gnome-connections master - en to oc translation catalogue (88 entries)

en: Connections
oc: Connexions

en: View and use other desktops
oc: Visualizar e utilizar d’autres burèus

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
oc: Connexions vos permet de vos connectar e d’utilizar d’autres burèus. Aquò pòt èsser un bon biais d’accedir al contengut o als logicials sus un sistèma operatiu diferent. Pòt tanben servir a provesir una assisténcia als utilizaires que ne fan mestièr.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
oc: Una plaja de diferents sistèmas operatius s’i pòdon connectar, inlutz los burèus Linux e Windows. Podètz tanben vos connectar a las maquinas virtualas.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
oc: Connexions utiliza los protocòls grandament preses en carga VNC e RDP, e un d’aquestes deu èsser activat sul burèu que volètz contactar.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
oc: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view;veire;accès;assisténcia;burèu;distant;alonhat;vista

en: Remote Desktop (VNC) file
oc: Fichièr d'accès a distància (VNC)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Properties
oc: Proprietats

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
oc: Un client de burèu distant per l’environament de burèu GNOME

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr de tipe mime desconegut %s

en: Connection to “%s” has been deleted
oc: La connexion cap a « %s » es estada suprimida

en: Undo
oc: Desfar

en: URL to connect
oc: URL de connexion

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
oc: Dobrir lo fichièr .vnc o .rdp al camin donat

en: Open in full screen
oc: Dobrir en mòde ecran complet

en: Too many command-line arguments specified.
oc: Nombre de paramètres de linha de comanda especificats tròp important.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
oc: Captura d'ecran de %s

en: Screenshot taken
oc: Captura d’ecran efectuada

note: Translators: Open is a verb
en: Open
oc: Dobrir

en: Authentication failed: %s
oc: Fracàs d'autentificacion : %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
oc: Connexion a « %s » pel primièr còp. Per vos assegurar que sètz connectat a la maquina que se presenta coma tal, verificatz se l’emprenta numerica correspond. Se realiza aquesta processús sonque un còp.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
oc: Lo certificat del servidor alonhat « %s » correspond pas a la còpia locala. Poiriá arribar que siá qualqu’un mai que se far passar pel servidor.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
oc: Lo servidor alonhat « %s » requerís un nom d’utilizaire e senhal per contunhar a s’i connectar.

en: _No Thanks
oc: _Non mercé

en: _Close
oc: _Tampar

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
oc: Redimensionar lo burèu

en: Take Screenshot
oc: Prendre una captura d’ecran

en: Fullscreen
oc: Ecran complet

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
oc: Picatz l’identificador ret del burèu distant ont se connectar :

en: Connection Type
oc: Tipe de connexion

en: RDP (standard for connecting to Windows)
oc: RDP (estandard per las connexions a Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
oc: VNC (estandard per las connexions a Linux)

en: Help
oc: Ajuda

en: Connect
oc: Se connectar

en: _Username
oc: _Nom d’utilizaire

en: _Password
oc: _Senhal

en: Sign In
oc: Se connectar

en: Open Connection
oc: Connexion dobèrta

en: Verify
oc: Verificar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Verify Fingerprint
oc: Verificar l’emprenta

en: Unexpected Certificate
oc: Certificat inesperat

en: Delete Local Certificate
oc: Suprimir lo certificat local

en: Authentication Required
oc: Autentificacion requerida

en: Username…
oc: Nom d’utilizaire…

en: Password…
oc: Senhal…

en: Domain…
oc: Domeni…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
oc: Lo camp domeni es sovent opcional e se pòt
    daissar void.

en: Authenticate
oc: S’autentificar

en: Welcome to Connections
oc: Benvenguda dins Connexions

en: Click next to learn about remote desktop.
oc: Clicatz seguent per ne saber mai a prepaus del burèu distant.

en: Access other desktops
oc: Accedir a d’autres burèus

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
oc: Connexion vos permet de veire l’ecran d’autres burèus. Se pòdon contrarotlar en utilizant la mirga e lo clavièr.

en: Connect to different operating systems
oc: Se connectar a diferents sistèmas operatius

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
oc: Podètz accedir als burèus Linux, Mac e Windows en utilizant Connexions.

en: Setup is required
oc: Parametratge requerit

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
oc: Lo burèu distant deu èsser activat sus l’ordenador que volètz contactar.

en: Start by creating your first connection
oc: Començar per crear la primièra connexion

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
oc: Per començar, vos cal l’adreça de l’ordenador que volètz contactar.

en: Connection preferences
oc: Preferéncias de Connexion

en: Address
oc: Adreça

en: Name
oc: Nom

en: Fit window
oc: S’adaptar a la fenèstra

en: Original size
oc: Talha originala

en: New
oc: Novèla

en: Application Menu
oc: Menú de l’aplicacion

en: Search
oc: Cercar

en: Go Back
oc: Retorn

en: Display Menu
oc: Menú d’afichatge

en: Disconnect
oc: Desconnectar

en: Keyboard shortcuts
oc: Acorchis clavièr

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis clavièr

en: About Connections
oc: A prepaus de Connexions

en: Ctrl + Alt + Backspace
oc: Ctrl + Alt + Retorn Arrièr

en: Ctrl + Alt + Del
oc: Ctrl + Alt + Supr

en: Display
oc: Afichatge

en: View only
oc: Afichar solament

en: Show local pointer
oc: Afichar lo puntador local

en: Enable audio
oc: Activar l'àudio

en: Bandwidth
oc: Benda passanta

en: High quality
oc: Nauta qualitat

en: Fast refresh
oc: Actualizacion rapida

en: Scale mode
oc: Mòde de mesa a l’escala

en: Click the add button to create your first connection
oc: Clicatz simplament sul boton per establir vòstra primièra connexion

en: Couldn’t parse the file
oc: Impossible d’analisar lo fichièr

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
oc: Clau « %s » mancanta pel fichièr VNC
