gnome-connections master - en to gl translation catalogue (89 entries)

en: Connections
gl: Conexións

en: View and use other desktops
gl: Ver e usar outros escritorios

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
gl: Conexións permítelle conectarse e usar outros escritorios. Isto pode ser unha forma incríbel para acceder a contidos ou software de distintos sistemas operativos. Tamén pode usarse como unha forma de fornecer soporte técnico a quen precise axuda.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
gl: Pode conectarse a distintos sistemas operativos, incluíndo escritorios Linux e Windows. Tamén pode conectarse a máquinas virtuais.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
gl: Conexións usa os protocolos VNC e RDP, usados en moitos sitios, debe ter un destes activados no escritorio ao que quere conectarse.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
gl: O Proxecto de GNOME

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
gl: vnc;rdp;remoto;escritorio;windows;asistencia;soporte;acceso;ver

en: Remote Desktop (VNC) file
gl: Ficheiro de Escritorio Remoto (VNC)

en: Delete
gl: Eliminar

en: Properties
gl: Propiedades

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
gl: Un cliente de escritorio remoto para o ambiente de escritorio de GNOME

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de tipo mime descoñecido %s

en: Connection to “%s” has been deleted
gl: A conexión a «%s» foi eliminada

en: Undo
gl: Desfacer

en: URL to connect
gl: URL á que conectarse

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
gl: Abrir ficheiro .vnc ou .rdp no PATH fornecido

en: Open in full screen
gl: Abrir a pantalla completa

en: Too many command-line arguments specified.
gl: Especificou demasiados argumentos de liña de ordes

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
gl: Captura de pantalla desde %s

en: Screenshot taken
gl: Captura de pantalla tomada

note: Translators: Open is a verb
en: Open
gl: Abrir

en: Authentication failed: %s
gl: Produciuse un fallo na autenticación: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
gl: Conectándose a «%s» por primeira vez. Para asegurarse que está conectándose á máquina que corresponde comprobe que as pegadas dixitais coinciden. Este proceso só se leva a cabo unha vez.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
gl: O certificado do servidor remoto «%s» non coincide coa copia local. Podería ser alguén finxindo ser o servidor.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
gl: O servidor remoto «%s» require dun nome de usuario e contrasinal para continuar a conexión.

en: _No Thanks
gl: _Non grazas

en: _Close
gl: _Pechar

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
gl: Redimensionar o escritorio

en: Take Screenshot
gl: Tomar captura de pantalla

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
gl: Escriba o identificador de rede do escritorio remoto ao que conectarse:

en: Connection Type
gl: Tipo de conexión

en: RDP (standard for connecting to Windows)
gl: RDP (estándar para conectarse a Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
gl: VNC (estándar para conectarse a Linux)

en: Help
gl: Axuda

en: Connect
gl: Conectar

en: _Username
gl: _Nome de usuario

en: _Password
gl: _Contrasinal

en: Sign In
gl: Iniciar sesión

en: Open Connection
gl: Abrir conexión

en: Verify
gl: Verificar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Verify Fingerprint
gl: Verificar pegada dactilar

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the Settings,
    <b>Sharing>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
gl: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Certificados de escritorio remoto</b> a un ficheiro.
    Logo obteña a súa pegada dixital mediante
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    Se usa GNOME no endpoint conectado,
    pode verificar a pegada dixital nas Preferencias,
    <b>Compartindo>Escritorio remoto>Comprobar cifrado</b>.

en: Unexpected Certificate
gl: Certificado non agardado

en: Delete Local Certificate
gl: Eliminar o certificado local

en: Authentication Required
gl: Requírese autenticación

en: Username…
gl: Nome de usuario…

en: Password…
gl: Contrasinal…

en: Domain…
gl: Dominio…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
gl: O campo de dominio é un campo comunmente opcional e pode
    deixarse baleiro.

en: Authenticate
gl: Autenticar

en: Welcome to Connections
gl: Benvida a Conexións

en: Click next to learn about remote desktop.
gl: Prema seguinte para saber sobre os escritorios remotos.

en: Access other desktops
gl: Acceder a outros escritorios

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
gl: Conexións permítelle ver a pantalla doutros escritorios. Tamén pode controlalos usando o punteiro e o rato.

en: Connect to different operating systems
gl: Conéctese a distintos sistemas operativos

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
gl: Pode acceder a escritorios Linux, Mac e Windows.

en: Setup is required
gl: Requírese a configuración

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
gl: Os escritorios remotos normalmente precisan activarse no computador ao que quere conectarse.

en: Start by creating your first connection
gl: Comezar a crear a súa primeira conexión

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
gl: Para comezar, precisa o enderezo do computador ao que se quere conectar.

en: Connection preferences
gl: Propiedades da conexión

en: Address
gl: Enderezo

en: Name
gl: Nome

en: Fit window
gl: Axustar á xanela

en: Original size
gl: Tamaño orixinal

en: New
gl: Nova

en: Application Menu
gl: Menú de aplicación

en: Search
gl: Buscar

en: Go Back
gl: Ir atrás

en: Display Menu
gl: Menú de visualización

en: Disconnect
gl: Desconectarse

en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: About Connections
gl: Sobre Conexións

en: Ctrl + Alt + Backspace
gl: Ctrl + Alt + Retroceso

en: Ctrl + Alt + Del
gl: Ctrl + Alt + Supr

en: Display
gl: Pantalla

en: View only
gl: Só ver

en: Show local pointer
gl: Mostrar punteiro local

en: Enable audio
gl: Activar son

en: Bandwidth
gl: Ancho de banda

en: High quality
gl: Alta calidade

en: Fast refresh
gl: Recarga rápida

en: Scale mode
gl: Modo de escalado

en: Click the add button to create your first connection
gl: Prema no botón de engadir para crear a súa primeira conexión

en: Couldn’t parse the file
gl: Non foi posíbel analizar o ficheiro

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
gl: No ficheiro VNC falta unha chave «%s»
