gnome-connections master - en to fur translation catalogue (86 entries)

en: Connections
fur: Conessions

en: View and use other desktops
fur: Visualize e dopre i altris scritoris

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
fur: Conessions ti permet di conetiti e doprâ altris scritoris. Cheste e je une maraveose maniere par acedi e doprâ contignûts o programs su diviers sistemis operatîfs par scrivanie. Al è pussibil doprâlu ancje come mût par da supuart a utents che a àn bisugne di jutori.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
fur: Al è pussibil conetisi a une rie di diviers sistemis operatîfs, includûts i scritoris Linux e Windows. Tu puedis ancje conetiti a machinis virtuâls.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
fur: Conessions al dopre i protocoi VNC e RDP, che a son supuartâts in misure bondante. Si à di abilitâ un di chescj sul scritori dulà che si vûl conetisi.

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
fur: vnc;rdp;lontan;esterni;scritori;windows;supuart;acès;visualizâ

en: Remote Desktop (VNC) file
fur: File di scritori lontan (VNC)

en: Delete
fur: Elimine

en: Properties
fur: Proprietâts

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
fur: Un client par scritori lontan pal ambient di scritori GNOME

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
fur: Impussibil vierzi il file di gjenar mime no cognossût %s

en: Connection to “%s” has been deleted
fur: La conession a “%s” e je stade eliminade

en: Undo
fur: Disfe

en: URL to connect
fur: URL dulà conetisi

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
fur: Vierç il file .vnc o .rdp al PERCORS indicât

en: Open in full screen
fur: Vierç a plen visôr

en: Too many command-line arguments specified.
fur: Specificâts masse argoments a linie di comant.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
fur: Schermade di %s

en: Screenshot taken
fur: Videade caturade

note: Translators: Open is a verb
en: Open
fur: Vierç

en: Authentication failed: %s
fur: Autenticazion falide: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
fur: Daûr a conetisi a “%s” pe prime volte. Par jessi sigûrs che tu ti stâs colegant ae machine che e dîs di jessi, verifiche che i impronts a corispuindin. Chest passaç al ven fat dome une volte.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
fur: Il certificât dal servidôr lontan “%s” nol corispuint ae copie locâl. Al è pussibil che cualchidun al impersoni il servidôr.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
fur: Il servidôr lontan “%s” al à bisugne di un non utent e de password par continuâ la conession.

en: _No Thanks
fur: _No graciis

en: _Close
fur: _Siere

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
fur: Ridimensione scritori

en: Take Screenshot
fur: Cature schermade

en: Fullscreen
fur: Plen visôr

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
fur: Inserìs l'identificadôr di rêt dal scritori rimot dulà lâ a colegâsi:

en: Connection Type
fur: Gjenar di conession

en: RDP (standard for connecting to Windows)
fur: RDP (standard par conetisi a Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
fur: VNC (standard par conetisi a Linux)

en: Help
fur: Jutori

en: Connect
fur: Conet

en: _Username
fur: _Non utent

en: Sign In
fur: Jentre

en: Open Connection
fur: Vierç conession

en: Verify
fur: Verifiche

en: Cancel
fur: Anule

en: Verify Fingerprint
fur: Verifiche impront

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the Settings,
    <b>Sharing>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
fur: Sot Windows eseguìs certlm.msc o certmgr.msc
    e copie il certificât di
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> suntun file.
    Dopo oten il so impront vie
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    Se GNOME al ven doprât come destinazion finâl de
    conession, tu puedis verifica l'impornt tes Impostazions,
    <b>Sharing>Remote Desktop>Verifiche cifradure</b>.

en: Unexpected Certificate
fur: Certificât inspietât

en: Delete Local Certificate
fur: Elimine il certificât locâl

en: Authentication Required
fur: Autenticazion necessarie

en: Username…
fur: Non utent…

en: Domain…
fur: Domini…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
fur: Il cjamp dal domini di solit al è facoltatîf e tu puedis
    lassâlu vueit.

en: Authenticate
fur: Autentichiti

en: Welcome to Connections
fur: Benvignûts su Conessions

en: Click next to learn about remote desktop.
fur: Fâs clic su Indenant par scuvierzi alc sul scritori lontan.

en: Access other desktops
fur: Jentre in altris scritoris

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
fur: Conessions ti permet di viodi il schermi di altris scritoris. Tu ju puedis ancje controlâ doprant il pontadôr e la tastiere.

en: Connect to different operating systems
fur: Conetiti a diviers sistemis operatîfs

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
fur: Tu puedis jentrâ su scritoris Linux, Mac e Windows.

en: Setup is required
fur: La configurazion e je necessarie

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
fur: Di solit al è necessari abilitâ la funzion di scritori lontan sul computer là che tu desideris conetiti.

en: Start by creating your first connection
fur: Scomence creant la tô prime conession

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
fur: Par scomençâ, tu varâs bisugne de direzion dal computer là che tu desideris conetiti.

en: Connection preferences
fur: Preferencis di conession

en: Address
fur: Direzion

en: Name
fur: Non

en: Fit window
fur: Adate il barcon

en: Original size
fur: Dimension origjinâl

en: New
fur: Gnove

en: Application Menu
fur: Menù aplicazion

en: Search
fur: Cîr

en: Go Back
fur: Va indaûr

en: Display Menu
fur: Menù schermi

en: Disconnect
fur: Disconet

en: Keyboard shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

en: About Connections
fur: Informazions su Conessions

en: Ctrl + Alt + Del
fur: Ctrl + Alt + Canc

en: Display
fur: Visualizazion

en: View only
fur: Dome viôt

en: Show local pointer
fur: Mostre pontadôr locâl

en: Enable audio
fur: Abilite l'audio

en: Bandwidth
fur: Largjece di bande

en: High quality
fur: Alte cualitât

en: Fast refresh
fur: Inzornament veloç

en: Scale mode
fur: Modalitât ridimensionament

en: Click the add button to create your first connection
fur: Fâs clic sul boton par zontâ par creâ la tô prime conession

en: Couldn’t parse the file
fur: Impussibil analizâ il file

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
fur: Al file VNC al mancje la clâf “%s”
