gnome-connections master - en to sl_SI translation catalogue (88 entries)

en: Connections
sl_SI: Povezovalnik

en: View and use other desktops
sl_SI: Pregled in upravljanje oddaljenih namizij

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
sl_SI: Program Povezovalnik omogoča povezovanje in upravljanje namizij na daljavo. Na ta način je mogoč enostaven dostop do vsebine in programske opreme na drugih operacijskih sistemih. Program je mogoče uporabiti tudi za podporo uporabnikom, ki potrebujejo pomoč.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
sl_SI: Podprto je povezovanje z različnimi operacijskimi sistemi, na primer namizja Linux in Windows, mogoče je tudi povezovanje z navideznimi napravami.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
sl_SI: Program podpira protokola VNC in RDP, katerikoli pa mora biti omogočen tudi na namizju, s katerim poteka povezovanje.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
sl_SI: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view;oddaljeno;souporaba;podpora;okno;namizje;pogled;dostop

en: Remote Desktop (VNC) file
sl_SI: Datoteka (VNC) oddaljenega namizja

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
sl_SI: Program za povezovanje z oddaljenimi namizji v okolju GNOME

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke neznane vrste MIME %s

en: Connection to “%s” has been deleted
sl_SI: Povezava z napravo »%s« je bila izbrisana

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: URL to connect
sl_SI: Naslov URL za povezavo

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
sl_SI: Odpri datoteko .vnc oziroma .rdp na podani POTI

en: Open in full screen
sl_SI: Odpri v celozaslonskem načinu

en: Too many command-line arguments specified.
sl_SI: Navedenih je preveč argumentov ukazne vrstice.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
sl_SI: Zaslonska slika %s

en: Screenshot taken
sl_SI: Zaslonska slika je zajeta

note: Translators: Open is a verb
en: Open
sl_SI: Odpri

en: Authentication failed: %s
sl_SI: Overitev je spodletela: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
sl_SI: Zaznana je prva povezava s storitvijo »%s«. Če se želite prepričati, da se res povezujete s pravo napravo, preverite, ali se prstni odtisi ujemajo. To preverjanje se izvede le enkrat.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
sl_SI: Potrdilo oddaljenega strežnika »%s« se ne sklada s krajevno kopijo. Morda se neka druga naprava izdaja za ciljni strežnik..

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
sl_SI: Oddaljeni strežnik »%s« za nadaljevanje povezovanja zahteva uporabniško ime in geslo.

en: _No Thanks
sl_SI: _Ne, hvala

en: _Close
sl_SI: _Zapri

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
sl_SI: Spremeni velikost namizja

en: Take Screenshot
sl_SI: Zajemi zaslonsko sliko

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
sl_SI: Naslov oddaljenega namizja za povezavo:

en: Connection Type
sl_SI: Vrsta povezave

en: RDP (standard for connecting to Windows)
sl_SI: RDP (standard za povezovanje z napravami Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
sl_SI: VNC (standard za povezovanje z napravami Linux)

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: Connect
sl_SI: Poveži

en: _Username
sl_SI: _Uporabniško ime

en: _Password
sl_SI: _Geslo

en: Sign In
sl_SI: Prijava

en: Open Connection
sl_SI: Odpri povezavo

en: Verify
sl_SI: Overi

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Verify Fingerprint
sl_SI: Overi prstni odtis

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the Settings,
    <b>Sharing>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
sl_SI: V sistemu Windows zaženite program certlm.msc
    ali certmgr.msc in kopirajte potrdilo iz mape
    <b>Oddaljeno namizje>Potrdila</b> v datoteko.
    Nato pridobite prstni odtis z ukazom
    »certutil.exe -hashfile file SHA256«.
    
    Če je končna točka povezave okolje GNOME,
    lahko prstni odtis preverite v nastavitvah
    <b>Souporaba>Oddaljeno namizje>Overi šifriranje</b>

en: Unexpected Certificate
sl_SI: Nepričakovano potrdilo

en: Delete Local Certificate
sl_SI: Izbriši krajevno potrdilo

en: Authentication Required
sl_SI: Zahtevana je overitev

en: Username…
sl_SI: Uporabniško ime …

en: Password…
sl_SI: Geslo …

en: Domain…
sl_SI: Domena …

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
sl_SI: Polje domene običajno ni obvezen podatek
    in lahko ostane prazno polje.

en: Authenticate
sl_SI: Overi

en: Welcome to Connections
sl_SI: Dobrodošli v program Povezovalnik

en: Click next to learn about remote desktop.
sl_SI: Kliknite naprej za več podrobnosti o oddaljenem namizju.

en: Access other desktops
sl_SI: Dostop do oddaljenih namizij

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
sl_SI: Program omogoča ogled zaslonov na namizjih drugih naprav. Upravljati jih je mogoče z miško in tipkovnico.

en: Connect to different operating systems
sl_SI: Povezovanje z različnimi operacijskimi sistemi

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
sl_SI: Mogoče se je povezati z namizji Linux, Mac in Windows.

en: Setup is required
sl_SI: Zahtevana je nastavitev

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
sl_SI: Oddaljeno namizje mora biti na oddaljeni napravi omogočeno, da se povezava lahko vzpostavi.

en: Start by creating your first connection
sl_SI: Začnite z ustvarjanjem prve povezave

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
sl_SI: Za začetek je treba vpisati naslov računalnika, s katerim se želite povezati.

en: Connection preferences
sl_SI: Lastnosti povezave

en: Address
sl_SI: Naslov

en: Name
sl_SI: Ime

en: Fit window
sl_SI: Prilagodi oknu

en: Original size
sl_SI: Izvorna velikost

en: New
sl_SI: Novo

en: Application Menu
sl_SI: Meni programa

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: Go Back
sl_SI: Nazaj

en: Display Menu
sl_SI: Pokaži meni

en: Disconnect
sl_SI: Odklopi povezavo

en: Keyboard shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice‫

en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: About Connections
sl_SI: O programu

en: Ctrl + Alt + Backspace
sl_SI: Ctrl + Alt + Vračalka

en: Display
sl_SI: Zaslon

en: View only
sl_SI: Samo pogled

en: Show local pointer
sl_SI: Pokaži kazalnik

en: Enable audio
sl_SI: Omogoči zvok

en: Bandwidth
sl_SI: Pasovna širina

en: High quality
sl_SI: Visoka kakovost

en: Fast refresh
sl_SI: Hitro osveževanje

en: Scale mode
sl_SI: Način spreminjanja velikosti

en: Click the add button to create your first connection
sl_SI: Kliknite na gumb za dodajanje za prvo povezavo

en: Couldn’t parse the file
sl_SI: Datoteke ni mogoče razčleniti

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
sl_SI: Datoteka VNC je brez ključa »%s«
