gnome-connections gnome-3-38 - en to el translation catalogue (72 entries)

en: Connections
el: Συνδέσεις

en: View and use other desktops
el: Προβολή και χρήση άλλων υπολογιστών

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
el: Οι Συνδέσεις σας επιτρέπουν να συνδέεστε και να χρησιμοποιείτε άλλους επιτραπέζιους υπολογιστές. Αυτός μπορεί να είναι ένας πολύ καλός τρόπος πρόσβασης σε περιεχόμενο ή λογισμικό σε διαφορετικό λειτουργικό σύστημα επιφάνειας εργασίας. Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί ως τρόπος παροχής υποστήριξης σε χρήστες που μπορεί να χρειαστούν βοήθεια.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
el: Μπορεί να συνδεθεί μια σειρά διαφορετικών λειτουργικών συστημάτων, συμπεριλαμβανομένων των επιτραπέζιων υπολογιστών Linux και Windows. Μπορείτε επίσης να συνδεθείτε σε εικονικές μηχανές.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
el: Οι συνδέσεις χρησιμοποιούν τα ευρέως υποστηριζόμενα πρωτόκολλα VNC και RDP και ένα από αυτά πρέπει να είναι ενεργοποιημένο στον υπολογιστή στον οποία θέλετε να συνδεθείτε.

en: The GNOME Project
el: Το έργο GNOME

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
el: vnc;rdp;απομακρυσμένα;επιφάνεια εργασίας;windows;υποστήριξη;πρόσβαση;προβολή

en: Remote Desktop (VNC) file
el: Αρχείο απομακρυσμένης επιφάνειας εργασίας (VNC)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
el: Ένας πελάτης απομακρυσμένης επιφάνειας εργασίας για το περιβάλλον επιφάνειας εργασίας GNOME

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου άγνωστου τύπου mime %s

en: Connection to “%s” has been deleted
el: Η σύνδεση στο «%s» διαγράφηκε

en: Undo
el: Aναίρεση

en: URL to connect
el: URL για σύνδεση

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
el: Άνοιγμα αρχείου .vnc ή .rdp στο δοσμένο PATH

en: Open in full screen
el: Άνοιγμα σε πλήρη οθόνη

en: Too many command-line arguments specified.
el: Καθορίστηκαν πάρα πολλά ορίσματα γραμμής εντολών.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
el: Στιγμιότυπο από %s

en: Screenshot taken
el: Λήφθηκε στιγμιότυπο

note: Translators: Open is a verb
en: Open
el: Άνοιγμα

en: “%s” requires authentication
el: Το «%s» απαιτεί πιστοποίηση

en: Authentication failed: %s
el: Η πιστοποίηση απέτυχε: %s

en: _No Thanks
el: Ό_χι ευχαριστώ

en: _Close
el: _Κλείσιμο

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
el: Αλλαγή μεγέθους επιφάνειας εργασίας

en: Take Screenshot
el: Λήψη στιγμιοτύπου

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
el: Εισαγάγετε το αναγνωριστικό δικτύου του απομακρυσμένου υπολογιστή για σύνδεση:

en: Connection Type
el: Τύπος σύνδεσης

en: RDP (standard for connecting to Windows)
el: RDP (πρότυπο για σύνδεση με Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
el: VNC (πρότυπο για σύνδεση με Linux)

en: Help
el: Βοήθεια

en: Connect
el: Σύνδεση

en: _Username
el: Ό_νομα χρήστη

en: _Password
el: _Συνθηματικό

en: Sign In
el: Σύνδεση

en: Welcome to Connections
el: Καλώς ήλθατε στις Συνδέσεις

en: Learn about how Connections works.
el: Μάθετε πως να χρησιμοποιείτε τις Συνδέσεις.

en: Use other desktops, remotely
el: Χρησιμοποιήστε άλλους υπολογιστές, από απόσταση

en: Use Connections to view the screen of other desktops. You can control them using the pointer and keyboard, too!
el: Χρησιμοποιήστε τις Συνδέσεις για να προβάλετε την οθόνη άλλων επιτραπέζιων υπολογιστών. Μπορείτε επίσης να τα ελέγξετε χρησιμοποιώντας το δείκτη και το πληκτρολόγιο!

en: Connect to different operating systems
el: Συνδεθείτε σε διαφορετικά λειτουργικά συστήματα

en: Access Linux, Mac, and Windows desktops using Connections.
el: Αποκτήστε πρόσβαση σε επιτραπέζιους υπολογιστές Linux, Mac και Windows χρησιμοποιώντας τις Συνδέσεις.

en: Enable remote desktop before connecting
el: Ενεργοποιήστε τον απομακρυσμένο υπολογιστή πριν από τη σύνδεση

en: Computers need to be set up for remote desktop before you can connect to them.
el: Οι υπολογιστές πρέπει να ρυθμιστούν για απομακρυσμένη σύνδεση για να μπορέσετε να συνδεθείτε σε αυτούς.

en: We hope that you enjoy Connections!
el: Ελπίζουμε να απολαύσετε τις Συνδέσεις!

en: More information can be found in the help.
el: Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη βοήθεια.

en: Connection preferences
el: Προτιμήσεις σύνδεσης

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Name
el: Όνομα

en: Fit window
el: Ταίριασμα στο παράθυρο

en: Original size
el: Αρχικό μέγεθος

en: New
el: Νέο

en: Application Menu
el: Μενού εφαρμογής

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Go Back
el: Μετάβαση πίσω

en: Display Menu
el: Μενού εμφάνισης

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: About Connections
el: Περί του Συνδέσεις

en: Display
el: Εμφάνιση

en: View only
el: Μόνο προβολή

en: Show local pointer
el: Εμφάνιση τοπικού δείκτη

en: Enable audio
el: Ενεργοποίηση ήχου

en: Bandwidth
el: Εύρος ζώνης

en: High quality
el: Υψηλή ποιότητα

en: Fast refresh
el: Γρήγορη ανανέωση

en: Scale mode
el: Λειτουργία κλιμάκωσης

en: Just hit the <b>+</b> button to make your first connection.
el: Πατήστε το κουμπί <b>+</b> για να κάνετε την πρώτη σας σύνδεση.

en: Couldn’t parse the file
el: Αδυναμία ανάλυσης του αρχείου

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
el: Λείπει το κλειδί “%s” στο αρχείο VNC
