cs: Šířka sloupce s názvy

en: This option defines the width of the name column.
cs: Volba určující šířku sloupce s názvy.

en: Width of extension column
cs: Šířka sloupce s příponami

en: This option defines the width of the extension column.
cs: Volba určující šířku sloupce s příponami.

en: Width of directory column
cs: Šířka sloupce se složkami

en: This option defines the width of the directory column.
cs: Volba určující šířku sloupce se složkami.

en: Width of size column
cs: Šířka sloupce s velikostmi

en: This option defines the width of the size column.
cs: Volba určující šířku sloupce s velikostmi.

en: Width of date column
cs: Šířka sloupce s daty

en: This option defines the width of the date column.
cs: Volba určující šířku sloupce s daty.

en: Width of permissions column
cs: Šířka sloupce s oprávněními

en: This option defines the width of the permissions column.
cs: Volba určující šířku sloupce s oprávněními.

en: Width of owner column
cs: Šířka sloupce s vlastníky

en: This option defines the width of the owner column.
cs: Volba určující šířku sloupce s vlastníky.

en: Width of group column
cs: Šířka sloupce se skupinami

en: This option defines the width of the group column.
cs: Volba určující šířku sloupce se skupinami.

en: List of keybindings
cs: Seznam klávesových zkratek

en: Each entry in this list represents a keybinding.
cs: Jednotlivé položky seznamu představují klávesové zkratky.

en: Main window state
cs: Stav hlavního okna

en: The number represents the main window state, e.g. “maximized”, “fullscreen”, etc. and is calculated internally.
cs: Číslo představující stav hlavního okna, např. „maximized“, „fullscreen“ atd. Je vypočítána interně.

en: Middle mouse button mode
cs: Režim prostředního tlačítka myši

en: Defines what happens when the middle mouse button is clicked.
cs: Určuje, co se má stát, když se klikne prostředním tlačítkem myši.

en: Save directories on exit
cs: Při ukončení uložit složky

en: Defines if the current directories are opened again when GNOME Commander is restarted.
cs: Určuje, jestli se po opětovném spuštění GNOME Commanderu mají znovu otevřít aktuální složky.

en: Save tabs on exit
cs: Při ukončení uložit karty

en: Defines if the current open tabs are opened again when GNOME Commander is restarted.
cs: Určuje, jestli se po opětovném spuštění GNOME Commanderu mají znovu otevřít aktuálně otevřené karty.

en: Save directory history on exit
cs: Při ukončení uložit historii složky

en: Defines if the history of visited directories is saved on exit.
cs: Určuje, jestli se má při ukončení uložit historie navštívených složek.

en: Save commandline history on exit
cs: Při ukončení uložit historii příkazové řádky

en: Defines if the history of commands in the commandline is saved on exit.
cs: Určuje, jestli se má při ukončení uložit historie příkazů v příkazové řádce.

en: Save search history on exit
cs: Při ukončení uložit historii hledání

en: Defines if the history of search patterns is saved on exit.
cs: Určuje, jestli se má při ukončení uložit historie vzorů vyhledávání.

en: Always show tab bar
cs: Vždy zobrazovat lištu karet

en: Defines if the tab bar is always shown.
cs: Určuje, jestli se má vždy zobrazovat lišta s oušky karet.

en: Tab lock indicator
cs: Indikátor zamknuté karty

en: Defines the style of the tab lock indicator.
cs: Určuje styl signalizace zamčení karty.

en: Case sensitive sorting
cs: Rozlišovat velikost písmen při řazení

en: This option defines if sorting should be case sensitive.
cs: Tato volba určuje, jestli se má při řazení ohlížet na velikost písmen.

en: Select directories when all is marked
cs: Při označení všeho vybrat složky

en: This option defines if directories will be marked when all items in a file pane should be marked.
cs: Tato volba určuje, jestli se označí i složky, když se mají v panelu se soubory označit všechny položky.

en: Allow multiple instances
cs: Povolit vícenásobné spuštění

en: This option defines if multiple instances are allowed.
cs: Volba určující, jestli je povoleno spuštění více instancí.

en: Quick search exact match begin
cs: Rychlé hledání porovnává začátek

en: This option defines if quick search should match explicitly at the beginning of an item name.
cs: Tato volba určuje, jestli má rychlé hledání porovnávat výslovně od začátku názvu položek.

en: Quick search exact match end
cs: Rychlé hledání porovnává konec

en: This option defines if quick search should match explicitly at the end of an item name.
cs: Tato volba určuje, jestli má rychlé hledání porovnávat výslovně od konce názvu položek.

en: Only device icons
cs: Jen ikony zařízení

en: This option defines if only device icons should be shown instead of icons and text label.
cs: Tato volba určuje jestli se má u zařízení místo ikony a textu zobrazovat jen ikona.

en: Show the samba workgroups icon
cs: Zobrazovat ikonu pracovních skupin Samby

en: This option defines if the Samba workgroups icon should be shown in the devices list.
cs: Tato volba určuje, jestli se má v seznamu zařízení zobrazovat ikona pracovních skupin Samby.

en: Main menu visibility
cs: Viditelnost hlavní nabídky

en: This option defines if the main menu is visible or not.
cs: Volba určující, jestli je hlavní nabídka viditelná či nikoliv.

en: Quick search shortcut
cs: Klávesová zkratka rychlého hledání

en: This option defines the shortcut for quick search.
cs: Volba určující klávesovou zkratku pro rychlé hledání.

en: List of file tabs
cs: Seznam karet

en: The entries in this list are used for restoring the tabs from the last session.
cs: Jednotlivé položky seznamu se používají pro obnovu karet z posledního sezení.

en: List of devices
cs: Seznam zařízení

en: The entries in this list represent the devices configured by the user.
cs: Jednotlivé položky seznamu představují zařízení nastavená uživatelem.

en: List of favorite apps
cs: Seznam oblíbených aplikací

en: The entries in this list represent the favorite apps configured by the user.
cs: Jednotlivé položky seznamu představují oblíbené aplikace nastavené uživatelem.

en: Search window width
cs: Šířka okna vyhledávání

en: This option defines the width of the search window.
cs: Volba určující šířku okna vyhledávání.

en: Search window height
cs: Výška okna vyhledávání

en: This option defines the height of the search window.
cs: Volba určující výšku okna vyhledávání.

en: Search window is transient
cs: Vyhledávací okno je přechodné

en: Defines if the search window is transient or if it can be minimized and moved behind the main window.
cs: Určuje, zda je vyhledávací okno přechodné nebo zda jej lze minimalizovat a přesunout za hlavní okno.

en: Search text history
cs: Historie hledaných textů

en: This string array represents the history of text searches in the search tool.
cs: Pole řetězců představujících historii hledaných textů ve vyhledávacím nástroji.

en: Search pattern history
cs: Historie hledaných vzorů

en: This string array represents the history of regular expression searches in the search tool.
cs: Pole řetězců představujících historii hledaných regulárních výrazů ve vyhledávacím nástroji.

en: List of search tool profiles
cs: Seznam profilů vyhledávacího nástroje

en: The entries in this array represent the profiles in the search tool with specific settings for each profile.
cs: Položky v tomto poli představují profily ve vyhledávacím nástroji s konkrétními nastaveními pro jednotlivé profily.

en: Quick connect URI
cs: URI pro rychlé připojení

en: Unified resource identifier for quick connections.
cs: Adresa URI sloužící pro rychlé připojení.

en: Password for anonymous FTP connections
cs: Heslo pro anonymní připojení k FTP

en: This string defines the password for anonymous FTP connections.
cs: Řetěze určující heslo pro anonymní připojení k FTP.

en: Confirm delete
cs: Potvrzovat odstranění

en: Defines if deletion of an item should be confirmed.
cs: Určuje, jestli se má při mazání požadovat potvrzení.

en: Delete default
cs: Výchozí akce při odstraňování

en: This setting defines the default active option in the delete confirmation dialog.
cs: Toto nastavení určuje výchozí aktivní volbu v dialogovém okně pro potvrzení odstranění.

en: Confirm copy overwrite
cs: Potvrzovat přepis při kopírování

en: This option defines the default behavior when items will be overwritten by a copy command.
cs: Tato volba určuje výchozí chování, když mají být přepsány položky příkazem pro kopírování.

en: Confirm move overwrite
cs: Potvrzovat přepis při přesunu

en: This option defines the default behavior when items will be overwritten by a move command.
cs: Tato volba určuje výchozí chování, když mají být přepsány položky příkazem pro přesun.

en: Confirm mouse drag and drop
cs: Potvrzovat operace táhni a upusť

en: This option defines the behavior of mouse drag and drop operations.
cs: Tato volba určuje výchozí chování pro operace „táhni a upusť“.

en: Hide unknown filetypes
cs: Skrývat neznámé typy souborů

en: Hide files which type does not match to one of the other types.
cs: Skrýt soubory, jejichž typ neodpovídá žádnému z ostatních typů.

en: Hide regular files
cs: Skrývat běžné soubory

en: Hide directories
cs: Skrývat složky

en: Hide symbolic links
cs: Skrývat symbolické odkazy

en: Hide special files, such as a socket, fifo, block devices, or character devices.
cs: Skrývat speciální soubory, jako jsou sokety, pojmenované roury, bloková zařízení nebo znaková zařízení.

en: Hide shortcut files (Windows systems)
cs: Skrývat soubory zástupců (systémy Windows)

en: Hide mountable locations
cs: Skrývat připojitelná umístění

en: Hide virtual files
cs: Skrývat virtuální soubory

en: Hide volatile files
cs: Skrývat dočasné soubory

en: Hide files and folders starting with a dot
cs: Skrývat soubory a složky začínající tečkou

en: Hide backup files
cs: Skrývat záložní soubory

en: Hide all files with a suffix defined as the backup pattern.
cs: Skrývat všechny soubory, jejich přípona je odpovídá vzoru záložních souborů.

en: Backup file pattern
cs: Vzor záložních souborů

en: The given string defines suffixes (separated by semicolon) for files which should be filtered out if backup files should be hidden.
cs: Zadaný řetězec určuje přípony (oddělené středníky) pro soubory, které mají být odfiltrovány, když je požadováno skrytí záložních souborů.

en: Do not download files
cs: Nestahovat soubory

en: This option defines if remote files should be downloaded before opened by external programs.
cs: Tato volba určuje, jestli se mají stahovat vzdálené soubory před jejich otevřením v externím programu.

en: Use internal viewer
cs: Používat interní prohlížeč

en: This option defines if the internal viewer should be used by default.
cs: Tato volba určuje, jestli se má jako výchozí používat interní prohlížeč.

en: Viewer command
cs: Příkaz pro prohlížeč

en: This string defines the command for starting the (external) viewer.
cs: Řetězec určující příkaz, který spustí (externí) prohlížeč.

en: Editor command
cs: Příkaz pro editor

en: This string defines the command for starting the editor.
cs: Řetězec určující příkaz, který spustí editor.

en: Differ command
cs: Příkaz pro rozdíly

en: This string defines the command for starting the diff tool.
cs: Tento řetězec určuje příkaz pro spuštění nástroje, který zobrazí rozdíly mezi soubory.

en: Use internal search
cs: Používat interní vyhledávání

en: This option defines if the internal search should be used by default.
cs: Tato možnost určuje, zda se má standardně používat interní vyhledávání.

en: Search command
cs: Vyhledávací příkaz

en: This string defines the command for starting an external file search tool.
cs: Řetězec určující příkaz, který spustí externí nástroj pro vyhledávání souborů.

en: Leave terminal open
cs: Ponechávat terminál otevřený

en: This option defines if a terminal window should stay open after a command finishes inside of it.
cs: Tato volba určuje, jestli má terminálové okno po dokončení příkazu, který jste v něm spustili, zůstat otevřené.

en: Command for opening a terminal
cs: Příkaz pro otevření terminálu

en: This string defines the command for opening a terminal.
cs: Tento řetězec určuje příkaz pro otevření v terminálu.

en: Command for execution in terminal
cs: Příkaz pro spuštění v terminálu

en: This string defines the command for executing another command in a terminal.
cs: Tento řetězec určuje příkaz pro spuštění jiného příkazu v terminálu.

en: Send to command
cs: Příkaz pro odeslání souborů

en: This string defines the command for sending files to a receiver.
cs: Tento řetězec určuje příkaz pro odesílání souborů příjemci.

en: Color theme
cs: Motiv barev

en: This option defines the current color theme.
cs: Tato volba určuje aktuální motiv barev.

en: Normal foreground color
cs: Barva normálního popředí

en: Normal foreground color in custom mode.
cs: Barva normálního popředí ve vlastním režimu.

en: Normal background color
cs: Barva normálního pozadí

en: Normal background color in custom mode.
cs: Barva normálního pozadí ve vlastním režimu.

en: Alternate foreground color
cs: Střídavá barva popředí

en: Alternate foreground color in custom mode.
cs: Barva střídavého popředí ve vlastním režimu.

en: Alternate background color
cs: Střídavá barva pozadí

en: Alternate background color in custom mode.
cs: Barva střídavého pozadí ve vlastním režimu.

en: Selection foreground color
cs: Barva popředí výběru

en: Foreground color for selections in custom mode.
cs: Barva popředí pro výběr ve vlastním režimu.

en: Selection background color
cs: Barva pozadí výběru

en: Background color for selections in custom mode.
cs: Barva pozadí pro výběr ve vlastním režimu.

en: Cursor foreground color
cs: Barva popředí kurzoru

en: Cursor foreground color in custom mode.
cs: Barva popředí kurzoru ve vlastním režimu.

en: Cursor background color
cs: Barva pozadí kurzoru

en: Cursor background color in custom mode.
cs: Barva pozadí kurzoru ve vlastním režimu.

en: Use LS colors
cs: Používat barvy LS

en: This option triggers if the value of the environment variable LS_COLORS should be used to dye files and folders.
cs: Tato volba aktivuje, jestli se má k obarvení souborů a složek použít hodnota proměnné prostředí LS_COLORS.

en: LS_COLORS black foreground mapping
cs: Mapování černého popředí LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS black value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy popředí pro hodnotu černé z LS_COLORS.

en: LS_COLORS black background mapping
cs: Mapování černého pozadí LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS black value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy pozadí pro hodnotu černé z LS_COLORS.

en: LS_COLORS red foreground mapping
cs: Mapování červeného popředí LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS red value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy popředí pro hodnotu červené z LS_COLORS.

en: LS_COLORS red background mapping
cs: Mapování červeného pozadí LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS red value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy pozadí pro hodnotu červené z LS_COLORS.

en: LS_COLORS green foreground mapping
cs: Mapování zeleného popředí LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS green value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy popředí pro hodnotu zelené z LS_COLORS.

en: LS_COLORS green background mapping
cs: Mapování zeleného pozadí LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS green value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy pozadí pro hodnotu zelené z LS_COLORS.

en: LS_COLORS yellow foreground mapping
cs: Mapování žlutého popředí LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS yellow value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy popředí pro hodnotu žluté z LS_COLORS.

en: LS_COLORS yellow background mapping
cs: Mapování žlutého pozadí LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS yellow value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy pozadí pro hodnotu žluté z LS_COLORS.

en: LS_COLORS blue foreground mapping
cs: Mapování modrého popředí LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS blue value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy popředí pro hodnotu modré z LS_COLORS.

en: LS_COLORS blue background mapping
cs: Mapování modrého pozadí LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS blue value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy pozadí pro hodnotu modré z LS_COLORS.

en: LS_COLORS magenta foreground mapping
cs: Mapování purpurového popředí LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS magenta value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy popředí pro hodnotu purpurové z LS_COLORS.

en: LS_COLORS magenta background mapping
cs: Mapování purpurového pozadí LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS magenta value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy pozadí pro hodnotu purpurové z LS_COLORS.

en: LS_COLORS cyan foreground mapping
cs: Mapování azurového popředí LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS cyan value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy popředí pro hodnotu azurové z LS_COLORS.

en: LS_COLORS cyan background mapping
cs: Mapování azurového pozadí LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS cyan value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy pozadí pro hodnotu azurové z LS_COLORS.

en: LS_COLORS white foreground mapping
cs: Mapování bílého popředí LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS white value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy popředí pro hodnotu bílé z LS_COLORS.

en: LS_COLORS white background mapping
cs: Mapování bílého pozadí LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS white value.
cs: Tato volba upravuje mapování barvy pozadí pro hodnotu bílé z LS_COLORS.

en: Case sensitive search
cs: Rozlišovat velikost písmen při hledání

en: This option defines if searching within the internal viewer is case sensitive.
cs: Volba určující, jestli se má při hledání v interním prohlížeči rozlišovat velikost písmen.

en: Search mode
cs: Režim hledání

en: This option defines the search mode of the internal viewer.
cs: Volba určující režim hledání v interním prohlížeči.

en: Character set
cs: Znaková sada

en: This option defines the default character encoding.
cs: Volba určující výchozí kódování znaků.

en: Fixed font name
cs: Název fontu s pevnou šířkou

en: Name of the default font with fixed character width.
cs: Název výchozího fontu s pevnou šířkou znaků.

en: Variable font name
cs: Název fontu s proměnnou šířkou

en: Name of the default font with variable character width.
cs: Název výchozího fontu s proměnnou šířkou.

en: Display hex offset
cs: Zobrazovat pozici šestnáctkově

en: This option defines if the hexadecimal offset should be displayed in hex mode.
cs: Tato volba určuje, jestli se má pozice v souboru pro šestnáctkový režim zobrazovat také šestnáctkově.

en: Wrap mode
cs: Režim zalamování

en: This option defines if too long text lines should be wrapped.
cs: Tato volba určuje, jestli se mají dlouhé řádky textu zalamovat.

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: This option defines the default font size.
cs: Tato volba určuje velikost výchozího fontu.

en: Tab size
cs: Velkost tabulátoru

en: This option defines the indentation width in terms of characters for a tabulator character.
cs: Tato volba určuje odsazení, uvedené v počtu znaků, pro znak tabulátor.

en: Bytes per line in binary mode
cs: Počet bajtů na řádek v binárním režimu

en: This option defines how many bytes should be displayed in one line in binary mode.
cs: Tato volba určuje, kolik bajtů se má zobrazovat na jednom řádku v binárním režimu.

en: Metadata view
cs: Zobrazení metadata

en: This option defines if metadata should be visible.
cs: Tato volba určuje, jestli mají být viditelná metadata.

en: Horizontal offset
cs: Vodorovný posun

en: This option defines the visual offset of the internal file viewer in horizontal direction.
cs: Tato volba určuje, o kolik posunutý ve vodorovném směru vůči hlavnímu oknu má být zobrazen interní prohlížeč souborů.

en: Vertical offset
cs: Svislý posun

en: This option defines the visual offset of the internal file viewer in vertical direction.
cs: Tato volba určuje, o kolik posunutý ve svislém směru vůči hlavnímu oknu má být zobrazen interní prohlížeč souborů.

en: Window width
cs: Šířka okna

en: The width of the internal file viewer window.
cs: Šířka okna s interním prohlížečem souborů.

en: Window height
cs: Výška okna

en: The height of the internal file viewer window.
cs: Výška okna s interním prohlížečem souborů.

en: Search pattern for text
cs: Vyhledávací vzor pro text

en: This string array stores the history of text searches within the internal file viewer.
cs: Jedná se o pole řetězců uchovávajících historii hledání textu v interním prohlížeči souborů.

en: Search pattern for hex values
cs: Vyhledávací vzor pro šestnáctkové hodnoty

en: This string array stores the history of searches for hex values within the internal file viewer.
cs: Jedná se o pole řetězců uchovávajících historii hledání šestnáctkových hodnot v interním prohlížeči souborů.

en: File suffix
cs: Přípona souboru

en: Default file suffix of archives created with the File Roller plugin.
cs: Výchozí přípona archivů vytvořených pomocí zásuvného modul File Roller.

en: Prefix pattern
cs: Vzor předpony

en: The prefix pattern is used to build up the name for an archive created with the File Roller plugin.
cs: Vzor předpony se používá k sestavení názvu pro archivu vytvořeného pomocí zásuvného modul File Roller.

en: Automatically loaded plugins
cs: Automaticky načítané zásuvné moduly

en: This is the list of automatically loaded plugins, whereas each entry represents the file name of the plugin.
cs: Jedná se o seznam zásuvným modulů, které se mají automaticky načíst, kdy každý záznam představuje název souboru se zásuvným modulem.

en: No error description available
cs: Popis chyby není k dispozici

en: Select an Image File
cs: Výběr souboru s obrázkem

en: Choose Icon
cs: Vybrat ikonu

en: Folder selection
cs: Výběr složky

en: File selection
cs: Výběr souboru

en: Could not load schemas from %s: %s
cs: Nelze načíst schéma z %s: %s

en: Error running "%s"
    
    %s
cs: Chyba běhu „%s“
    
    %s

en: What file name should the new archive have?
cs: Jaký název souboru by měl mít nový archiv?

en: Create Archive
cs: Vytvořit archiv

en: Create Archive…
cs: Vytvořit archiv…

en: Extract in Current Directory
cs: Rozbalit do aktuální složky

en: Extract to “%s”
cs: Rozbalit do „%s“

en: File
cs: Soubor

note: destroy model automatically with view
en: Options
cs: Volby

en: File-roller options
cs: Volby aplikace file-roller

en: Default archive type
cs: Výchozí typ archivu

note: The pattern defining the file name prefix of the archive to be created
en: File prefix pattern
cs: Vzory předpony souborů

en: Test result:
cs: Výsledek testu:

en: Use $N as a pattern for the original file name. See the manual page for “strftime” for other patterns.
cs: Pro původní název souboru použijte zástupnou proměnnou $N. Další proměnné viz manuálová stránka funkce „strftime“.

en: A plugin that adds File Roller shortcuts for creating and extracting compressed archives.
cs: Zásuvný modul, který přidává zkratky aplikace File Roller pro tvorbu a rozbalování komprimovaných archivů.

en: This is an example plugin that is mostly useful as a simple example for aspiring plugin hackers
cs: Toto je ukázkový zásuvný modul, který je užitečný hlavně jako jednoduchý příklad pro začínající programátory zásuvných modulů

en: /_Save Profile As…
cs: /_Uložit profil jako…

en: /_Manage Profiles…
cs: /_Spravovat profily…

en: Profiles
cs: Profily

en: Remove from file list
cs: Odebrat ze seznamu souborů

note: {file_umount, "file.umount"},
en: View file
cs: Zobrazit soubor

en: File properties
cs: Vlastnosti souboru

en: Update file list
cs: Aktualizovat seznam souborů

en: Advanced Rename Tool
cs: Pokročilý nástroj na přejmenování

note: Results
en: Results
cs: Výsledky

en: Old name
cs: Starý název

en: Current file name
cs: Současný název souboru

en: New name
cs: Nový název

en: New file name
cs: Nový název souboru

en: Size
cs: Velikost

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Date
cs: Datum

en: File modification date
cs: Datum úpravy souboru

en: Profiles…
cs: Profily…

en: Reset
cs: Obnovit

en: _Search for:
cs: Vy_hledat:

en: _Replace with:
cs: Nah_radit za:

note: Case-Sensitive Checkbox
en: _Match case
cs: _Shoda velikosti písmen

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Directories only
cs: Pouze složky

en: Could not chmod %s
cs: Nezdařilo se změnit oprávnění %s

en: Access Permissions
cs: Přístupová práva

en: Apply Recursively for
cs: Použít rekurzivně pro

en: Could not chown %s
cs: Nezdařilo se změnit vlastníka %s

en: Chown
cs: Změnit vlastníka

en: Apply Recursively
cs: Provést rekurzivně

en: _Alias:
cs: Přezdívk_a:

en: _Location (URI):
cs: U_místění (URI):

en: Optional information
cs: Nepovinné informace

en: _Folder:
cs: _Složka:

en: _Domain name:
cs: Název _domény:

en: You must enter a name for the server
cs: Musíte zadat název serveru

en: Please enter a name and try again.
cs: Zadejte prosím jméno a zkuste to znovu.

en: “%s” is not a valid location
cs: „%s“ není platné umístění

en: Please check spelling and try again.
cs: Zkontrolujte prosím překlepy a zkuste to znovu.

en: Remote Server
cs: Vzdálený server

en: Service _type:
cs: _Typ služby:

en: FTP (with login)
cs: FTP (s přihlášením)

en: Public FTP
cs: Veřejné FTP

en: Windows share
cs: Sdílení Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
cs: Zabezpečené WebDAV (HTTPS)

en: Custom location
cs: Vlastní umístění

en: Deleted %lu of %lu file | Deleted %lu of %lu files
cs[0]: Odstraněn %lu z %lu souboru
cs[1]: Odstraněny %lu z %lu souborů
cs[2]: Odstraněno %lu z %lu souborů

en: Deleting…
cs: Odstraňuje se…

en: Error while deleting “%s”
    
    %s
cs: Chyba při odstraňování „%s“
    
    %s

en: Delete problem
cs: Problém s odstraňováním

en: Abort
cs: Přerušit

en: Retry
cs: Opakovat

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Error while deleting: 
    
    %s
cs: Chyba při odstraňování:
    
    %s

en: Do you really want to delete “%s”?
cs: Opravdu hcete odstranit „%s“?

en: The directory “%s” is not empty. Do you really want to delete it?
cs: Složka „%s“ není prázdná. Opravdu ji chcete odstranit?

en: Delete
cs: Odstranit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Delete All
cs: Odstranit vše

en: Delete Remaining
cs: Odstranit zbývající

en: Do you want to permanently delete “%s”?
cs: Chcete trvale odstranit „%s“?

en: Do you want to move “%s” to the trash can?
cs: Chcete přesunout „%s“ do koše?

en: Do you want to permanently delete the selected file? | Do you want to permanently delete the %d selected files?
cs[0]: Chcete trvale odstranit vybraný soubor?
cs[1]: Chcete trvale odstranit %d vybrané soubory?
cs[2]: Chcete trvale odstranit %d vybraných souborů?

en: Do you want to move the selected file to the trash can? | Do you want to move the %d selected files to the trash can?
cs[0]: Chcete přesunout vybraný soubor do koše?
cs[1]: Chcete přesunout %d vybrané soubory do koše?
cs[2]: Chcete přesunout %d vybraných souborů do koše?

en: Bookmark name is missing.
cs: Schází název záložky.

en: Bookmark target is missing.
cs: Schází cíl záložky.

en: Bookmark _name:
cs: _Název záložky:

en: Bookmark _target:
cs: _Cíl záložky:

en: Edit Profile
cs: Upravit profil

en: _Name
cs: _Název

en: Image:
cs: Obrázek:

en: Directory name:
cs: Název složky:

en: File name:
cs: Název souboru:

en: Symlink target:
cs: Cíl symbolického odkazu:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Volume:
cs: Svazek:

en: Free space:
cs: Volné místo:

en: Content Type:
cs: Typ obsahu:

en: Opens with:
cs: Otevřít pomocí:

en: No default application registered
cs: Není zaregistrována žádná výchozí aplikace

en: Modified:
cs: Změněn:

en: Accessed:
cs: Použit:

en: Size:
cs: Velikost:

en: Owner and group
cs: Vlastník a skupina

en: Access permissions
cs: Přístupová práva

en: Type
cs: Typ

en: Metadata namespace
cs: Jmenný prostor metadat

note: col = gnome_cmd_treeview_create_new_text_column (GTK_TREE_VIEW (view), renderer, COL_METHOD); gtk_tree_view_column_set_sort_column_id (col, SORTID_METHOD); g_object_set (renderer, "foreground-set", TRUE, "foreground", "DarkGray", NULL);
en: Name
cs: Název

en: Tag name
cs: Název štítku

en: Value
cs: Hodnota

en: Tag value
cs: Hodnota štítku

en: Description
cs: Popis

en: Metadata tag description
cs: Popis metadat štítku

en: File Properties
cs: Vlastnosti souboru

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Permissions
cs: Práva

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press escape to cancel.
cs: Chcete-li upravit klávesové zkratky, klikněte do odpovídajícího řádku a napište ji nebo akci zrušte stiskem klávesy Escape.

en: Shortcut Key
cs: Klávesová zkratka

en: Keyboard shortcut for selected action
cs: Klávesová zkratka pro vybranou akci

en: Action
cs: Činnost

en: User action
cs: Uživatelská akce

en: Optional data
cs: Volitelná data

en: Shortcut “%s” is already taken by “%s”.
cs: Klávesová zkratka „%s“ je již používána pro  „%s“.

en: _Reassign shortcut
cs: _Znovu přiřadit zkratku

en: Conflicting Shortcuts
cs: Klávesové zkratky v konfliktu

en: Reassigning the shortcut will cause it to be removed from “%s”.
cs: Změna klávesové zkratky způsobí její odebrání z „%s“.

en: Invalid shortcut.
cs: Neplatná klávesová zkratka.

en: Do nothing
cs: Nedělat nic

en: No file name entered
cs: Nebyl zadán název souboru

en: Copy “%s” to
cs: Zkopírovat „%s“ do

en: Copy File
cs: Zkopírovat soubor

en: Group
cs: Skupina

en: Bookmark group
cs: Skupina záložek

en: Bookmark name
cs: Název záložky

en: Shortcut
cs: Klávesová zkratka

en: Keyboard shortcut for selected bookmark
cs: Klávesová zkratka pro zvolenou záložku

en: Path
cs: Cesta

en: Bookmarked path
cs: Cesta se záložkou

en: Edit Bookmark
cs: Upravit záložku

en: To bookmark a directory the whole search path to the directory must be in valid UTF-8 encoding
cs: Chcete-li vytvořit záložku pro složku, musí být celá cesta v kódování UTF-8

en: New Bookmark
cs: Nová záložka

en: Profile
cs: Profil

en: Profile name
cs: Název profilu

en: Template
cs: Šablona

en: New profile
cs: Nový profil

en: To rename a profile, click on the corresponding row and type a new name, or press escape to cancel.
cs: Chcete-li přejmenovat profil, klepněte do odpovídajícího řádku a napište nový název nebo akci zrušte stisknutím Escape.

en: _Duplicate
cs: _Duplikovat

en: A directory name must be entered
cs: Musí být zadán název složky

en: Make directory failed: %s
cs: Selhalo vytvoření složky: %s

en: Make Directory
cs: Vytvořit složku

en: Left mouse button
cs: Levé tlačítko myši

en: Single click to open items
cs: Položku otevřít jednoduchým kliknutím

en: Double click to open items
cs: Položku otevřít dvojitým kliknutím

en: Single click unselects files
cs: Jednoduché kliknutí zruší označení souborů

en: Middle mouse button
cs: Prostřední tlačítko myši

en: Up one directory
cs: O úroveň výš

en: Opens new tab
cs: Otevřít novou kartu

en: Right mouse button
cs: Pravé tlačítko myši

en: Shows popup menu
cs: Zobrazit kontextovou nabídku

en: Selects files
cs: Vybrat soubory

en: Deletion
cs: Mazání

en: Move to trash
cs: Přesunout do koše

en: Selection
cs: Výběr

en: Select directories
cs: Vybrat složky

en: Sorting/Quick search
cs: Řazení/rychlé hledání

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Quick search
cs: Rychlé hledání

en: CTRL+ALT+letters
cs: CTRL+ALT+písmena

en: ALT+letters (menu access with F12)
cs: ALT+písmena (přístup k nabídce pomocí F12)

en: Just letters (command line access with CTRL+ALT+C)
cs: Jen písmena (přístup k příkazové řádce pomocí CTRL+ALT+C)

en: Match beginning of the file name
cs: Porovnávat začátek názvu souboru

en: Match end of the file name
cs: Porovnávat konec názvu souboru

en: Search Window
cs: Okno hledání

en: Search window is minimizable
    (Needs program restart if altered)
cs: Vyhledávací okno je minimalizovatelné
    (V případě změny vyžaduje restart programu)

en: Multiple instances
cs: Vícenásobné spuštění

en: Don’t start a new instance
cs: Nespouštět více instancí

en: Save on exit
cs: Při ukončení uložit

en: Directories
cs: Složky

en: Tabs
cs: Karty

en: Directory history
cs: Historie složky

en: Commandline history
cs: Historie příkazového řádku

en: Search history
cs: Historie hledání

en: Size display mode
cs: Režim zobrazení velikosti

note: Translators: 'Powered' refers to the mode of file size display (here - display using units of data: kB, MB, GB, ...)
en: Powered
cs: Násobky bajtů

note: Translators: '<locale>' refers to the mode of file size display (here - use current locale settings)
en: <locale>
cs: <národní prostředí>

en: Grouped
cs: Seskupený

en: Plain
cs: Jednoduchý

en: Text (rw-r--r--)
cs: Textově (rw-r--r--)

en: Number (644)
cs: Číselně (644)

en: Format:
cs: Formát:

en: See the manual page for “strftime” for help on how to set the format string.
cs: Nápovědu k nastavení formátovacího řetězce najdete v manuálové stránce k „strftime“.

en: Edit Colors…
cs: Upravit barvy…

en: Colors
cs: Barvy

en: Foreground
cs: Popředí

en: Background
cs: Pozadí

en: Default:
cs: Výchozí:

en: Alternate:
cs: Střídající:

en: Selected file:
cs: Vybraný soubor:

en: Cursor:
cs: Kurzor:

en: Edit LS_COLORS Palette
cs: Upravit paletu LS_COLORS

en: Palette
cs: Paleta

en: Foreground:
cs: Popředí:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Black
cs: Černá

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Blue
cs: Modrá

en: Magenta
cs: Purpurová

en: Cyan
cs: Azurová

en: White
cs: Bílá

en: _Reset
cs: _Výchozí

en: With file name
cs: S názvem souboru

en: In separate column
cs: V samostatném sloupci

en: In both columns
cs: V obou sloupcích

en: No icons
cs: Žádné ikony

en: File type icons
cs: Ikony typů souborů

en: MIME icons
cs: Ikony MIME

en: Respect theme colors
cs: Brát ohled na barvy motivu

en: Modern
cs: Moderní

en: Classic
cs: Klasické

en: Deep blue
cs: Tmavě modrá

en: Green tiger
cs: Zelený tygr

en: Winter
cs: Zima

en: Custom
cs: Vlastní

en: File panes
cs: Panely souborů

en: Row height:
cs: Výška řádku:

note: File extensions
en: Display file extensions:
cs: Přípony souborů  zobrazovat:

note: Graphical mode
en: Graphical mode:
cs: Grafický režim:

note: Color scheme
en: Color scheme:
cs: Schéma barev:

en: Edit…
cs: Upravit…

note: LS_COLORS
en: Colorize files according to the LS_COLORS environment variable
cs: Barvy souborů podle proměnné prostředí LS_COLORS

en: Edit colors…
cs: Upravit barvy…

en: MIME icon settings
cs: Nastavení ikon MIME

en: Icon size:
cs: Velikost ikon:

en: Scaling quality:
cs: Kvalita změny velikosti:

en: Theme icon directory:
cs: Složka ikon motivu:

en: Tab bar
cs: Lišta karet

en: Always show the tab bar
cs: Vždy zobrazovat lištu karet

en: Lock icon
cs: Ikona zámku

en: * (asterisk)
cs: * (hvězdička)

en: Styled text
cs: Nastylovaný text

en: Confirm before delete
cs: Potvrzovat před odstraněním

en: Confirm defaults to OK
cs: Výchozí volbu v potvrzení na „Budiž“

en: Preselected overwrite action in copy dialog
cs: V dialogovém okně kopírování předvolit přepisování

en: Query first
cs: Nejprve se dotázat

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Overwrite silently
cs: Tiše přepisovat

en: Preselected overwrite action in move dialog
cs: V dialogovém okně přesunu předvolit přepisování

en: Default Drag and Drop Action
cs: Výchozí činnost pro „táhni a upusť“

en: Confirm mouse operation
cs: Potvrzovat operace prováděné myší

en: Copy
cs: Zkopírovat

en: Move
cs: Přesunout

en: Filetypes to hide
cs: Skrývat tyto typy souborů

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Regular files
cs: Obyčejné soubory

en: Socket, fifo, block, or character devices
cs: Sokety, roury, bloková a znaková zařízení

en: Shortcuts (Windows systems)
cs: Zástupce (systém Windows)

en: Mountable locations
cs: Připojitelná umístění

en: Virtual files
cs: Virtuální soubory

en: Volatile files
cs: Dočasné soubory

en: Also hide
cs: Rovněž skrýt

en: Hidden files
cs: Skryté soubory

en: Backup files
cs: Záložní soubory

en: Symlinks
cs: Symbolické odkazy

en: An app with this label exists already.
    Please choose another label.
cs: Aplikace s tímto popiskem již existuje.
    Zvolte prosím jiný popisek.

en: Label:
cs: Popisek:

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Icon:
cs: Ikona:

en: Can handle multiple files
cs: Umí zpracovat více souborů

en: Can handle URIs
cs: Umí zpracovat adresy URI

en: Requires terminal
cs: Vyžaduje terminál

en: Show for
cs: Zobrazovat pro

en: All directories
cs: Všechny složky

en: All directories and files
cs: Všechny složky a soubory

en: Some files
cs: Některé soubory

en: File patterns
cs: Vzory souborů

en: New Application
cs: Nová aplikace

en: Edit Application
cs: Upravit aplikaci

en: Always download remote files before opening in external programs
cs: Vždy stahovat vzdálené soubory před jejich otevřením v externím programu

en: MIME applications
cs: Aplikace pro MIME

en: Standard programs
cs: Standardní programy

en: Viewer:
cs: Prohlížeč:

en: Differ:
cs: Zjištění rozdílů (diff):

en: Search:
cs: Hledání:

en: Send files:
cs: Odesílání souborů:

en: Terminal:
cs: Terminál:

en: Use Internal Viewer
cs: Používat interní prohlížeč

en: Use Internal Search
cs: Používat interní vyhledávání

en: Other favourite apps
cs: Jiné oblíbené aplikace

en: Label
cs: Popisek

en: Command
cs: Příkaz

en: Global app options
cs: Globální volby aplikace

en: Terminal command for apps in the list above:
cs: Terminálový příkaz pro aplikace v seznamu výše:

en: Leave terminal window open
cs: Nechávat okno s terminálem otevřené

en: Alias:
cs: Přezdívka:

en: Device/Label:
cs: Zařízení/označení:

en: Mount point:
cs: Přípojný bod:

en: New Device
cs: Nové zařízení

en: Edit Device
cs: Úprava zařízení

en: Devices
cs: Zařízení

en: Alias
cs: Přezdívka

en: Show Samba workgroups button
    (Needs program restart if altered)
cs: Tlačítko zobrazující pracovní skupiny Samby
    (po změně nastavení je potřeba restart aplikace)

en: Show only the icons
cs: Zobrazovat pouze ikony

en: General
cs: Obecné

en: Format
cs: Formát

en: Layout
cs: Vzhled

en: Confirmation
cs: Potvrzování

en: Filters
cs: Filtry

en: Programs
cs: Programy

en: _Pattern:
cs: Vzo_r:

en: Case _sensitive
cs: Rozlišovat veliko_st písmen

en: She_ll syntax
cs: Syntaxe she_llu

en: Rege_x syntax
cs: Synta_xe regulárního výrazu

en: Select Using Pattern
cs: Vybrat pomocí vzoru

en: Unselect Using Pattern
cs: Zrušit výběr podle vzoru

note: Create prepare copy specific widgets Create prepare move specific widgets
en: Query First
cs: Nejdřív se zeptat

en: Follow Links
cs: Následovat odkazy

note: Customize prepare xfer widgets
en: Overwrite Files
cs: Přepsat soubory

en: copy %d file to | copy %d files to
cs[0]: zkopírovat %d soubor do
cs[1]: zkopírovat %d soubory do
cs[2]: zkopírovat %d souborů do

en: Move “%s” to
cs: Přesunout „%s“ do

en: move %d file to | move %d files to
cs[0]: přesunout %d soubor do
cs[1]: přesunout %d soubory do
cs[2]: přesunout %d souborů do

note: Nothing exists, ask the user if a new directory might be suitable in the path that he specified
en: The directory “%s” doesn’t exist, do you want to create it?
cs: Složka „%s“ neexistuje, chcete jej vytvořit?

en: No
cs: Ne

en: Yes
cs: Ano

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: No server selected
cs: Není vybrán žádný server

en: Network protocol
cs: Síťový protokol

en: Connection name
cs: Název připojení

en: Remote Connections
cs: Vzdálená připojení

en: Connections
cs: Připojení

en: Search local directories only
cs: Prohledávat pouze místní složky

en: Files _not containing text
cs: Soubory _neobsahující text

en: Failed to read file %s: File is not searchable
cs: Nepodařilo se přečíst soubor %s: Soubor nelze prohledávat

en: Failed to read file %s: %s
cs: Selhalo čtení souboru %s: %s

en: Searching in: %s
cs: Hledá se v: %s

en: Found %d match — search aborted | Found %d matches — search aborted
cs[0]: Nalezena %d shoda — vyhledávání přerušeno
cs[1]: Nalezeny %d shody — vyhledávání přerušeno
cs[2]: Nalezeno %d shod — vyhledávání přerušeno

en: Found %d match | Found %d matches
cs[0]: Nalezena %d shoda
cs[1]: Nalezeny %d shody
cs[2]: Nalezeno %d shod

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
cs: Nepodařilo se nastavit ID skupiny procesů potomka %d: %s.

en: Error parsing the search command.
cs: Chyba při zpracování vyhledávacího příkazu.

en: Error running the search command.
cs: Chyba při spuštění vyhledávacího příkazu.

en: Failed to change directory outside of %s
cs: Nepodařilo se změnit adresář mimo %s

en: Search…
cs: Hledat…

note: search in
en: Select Directory
cs: Vybrat složku

en: _Look in folder:
cs: _Podívejte se do složky:

en: %d file listed | %d files listed
cs[0]: %d soubor v seznamu
cs[1]: %d soubory v seznamu
cs[2]: %d souborů v seznamu

en: Accelerator key
cs: Klávesová zkratka

en: Accelerator modifiers
cs: Modifikátory klávesové zkratky

en: Accelerator Mode
cs: Režim klávesových zkratek

en: The type of accelerator.
cs: Typ klávesové zkratky.

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: New accelerator…
cs: Nová klávesová zkratka…

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Written by
cs: Napsali

en: Documented by
cs: Zdokumentovali

en: Translated by
cs: Přeložili

en: Plugin Webpage
cs: Webová stránka zásuvných modulů

en: C_redits
cs: Zá_sluhy

en: About %s
cs: O aplikaci %s

en: /Grandparent
cs: /Prarodič

en: /Parent
cs: /Rodič

en: /File name
cs: /Název souboru

en: /File name (range)
cs: /Název souboru (rozsah)

en: /File name without extension
cs: /Název souboru bez přípony

en: /File name without extension (range)
cs: /Název souboru bez přípony (rozsah)

en: /File extension
cs: /Přípona souboru

en: /Counter
cs: /Počítadlo

en: /Counter (width)
cs: /Počítadlo (šířka)

en: /Counter (auto)
cs: /Počítadlo (automaticky)

en: /Hexadecimal random number (width)
cs: /Náhodné šestnáctkové číslo (šířka)

en: /Date
cs: /Datum

en: /Date/<locale>
cs: /Datum/<národní prostředí>

en: /Date/yyyy-mm-dd
cs: /Datum/rrrr-mm-dd

en: /Date/yy-mm-dd
cs: /Datum/rr-mm-dd

en: /Date/yy.mm.dd
cs: /Datum/rr.mm.dd

en: /Date/yymmdd
cs: /Datum/rrmmdd

en: /Date/dd.mm.yy
cs: /Datum/dd.mm.rr

en: /Date/mm-dd-yy
cs: /Datum/mm-dd-rr

en: /Date/yyyy
cs: /Datum/rrrrr

en: /Date/yy
cs: /Datum/rr

en: /Date/mm
cs: /Datum/mm

en: /Date/mmm
cs: /Datum/mmm

en: /Date/dd
cs: /Datum/dd

en: /Time
cs: /Čas

en: /Time/<locale>
cs: /Čas/<národní prostředí>

en: /Time/HH.MM.SS
cs: /Čas/HH.MM.SS

en: /Time/HH-MM-SS
cs: /Čas/HH-MM-SS

en: /Time/HHMMSS
cs: /Čas/HHMMSS

en: /Time/HH
cs: /Čas/HH

en: /Time/MM
cs: /Čas/MM

en: /Time/SS
cs: /Čas/SS

en: _Select range:
cs: _Vybrat rozsah:

en: _Inverse selection
cs: _Invertovat výběr

en: Range Selection
cs: Výběr rozsahu

en: Add Rule
cs: Přidat pravidlo

en: Edit Rule
cs: Upravit pravidlo

en: _Template
cs: Ša_blona

en: Directory
cs: Složka

en: Counter
cs: Počítadlo

en: Metatag
cs: Metaštítek

en: _Start:
cs: Z_ačít od:

en: Ste_p:
cs: Kr_ok:

en: Di_gits:
cs: Čís_lic:

en: auto
cs: automaticky

en: Regex replacing
cs: Náhrada regulárním výrazem

en: Remove A_ll
cs: Odstranit _vše

en: Case
cs: Velikost písmen

en: <unchanged>
cs: <nezměněno>

en: lowercase
cs: všechna malá

en: UPPERCASE
cs: VŠECHNA VELKÁ

en: Sentence case
cs: Velká na začátku věty

note: FIXME
en: Initial Caps
cs: První velká

note: FIXME
en: tOGGLE cASE
cs: pŘEPNOUT vELIKOST

en: Trim blanks
cs: Oříznutí mezer

en: <none>
cs: <žádné>

en: leading
cs: úvodní

en: trailing
cs: koncové

en: leading and trailing
cs: úvodní a koncové

en: Search for
cs: Vyhledat

en: Regex pattern
cs: Vzor v podobě regulárního výrazu

en: Replace with
cs: Nahradit za

en: Replacement
cs: Náhrada

en: Match case
cs: Dodržet velikost

en: Case sensitive matching
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: The program has now finished. Press Enter to close this window.
cs: Program právě skončil. Zmáčknutím Enter zavřete okno.

en: Read
cs: Čtení

en: Write
cs: Zápis

en: Execute
cs: Spouštění

en: Owner:
cs: Vlastník:

en: Group:
cs: Skupina:

en: Others:
cs: Ostatní:

en: Text view:
cs: Textové zobrazení:

en: Number view:
cs: Číselné zobrazení:

en: Failed to execute the mount command
cs: Nelze spustit příkaz mount

en: Mount failed: permission denied
cs: Připojení selhalo: odepřen přístup

en: Mount failed: no medium found
cs: Připojení selhalo: nenalezeno médium

en: Mount failed: mount exited with exitstatus %d
cs: Připojení selhalo: příkaz mount skončil se stavem %d

en: Volume successfully unmounted
cs: Svazek byl úspěšně odpojen

en: Cannot unmount the volume:
    %s
    Error code: %d
cs: Nezdařilo se odpojit svazek:
    %s
    Chybový kód: %d

en: Mounting %s
cs: Připojuje se %s

en: Go to: %s (%s)
cs: Přejít na: %s (%s)

en: Go to: %s
cs: Přejít na: %s

en: Mount: %s
cs: Připojit: %s

en: Unmount: %s
cs: Odpojit: %s

en: <New connection>
cs: <nové připojení>

en: Connect to: %s
cs: Připojit se k: %s

en: Disconnect from: %s
cs: Odpojit se od: %s

en: Connecting to %s
cs: Připojuje se k %s

en: Unknown disk usage
cs: Informaci o obsazení disku nelze zjistit

en: Home
cs: Domů

en: Go to: Home
cs: Přejít domů

en: Disconnect error
cs: Chyba při odpojování

en: Opens remote connection to %s
cs: Otevře vzdálené spojení na %s

en: Closes remote connection to %s
cs: Ukončí vzdálené spojení na %s

en: Failed to browse the network. Is Samba supported on the system?
cs: Nelze procházet síť. Je ve vašem systému podporována Samba?

en: Searching for workgroups and hosts
cs: Hledají se pracovní skupiny a počítače

en: Go to: Samba Network
cs: Přejít na síť Samba

en: link to %s
cs: Symbolický odkaz na %s

en: Waiting for file list
cs: Čeká se na seznam souborů

en: Add current dir
cs: Přidat aktuální složku

en: Manage bookmarks…
cs: Spravovat záložky…

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Open with “%s”
cs: _Otevřít pomocí „%s“

en: No valid command given.
cs: Nebyl zadán žádný platný příkaz.

en: Unable to execute command.
cs: Nelze spustit příkaz.

en: name
cs: název

en: ext
cs: příp

en: dir
cs: složka

en: size
cs: velikost

en: date
cs: datum

en: perm
cs: práva

en: uid
cs: id uživatele (uid)

en: gid
cs: id skupiny (gid)

en: /_Copy here
cs: /Z_kopírovat sem

en: /_Move here
cs: /_Přesunout sem

en: /_Link here
cs: /Vytvořit zde _odkaz

en: /C_ancel
cs: /_Zrušit

en: “%s” seems to be a binary executable file but it lacks the executable bit. Do you want to set it and then run the file?
cs: „%s“ vypadá jako binární spustitelný soubor, ale nemá nastaven příznak spustitelnosti. Chcete jej nastavit a pak soubor spustit?

en: Make Executable?
cs: Nastavit jako spustitelný?

en: OK
cs: Budiž

en: “%s” is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
cs: „%s“ je spustitelný textový soubor. Chcete jej spustit nebo zobrazit jeho obsah?

en: Run or Display
cs: Spustit nebo zobrazit

en: Display
cs: Zobrazit

en: Run
cs: Spustit

en: No default application found for the file type %s.
cs: Pro typ souboru %s nebyla nalezena výchozí aplikace.

en: Open the "Applications" page in the Control Center to add one.
cs: Jestli chcete nějakou přidat, otevřete panel „Aplikace“ v Nastaveních.

en: %s does not know how to open remote file. Do you want to download the file to a temporary location and then open it? | %s does not know how to open remote files. Do you want to download the files to a temporary location and then open them?
cs[0]: Aplikace %s neumí otevřít vzdálený soubor. Chcete soubor stáhnout do složky pro dočasné soubory a poté jej otevřít?
cs[1]: Aplikace %s neumí otevírat vzdálené soubory. Chcete soubory stáhnout do složky pro dočasné soubory a poté je otevřít?
cs[2]: Aplikace %s neumí otevírat vzdálené soubory. Chcete soubory stáhnout do složky pro dočasné soubory a poté je otevřít?

en: Directory listing failed.
cs: Výpis složky selhal.

en: Failed to open connection.
cs: Nelze otevřít spojení.

en: Not an ordinary file.
cs: Není normální soubor.

en: Couldn’t retrieve MIME type of the file.
cs: Nelze zjistit typ MIME souboru.

en: Invalid command
cs: Neplatný příkaz

en: Application:
cs: Aplikace:

en: Open with other…
cs: Otevřít pomocí…

en: Needs terminal
cs: Vyžaduje terminál

en: Open Wit_h
cs: Otevřít _pomocí

en: Other _Application…
cs: Jiná _aplikace…

en: Open Wit_h…
cs: Otevřít _pomocí…

en: Cut
cs: Vyjmout

note: {file_run, "file.run"},
en: Send files
cs: Odeslat soubory

en: _Properties…
cs: _Vlastnosti…

en: E_xecute
cs: S_pustit

en: Open _terminal here
cs: Otevřít _terminál zde

en: Copy file names
cs: Zkopírovat názvy souborů

en: %s of %s kB in %d of %d file | %s of %s kB in %d of %d files
cs[0]: %s z %s kB v %d z %d vybraného souboru
cs[1]: %s z %s kB v %d ze %d vybraných souborů
cs[2]: %s z %s kB v %d z %d vybraných souborů

en: %s, %d of %d dir selected | %s, %d of %d dirs selected
cs[0]: %s, %d z %d vybrané složky
cs[1]: %s, %d ze %d vybraných složek
cs[2]: %s, %d z %d vybraných složek

en: %s free
cs: %s volných

en: The tab is locked, close anyway?
cs: Karta je zamknutá. Přesto ji zavřít?

en: Open in New _Tab
cs: Otevřít v nové _kartě

en: _Unlock Tab
cs: _Odemknout kartu

en: _Lock Tab
cs: _Zamknout kartu

en: _Refresh Tab
cs: _Aktualizivat karty

en: Copy Tab to Other _Pane
cs: Zkopírovat kartu na jiný _panel

en: _Close Tab
cs: _Zavřít kartu

en: Close _All Tabs
cs: Z_avřít všechny karty

en: Close _Duplicate Tabs
cs: Zavřít _duplicitní karty

en: No file name given
cs: Nebyl zadán název souboru

en: New Text File
cs: Nový textový soubor

en: Symbolic link name:
cs: Název symbolického odkazu:

en: Create Symbolic Link
cs: Vytvořit symbolický odkaz

en: Skip all
cs: Přeskočit vše

en: Filter:
cs: Filtr:

en: _New
cs: _Nový

en: _Paste
cs: V_ložit

en: _Refresh
cs: _Aktualizovat

en: _Directory
cs: _Složka

en: _Text File
cs: _Textový soubor

en: _File
cs: _Soubor

en: Change _Owner/Group
cs: Změnit _vlastníka/skupinu

en: Change Per_missions
cs: Z_měnit přístupová práva

en: Advanced _Rename Tool
cs: Pokročilý _nástroj přejmenování

en: Create _Symbolic Link
cs: Vytvořit _symbolický odkaz

en: _Search…
cs: _Hledat…

en: _Quick Search…
cs: _Rychlé hledání…

en: _Enable Filter…
cs: _Povolit filtr…

en: _Diff
cs: Roz_díl diff

en: S_ynchronize Directories
cs: S_ynchronizovat složky

en: Start _GNOME Commander as root
cs: Spustit _GNOME Commander pod správcem root

en: _Quit
cs: U_končit

en: _Edit
cs: _Upravit

en: Cu_t
cs: _Vyjmout

en: _Copy
cs: Z_kopírovat

en: _Delete
cs: _Odstranit

en: Copy _File Names
cs: Zkopírovat _názvy souborů

en: _Mark
cs: _Označit

en: _Select All
cs: _Vybrat vše

en: _Unselect All
cs: _Zrušit výběr

en: Select all _Files
cs: Vybrat všechny _soubory

en: Unselect all Fi_les
cs: Zrušit výběr všch so_uborů

en: Select with _Pattern
cs: Vybrat _podle vzoru

en: Unselect with P_attern
cs: Zrušit výběr podle v_zoru

en: Select with same _Extension
cs: Vybrat podl_e přípony

en: Unselect with same E_xtension
cs: Zrušit výběr podle _přípony

en: _Invert Selection
cs: _Invertovat výběr

en: _Restore Selection
cs: _Obnovit výběr

en: _Compare Directories
cs: _Porovnat složky

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Back
cs: _Zpět

en: _Forward
cs: _Vpřed

en: _Equal Panel Size
cs: St_ejná velikost panelů

en: Maximize Panel Size
cs: Maximální velikost panelů

en: Show Toolbar
cs: Zobrazovat lištu nástrojů

en: Show Device Buttons
cs: Zobrazovat tlačítka zařízení

en: Show Device List
cs: Zobrazovat seznam zařízení

en: Show Command Line
cs: Zobrazovat příkazový řádek

en: Show Buttonbar
cs: Zobrazovat lištu tlačítek

en: Show Hidden Files
cs: Zobrazovat skryté soubory

en: Show Backup Files
cs: Zobrazovat záložní soubory

en: Horizontal Orientation
cs: Vodorovné otočení

en: _Settings
cs: Na_stavení

en: _Options…
cs: V_olby…

en: _Keyboard Shortcuts…
cs: _Klávesové zkratky…

en: _Connections
cs: _Připojení

en: _Remote Server…
cs: Vzdálený se_rver…

en: New Connection…
cs: Nové připojení…

en: _Bookmarks
cs: Zá_ložky

en: _Bookmark this Directory…
cs: Přidat _záložku pro tuto složku…

en: _Manage Bookmarks…
cs: _Spravovat záložky…

en: _Plugins
cs: Zásuvné _moduly

en: _Configure Plugins…
cs: _Nastavit zásuvné moduly…

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Documentation
cs: _Dokumentace

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: GNOME Commander on the _Web
cs: GNOME Commander na _webu

en: Report a _Problem
cs: Nahlásit chy_bu

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Refresh
cs: Aktualizovat

en: Go to the oldest
cs: Přejít na nejstarší

en: Go back
cs: Zpět

en: Go forward
cs: Vpřed

en: Go to the latest
cs: Přejít na nejnovější

en: Copy file names (SHIFT for full paths, ALT for URIs)
cs: Zkopírovat názvy souborů (SHIFT pro úplné cesty, ALT pro adresy URI)

en: Paste
cs: Vložit

en: Edit (SHIFT for new document)
cs: Upravit (SHIFT pro nový dokument)

en: Open terminal (SHIFT for root privileges)
cs: Otevřít terminál (SHIFT pro práva uživatele root)

en: Drop connection
cs: Ukončit spojení

en: F3 View
cs: F3 Zobrazit

en: F4 Edit
cs: F4 Upravit

en: F5 Copy
cs: F5 Zkopírovat

en: F6 Move
cs: F6 Přesunout

en: F7 Mkdir
cs: F7 Nová složka

en: F8 Delete
cs: F8 Odstranit

en: F9 Search
cs: F9 Hledat

en: GNOME Commander — ROOT PRIVILEGES
cs: GNOME Commander — PRÁVA SPRÁVCE ROOT

en: Search
cs: Hledat

en: Path matches regex:
cs: Cesta odpovídá regulárnímu výrazu:

en: Name contains:
cs: Název obsahuje:

en: Unlimited depth
cs: Neomezené zanoření

en: Current directory only
cs: Pouze aktuální složka

en: %i level | %i levels
cs[0]: %i úroveň
cs[1]: %i úrovně
cs[2]: %i úrovní

en: Search _recursively:
cs: Hledat _rekurzivně:

note: find text
en: Contains _text:
cs: Obsahuje _text:

note: case check
en: Case sensiti_ve
cs: Rozlišo_vat velikost písmen

en: No file selected
cs: Není vybrán žádný soubor

en: Bookmark current directory
cs: Přidat aktuální složku do záložek

en: Manage bookmarks
cs: Spravovat záložky

en: Go to bookmarked location
cs: Přejít na uložené umístění

en: Show bookmarks of current device
cs: Zobrazit záložky aktuálního zařízení

en: Execute command
cs: Spustit příkaz

en: Open terminal
cs: Otevřít terminál

en: Open terminal as root
cs: Otevřít terminál jako superuživatel

en: Start GNOME Commander as root
cs: Spustit GNOME Commander jako superuživatel

en: Close connection
cs: Zavřít připojení

en: New connection
cs: Nové připojení

en: Open connection
cs: Otevřít připojení

en: Change left connection
cs: Změnit připojení vlevo

en: Change right connection
cs: Změnit připojení vpravo

en: Show user defined files
cs: Zobrazit uživatelem definované soubory

en: Advanced rename tool
cs: Pokročilý nástroj přejmenování

en: Change permissions
cs: Změnit oprávnění

en: Change owner/group
cs: Změnit vlastníka/skupinu

en: Copy files
cs: Zkopírovat soubory

en: Copy files with rename
cs: Zkopírovat a zároveň přejmenovat soubory

en: Create symbolic link
cs: Vytvořit symbolický odkaz

en: Delete files
cs: Odstranit soubory

en: Compare files (diff)
cs: Porovnat soubory (diff)

en: Edit file
cs: Upravit soubor

en: Edit a new file
cs: Upravit nový soubor

en: Quit
cs: Ukončit

en: View with external viewer
cs: Zobrazit v externím prohlížeči

en: View with internal viewer
cs: Zobrazit v interním prohlížeči

en: Create directory
cs: Vytvořit složku

en: Move files
cs: Přesunout soubory

en: Rename files
cs: Přejmenovat soubory

en: Synchronize directories
cs: Synchronizovat složky

en: About GNOME Commander
cs: O aplikaci GNOME Commander

en: Help contents
cs: Obsah nápovědy

en: Help on keyboard shortcuts
cs: Nápověda klávesových zkratek

en: Report a problem
cs: Nahlásit chybu

en: GNOME Commander on the web
cs: GNOME Commander na webu

en: Compare directories
cs: Porovnat složky

en: Invert selection
cs: Invertovat výběr

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Select all files
cs: Vybrat všechny soubory

en: Unselect all files
cs: Zrušit výběr všech souborů

en: Toggle selection
cs: Přepnout výběr

en: Toggle selection and move cursor downward
cs: Přepnout výběr a přesunout kurzor níž

en: Unselect all
cs: Zrušit výběr

en: Keyboard shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Configure plugins
cs: Nastavit zásuvné moduly

en: Back one directory
cs: Zpět o jednu složku

en: Close the current tab
cs: Zavřít aktuální kartu

en: Close all tabs
cs: Zavřít všechny karty

en: Close duplicate tabs
cs: Zavřít duplicitní karty

en: Change directory
cs: Změnit složku

en: Show directory history
cs: Zobrazit historii složky

en: Equal panel size
cs: Stejná velikost panelů

en: Maximize panel size
cs: Maximalizovat velikost panelů

en: Back to the first directory
cs: Zpět do první složky

en: Forward one directory
cs: Vpřed o jednu složku

en: Home directory
cs: Domovská složka

en: Open directory in the active window
cs: Otevřít složku v aktivním okně

en: Open directory in the inactive window
cs: Otevřít složku v neaktivním okně

en: Open directory in the left window
cs: Otevřít složku v levém okně

en: Open directory in the right window
cs: Otevřít složku v pravém okně

en: Open directory in the new tab
cs: Otevřít složku v nové kartě

en: Open directory in the new tab (inactive window)
cs: Otevřít složku v nové kartě (neaktivní okno)

en: Forward to the last directory
cs: Vpřed do poslední složky

en: Next tab
cs: Následující karta

en: Open directory in a new tab
cs: Otevřít složku v nové kartě

en: Previous tab
cs: Předchozí karta

en: Root directory
cs: Kořenová složka

en: Lock/unlock tab
cs: Zamknout/odemknout kartu

en: Show terminal
cs: Zobrazit terminál

en: Display main menu
cs: Zobrazit hlavní nabídku

en: Move cursor one step up
cs: Přesunout kurzor o krok nahoru

en: Move cursor one step down
cs: Přesunout kurzor o krok dolů

en: No search command given.
cs: Nebyl zadán žádný vyhledávací příkaz.

en: You can set a command for a search tool in the program options.
cs: Ve volbách aplikace můžete zadat příkaz, který se bude používat jako vyhledávací nástroj.

en: Create symbolic links of %i file in %s? | Create symbolic links of %i files in %s?
cs[0]: Vytvořit symbolický odkaz %i souboru v %s?
cs[1]: Vytvořit symbolické odkazy %i souborů v %s?
cs[2]: Vytvořit symbolické odkazy %i souborů v %s?

en: Create
cs: Vytvořit

en: Warning
cs: Varování

en: The default send-to command only supports one selected file at a time. You can change the command in the program options.
cs: Výchozí příkaz „odeslat do“ podporuje pouze jeden vybraný soubor v jednu chvíli. Příkaz můžete změnit ve volbách programu.

en: Operation not supported on remote file systems
cs: Operace není podporována na vzdálených souborových systémech

en: Too many selected files
cs: Příliš mnoho vybraných souborů

en: Unable to open terminal in root mode.
cs: Nelze otevřít terminál v režimu uživatele root.

en: gksudo, xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu or beesu is not found.
cs: Nenalezeno gksudo, xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu ani beesu.

en: Unable to start GNOME Commander in root mode.
cs: Nelze spustit GNOME Commander v režimu správce root.

en: gksudo, xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu or beesu is not found
cs: Nenalezeno gksudo, xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu ani beesu

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: There was an error opening home page.
cs: Při otevírání domovské stránky došlo k chybě.

en: There was an error reporting problem.
cs: Nahlášení chyby se nezdařilo.

en: A fast and powerful file manager for the GNOME desktop
cs: Rychlý a mocný správce souborů pro pracovní prostředí GNOME

en: GNOME Commander is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: GNOME Commander je svobodný software: Můžete jej dále šířit a/nebo upravovat za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free Software Foundation, a to buď ve verzi 2 této licence nebo (dle vaší volby) v libovolné novější verzi.

en: GNOME Commander is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: GNOME Commander je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Commander; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
cs: Spolu s aplikací GNOME Commander byste měli obdržet kopii licence GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, napište na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.

en: Transfer problem
cs: Problém s přenosem

en: Copy problem
cs: Problém s kopírováním

en: Copy into
cs: Zkopírovat do

en: Rename all
cs: Přejmenovat vše

note: ToDo: Adjust wording dynamically, see also below at run_move_overwrite_dialog ToDo: Adjust wording dynamically, see also above at run_file_copy_overwrite_dialog
en: Overwrite file:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
    
    With:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
cs: Přepsat soubor:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
    
    Souborem:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace all
cs: Nahradit vše

en: Error while transferring “%s”
    
    %s
cs: Chyba při přenosu „%s“
    
    %s

en: Move problem
cs: Problém s přesunem

en: copying…
cs: kopíruje se…

en: [file %ld of %ld] “%s”
cs: [soubor %ld z %ld] „%s“

en: Copying a directory into itself is a bad idea.
cs: Kopírovat složku do sebe sama není dobrý nápad.

en: The whole operation was cancelled.
cs: Celá operace byla zrušena.

en: preparing…
cs: připravuje se…

en: Moving a directory into itself is a bad idea.
cs: Přesouvat složku do sebe sama není dobrý nápad.

en: downloading to /tmp
cs: stahuje se do /tmp

en: Error while creating symlink “%s”
    
    %s
cs: Chyba při vytváření symbolického odkazu „%s“
    
    %s

en: Symlink creation problem
cs: Problém s vytvořením symbolického odkazu

en: Ignore
cs: Ignorovat

[ctx: Filename suffix]
note: Translators: Translate 'Copy' as a noun here
en: Copy
cs: kopie

en: Source “%s” could not be deleted. Aborting!
    
    %s
cs: Zdroj „%s“ nelze smazat. Přerušuje se!
    
    %s

en: Source “%s” could not be copied. Aborting!
cs: Zdroj „%s“ nelze zkopírovat. Přerušuje se!

en: stopping…
cs: ukončuje se…

en: Progress
cs: Průběh

en: %s of %s copied
cs: %s z %s zkopírováno

en: %.0f%% copied
cs: %.0f%% zkopírováno

en: Couldn’t load installed file type pixmap, trying to load %s instead
cs: Nelze načíst nainstalovaný soubor typu pixelová mapa, místo něj se zkouší načíst %s

en: Can’t find the pixmap anywhere. Make sure you have installed the program or is executing gnome-commander from the gnome-commander-%s/src directory
cs: Nikde nelze najít pixelové mapy. Zkontrolujte, zda jste program nainstalovali nebo že spouštíte gnome-commander ze složky gnome-commander-%s/src

en: Couldn’t load installed pixmap, trying to load %s instead
cs: Nelze načíst nainstalovanou pixelovou mapu, místo ní se zkouší načíst %s

en: Find
cs: Najít

en: _Hexadecimal
cs: Še_stnáctkově

note: sdlg->priv->progress = 0;
en: Searching…
cs: Hledá se…

en: Searching for “%s”
cs: Hledá se „%s“

en: Position: %lu of %lu	Column: %d	%s
cs: Pozice: %lu z %lu	Sloupec: %d	%s

en: Wrap
cs: Zalamovat

en: pixel | pixels
cs[0]: pixel
cs[1]: pixely
cs[2]: pixelů

en: bit/sample | bits/sample
cs[0]: bit na vzorek
cs[1]: bity na vzorek
cs[2]: bitů na vzorek

en: (fit to window)
cs: (přizpůsobeno velikosti okna)

en: _Copy selection
cs: Z_kopírovat výběr

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Binary
cs: _Binární data

en: _Image
cs: _Obrázek

en: _Zoom In
cs: Př_iblížit

en: _Zoom Out
cs: _Oddálit

en: _Normal Size
cs: _Normální velikost

en: _Best Fit
cs: Přizpůso_bit oknu

en: _Copy Text Selection
cs: Z_kopírovat vybraný text

en: Find…
cs: Najít…

en: Find Next
cs: Najít následující

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: _Encoding
cs: _Kódování

en: _Wrap lines
cs: _Zalamovat řádky

en: English (US-_ASCII)
cs: Angliské (US-_ASCII)

en: Terminal (CP437)
cs: Terminál (CP437)

en: Arabic (ISO-8859-6)
cs: Arabské (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows, CP1256)
cs: Arabské (Windows, CP1256)

en: Arabic (Dos, CP864)
cs: Arabské (DOS, CP864)

en: Baltic (ISO-8859-4)
cs: Pobaltské (ISO-8859-4)

en: Central European (ISO-8859-2)
cs: Středoevropské (ISO-8859-2)

en: Central European (CP1250)
cs: Středoevropské (CP1250)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
cs: Azbuka (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (CP1251)
cs: Azbuka (CP1251)

en: Greek (ISO-8859-7)
cs: Řecké (ISO-8859-7)

en: Greek (CP1253)
cs: Řecké (CP1253)

en: Hebrew (Windows, CP1255)
cs: Hebrejské (Windows, CP1255)

en: Hebrew (Dos, CP862)
cs: Hebrejské (DOS, CP862)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
cs: Hebrejské (ISO-8859-8)

en: Latin 9 (ISO-8859-15)
cs: Latinka 9 (ISO-8859-15)

en: Maltese (ISO-8859-3)
cs: Maltské (ISO-8859-3)

en: Turkish (ISO-8859-9)
cs: Turecké (ISO-8859-9)

en: Turkish (CP1254)
cs: Turecké (CP1254)

en: Western (CP1252)
cs: Západní (CP1252)

en: Western (ISO-8859-1)
cs: Západní (ISO-8859-1)

en: Show Metadata _Tags
cs: Zobrazit š_títky metadat

en: Rotate Clockwise
cs: Otočit po směru hodinových ručiček

en: Rotate Counter Clockwis_e
cs: Otočit _proti směru hodinových ručiček

en: Rotate 180°
cs: Otočit o 180°

en: Flip _Vertical
cs: Překlopit _svisle

en: Flip _Horizontal
cs: Překlopit _vodorovně

en: _Binary Mode
cs: Režim _binárních dat

en: _Save Current Settings
cs: _Uložit současné nastavení

en: _Hexadecimal Offset
cs: _Pozice šestnáctkově

en: _20 chars/line
cs: _20 znaků na řádek

en: _40 chars/line
cs: _40 znaků na řádek

en: _80 chars/line
cs: _80 znaků na řádek

en: Quick _Help
cs: Rychlá _nápověda

en: Pattern “%s” was not found
cs: Vzor „%s“ nebyl nalezen

en: Specify debug flags to use
cs: Určuje ladicí příznaky, které se mají použít

en: Specify the start directory for the left pane
cs: Určuje počáteční složku pro levý panel

en: Specify the start directory for the right pane
cs: Určuje počáteční složku pro pravý panel

en: Specify the directory for configuration files
cs: Určuje složku pro soubory s nastavením

en: File Manager
cs: Správce souborů

en: Disable
cs: Zakázat

en: Enable
cs: Povolit

en: Available plugins
cs: Dostupné zásuvné moduly

en: Version
cs: Verze

en: _Enable
cs: _Povolit

en: _Configure
cs: _Nastavit

en: <Exif and IPTC tags not supported>
cs: <štítky Exif a IPTC nejsou podporovány>

en: <ID3, APE, FLAC and Vorbis tags not supported>
cs: <štítky ID3, APE, FLAC a Vorbis nejsou podporovány>

en: <OLE2 and ODF tags not supported>
cs: <štítky OLE2 a ODF nejsou podporovány>

en: <PDF tags not supported>
cs: <štítky PDF nejsou podporovány>

en: Name of the album.
cs: Název alba.

en: Album Artist
cs: Umělec alba

en: Artist of the album.
cs: Umělec alba.

en: Album Gain
cs: Hlasitost alba

en: Gain adjustment of the album.
cs: Přizpůsobení úrovně zesílení alba.

en: Album Peak Gain
cs: Špičková hlasitost alba

en: Peak gain adjustment of album.
cs: Přizpůsobení špičkové úrovně zesílení alba.

en: Album Track Count
cs: Počet stop alba

en: Total number of tracks on the album.
cs: Celkový počet stop alba.

en: Artist
cs: Umělec

en: Artist of the track.
cs: Umělec stopy.

en: Bitrate
cs: Datový tok

en: Bitrate in kbps.
cs: Datový tok v kb/s.

en: Channels
cs: Kanálů

en: Number of channels in the audio (2 = stereo).
cs: Počet kanálů ve zvukovém záznamu (2 = stereo).

en: Codec
cs: Kodek

en: Codec encoding description.
cs: Popis kódovacího kodeku.

en: Codec Version
cs: Verze kodeku

en: Codec version.
cs: Verze kodeku.

en: Comment
cs: Komentář

en: Comments on the track.
cs: Komentáře ke stopě.

en: Copyright
cs: Autorská práva

en: Copyright message.
cs: Informace o autorských právech.

en: Cover Album Thumbnail Path
cs: Cesta k náhledu přebalu alba

en: File path to thumbnail image of the cover album.
cs: Cesta k souboru s náhledem obrázku přebalu alba.

en: Disc Number
cs: Disk číslo

en: Specifies which disc the track is on.
cs: Určuje disk, na kterém se stopa nachází.

en: Duration
cs: Délka

en: Duration of track in seconds.
cs: Délka stopy v sekundách.

en: Duration [MM:SS]
cs: Délka [MM:SS]

en: Duration of track as MM:SS.
cs: Délka skladby jako MM:SS.

en: Genre
cs: Žánr

en: Type of music classification for the track as defined in ID3 spec.
cs: Typ klasifikace hudby ve stopě podle definice ve specifikaci ID3.

en: Is New
cs: Novinka

en: Set to “1” if track is new to the user (default “0”).
cs: Nastavte na „1“ pokud je stopa pro uživatele nová (výchozí „0“).

en: ISRC (international standard recording code).
cs: ISRC (International Standard Recording Code – mezinárodní standardní číslo seriálové publikace).

en: Last Play
cs: Naposledy přehráno

en: When track was last played.
cs: Kdy byla naposledy stopa přehrána.

en: Lyrics
cs: Texty skladeb

en: Lyrics of the track.
cs: Texty skladby ke stopě.

en: MB album artist ID
cs: ID umělce alba podle MB

en: MusicBrainz album artist ID in UUID format.
cs: ID umělce alba podle MusicBrainz v formátu UUID.

en: MB Album ID
cs: ID alba podle MB

en: MusicBrainz album ID in UUID format.
cs: ID alba podle MusicBrainz v formátu UUID.

en: MB Artist ID
cs: ID umělce podle MB

en: MusicBrainz artist ID in UUID format.
cs: ID umělce podle MusicBrainz ve formátu UUID.

en: MB Track ID
cs: ID stopy podle MB

en: MusicBrainz track ID in UUID format.
cs: ID stopy podle MusicBrainz ve formátu UUID.

en: Channel Mode
cs: Režim kanálu

en: MPEG channel mode.
cs: Režim kanálu MPEG.

en: Copyrighted
cs: Chráněno autorskými právy

en: “1” if the copyrighted bit is set.
cs: „1“ pokud je bit autorských práv nastaven.

en: Layer
cs: Vrstva

en: MPEG layer.
cs: Vrstva MPEG.

en: Original Audio
cs: Původní zvuk

en: “1” if the “original” bit is set.
cs: „1“ pokud je bit „původu“ nastaven.

en: MPEG Version
cs: Verze MPEG

en: MPEG version.
cs: Verze MPEG.

en: Performer
cs: Protagonista

en: Name of the performer/conductor of the music.
cs: Jméno protagonisty/dirigenta této hudby.

en: Play Count
cs: Počet přehrání

en: Number of times the track has been played.
cs: Počet, kolikrát byla stopa přehrána.

en: Release Date
cs: Datum vydání

en: Date track was released.
cs: Datum vydání stopy.

en: Sample Rate
cs: Vzorkovací frekvence

en: Sample rate in Hz.
cs: Vzorkovací frekvence v Hz.

en: Title
cs: Název

en: Title of the track.
cs: Název stopy.

en: Track Gain
cs: Hlasitost stopy

en: Gain adjustment of the track.
cs: Přizpůsobení úrovně zesílení stopy.

en: Track Number
cs: Číslo stopy

en: Position of track on the album.
cs: Číslo stopy v albu.

en: Track Peak Gain
cs: Špičková hlasitost stopy

en: Peak gain adjustment of track.
cs: Přizpůsobení špičkové úrovně zesílení stopy.

en: Year
cs: Rok

en: Year.
cs: Rok.

en: Author
cs: Autor

en: Name of the author.
cs: Jméno autora.

en: Byte Count
cs: Počet bajtů

en: Number of bytes in the document.
cs: Počet bytů v dokumentu.

en: Case Sensitive
cs: Rozlišuje velikost písmen

en: Case sensitive.
cs: Rozlišuje velikost písmen.

en: Category
cs: Kategorie

en: Category.
cs: Kategorie.

en: Cell Count
cs: Počet buněk

en: Number of cells in the spreadsheet document.
cs: Počet buněk v dokumentu tabulkového procesoru.

en: Character Count
cs: Počet znaků

en: Number of characters in the document.
cs: Počet znaků v dokumentu.

en: Codepage
cs: Kódová stránka

en: The MS codepage to encode strings for metadata.
cs: Kódová stránka MS pro zakódování řetězců pro metadata.

en: Comments
cs: Komentáře

en: User definable free text.
cs: Uživatelem definovaný libovolný text.

en: Company
cs: Společnost

en: Organization that the <Doc.Creator> entity is associated with.
cs: Organizace, se kterou je spojen tvůrce dokumentu uvedený v <Doc.Creator>.

en: Creator
cs: Tvůrce

en: An entity primarily responsible for making the content of the resource, typically a person, organization, or service.
cs: Subjekt primárně zodpovědný za vytvoření obsahu zdroje, typicky osoba, organizace nebo služba.

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Datetime document was originally created.
cs: Datum a čas vytvoření původního dokumentu.

en: Date Created
cs: Datum vytvoření

en: Date associated with an event in the life cycle of the resource (creation/publication date).
cs: Datum související s událostí v životním cyklu zdroje (datum vytvoření/vydání).

en: Date Modified
cs: Datum změny

en: The last time the document was saved.
cs: Datum, kdy byl dokument naposledy uložen.

en: An account of the content of the resource.
cs: Vysvětlení obsahu zdroje.

en: Dictionary
cs: Slovník

en: Dictionary.
cs: Slovník.

en: Editing Duration
cs: Doba úprav

en: The total time taken until the last modification.
cs: Celkový čas, který zabraly poslední úpravy.

en: Generator
cs: Vygeneroval

en: The application that generated this document.
cs: Aplikace, která vytvořila tento dokument.

en: Hidden Slide Count
cs: Počet skrytých snímků

en: Number of hidden slides in the presentation document.
cs: Počet skrytých snímků v dokumentu s prezentací.

en: Image Count
cs: Počet obrázků

en: Number of images in the document.
cs: Počet obrázků v dokumentu.

en: Initial Creator
cs: Původní tvůrce

en: Specifies the name of the person who created the document initially.
cs: Určuje jméno osoby, která tvorbu dokumentu započala.

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Searchable, indexable keywords.
cs: Klíčová slova, vhodná pro vyhledávání a indexování.

en: Language
cs: Jazyk

en: The locale language of the intellectual content of the resource.
cs: Národní jazyk duševního obsahu zdroje.

en: Last Printed
cs: Naposledy vytisknuto

en: The last time this document was printed.
cs: Datum, kdy byl dokument naposledy vytištěn.

en: Last Saved By
cs: Naposledy uložil

en: The entity that made the last change to the document, typically a person, organization, or service.
cs: Subjekt, která dokument naposledy změnil, typicky osoba, organizace nebo služba.

en: Line Count
cs: Počet řádků

en: Number of lines in the document.
cs: Počet řádků v dokumentu.

en: Links Dirty
cs: Nečisté odkazy

en: Links dirty.
cs: Nečisté odkazy.

en: Locale System Default
cs: Výchozí národní prostředí systému

en: Identifier representing the default system locale.
cs: Identifikátor reprezentující výchozí národní prostředí systému.

en: Manager
cs: Správce

en: Name of the manager of <Doc.Creator> entity.
cs: Jméno správce entity <Doc.Creator> (tvůrce).

en: Multimedia Clip Count
cs: Počet multimediálních klipů

en: Number of multimedia clips in the document.
cs: Počet multimediálních klipů v dokumentu.

en: Note Count
cs: Počet poznámek

en: Number of “notes” in the document.
cs: Počet „poznámek“ v dokumentu.

en: Object Count
cs: Počet objektů

en: Number of objects (OLE and other graphics) in the document.
cs: Počet objektů (OLE a ostatní grafiky) v dokumentu.

en: Page Count
cs: Počet stránek

en: Number of pages in the document.
cs: Počet stránek v dokumentu.

en: Paragraph Count
cs: Počet odstavců

en: Number of paragraphs in the document.
cs: Počet odstavců v dokumentu.

en: Presentation Format
cs: Formát prezentace

en: Type of presentation, like “On-screen Show”, “SlideView”, etc.
cs: Typ prezentace, například „On-screen Show“, „SlideView“, atd.

en: Print Date
cs: Datum tisku

en: Specifies the date and time when the document was last printed.
cs: Ukazuje datum a čas posledního vytištění dokumentu.

en: Printed By
cs: Vytisknul(a)

en: Specifies the name of the last person who printed the document.
cs: Ukazuje jméno osoby, která naposledy dokument vytiskla.

en: Revision Count
cs: Počet revizí

en: Number of revision on the document.
cs: Počet revizí na dokumentu.

en: Scale
cs: Měřítko

en: Scale.
cs: Měřítko.

en: Security
cs: Bezpečnost

en: One of: “Password protected”, “Read-only recommended”, “Read-only enforced” or “Locked for annotations”.
cs: Jedno z následujícího: „Password protected“ (chráněno heslem), „Read-only recommended“ (doporučeno pouze ke čtení), „Read-only enforced“ (zakázány úpravy) nebo „Locked for annotations“ (zamknuto pro poznámky).

en: Slide Count
cs: Počet snímků

en: Number of slides in the presentation document.
cs: Počet snímků v dokumentu s prezentací.

en: Spreadsheet Count
cs: Počet tabulkových listů

en: Subject
cs: Předmět

en: Document subject.
cs: Předmět dokumentu.

en: Table Count
cs: Počet tabulek

en: Number of tables in the document.
cs: Počet tabulek v dokumentu.

en: The template file that is been used to generate this document.
cs: Soubor šablony použitý pro vytvoření tohoto dokumentu.

en: Title of the document.
cs: Název dokumentu.

en: Word Count
cs: Počet slov

en: Number of words in the document.
cs: Počet slov v dokumentu.

en: Aperture
cs: Clona

en: The lens aperture. The unit is the APEX value.
cs: Clona objektivu. Jednotkou je hodnota APEX.

en: Name of the camera owner, photographer or image creator. The detailed format is not specified, but it is recommended that the information be written for ease of Interoperability. When the field is left blank, it is treated as unknown.
cs: Jméno majitele fotoaparátu, fotografa nebo tvůrce obrázku. Způsob vyplnění není dán, ale je doporučeno zapsat informace s ohledem na přenositelnost. Pokud zůstane políčko nevyplněné, je informace považována za neznámou.

en: Battery Level
cs: Nabití baterie

en: Battery level.
cs: Úroveň nabití baterie.

en: Bits per Sample
cs: Bitů na vzorek

en: The number of bits per image component. Each component of the image is 8 bits, so the value for this tag is 8. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
cs: Počet bitů na komponentu obrazu. Když má každá komponenta obrazu 8 bitů, je hodnota této značky 8. U komprimovaných dat JPEG se místo tohoto štítku používá značka JPEG.

en: Brightness
cs: Jas

en: The value of brightness. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
cs: Hodnota jasu. Jednotkou je hodnota APEX. Rozsah hodnot je od -99,99 do 99,99.

en: CFA Pattern
cs: Vzor barevné masky CFA

en: The color filter array (CFA) geometric pattern of the image sensor when a one-chip color area sensor is used. It does not apply to all sensing methods.
cs: Geometrický vzor barevné masky CFA (Color Filter Array) obrazového senzoru v případě, že je použitá jednočipová snímací oblast. Nepoužívá se pro všechny metody snímání.

en: CFA Repeat Pattern Dim
cs: Rozměry opakování vzoru CFA

en: CFA Repeat Pattern Dim.
cs: Rozměry opakování vzoru barevné masky CFA (Color Filter Array).

en: Color Space
cs: Barevný prostor

en: The color space information tag is always recorded as the color space specifier. Normally sRGB is used to define the color space based on the PC monitor conditions and environment. If a color space other than sRGB is used, Uncalibrated is set. Image data recorded as Uncalibrated can be treated as sRGB when it is converted to FlashPix.
cs: Štítek s informacemi o barevném prostoru je vždy zaznamenán jako specifikátor barevného prostoru. Normálně se pro definici barevného prostoru používá sRGB založené na podmínkách a prostředí monitoru PC. Pokud je barevný prostor jiný než sRGB, je to nastavené jako nezkalibrované (Uncalibrated). Obrazová data zaznamenaná jako nezkalibrovaná mohou být převedena do sRGB, když se zkonvertují na FlashPix.

en: Components Configuration
cs: Nastavení složek

en: Information specific to compressed data. The channels of each component are arranged in order from the 1st component to the 4th. For uncompressed data the data arrangement is given in the <Exif.PhotometricInterpretation> tag. However, since <Exif.PhotometricInterpretation> can only express the order of Y, Cb and Cr, this tag is provided for cases when compressed data uses components other than Y, Cb, and Cr and to enable support of other sequences.
cs: Informace specifická pro komprimovaná data. Kanály každé složky jsou uspořádány v pořadí od první složky po čtvrtou složku. Pro nekomprimovaná data je uspořádání dat dáno ve štítku <Exif.PhotometricInterpretation>. Protože však <Exif.PhotometricInterpretation> může vyjadřovat pouze pořadí Y, Cb a Cr, je poskytován tento štítek pro situace, kdy komprimovaná data používají jiné složky než Y, Cb a Cr a povoluje podporu pro jiné sekvence.

en: Compressed Bits per Pixel
cs: Komprimovaných bitů na pixel

en: Information specific to compressed data. The compression mode used for a compressed image is indicated in unit bits per pixel.
cs: Informace specifická pro komprimovaná data. Režim komprimace použitý pro komprimovaný obrázek je indikován v jednotce bit/pixel.

en: Compression
cs: Komprimace

en: The compression scheme used for the image data. When a primary image is JPEG compressed, this designation is not necessary and is omitted. When thumbnails use JPEG compression, this tag value is set to 6.
cs: Komprimační schéma použité pro obrazová data. Pokud je hlavní obrázek komprimován jako JPEG, není tato indikace nutná a je vynechána. Pokud náhled používá komprimaci JPEG, je hodnota tohoto štítku nastavena na 6.

en: Contrast
cs: Kontrast

en: The direction of contrast processing applied by the camera when the image was shot.
cs: Nastavení zpracování kontrastu, které bylo u fotoaparátu použito při pořízení snímku.

en: Copyright information. The tag is used to indicate both the photographer and editor copyrights. It is the copyright notice of the person or organization claiming rights to the image. The Interoperability copyright statement including date and rights should be written in this field; e.g., “Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.”. The field records both the photographer and editor copyrights, with each recorded in a separate part of the statement. When there is a clear distinction between the photographer and editor copyrights, these are to be written in the order of photographer followed by editor copyright, separated by NULL (in this case, since the statement also ends with a NULL, there are two NULL codes) (see example 1). When only the photographer is given, it is terminated by one NULL code. When only the editor copyright is given, the photographer copyright part consists of one space followed by a terminating NULL code, then the editor copyright is given. When the field is left blank, it is treated as unknown.
cs: Informace o autorských právech. Tento štítek je použit jak pro fotografa, tak pro editora. Jedná se o poznámku k autorským právům osoby nebo organizace nárokující si práva k obrázku. Pravidlem je do prohlášení copyrightu v tomto poli zahrnout datum a práva, např. „Copyright, Jan Procházka, 20xx. All rights reserved.“. V poli jsou zaznamenána autorská práva fotografa i editora, každý záznam ve zvláštní části prohlášení. Pokud se jasně rozlišují autorská práva fotografa a editora, jsou zapsána v pořadí fotograf, následovaná editorem, oddělená pomocí nulového znaku NULL (v takovém případě jsou pak dva znaky NULL, protože celé prohlášení je rovněž zakončené pomocí NULL) (viz příklad 1). Pokud je uveden jen fotograf, je zakončení jen jedním nulovým znakem NULL. Pokud je uveden jen editor, je část patřící fotografu zastoupena jednou mezerou zakončenou nulovým znakem NULL a po ní následuje část editora. Prázdné pole znamená, že autorská práva nejsou známa.

en: Custom Rendered
cs: Vlastní zpracování

en: The use of special processing on image data, such as rendering geared to output. When special processing is performed, the reader is expected to disable or minimize any further processing.
cs: Použití speciálního zpracování obrazových dat, jako např. vykreslení přizpůsobené pro výstup. V případě, že bylo provedeno speciální zpracování, očekává se od čtečky, že nějaká další zpracování úplně vynechá nebo alespoň minimalizuje.

en: Date and Time
cs: Datum a čas

en: The date and time of image creation.
cs: Datum a čas vytvoření obrázku.

en: Date and Time (digitized)
cs: Datum a čas (digitalizace)

en: The date and time when the image was stored as digital data.
cs: Datum a čas, kdy byl obrázek uložen v elektronické podobě.

en: Date and Time (original)
cs: Datum a čas (původní)

en: The date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
cs: Datum a čas, kdy byly data původního obrázku vygenerovány. V případě digitálních fotoaparátů je bráno datum a čas zaznamenání snímku.

en: Device Setting Description
cs: Popis nastavení zařízení

en: Information on the picture-taking conditions of a particular camera model. The tag is used only to indicate the picture-taking conditions in the reader.
cs: Informace o podmínkách pořízení snímku pro příslušný model fotoaparátu. Štítek je použit pouze k indikaci podmínek pořízení snímku ve čtečce.

en: Digital Zoom Ratio
cs: Míra digitálního zvětšení

en: The digital zoom ratio when the image was shot. If the numerator of the recorded value is 0, this indicates that digital zoom was not used.
cs: Míra digitálního zvětšení v okamžiku pořízení snímku. Pokud je hodnota rovna nule, znamená to, že digitální zvětšení nebylo použito.

en: Document Name
cs: Název dokumentu

en: Document name.
cs: Název dokumentu.

en: Exif IFD Pointer
cs: Ukazatel IFD Exif

en: A pointer to the Exif IFD. Interoperability, Exif IFD has the same structure as that of the IFD specified in TIFF.
cs: Ukazatel na IFD (složka souboru obrázku) Exif. Kvůli přenositelnosti má IFD Exif stejnou strukturu jako IFD specifikované v TIFF.

en: Exif Version
cs: Verze Exif

en: The version of Exif standard supported. Nonexistence of this field is taken to mean nonconformance to the standard.
cs: Podporovaná verze standardu Exif. Neexistence tohoto pole znamená, že neodpovídá standardu.

en: Exposure Bias
cs: Expoziční korekce

en: The exposure bias. The units is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
cs: Korekce expozice. Jednotkou je hodnota APEX. Obvykle je uvedeno v rozsahu -99,99 až 99,99.

en: Exposure Index
cs: Expoziční index

en: The exposure index selected on the camera or input device at the time the image is captured.
cs: Expoziční index zvolený na fotoaparátu nebo vstupním zařízení v okamžiku zachycení obrázku.

en: Exposure Mode
cs: Režim expozice

en: The exposure mode set when the image was shot. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
cs: Režim expozice nastavený v okamžiku pořízení snímku. V režimu autobracketing fotoaparát pořídí sérii snímků stejné scény s různým nastavením expozice.

en: Exposure Program
cs: Program expozice

en: The class of the program used by the camera to set exposure when the picture is taken.
cs: Třída programu použitého fotoaparátem k nastavení expozice při pořizování snímku.

en: Exposure Time
cs: Expoziční čas

en: Exposure time, given in seconds.
cs: Expoziční čas, udáno v sekundách.

en: File Source
cs: Zdroj souboru

en: Indicates the image source. If a DSC recorded the image, this tag value of this tag always be set to 3, indicating that the image was recorded on a DSC.
cs: Určuje zdroj obrázku. Když digitální fotoaparát zaznamená obrázek, je hodnota tohoto štítku nastavena vždy na 3, což znamená, že obrázek byl zaznamenán na digitálním fotoaparátu.

en: Fill Order
cs: Pořadí vyplnění

en: Fill order.
cs: Pořadí vyplnění.

en: Flash
cs: Blesk

en: This tag is recorded when an image is taken using a strobe light (flash).
cs: Tento štítek je zaznamenán, pokud je snímek pořízen s použitím blesku.

en: Flash Energy
cs: Energie blesku

en: The strobe energy at the time the image is captured, as measured in Beam Candle Power Seconds (BCPS).
cs: Energie blesku v okamžiku zachycení snímku, měřeno v BCPS (Beam Candle Power Seconds)

en: FlashPix Version
cs: Verze FlashPix

en: The FlashPix format version supported by a FPXR file.
cs: Verze formátu FlashPix podporovaného souborem FPXR.

en: F Number
cs: Clonové číslo F

en: Diameter of the aperture relative to the effective focal length of the lens.
cs: Průměr otvoru clony relativně k efektivní ohniskové vzdálenosti objektivu.

en: Focal Length
cs: Ohnisková vzdálenost

en: The actual focal length of the lens, in mm. Conversion is not made to the focal length of a 35 mm film camera.
cs: Aktuální ohnisková vzdálenost objektivu, v mm. Není proveden převod na ohniskovou vzdálenost 35mm kinofilmu.

en: Focal Length In 35mm Film
cs: Ohnisková vzdálenost pro 35mm kinofilm

en: The equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown. Note that this tag differs from the <Exif.FocalLength> tag.
cs: Ekvivalent ohniskové vzdálenosti předpokládané u fotoaparátu s 35mm kinofilmem. Hodnota 0 znamená, že ohnisková vzdálenost není známa. Uvědomte si, že se tento štítek liší od štítku <Exif.FocalLength>.

en: Focal Plane Resolution Unit
cs: Jednotka rozlišení snímací plochy

en: The unit for measuring <Exif.FocalPlaneXResolution> and <Exif.FocalPlaneYResolution>. This value is the same as the <Exif.ResolutionUnit>.
cs: Jednotka pro měření údajů <Exif.FocalPlaneXResolution> a <Exif.FocalPlaneYResolution>. Tato hodnota je stejná, jako <Exif.ResolutionUnit>.

en: Focal Plane x-Resolution
cs: Rozlišení x snímací plochy

en: The number of pixels in the image width (X) direction per <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
cs: Počet pixelů ve směru šířky obrázku (X) na jednotku <Exif.FocalPlaneResolutionUnit>, bráno na snímací ploše fotoaparátu.

en: Focal Plane y-Resolution
cs: Rozlišení y snímací plochy

en: The number of pixels in the image height (Y) direction per <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
cs: Počet pixelů ve směru výšky obrázku (Y) na jednotku <Exif.FocalPlaneResolutionUnit>, bráno na snímací ploše fotoaparátu.

en: Gain Control
cs: Ovládání míry citlivosti

en: This tag indicates the degree of overall image gain adjustment.
cs: Tento štítek určuje stupeň přizpůsobení míry zesílení citlivosti pro celý obrázek.

en: Indicates the value of coefficient gamma.
cs: Udává hodnotu koeficientu gamma.

en: Altitude
cs: Nadmořská výška

en: Indicates the altitude based on the reference in <Exif.GPS.AltitudeRef>. The reference unit is meters.
cs: Udává nadmořskou výšku založenou na referenci v <Exif.GPS.AltitudeRef>. Referenční jednotkou je metr.

en: Altitude Reference
cs: Referenční nadmořská výška

en: Indicates the altitude used as the reference altitude. If the reference is sea level and the altitude is above sea level, 0 is given. If the altitude is below sea level, a value of 1 is given and the altitude is indicated as an absolute value in the <Exif.GPS.Altitude> tag. The reference unit is meters.
cs: Určuje nadmořskou výšku použitou jako referenční. Pokud je jako referenční hladina moře a nadmořská výška je nad hladinou moře, je uvedena 0. Pokud je nadmořská výška pod hladinou moře, je uvedena hodnota 1 a nadmořská výška je určena jako absolutní hodnota štítku <Exif.GPS.Altitude>. Referenční jednotkou jsou metry.

en: GPS Info IFDPointer
cs: Ukazatel GPS Info IFD

en: A pointer to the GPS Info IFD. The Interoperability structure of the GPS Info IFD, like that of Exif IFD, has no image data.
cs: Ukazatel na GPS Info IFD (složka souboru obrázku). Kvůli přenositelnosti nemá GPS Info IFD, podobně jako Exif IFD, žádná obrazová data.

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Indicates the latitude. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is dd/1,mmmm/100,0/1.
cs: Určuje zeměpisnou šířku. Je vyjádřena jako posloupnost RACIONÁLNÍCH hodnot udávajících stupně, minuty a sekundy. Pokud jsou vyjádřeny stupně, minuty a sekundy, má formát podobu dd/1,mm/1,ss/1. Pokud jsou použity stupně a minuty a je uveden, například, zlomek minut na dvě desetinná místa, je formát dd/1,mmmm/100,0/1.

en: North or South Latitude
cs: Severní nebo jižní šířka

en: Indicates whether the latitude is north or south latitude. The ASCII value “N” indicates north latitude, and “S” is south latitude.
cs: Určuje, zda je zeměpisná šířka severní nebo jižní. Znak „N“ představuje severní zeměpisnou šířku a znak „S“ jižní.

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Indicates the longitude. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is ddd/1,mmmm/100,0/1.
cs: Určuje zeměpisnou délku. Je vyjádřena jako posloupnost RACIONÁLNÍCH hodnot udávajících stupně, minuty a sekundy. Pokud jsou vyjádřeny stupně, minuty a sekundy, má formát podobu dd/1,mm/1,ss/1. Pokud jsou použity stupně a minuty a je uveden, například, zlomek minut na dvě desetinná místa, je formát dd/1,mmmm/100,0/1.

en: East or West Longitude
cs: Východní nebo západní délka

en: Indicates whether the longitude is east or west longitude. ASCII “E” indicates east longitude, and “W” is west longitude.
cs: Určuje, zda je zeměpisná délka východní nebo západní. Znak „E“ představuje východní zeměpisnou délku a znak „W“ západní.

en: GPS Tag Version
cs: Verze štítku GPS

en: Indicates the version of <Exif.GPS.InfoIFD>. This tag is mandatory when <Exif.GPS.Info> tag is present.
cs: Určuje verzi <Exif.GPS.InfoIFD>. Pokud se vyskytuje štítek <Exif.GPS.Info>, pak je tento štítek povinný.

en: Image Description
cs: Popis obrázku

en: A character string giving the title of the image. Two-bytes character codes cannot be used. When a 2-bytes code is necessary, the Exif Private tag <Exif.UserComment> is to be used.
cs: Řetězec znaků udávající název obrázku. Nelze použít dvoubajtové kódování znaků. Pokud je 2bajtové kódování nutné, měl by se použít štítek <Exif.UserComment>.

en: Image Length
cs: Délka obrázku

en: The number of rows of image data. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
cs: Počet řádků v obrazových datech. U dat komprimovaných pomocí JPEG je namísto tohoto štítku použita značka JPEG.

en: Image Resources Block
cs: Blok zdrojů obrázku

en: Image Resources Block.
cs: Blok zdrojů obrázku (Image Resources Block).

en: Image Unique ID
cs: Jedinečné ID obrázku

en: This tag indicates an identifier assigned uniquely to each image. It is recorded as an ASCII string equivalent to hexadecimal notation and 128-bit fixed length.
cs: Tento štítek určuje identifikátor přiřazený jedinečně každému obrázku. Je zaznamenán jako řetězec ASCII odpovídající šestnáctkové notaci a pevné délce 128 bitů.

en: Image Width
cs: Šířka obrázku

en: The number of columns of image data, equal to the number of pixels per row. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
cs: Počet sloupců obrazových dat, odpovídá počtu pixelů v řádku. U dat komprimovaných pomocí JPEG je namísto tohoto štítku použita značka JPEG.

en: Inter Color Profile
cs: Profil InterColor

en: Inter Color Profile.
cs: Barevný profil ve formátu InterColor Profile.

en: Interoperability IFD Pointer
cs: Ukazatel součinnosti IFD

en: Interoperability IFD is composed of tags which stores the information to ensure the Interoperability and pointed by the following tag located in Exif IFD. The Interoperability structure of Interoperability IFD is the same as TIFF defined IFD structure but does not contain the image data characteristically compared with normal TIFF IFD.
cs: Ukazatel IFD (složky souboru obrázku) pro součinnost se skládá ze štítků, které uchovávají informace pro zajištění součinnosti a odkazuje pomocí následujícího štítku umístěného v Exif IFD. Struktura pro součinnost IFD je stejná jako struktura IFD definovaná v TIFF, ale neobsahuje obrazová data charakteristicky srovnaná s normálním IFD v TIFF.

en: Interoperability Index
cs: Index součinnosti

en: Indicates the identification of the Interoperability rule. Use “R98” for stating ExifR98 Rules.
cs: Udává identifikaci pravidla součinnosti. Použijte „R98“ pro uvedení pravidel ExifR98.

en: Interoperability Version
cs: Verze součinnosti

en: Interoperability version.
cs: Verze součinnosti.

en: An IPTC/NAA record.
cs: Záznam IPTC/NAA.

en: ISO Speed Ratings
cs: Hodnocení citlivosti dle ISO

en: The ISO Speed and ISO Latitude of the camera or input device as specified in ISO 12232.
cs: Citlivost ISO a rozsah ISO fotoaparátu nebo vstupního zařízení, jak určuje ISO 12232.

en: JPEG Interchange Format
cs: Výměnný formát JPEG

en: The offset to the start byte (SOI) of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data.
cs: Pozice počátečního bajtu (SOI) dat náhledu komprimovaných jako JPEG. Není použito pro data JPEG hlavního obrázku.

en: JPEG Interchange Format Length
cs: Délka výměnného formátu JPEG

en: The number of bytes of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data. JPEG thumbnails are not divided but are recorded as a continuous JPEG bitstream from SOI to EOI. Appn and COM markers should not be recorded. Compressed thumbnails must be recorded in no more than 64 Kbytes, including all other data to be recorded in APP1.
cs: Počet bajtů dat náhledu komprimovaných jako JPEG. Není použito pro data JPEG hlavního obrázku. Náhledy JPEG nejsou rozděleny, ale jsou zaznamenány jako souvislý proud bitů JPEG od SOI pro EOI. Značky COM a Appn by neměly být zaznamenány. Komprimované náhledy nesmí zabírat více než 64 kilobajtů, včetně všech ostatních dat, která jsou zaznamenána v APP1.

en: JPEG Procedure
cs: Procedura JPEG

en: JPEG procedure.
cs: Procedura JPEG.

en: Light Source
cs: Zdroj světla

en: The kind of light source.
cs: Druh zdroje světla.

en: Manufacturer
cs: Výrobce

en: The manufacturer of the recording equipment. This is the manufacturer of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
cs: Výrobce záznamového vybavení. Což je výrobce digitálního fotoaparátu, skeneru, video digitizéru nebo jiného vybavení, které vytváří obrázky. Pokud je pole prázdné, znamená to, že je neznámý.

en: Maker Note
cs: Poznámka tvůrce

en: A tag for manufacturers of Exif writers to record any desired information. The contents are up to the manufacturer.
cs: Štítek pro výrobce zařízení zapisujícího Exif, aby mohli zaznamenat potřebné informace. Obsah záleží čistě na výrobci.

en: Max Aperture Value
cs: Maximální hodnota clony

en: The smallest F number of the lens. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of 00.00 to 99.99, but it is not limited to this range.
cs: Nejnižší clonové číslo F objektivu. Jednotkou je hodnota APEX. Zpravidla je tato hodnota dána v rozsahu 00,00 až 99,99, ale není na tento rozsah omezena.

en: Metering Mode
cs: Režim měření

en: The metering mode.
cs: Režim měření.

en: The model name or model number of the equipment. This is the model name or number of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
cs: Název modelu nebo číslo modelu vybavení. Což je název nebo číslo digitálního fotoaparátu, skeneru, video digitizéru nebo jiného vybavení, které vytváří obrázky. Pokud je pole prázdné, znamená to, že údaj je neznámý.

en: New Subfile Type
cs: Typ nového podsouboru

en: A general indication of the kind of data contained in this subfile.
cs: Obecný indikátor typu dat obsažených v podsouboru.

en: The Opto-Electronic Conversion Function (OECF) specified in ISO 14524. <Exif.OECF> is the relationship between the camera optical input and the image values.
cs: Optoelektronická převodní funkce OECF (Opto-Electronic Conversion Function) specifikovaná v ISO 14524. <Exif.OECF> je vztahem mezi optickým vstupem fotoaparátu a obrazovými hodnotami.

en: Orientation
cs: Orientace

en: The image orientation viewed in terms of rows and columns.
cs: Orientace obrázku zobrazená ve výrazech týkajících se řádků a sloupců.

en: Photometric Interpretation
cs: Fotometrická interpretace

en: The pixel composition. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
cs: Kompozice pixelů. Při komprimaci dat pomocí JPEG je místo tohoto štítku použita značka JPEG.

en: Pixel X Dimension
cs: Počet pixelů X

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid width of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file.
cs: Informace specifická pro komprimovaná data. Pokud je uložen komprimovaný soubor, musí být v tomto štítku zaznamenána platná šířka významové části obrázku, zda má nebo nemá zarovnávací data nebo restartovací návěští. Tento štítek by neměl existovat v nekomprimovaných souborech.

en: Pixel Y Dimension
cs: Počet pixelů Y

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid height of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file. Since data padding is unnecessary in the vertical direction, the number of lines recorded in this valid image height tag will in fact be the same as that recorded in the SOF.
cs: Informace specifická pro komprimovaná data. Pokud je uložen komprimovaný soubor, musí být v tomto štítku zaznamenána platná výška významové části obrázku, zda má nebo nemá zarovnávací data nebo restartovací návěští. Tento štítek by neměl existovat v nekomprimovaných souborech. Jelikož ve svislém směru není zarovnávání nutné, je počet řádků zaznamenaných ve štítku s platnou výškou obrázku fakticky stejný, jako ten zaznamenaný v SOF.

en: Planar Configuration
cs: Plošné uspořádání

en: Indicates whether pixel components are recorded in a chunky or planar format. In JPEG compressed files a JPEG marker is used instead of this tag. If this field does not exist, the TIFF default of 1 (chunky) is assumed.
cs: Určuje, zda jsou jednotlivé části tvořené pixely zaznamenány jako úseky informací (chunky) nebo ve formátu dvourozměrné plochy. U dat komprimovaných pomocí JPEG je místo tohoto štítku použita značka JPEG. Pokud toto pole neexistuje, předpokládá se výchozí hodnota pro TIFF, což je 1 (chunky).

en: Primary Chromaticities
cs: Primární chromaticity

en: The chromaticity of the three primary colors of the image. Normally this tag is not necessary, since colorspace is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
cs: Chromaticity tří primárních barev obrázku. Normálně není tento štítek nutný, protože je barevný prostor specifikován ve štítku <Exif.ColorSpace>.

en: Reference Black/White
cs: Referenční černá/bílá

en: The reference black point value and reference white point value. No defaults are given in TIFF, but the values below are given as defaults here. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics under these conditions.
cs: Hodnota referenčního černého bodu a referenční hodnota bílého bodu. Pro TIFF nejsou dány žádné výchozí, ale zde jsou výchozí hodnoty dány následně: Barevný prostor je deklarován ve štítku s informacemi o barevném prostoru, přičemž výchozí jsou hodnoty dávající optimální obrazové charakteristiky pro tyto podmínky.

en: Related Image File Format
cs: Formát souboru se souvisejícím obrázkem

en: Related image file format.
cs: Formát souboru se souvisejícím obrázkem.

en: Related Image Length
cs: Délka souvisejícího obrázku

en: Related image length.
cs: Délka souvisejícího obrázku.

en: Related Image Width
cs: Šířka souvisejícího obrázku

en: Related image width.
cs: Šířka souvisejícího obrázku.

en: Related Sound File
cs: Související zvukový soubor

en: This tag is used to record the name of an audio file related to the image data. The only relational information recorded here is the Exif audio file name and extension (an ASCII string consisting of 8 characters + “.” + 3 characters). The path is not recorded. When using this tag, audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. Writers are also allowed to store the data such as Audio within APP2 as FlashPix extension stream data. Audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. If multiple files are mapped to one file, the above format is used to record just one audio file name. If there are multiple audio files, the first recorded file is given. When there are three Exif audio files “SND00001.WAV”, “SND00002.WAV” and “SND00003.WAV”, the Exif image file name for each of them, “DSC00001.JPG”, is indicated. By combining multiple relational information, a variety of playback possibilities can be supported. The method of using relational information is left to the implementation on the playback side. Since this information is an ASCII character string, it is terminated by NULL. When this tag is used to map audio files, the relation of the audio file to image data must also be indicated on the audio file end.
cs: Tento štítek je použit k zaznamenání názvu zvukového souboru souvisejícího s obrazovými daty. Jediná odpovídající informace, která je zde uložená, je název a přípona zvukového souboru dle Exif (řetězec ASCII obsahující 8 znaků + tečku „.“ + 3 znaky). Cesta se neukládá. Pokud je tento štítek použit, musí být zvukový soubor zaznamenán v souladu se zvukovým formátem Exif. Zapisující zařízení mají rovněž dovoleno uchovávat data jako je zvuk v rámci APP2 v podobě rozšiřujícího proudu dat FlashPix. Zvukové soubory musí být zaznamenány v souladu se zvukovým formátem Exif. Pokud je do jednoho souboru namapováno více souborů, je pro záznam právě jednoho názvu zvukového souboru použit následující formát. Pokud je zvukových souborů více, je udán první zaznamenaný soubor. Pokud je zde strom zvukových souborů Exif „SND00001.WAV“, „SND00002.WAV“ a „SND00003.WAV“, je označen název souboru s obrázkem Exif pro každý z nich, „DSC00001.JPG“. Kombinováním více vzájemných informací mohou být podporovány různé variace možností přehrávání. Způsob využití souvisejících informací je ponechán na implementaci na straně přehrávače. Protože jsou tyto informace v podobě řetězce znaků ASCII, jsou zakončeny nulovým znakem NULL. Pokud je tento štítek použit k mapování zvukových souborů, musí také být vztah zvukového souboru k obrazovým datům určen na konci zvukového souboru.

en: Resolution Unit
cs: Jednotka rozlišení

en: The unit for measuring <Exif.XResolution> and <Exif.YResolution>. The same unit is used for both <Exif.XResolution> and <Exif.YResolution>. If the image resolution is unknown, 2 (inches) is designated.
cs: Jednotky pro měření <Exif.XResolution> a <Exif.YResolution>. Stejné jednotky jsou použity jak pro <Exif.XResolution>, tak pro <Exif.YResolution>. Pokud není rozlišení obrázku známé, je předurčeno 2 (palce).

en: Rows per Strip
cs: Řádků na pruh

en: The number of rows per strip. This is the number of rows in the image of one strip when an image is divided into strips. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
cs: Počet řádků na pruh. Jedná s o počet řádků v obrázku připadajících na jeden pruh, pokud je obrázek rozřezán na pruhy. Pro data komprimovaná pomocí JPEG není tento údaj zapotřebí a je vynechán.

en: Samples per Pixel
cs: Vzorků na pixel

en: The number of components per pixel. Since this standard applies to RGB and YCbCr images, the value set for this tag is 3. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
cs: Počet komponent na pixel. Protože se jako standard používají obrázky RGB a YCbCr, je hodnota pro tohoto štítku nastavena na 3. U dat komprimovaných pomocí JPEG je místo tohoto štítku použita značka JPEG.

en: Saturation
cs: Sytost

en: The direction of saturation processing applied by the camera when the image was shot.
cs: Řízení zpracování sytosti použité fotoaparátem při pořízení snímku.

en: Scene Capture Type
cs: Typ zachycení scény

en: The type of scene that was shot. It can also be used to record the mode in which the image was shot. Note that this differs from <Exif.SceneType> tag.
cs: Typ scény, která byla zachycena. Může být také použito k zaznamenání režimu, ve kterém byl snímek pořízen. Upozorňujeme, že se to liší od štítku <Exif.SceneType>.

en: Scene Type
cs: Typ scény

en: The type of scene. If a DSC recorded the image, this tag value must always be set to 1, indicating that the image was directly photographed.
cs: Typ scény. Když fotoaparát zaznamená obrázek, musí být tato hodnota štítku vždy nastavena na 1, což znamená, že obrázek byl přímo vyfotografován.

en: Sensing Method
cs: Metoda snímání

en: The image sensor type on the camera or input device.
cs: Typ obrazového senzoru fotoaparátu nebo vstupního zařízení.

en: Sharpness
cs: Ostrost

en: The direction of sharpness processing applied by the camera when the image was shot.
cs: Řízení zpracování ostrosti použité fotoaparátem při pořízení snímku.

en: Shutter Speed
cs: Rychlost závěrky

en: Shutter speed. The unit is the APEX (Additive System of Photographic Exposure) setting.
cs: Rychlost závěrky. Jednotkou je nastavení APEX (Additive System of Photographic Exposure).

en: This tag records the name and version of the software or firmware of the camera or image input device used to generate the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
cs: Tento štítek zaznamenává název a verzi softwaru nebo firmwaru fotoaparátu nebo vstupního obrazového zařízení použitého k vytvoření obrázku. Pokud je pole ponecháno prázdné, předpokládá se, že údaj není znám.

en: Spatial Frequency Response
cs: Speciální frekvenční odezva

en: This tag records the camera or input device spatial frequency table and SFR values in the direction of image width, image height, and diagonal direction, as specified in ISO 12233.
cs: Tento štítek zaznamenává speciální frekvenční tabulku a hodnoty SFR fotoaparátu nebo vstupního zařízení ve směru šířky obrázku, výšky obrázku a v diagonálním směru, tak jak to určuje ISO 12233.

en: Spectral Sensitivity
cs: Spektrální citlivost

en: The spectral sensitivity of each channel of the camera used.
cs: Spektrální citlivost každého z kanálů v použitém fotoaparátu.

en: Strip Byte Count
cs: Počet bajtů v pruhu

en: The total number of bytes in each strip. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
cs: Celkový počet bajtů v každém pruhu. Pro data komprimovaná pomocí JPEG není tento údaj zapotřebí a je vynechán.

en: Strip Offsets
cs: Posun pruhů

en: For each strip, the byte offset of that strip. It is recommended that this be selected so the number of strip bytes does not exceed 64 Kbytes. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
cs: Posun v bajtech pro každý z pruhů. Je doporučeno, aby to bylo vybráno tak, že počet bajtů v pruhu nepřekročí 64 kilobajtů. Pro data komprimovaná pomocí JPEG není tento údaj zapotřebí a je vynechán.

en: Sub IFD Offsets
cs: Posuny podřízených IFD (složka souboru obrázku)

en: Defined by Adobe Corporation to enable TIFF Trees within a TIFF file.
cs: Definováno společností Adobe kvůli podpoře stromů TIFF uvnitř souboru TIFF.

en: Subject Area
cs: Oblast předmětu

en: The location and area of the main subject in the overall scene.
cs: Umístění a plocha hlavního předmětu v celkové scéně.

en: Subject Distance
cs: Vzdálenost předmětu

en: The distance to the subject, given in meters.
cs: Vzdálenost předmětu, udáno v metrech.

en: Subject Distance Range
cs: Vzdálenostní rozsah předmětu

en: The distance to the subject.
cs: Vzdálenost k předmětu.

en: Subject Location
cs: Umístění předmětu

en: The location of the main subject in the scene. The value of this tag represents the pixel at the center of the main subject relative to the left edge, prior to rotation processing as per the <Exif.Rotation> tag. The first value indicates the X column number and second indicates the Y row number.
cs: Umístění hlavního předmětu ve scéně. Hodnota tohoto štítku představuje pixel ve středu hlavního předmětu relativně k levé hraně, před provedením otočení, které je uvedeno ve značce <Exif.Rotation>. První hodnota určuje počet sloupců X a druhá určuje počet řádků Y.

en: Subsec Time
cs: Zlomky sekundy času

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTime> tag.
cs: Zlomky sekund pro štítek <Exif.DateTime>.

en: Subsec Time Digitized
cs: Zlomky sekundy času digitalizace

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTimeDigitized> tag.
cs: Zlomky sekund pro štítek <Exif.DateTimeDigitized>.

en: Subsec Time Original
cs: Zlomky sekundy času originálu

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTimeOriginal> tag.
cs: Zlomky sekund pro štítek <Exif.DateTimeOriginal>.

en: TIFF/EP Standard ID
cs: ID standardu TIFF/EP

en: TIFF/EP Standard ID.
cs: ID standardu TIFF/EP.

en: Transfer Function
cs: Přenosová funkce

en: A transfer function for the image, described in tabular style. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
cs: Přenosová funkce pro obrázek, popsaná v podobě tabulky. Normálně není tento štítek nutný, protože je barevný prostor určen ve štítku <Exif.ColorSpace>.

en: Transfer Range
cs: Přenosový rozsah

en: Transfer range.
cs: Přenosový rozsah.

en: User Comment
cs: Uživatelský komentář

en: A tag for Exif users to write keywords or comments on the image besides those in <Exif.ImageDescription>, and without the character code limitations of the <Exif.ImageDescription> tag. The character code used in the <Exif.UserComment> tag is identified based on an ID code in a fixed 8-byte area at the start of the tag data area. The unused portion of the area is padded with NULL (“00.h”). ID codes are assigned by means of registration. The value of CountN is determinated based on the 8 bytes in the character code area and the number of bytes in the user comment part. Since the TYPE is not ASCII, NULL termination is not necessary. The ID code for the <Exif.UserComment> area may be a Defined code such as JIS or ASCII, or may be Undefined. The Undefined name is UndefinedText, and the ID code is filled with 8 bytes of all “NULL” (“00.H”). An Exif reader that reads the <Exif.UserComment> tag must have a function for determining the ID code. This function is not required in Exif readers that do not use the <Exif.UserComment> tag. When a <Exif.UserComment> area is set aside, it is recommended that the ID code be ASCII and that the following user comment part be filled with blank characters [20.H].
cs: Štítek pro uživatele Exif, aby zde mohli zapsat klíčová slova nebo komentáře navíc k těm ve štítku <Exif.ImageDescription> a bez omezení znakové sady, jak je tomu u štítku <Exif.ImageDescription>. Znaková sada použitá ve štítku <Exif.UserComment> je určena na základě kódu ID v pevně dané oblasti o velikosti 8 bajtů na začátku dat štítku. Nepoužitá část tohoto pole je vyplněna nulovými znaky NULL („00.H“). Kódy ID jsou přiřazeny podle významu registrace. Hodnota CountN je určena na základě 8 bajtů v oblasti znakové sady a počtu bajtů v části s uživatelským komentářem. Protože TYP není ASCII, není nutný zakončovací znak NULL. Kód ID pro oblast <Exif.UserComment> může být definovaný kód jako je JIS nebo ASCII nebo může být nedefinován. Název pro nedefinovaný je UndefinedText a kód ID je vyplněn 8 bajty s hodnotou „NULL“ („00.H“). Čtečka Exif, která čte štítek <Exif.UserComment> musí mít funkci pro určení kódu ID. U čteček Exit, které štítek <Exif.UserComment> nečtou, není tato funkce vyžadována. Když je oblast <Exif.UserComment> anulována, je doporučeno nastavit kód ID na ASCII a následující uživatelský komentář vyplnit prázdným znakem [20.H].

en: White Balance
cs: Vyvážení bílé

en: The white balance mode set when the image was shot.
cs: Nastavený režim vyvážení bíle v okamžiku pořízení snímku.

en: White Point
cs: Bílý bod

en: The chromaticity of the white point of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
cs: Chromatičnost bílého bodu obrázku. Tento štítek není běžně nutný, za předpokladu, že je uveden barevný prostor ve štítku <Exif.ColorSpace>.

en: XML Packet
cs: Paket XML

en: XMP metadata.
cs: Metadata XMP.

en: x Resolution
cs: Rozlišení x

en: The number of pixels per <Exif.ResolutionUnit> in the <Exif.ImageWidth> direction. When the image resolution is unknown, 72 [dpi] is designated.
cs: Počet pixelů na jednotku <Exif.ResolutionUnit> ve směru šířky <Exif.ImageWidth>. Pokud není rozlišení známé, předpokládá se hodnota 72 [dpi].

en: YCbCr Coefficients
cs: Koeficienty YCbCr

en: The matrix coefficients for transformation from RGB to YCbCr image data. No default is given in TIFF; but here “Color Space Guidelines” is used as the default. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics under this condition.
cs: Maticové koeficienty pro převod obrazových dat z RGB na YCbCr. Pro TIFF nejsou dané žádné výchozí, ale jsou zde jako výchozí použity „Color Space Guidelines“ (pokyny pro barevné prostory). Barevný prostor je deklarován ve štítku s informacemi o barevném prostoru, přičemž výchozí jsou hodnoty dávající optimální obrazové charakteristiky pro tyto podmínky.

en: YCbCr Positioning
cs: Polohování YCbCr

en: The position of chrominance components in relation to the luminance component. This field is designated only for JPEG compressed data or uncompressed YCbCr data. The TIFF default is 1 (centered); but when Y:Cb:Cr = 4:2:2 it is recommended that 2 (co-sited) be used to record data, in order to improve the image quality when viewed on TV systems. When this field does not exist, the reader shall assume the TIFF default. In the case of Y:Cb:Cr = 4:2:0, the TIFF default (centered) is recommended. If the reader does not have the capability of supporting both kinds of <Exif.YCbCrPositioning>, it shall follow the TIFF default regardless of the value in this field. It is preferable that readers be able to support both centered and co-sited positioning.
cs: Poloha komponent chrominance vůči komponentě luminance. Toto pole je navržené pouze pro data komprimovaná pomocí JPEG nebo nekomprimovaná data YCbCr. Pro TIFF je výchozí 1 (centred – vystředěno), ale pokud je Y:Cb:Cr = 4:2:2, je doporučeno použít 2 (co-sited – vzorkováno ve stejný čas) pro záznam dat, aby mohla být zdokonalena kvalita obrazu pro prohlížení na televizních systémech. Pokud toto pole neexistuje, měly by čtečky předpokládat jako výchozí TIFF. V případě, že Y:Cb:Cr = 4:2:0, je doporučeno jako výchozí TIFF (centered). Pokud čtečka neumí podporovat oba druhy <Exif.YCbCrPositioning>, měla by se držet výchozího TIFF bez ohledu na hodnotu tohoto pole. Je ale vhodné, aby čtečky měly podporu pro polohování centered i co-sited.

en: YCbCr Sub-Sampling
cs: Subvzorkování YCbCr

en: The sampling ratio of chrominance components in relation to the luminance component. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
cs: Podíl vzorkování komponent chrominance vůči komponentě luminance. Při komprimaci dat pomocí JPEG je místo tohoto štítku použita značka JPEG.

en: y Resolution
cs: Rozlišení y

en: The number of pixels per <Exif.ResolutionUnit> in the <Exif.ImageLength> direction. The same value as <Exif.XResolution> is designated.
cs: Počet pixelů na jednotku <Exif.ResolutionUnit> ve směru délky <Exif.ImageLenth>. Pokud není uvedeno, předpokládá se stejná hodnota jako u  <Exif.XResolution>.

en: Accessed
cs: Přistoupeno

en: Last access datetime.
cs: Datum a čas posledního přístupu k souboru.

en: Content
cs: Obsah

en: File’s contents filtered as plain text.
cs: Obsah souboru filtrovaný jako prostý text.

en: Editable free text/notes.
cs: Upravitelný volný text/poznámky.

en: MIME type of the file or if a directory it should contain value “Folder”.
cs: Typ MIME souboru nebo hodnota „Folder“, pokud se jedná o složku.

en: Editable array of keywords.
cs: Upravitelné pole klíčových slov.

en: Link
cs: Odkaz

en: URI of link target.
cs: Adresa URI cíle odkazu.

en: Modified
cs: Změněno

en: Last modified datetime.
cs: Datum a čas poslední změny.

en: File name excluding path but including the file extension.
cs: Název souboru bez cesty, ale včetně přípony.

en: Full file path of file excluding the file name.
cs: Úplná cesta k souboru bez názvu dotyčného souboru.

en: Permission string in unix format eg “-rw-r--r--”.
cs: Zápis oprávnění v unixovém formátu, např. „-rw-r--r--“.

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Editable DC type for the name of the publisher of the file (EG dc:publisher field in RSS feed).
cs: Upravitelný typ DC pro název vydavatele souboru (např. pole dc:publisher v kanále RSS)

en: Rank
cs: Hodnocení

en: Editable file rank for grading favourites. Value should be in the range 1..10.
cs: Upravitelné hodnocení souboru použitelné pro třídění oblíbených. Hodnota by měla být v rozsahu 1…10.

en: Size of the file in bytes or if a directory number of items it contains.
cs: Velikost souboru v bajtech nebo, pokud se jedná o složku, počet položek, které obsahuje.

en: Album Sort Order
cs: Řazení dle alb

en: String which should be used instead of the album name for sorting purposes.
cs: Řetězec, který má být použit k řazení namísto názvu alba.

en: Audio Encryption
cs: Šifrování zvuku

en: Frame indicates if the audio stream is encrypted, and by whom.
cs: Rámec určující, jestli je zvukový proud šifrovaný a kým.

en: Audio Seek Point
cs: Bod pro nastavení pozice zvuku

en: Fractional offset within the audio data, providing a starting point from which to find an appropriate point to start decoding.
cs: Částečný posun v rámci zvukových dat, který poskytuje počáteční bod, od kterého se má hledat příslušný bod pro začátek dekódování.

en: Band
cs: Skupina

en: Additional information about the performers in the recording.
cs: Další informace o interpretech na nahrávce.

en: BPM (beats per minute).
cs: Tempo BPM (beats per minute – úderů za minutu).

en: Buffer Size
cs: Velikost vyrovnávací paměti

en: Recommended buffer size.
cs: Doporučená velikost vyrovnávací paměti.

en: CD ID
cs: ID CD

en: Music CD identifier.
cs: Identifikátor hudebního CD.

en: Commercial
cs: Komerční

en: Commercial frame.
cs: Rámec s komerčními informacemi.

en: Composer
cs: Skladatel

en: Composer.
cs: Skladatel.

en: Conductor
cs: Dirigent

en: Conductor.
cs: Dirigent.

en: Content Group
cs: Skupina obsahu

en: Content group description.
cs: Popis skupiny obsahu.

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Encryption Registration
cs: Registrace šifrování

en: Encryption method registration.
cs: Registrace metody šifrování.

en: Date.
cs: Datum.

en: Emphasis
cs: Zdůraznění

en: Emphasis.
cs: Zvýšení dynamičnosti.

en: Encoded By
cs: Zakódoval

en: Person or organisation that encoded the audio file. This field may contain a copyright message, if the audio file also is copyrighted by the encoder.
cs: Osoba nebo organizace, která vytvořila tento zvukový soubor. Políčko může obsahovat informace o autorských právech, pokud se tato také vztahují k tvůrci souboru.

en: Encoder Settings
cs: Nastavení kodéru

en: Encoding Time
cs: Čas kódování

en: Encoding time.
cs: Čas kódování.

en: Equalization
cs: Ekvalizace

en: Equalization.
cs: Ekvalizace.

en: Equalization 2
cs: Ekvalizace 2

en: Equalisation curve predefine within the audio file.
cs: Ekvalizační křivka předdefinovaná v rámci zvukového souboru.

en: Event Timing
cs: Načasování údálostí

en: Event timing codes.
cs: Kódy pro načasování událostí.

en: File Owner
cs: Vlastník souboru

en: File owner.
cs: Vlastník souboru.

en: File Type
cs: Typ souboru

en: File type.
cs: Typ souboru.

en: Frames
cs: Rámců

en: Number of frames.
cs: Počet rámců.

en: General Object
cs: Hlavní objekt

en: General encapsulated object.
cs: Hlavní obalující objekt.

en: Grouping Registration
cs: Registrace seskupování

en: Group identification registration.
cs: Registrace skupinové identifikace.

en: Initial Key
cs: Počáteční klíč

en: Initial key.
cs: Počáteční klíč.

en: Involved People
cs: Zainteresovaní lidé

en: Involved people list.
cs: Seznam zainteresovaných lidí.

en: InvolvedPeople2
cs: Zainteresovaní lidé 2

en: Language.
cs: Jazyk.

en: Linked Info
cs: Odkazovaná informace

en: Linked information.
cs: Odkazovaná informace.

en: Lyricist
cs: Textař

en: Lyricist.
cs: Textař.

en: Media Type
cs: Typ média

en: Media type.
cs: Typ média.

en: Mix Artist
cs: Mixoval

en: Interpreted, remixed, or otherwise modified by.
cs: Kým bylo zpracováno, mixováno nebo jinak upraveno.

en: Mood
cs: Nálada

en: Mood.
cs: Nálada.

en: MPEG Lookup
cs: Vyhledávání MPEG

en: MPEG location lookup table.
cs: Vyhledávací tabulka umístění MPEG.

en: Musician Credit List
cs: Seznam zainteresovaných muzikantů

en: Musician credits list.
cs: Seznam zainteresovaných muzikantů.

en: Net Radio Owner
cs: Vlastník internetového rádia

en: Internet radio station owner.
cs: Vlastník stanice internetového rádia.

en: Net Radiostation
cs: Internetové rádio

en: Internet radio station name.
cs: Název stanice internetového rádia.

en: Original Album
cs: Původní album

en: Original album.
cs: Původní album.

en: Original Artist
cs: Původní umělec

en: Original artist.
cs: Původní umělec.

en: Original File Name
cs: Původní název souboru

en: Original file name.
cs: Původní název souboru.

en: Original Lyricist
cs: Původní text

en: Original lyricist.
cs: Původní text skladby.

en: Original Release Time
cs: Původní čas vydání

en: Original release time.
cs: Původní čas vydání.

en: Original Year
cs: Rok původu

en: Original release year.
cs: Rok původního vydání.

en: Ownership
cs: Vlastnictví

en: Ownership frame.
cs: Rámec s informacemi o vlastnictví.

en: Part of a Set
cs: Část kolekce

en: Part of a set the audio came from.
cs: Část kolekce, ze které zvuk pochází.

en: Performer Sort Order
cs: Řazení podle interpreta

en: Performer sort order.
cs: Řazení podle interpreta.

en: Picture
cs: Obrázek

en: Attached picture.
cs: Přiložený obrázek.

en: Play Counter
cs: Počitadlo přehrání

en: Number of times a file has been played.
cs: Počet přehrání souboru.

en: Playlist Delay
cs: Prodleva skladeb

en: Playlist delay.
cs: Časová prodleva mezi skladbami.

en: Popularimeter
cs: Měřič obliby

en: Rating of the audio file.
cs: Hodnocení zvukového souboru.

en: Position Sync
cs: Poziční synchronizace

en: Position synchronisation frame.
cs: Rámec s údaji pro synchronizaci pozice.

en: Private
cs: Soukromé

en: Private frame.
cs: Rámec s privátními informacemi.

en: Produced Notice
cs: Poznámka producenta

en: Produced notice.
cs: Poznámka producenta.

en: Publisher.
cs: Vydavatel.

en: Recording Dates
cs: Datum zaznamenání

en: Recording dates.
cs: Datum zaznamenání.

en: Recording Time
cs: Čas zaznamenání

en: Recording time.
cs: Čas zaznamenání.

en: Release Time
cs: Čas vydání

en: Release time.
cs: Čas vydání.

en: Reverb.
cs: Simulace dozvuku.

en: Set Subtitle
cs: Podnázev sady

en: Subtitle of the part of a set this track belongs to.
cs: Podnázev části sady, do které tato skladba náleží.

en: Signature
cs: Signatura

en: Signature frame.
cs: Rámec se signaturou.

en: Size of the audio file in bytes, excluding the ID3 tag.
cs: Velikost zvukového souboru v bajtech, bez štítku ID3.

en: Song length
cs: Délka skladby

en: Length of the song in milliseconds.
cs: Délka skladby v milisekundách.

en: Subtitle
cs: Podnázev

en: Subtitle.
cs: Podnázev.

en: Synchronized Lyrics
cs: Synchronizovaný text

en: Synchronized lyric.
cs: Synchronizovaný text skladby.

en: Synchronized Tempo
cs: Synchronizované tempo

en: Synchronized tempo codes.
cs: Kódy synchronizovaného tempa.

en: Tagging Time
cs: Čas oštítkování

en: Tagging time.
cs: Čas oštítkování.

en: Terms of Use
cs: Podmínky užití

en: Terms of use.
cs: Podmínky užití.

en: Time
cs: Čas

en: Time.
cs: Čas.

en: Title Sort Order
cs: Řazení podle názvu

en: Title sort order.
cs: Řazení podle názvu.

en: Unique File ID
cs: Jedinečné ID souboru

en: Unique file identifier.
cs: Jedinečný identifikátor souboru.

en: Unsynchronized Lyrics
cs: Nesynchronizovaný text

en: Unsynchronized lyric.
cs: Nesynchronizovaný text skladby.

en: User Text
cs: Uživatelský text

en: User defined text information.
cs: Uživatelem definovaná textová informace.

en: Volume Adjustment
cs: Vyrovnání hlasitosti

en: Relative volume adjustment.
cs: Relativní vyrovnání hlasitosti.

en: Volume Adjustment 2
cs: Vyrovnání hlasitosti 2

en: WWW Artist
cs: WWW umělece

en: Official artist.
cs: Oficiální umělec.

en: WWW Audio File
cs: WWW zvukového souboru

en: Official audio file webpage.
cs: Oficiální webová stránka zvukového souboru.

en: WWW Audio Source
cs: WWW zdroje zvuku

en: Official audio source webpage.
cs: Oficiální webová stránka, ze které zvuk pochází.

en: WWW Commercial Info
cs: WWW s komerčními informacemi

en: URL pointing at a webpage containing commercial information.
cs: Adresa URL odkazující na webovou stránku, která obsahuje komerční informace.

en: WWW Copyright
cs: WWW s autorskými právy

en: URL pointing at a webpage that holds copyright.
cs: Adresa URL odkazující na webovou stránku držitele autorských práv.

en: WWW Payment
cs: Platby přes www

en: URL pointing at a webpage that will handle the process of paying for this file.
cs: Adresa URL odkazující na WWW stránku, pomocí které lze zaplatit za tento soubor.

en: WWW Publisher
cs: WWW vydavatele

en: URL pointing at the official webpage for the publisher.
cs: Adresa URL odkazující na oficiální webovou stránku vydavatele.

en: WWW Radio Page
cs: Stránka www rádia

en: Official internet radio station homepage.
cs: Oficiální domovská stránka internetového rádia.

en: WWW User
cs: WWW uživatele

en: User defined URL link.
cs: Uživatelem definovaný odkaz URL.

en: Name of an album the image belongs to.
cs: Název alba, do kterého obrázek patří.

en: Embedded copyright message.
cs: Zkrácená informace o autorských právech.

en: Datetime image was originally created.
cs: Datum a čas, kdy byl obrázek původně vytvořen.

en: Description of the image.
cs: Popis obrázku.

en: The program used by the camera to set exposure when the picture is taken. EG Manual, Normal, Aperture priority etc.
cs: Program použitý fotoaparátem v okamžiku expozice snímku. Například Ruční, Normální, Priorita clony atd.

en: Exposure time used to capture the photo in seconds.
cs: Čas expozice v sekundách použitý při pořízení snímku.

en: Set to “1” if flash was fired.
cs: Nastaveno na „1“, pokud byl použit blesk.

en: Focal length of lens in mm.
cs: Ohnisková vzdálenost objektivu v mm.

en: Height
cs: Výška

en: Height in pixels.
cs: Výška v pixelech.

en: ISO Speed
cs: Citlivost ISO

en: ISO speed used to acquire the document contents. For example, 100, 200, 400, etc.
cs: Citlivost dle ISO použitá pro získání obsahu dokumentu. Například 100, 200, 400, atd.

en: String of keywords.
cs: Řetězec klíčových slov.

en: Make
cs: Provedení

en: Make of camera used to take the image.
cs: Provedení fotoaparátu, kterým byl snímek pořízen.

en: Metering mode used to acquire the image (IE Unknown, Average, CenterWeightedAverage, Spot, MultiSpot, Pattern, Partial).
cs: Režim měření použití k získání snímku. Např. Unknown (neznámý), Average (průměrování), CenterWeightedAverage (vážené průměrování), Spot (bodové měření), MultiSpot (vícebodové měření), Pattern (podle vzoru), Partial (částečné).

en: Model of camera used to take the image.
cs: Model fotoaparátu, kterým byl pořízen snímek.

en: Represents the orientation of the image wrt camera (IE “top,left” or “bottom,right”).
cs: Představuje směr zápisu obrázku fotoaparátem (např. „top,left“ – zleva zhora nebo „bottom,right“ – zdola zprava).

en: Software used to produce/enhance the image.
cs: Software použitý při vytváření/vylepšení obrázku.

en: Title of image.
cs: Název obrázku.

en: White balance setting of the camera when the picture was taken (auto or manual).
cs: Nastavení vyvážení bílé fotoaparátu v okamžiku pořízení snímku (automatické nebo ruční).

en: Width
cs: Šířka

en: Width in pixels.
cs: Šířka v pixelech.

en: Action Advised
cs: Doporučená akce

en: The type of action that this object provides to a previous object. “01” Object Kill, “02” Object Replace, “03” Object Append, “04” Object Reference.
cs: Typ akce, kterou objekt poskytuje ve vztahu k objektu předchozímu. „01“ Zabití objektu, „02“ Nahrazení objektu, „03“ Připojení objektu, „04“ Odkaz na objekt.

en: ARM Identifier
cs: Identifikátor ARM

en: Identifies the Abstract Relationship Method (ARM).
cs: Určuje ARM (Abstract Relationship Method).

en: ARM Version
cs: Verze ARM

en: Identifies the version of the Abstract Relationship Method (ARM).
cs: Určuje verzi ARM (Abstract Relationship Method).

en: Audio Duration
cs: Délka zvuku

en: The running time of the audio data in the form HHMMSS.
cs: Stopáž zvukových dat ve formátu HHMMSS.

en: Audio Outcue
cs: Zvukové zakončení

en: The content at the end of the audio data.
cs: Obsah na konci zvukových dat.

en: Audio Sampling Rate
cs: Vzorkovací frekvence zvuku

en: The sampling rate in Hz of the audio data.
cs: Vzorkovací frekvence zvukových dat v Hz.

en: Audio Sampling Resolution
cs: Rozlišení vzorkování zvuku

en: The number of bits in each audio sample.
cs: Počet bitů v každém vzorku zvuku.

en: Audio Type
cs: Typ zvuku

en: The number of channels and type of audio (music, text, etc.) in the object.
cs: Počet kanálů a druh zvuku (hudba, text atd.) v objektu.

en: By-line
cs: Řádek s autorovým jménem

en: Name of the creator of the object, e.g. writer, photographer or graphic artist (multiple values allowed).
cs: Jméno tvůrce objektu, například spisovatel, fotograf nebo výtvarník (povoleno více záznamů).

en: By-line Title
cs: Titulek se jménem autora

en: Title of the creator or creators of the object.
cs: Jméno tvůrce nebo tvůrců objektu.

en: Caption, Abstract
cs: Nadpis, výtah

en: A textual description of the data.
cs: Textový popis dat.

en: Identifies the subject of the object in the opinion of the provider (Deprecated).
cs: Určuje předmět objektu podle názoru poskytovatele (zastaralé).

en: Coded Character Set
cs: Kódová znaková sada

en: Control functions used for the announcement, invocation or designation of coded character sets.
cs: Řídící funkce použitá pro sdělení, vyvolání nebo určení kódové sady znaků.

en: City
cs: Město

en: City of object origin.
cs: Město původu objektu.

en: Confirmed Data Size
cs: Potvrzená velikost dat

en: Total size of the object data.
cs: Celková velikost dat objektu.

en: Contact
cs: Kontakt

en: The person or organization which can provide further background information on the object (multiple values allowed).
cs: Osoba nebo organizace, která může poskytnout doplňující informace o objektu (povoleno více záznamů).

en: Content Location Code
cs: Kód umístění obsahu

en: The code of a country/geographical location referenced by the content of the object (multiple values allowed).
cs: Kód země/zeměpisné polohy vztahující se k obsahu objektu (povoleno více hodnot).

en: Content Location Name
cs: Název umístění obsahu

en: A full, publishable name of a country/geographical location referenced by the content of the object (multiple values allowed).
cs: Úplné správné pojmenování země/zeměpisné polohy vztahující se k obsahu objektu (povoleno více záznamů).

en: Copyright Notice
cs: Poznámka o autorských právech

en: Any necessary copyright notice.
cs: Jakákoliv nezbytná poznámka k autorským právům.

en: Country Code
cs: Kód země

en: The code of the country/primary location where the object was created.
cs: Kód země/hlavního místa, kde byl objekt vytvořen.

en: Country Name
cs: Název země

en: The name of the country/primary location where the object was created.
cs: Název země/hlavního místa, kde byl objekt vytvořen.

en: Credit
cs: Zásluhy

en: Identifies the provider of the object, not necessarily the owner/creator.
cs: Určuje poskytovatele objektu, ne nutně vlastníka/tvůrce.

en: The date the intellectual content of the object was created rather than the date of the creation of the physical representation.
cs: Datum vytvoření duševního obsahu objektu, spíše než vytvoření fyzické podoby.

en: Date Sent
cs: Datum odeslání

en: The day the service sent the material.
cs: Den, kdy služba materiál odeslala.

en: Destination
cs: Cíl

en: Routing information.
cs: Směrovací informace.

en: Digital Creation Date
cs: Datum digitalizace

en: The date the digital representation of the object was created.
cs: Datum, kdy byl objekt vytvořen v digitální podobě.

en: Digital Creation Time
cs: Čas digitalizace

en: The time the digital representation of the object was created.
cs: Čas, kdy byl objekt vytvořen v digitální podobě.

en: Editorial Update
cs: Redakční aktualizace

en: The type of update this object provides to a previous object. The link to the previous object is made using the ARM. “01” indicates an additional language.
cs: Typ aktualizace, kterou tento objekt dodal vůči předchozímu objektu. Odkaz na předchozí objekt je pomocí ARM. „01“ představuje dodatečný jazyk.

en: Edit Status
cs: Stav úprav

en: Status of the object, according to the practice of the provider.
cs: Stav objektu, podle zvyklostí běžných u poskytovatele.

en: Envelope Number
cs: Číslo obálky

en: A number unique for the date and the service ID.
cs: Jedinečné číslo pro datum a ID služby.

en: Envelope Priority
cs: Priorita obálky

en: Specifies the envelope handling priority and not the editorial urgency. “1” for most urgent, “5” for normal, and “8” for least urgent. “9” is user-defined.
cs: Určuje prioritu zpracování obálky a ne redakční naléhavost. „1“ pro nejnaléhavější, „5“ pro normální a „8“ pro nejméně naléhavé. „9“ je pro uživatelem definovanou.

en: Expiration Date
cs: Datum vypršení

en: Designates the latest date the provider intends the object to be used.
cs: Vyznačuje nejzazší datum, po které poskytovatel zamýšlí používání objektu.

en: Expiration Time
cs: Čas vypršení

en: Designates the latest time the provider intends the object to be used.
cs: Vyznačuje nejzazší čas, po které poskytovatel zamýšlí používání objektu.

en: File Format
cs: Formát souboru

en: File format of the data described by this metadata.
cs: Formát souboru dat popsaný těmito metadaty.

en: File Version
cs: Verze souboru

en: Version of the file format.
cs: Verze formátu souboru.

en: Fixture Identifier
cs: Identifikátor pevné části

en: Identifies objects that recur often and predictably, enabling users to immediately find or recall such an object.
cs: Určuje objekty, které se často a předvídatelně opakují, což uživatelům umožňuje okamžitě najít a znovu vyvolat takovéto objekty.

en: Headline
cs: Titulek

en: A publishable entry providing a synopsis of the contents of the object.
cs: Publikovatelný údaj poskytující přehled o obsahu objektu.

en: Image Orientation
cs: Orientace obrázku

en: The layout of the image area: “P” for portrait, “L” for landscape, and “S” for square.
cs: Rozložení plochy pro obrázek: „P“ na výšku, „L“ na šířku a „S“ pro čtverec.

en: Image Type
cs: Typ obrázku

en: The data format of the image object.
cs: Datový formát obrázkového objektu.

en: Used to indicate specific information retrieval words (multiple values allowed).
cs: Použito k zadání slov sloužících k vyhledávání specifických informací (povoleno více hodnot).

en: Language Identifier
cs: Identifikátor jazyka

en: The major national language of the object, according to the 2-letter codes of ISO 639:1988.
cs: Hlavní národní jazyk objektu, odpovídá dvoupísmennému kódu ISO 639:1988.

en: Maximum Object Size
cs: Maximální velikost objektu

en: The largest possible size of the object if the size is not known.
cs: Největší možná velikost objektu, když není známá velikost.

en: Max Subfile Size
cs: Maximální velikost podsouboru

en: The maximum size for a subfile dataset containing a portion of the object data.
cs: Maximální velikost pro datovou sadu podsouboru obsahující část dat objektu.

en: Model Version
cs: Verze modelu

en: Version of IIM part 1.
cs: Verze IIM část 1.

en: Object Attribute Reference
cs: Reference atributu objektu

en: Defines the nature of the object independent of the subject (multiple values allowed).
cs: Definuje vlastnost objektu nezávisle na předmětu (povoleno více hodnot).

en: Object Cycle
cs: Cyklus objektu

en: Where “a” is morning, “p” is evening, “b” is both.
cs: Kde „a“ je dopoledne, „p“ je odpoledne, „b“ je obojí.

en: Object Name
cs: Název objektu

en: A shorthand reference for the object.
cs: Zkrácená reference pro objekt.

en: Object Size Announced
cs: Oznamovaná velikost objektu

en: The total size of the object data if it is known.
cs: Celková velikost dat objektu, pokud je známa.

en: Object Type Reference
cs: Reference typu objektu

en: Distinguishes between different types of objects within the IIM.
cs: Rozlišení mezi různými typy objektů v rámci IIM.

en: Originating Program
cs: Původní program

en: The type of program used to originate the object.
cs: Typ programu použitý pro vytvoření původního objektu.

en: Original Transmission Reference
cs: Reference původního přenosu

en: A code representing the location of original transmission.
cs: Kód představující umístění původního přenosu.

en: Preview Data
cs: Data náhledu

en: The object preview data.
cs: Data náhledu objektu.

en: Preview File Format
cs: Formát souboru s náhledem

en: Binary value indicating the file format of the object preview data.
cs: Binární hodnota určující formát souboru s náhledem dat objektu.

en: Preview File Format Version
cs: Verze formátu souboru s náhledem

en: The version of the preview file format.
cs: Verze formátu souboru s náhledem.

en: Product ID
cs: ID produktu

en: Allows a provider to identify subsets of its overall service.
cs: Umožňuje poskytovateli určit podmnožinu ze všech jeho služeb.

en: Program Version
cs: Verze programu

en: The version of the originating program.
cs: Verze původního programu.

en: Province, State
cs: Provincie, stát

en: The Province/State where the object originates.
cs: Provincie/stát odkud objekt pochází.

en: Rasterized Caption
cs: Vyrastrovaný titul

en: Contains rasterized object description and is used where characters that have not been coded are required for the caption.
cs: Obsahuje popis objektu v rastrové podobě a což se používá v případě, že jsou v titulu použity znaky, které nelze zakódovat.

en: Record Version
cs: Verze nahrávky

en: Identifies the version of the IIM, Part 2.
cs: Určuje verzi IIM, část 2.

en: Reference Date
cs: Referenční datum

en: The date of a prior envelope to which the current object refers.
cs: Datum hlavní obálky, na kterou aktuální objekt odkazuje.

en: Reference Number
cs: Referenční číslo

en: The Envelope Number of a prior envelope to which the current object refers.
cs: Číslo obálky hlavní obálky, na kterou aktuální objekt odkazuje.

en: Reference Service
cs: Referenční služba

en: The Service Identifier of a prior envelope to which the current object refers.
cs: Identifikátor služby hlavní obálky, na kterou aktuální objekt odkazuje.

en: Designates the earliest date the provider intends the object to be used.
cs: Určuje nejbližší datum, kdy poskytovatel zamýšlí dát objekt k používání.

en: Designates the earliest time the provider intends the object to be used.
cs: Určuje nejbližší čas, kdy poskytovatel zamýšlí dát objekt k používání.

en: Service Identifier
cs: Identifikátor služby

en: Identifies the provider and product.
cs: Určuje poskytovatele a produkt.

en: Size Mode
cs: Režim velikosti

en: Set to 0 if the size of the object is known and 1 if not known.
cs: Nastaveno na 0, pokud je velikost objektu známa a na 1, pokud známa není.

en: Source
cs: Zdroj

en: The original owner of the intellectual content of the object.
cs: Původní vlastník duševního obsahu objektu.

en: Special Instructions
cs: Speciální instrukce

en: Other editorial instructions concerning the use of the object.
cs: Další instrukce vydavatele týkající se použití objektu.

en: Subfile
cs: Podsoubor

en: The object data itself. Subfiles must be sequential so that the subfiles may be reassembled.
cs: Vlastní data objektu. Podsoubory musí správně následovat po sobě, takže mohou být znovu spojeny.

en: Subject Reference
cs: Reference předmětu

en: A structured definition of the subject matter. It must contain an IPR, an 8 digit Subject Reference Number and an optional Subject Name, Subject Matter Name, and Subject Detail Name each separated by a colon (:).
cs: Strukturovaná definice podstaty předmětu. Musí obsahovat IPR, 8číselné referenční číslo předmětu (Subject Reference Number) a volitelně název předmětu, název podstaty předmětu a podrobný název předmětu, vše odděleno dvojtečkami (:).

en: Sub-location
cs: Upřesnění umístění

en: The location within a city from which the object originates.
cs: Umístění ve městě, odkud objekt pochází.

en: Supplemental Category
cs: Doplňující kategorie

en: Further refines the subject of the object (Deprecated).
cs: Blíže upřesňuje předmět objektu (zastaralé).

en: Time Created
cs: Čas vytvoření

en: The time the intellectual content of the object was created rather than the date of the creation of the physical representation (multiple values allowed).
cs: Čas vytvoření duševního obsahu objektu, spíše než vytvoření fyzické podoby (povoleno více hodnot).

en: Time Sent
cs: Čas odeslání

en: The time the service sent the material.
cs: Čas, kdy služba materiál odeslala.

en: Unique Name of Object
cs: Jedinečný název objektu

en: An eternal, globally unique identification for the object, independent of provider and for any media form.
cs: Neměnná, globálně jedinečná identifikace objektu, nezávislá na poskytovateli a formě média.

en: Urgency
cs: Naléhavost

en: Specifies the editorial urgency of content and not necessarily the envelope handling priority. “1” is most urgent, “5” normal, and “8” least urgent.
cs: Určuje redakční naléhavost, ale ne bezpodmínečně prioritu obsloužení obálky. „1“ je nejnaléhavější, „5“ normální a „8“ nenaléhavé.

en: Writer/Editor
cs: Autor/editor

en: The name of the person involved in the writing, editing or correcting the object or caption/abstract (multiple values allowed).
cs: Jméno osoby, která se podílela na psaní, úpravě nebo korekturách objektu nebo záhlaví/souhrnu (povoleno více hodnot).

en: Page Size
cs: Velikost stránky

en: Page size format.
cs: Formát velikosti stránky.

en: Page Width
cs: Šířka stránky

en: Page width in mm.
cs: Šířka stránky v mm.

en: Page Height
cs: Výška stránky

en: Page height in mm.
cs: Výška stránky v mm.

en: PDF Version
cs: Verze PDF

en: The PDF version of the document.
cs: Verze PDF dokumentu.

en: Producer
cs: Tvůrce

en: The application that converted the document to PDF.
cs: Aplikace, která převedla dokument do PDF.

en: Embedded Files
cs: Vložené soubory

en: Number of embedded files in the document.
cs: Počet souborů vložených v dokumentu.

en: Fast Web View
cs: Rychlé webové zobrazení

en: Set to “1” if optimized for network access.
cs: Nastaveno na „1“, pokud je optimalizováno pro přístup přes síť.

en: Printing
cs: Tisk

en: Set to “1” if printing is allowed.
cs: Nastaveno na „1“, pokud je dovolen tisk.

en: Printing in High Resolution
cs: Tisk ve vysokém rozlišení

en: Set to “1” if high resolution printing is allowed.
cs: Nastaveno na „1“, pokud je dovolen tisk ve vysokém rozlišení.

en: Copying
cs: Kopírování

en: Set to “1” if copying the contents is allowed.
cs: Nastaveno na „1“, pokud je dovoleno kopírování obsahu.

en: Modifying
cs: Úpravy

en: Set to “1” if modifying the contents is allowed.
cs: Nastaveno na „1“, pokud jsou dovoleny úpravy obsahu.

en: Document Assembly
cs: Sestavení dokumentu

en: Set to “1” if inserting, rotating, or deleting pages and creating navigation elements is allowed.
cs: Nastaveno na „1“, pokud je dovoleno vkládání, otáčení nebo mazání stránek a vytváření navigačních prvků.

en: Commenting
cs: Komentování

en: Set to “1” if adding or modifying text annotations is allowed.
cs: Nastaveno na „1“, pokud je dovoleno přidávat nebo upravovat text poznámek.

en: Form Filling
cs: Vyplňování formuláře

en: Set to “1” if filling of form fields is allowed.
cs: Nastaveno na „1“, pokud je dovoleno vyplňovat formulářová pole.

en: Accessibility Support
cs: Podpora zpřístupnění

en: Set to “1” if accessibility support (e.g. screen readers) is enabled.
cs: Nastaveno na „1“, pokud je podpora zpřístupnění (např. čtečkami obrazovky) povolená.

en: Contact information for the creators or distributors of the track.
cs: Kontaktní informace tvůrců nebo distributorů nahrávky.

en: License
cs: Licence

en: License information.
cs: Informace o licenci.

en: Location
cs: Umístění

en: Location where track was recorded.
cs: Místo, kde byla nahrávka pořízena.

en: Maximum bitrate
cs: Maximální datový tok

en: Maximum bitrate in kbps.
cs: Maximální datový tok v kb/s.

en: Minimum bitrate
cs: Minimální datový tok

en: Minimum bitrate in kbps.
cs: Minimální datový tok v kb/s.

en: Nominal bitrate
cs: Průměrný datový tok

en: Nominal bitrate in kbps.
cs: Průměrný datový tok v kb/s.

en: Organization
cs: Organizace

en: Organization producing the track.
cs: Organizace produkující tuto nahrávku.

en: Vendor
cs: Dodavatel

en: Vorbis vendor ID.
cs: ID dodavatele Vorbis.

en: Vorbis Version
cs: Verze Vorbis

en: Vorbis version.
cs: Verze Vorbis.

en: Audio
cs: Zvuk

en: Image
cs: Obrázek

en: unsupported tag (suppressed %ld B of binary data)
cs: nepodporovaný štítek (přeskakuje se %ld B binárních dat)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4)
en: %s, Portrait
cs: %s, na výšku

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4)
en: %s, Landscape
cs: %s, na šířku

en: Joint stereo
cs: Spojené stereo

en: Dual channel
cs: Dva kanály

en: Single channel
cs: Jeden kanál

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: Layer I
cs: Úroveň I

en: Layer II
cs: Úroveň II

en: Layer III
cs: Úroveň III

en: Reserved
cs: Rezervováno

en: None
cs: Žádné

en: 10-15ms
cs: 10 – 15 ms

en: (%sbyte) | (%sbytes)
cs[0]: (%s bajt)
cs[1]: (%s bajty)
cs[2]: (%s bajtů)

en: %sbyte | %sbytes
cs[0]: %s bajt
cs[1]: %s bajty
cs[2]: %s bajtů

en: Failed to change working directory to a temporary directory.
cs: Selhalo vytvoření složky, do které se ukládají dočasné soubory.

en: Failed to create a directory in which to store temporary files.
cs: Selhalo vytvoření složky, do které se ukládají dočasné soubory.

en: Creating directory %s…
cs: Vytváří se složka %s…

en: Failed to create the directory %s: %s
cs: Selhalo vytvoření složky %s: %s

en: There was an error displaying help.
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě.
