gnome-connections master - en to hu translation catalogue (87 entries)

en: Connections
hu: Kapcsolatok

en: View and use other desktops
hu: Más asztalok megtekintése és használata

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
hu: A Kapcsolatok segítségével más asztalokhoz kapcsolódhat, és használhatja azokat. Nagy segítség lehet egy más asztali operációs rendszeren lévő tartalom vagy szoftver eléréséhez. Arra is használhatja, hogy támogatást nyújtson a segítségre szoruló felhasználóknak.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
hu: Különböző operációs rendszerekhez kapcsolódhat, köztük linuxos és windowsos asztali rendszerekhez. Virtuális gépekhez is kapcsolódhat.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
hu: A Kapcsolatok a széles körben támogatott VNC és RDP protokollokat használja, és legalább az egyiknek elérhetőnek kell lennie azon a gépen, amelyhez kapcsolódni szeretne.

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
hu: vnc;rdp;távoli;asztal;windows;támogatás;elérés;hozzáférés;megtekintés

en: Remote Desktop (VNC) file
hu: Távoli asztali (VNC) fájl

en: Delete
hu: Törlés

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
hu: Egy távoli asztali kliens a GNOME asztali környezethez

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
hu: Nem sikerült megnyitni az ismeretlen %s MIME-típusú fájlt

en: Connection to “%s” has been deleted
hu: A(z) „%s” kapcsolat törölve lett

en: Undo
hu: Visszavonás

en: URL to connect
hu: URL a kapcsolódáshoz

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
hu: Egy .vnc vagy .rdp fájl megnyitása a megadott ÚTVONALON

en: Open in full screen
hu: Megnyitás teljes képernyős módban

en: Too many command-line arguments specified.
hu: Túl sok parancssori argumentum lett megadva.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
hu: Képernyőkép ekkor: %s

en: Screenshot taken
hu: A képernyőkép elkészült

note: Translators: Open is a verb
en: Open
hu: Megnyitás

en: Authentication failed: %s
hu: Hitelesítés sikertelen: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
hu: Kapcsolódás a következőhöz az első alkalommal: „%s”. Győződjön meg arról, hogy a gép, amelyhez kapcsolódik, valóban az, aminek állítja magát. Ellenőrizze, hogy az ujjlenyomatok egyeznek-e. Ez a folyamat csak egyszer megy végbe.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
hu: A(z) „%s” távoli kiszolgáló tanúsítványa nem egyezik a helyi másolatéval. Lehet, hogy valaki a kiszolgálójának tetteti magát.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
hu: A(z) „%s” távoli kiszolgáló felhasználónevet és jelszót követel meg a kapcsolódás folytatásához.

en: _No Thanks
hu: Köszönöm, _nem

en: _Close
hu: _Bezárás

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
hu: Asztal átméretezése

en: Take Screenshot
hu: Képernyőkép készítése

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
hu: Adja meg a távoli asztal hálózati azonosítóját, melyhez kapcsolódni szeretne:

en: Connection Type
hu: Kapcsolat típusa

en: RDP (standard for connecting to Windows)
hu: RDP (Windowshoz kapcsolódás esetén megszokott)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
hu: VNC (Linuxhoz kapcsolódás esetén megszokott)

en: Help
hu: Súgó

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: _Username
hu: _Felhasználónév

en: _Password
hu: _Jelszó

en: Sign In
hu: Bejelentkezés

en: Open Connection
hu: Kapcsolat megnyitása

en: Verify
hu: Ellenőrzés

en: Cancel
hu: Mégse

en: Verify Fingerprint
hu: Ujjlenyomat ellenőrzése

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the Settings,
    <b>Sharing>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
hu: Windowson futtassa a certlm.msc vagy certmgr.msc
    programot, és másolja a tanúsítványt egy fájlba
    innen: <b>Távoli asztal>Tanúsítványok</b>.
    Ezután szerezze be az ujjlenyomatot ezzel:
    „certutil.exe -hashfile file SHA256”.
    
    Ha GNOME van ott, ahová kapcsolódik, akkor az
    ujjlenyomat a Beállításokban ellenőrizhető:,
    <b>Megosztás>Távoli asztal>Titkosítás ellenőrzése</b>.

en: Unexpected Certificate
hu: Nem várt tanúsítvány

en: Delete Local Certificate
hu: Helyi tanúsítvány törlése

en: Authentication Required
hu: Hitelesítés szükséges

en: Username…
hu: Felhasználónév…

en: Password…
hu: Jelszó…

en: Domain…
hu: Tartomány…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
hu: A tartomány mező általában nem kötelező, és
    üresen hagyható.

en: Authenticate
hu: Hitelesítés

en: Welcome to Connections
hu: Üdvözöljük a Kapcsolatokban

en: Click next to learn about remote desktop.
hu: Kattintson a következőre, hogy többet tudjon meg a távoli asztalról.

en: Access other desktops
hu: Más asztalok elérése

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
hu: A Kapcsolatok lehetővé teszi, hogy megtekintse más asztalok képernyőjét. Egérrel és billentyűzettel is vezérelhetők.

en: Connect to different operating systems
hu: Kapcsolódjon más operációs rendszerekhez

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
hu: Linuxos, maces és windowsos asztalokat is elérhet.

en: Setup is required
hu: Beállítás szükséges

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
hu: A távoli asztalt jellemzően engedélyezni kell azon a számítógépen, amelyhez kapcsolódna.

en: Start by creating your first connection
hu: Kezdje az első kapcsolata létrehozásával

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
hu: A kezdéshez szüksége lesz annak a számítógépnek a címére, amelyhez kapcsolódni szeretne.

en: Connection preferences
hu: Kapcsolat beállításai

en: Address
hu: Cím

en: Name
hu: Név

en: Fit window
hu: Ablakhoz illesztés

en: Original size
hu: Eredeti méret

en: New
hu: Új

en: Application Menu
hu: Alkalmazásmenü

en: Search
hu: Keresés

en: Go Back
hu: Ugrás vissza

en: Display Menu
hu: Menü megjelenítése

en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: About Connections
hu: A Kapcsolatok névjegye

en: Display
hu: Megjelenítés

en: View only
hu: Csak megtekintés

en: Show local pointer
hu: Helyi mutató megjelenítése

en: Enable audio
hu: Hang engedélyezése

en: Bandwidth
hu: Sávszélesség

en: High quality
hu: Magas minőség

en: Fast refresh
hu: Gyors frissítés

en: Scale mode
hu: Átméretezési mód

en: Click the add button to create your first connection
hu: Kattintson a hozzáadás gombra az első kapcsolata létrehozásához

en: Couldn’t parse the file
hu: Nem sikerült feldolgozni a fájlt

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
hu: A VNC-fájlból hiányzik a(z) „%s” kulcs
