gnome-connections gnome-3-38 - en to tr translation catalogue (87 entries)

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: View and use other desktops
tr: Diğer masaüstlerini görüntüle ve kullan

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
tr: Bağlantılar, diğer masaüstlerine bağlanmanızı ve kullanmanızı sağlar. Bu, başka masaüstü işletim sistemindeki içeriğe veya yazılama erişmenin harika yoludur. Yardım isteyen kullanıcılara destek vermek için de kullanılabilir.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
tr: Linux ve Windows masaüstüleri gibi birçok başka işletim sistemine bağlanabilirsiniz. Sanal makinelere de bağlanabilirsiniz.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
tr: Bağlantılar; geniş çapta desteklenen VNC ve RDP iletişim kurallarını kullanır, bu iletişim kurallarından biri bağlanmak istediğiniz bilgisayarda etkinleştirilmelidir.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
tr: GNOME Projesi

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
tr: vnc;rdp;uzak;masaüstü;windows;destek;erişim;görüntüleme

en: Remote Desktop (VNC) file
tr: Uzak Masaüstü (VNC) dosyası

en: Delete
tr: Sil

en: Properties
tr: Özellikler

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
tr: GNOME masaüstü ortamı için uzak masaüstü istemcisi

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
tr: Bilinmeyen %s mime türündeki dosya açılamadı

en: Connection to “%s” has been deleted
tr: “%s” bağlantısı silindi

en: Undo
tr: Geri Al

en: URL to connect
tr: Bağlanılacak URL

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
tr: Verilen YOLdaki .vnc veya .rdp dosyasını aç

en: Open in full screen
tr: Tam ekranda aç

en: Too many command-line arguments specified.
tr: Çok fazla komut satırı argümanı belirtildi.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
tr: Ekran görüntüsü %s

en: Screenshot taken
tr: Ekran görüntüsü çekildi

note: Translators: Open is a verb
en: Open
tr: Aç

en: Authentication failed: %s
tr: Kimlik doğrulanamadı: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
tr: “%s” sunucusuna ilk kez bağlanılıyor. Öne sürülen makineye bağlandığınızdan emin olmak için parmak izlerinin eşleştiğini doğrulayın. Bu işlem yalnızca bir kez yapılır.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
tr: “%s” uzak sunucusun sertifikası yerel kopyayla eşleşmiyor. Birisi sunucu gibi davranıyor olabilir.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
tr: “%s” uzak sunucusu bağlanmaya devam etmek için kullanıcı adı ve parola gerektirir.

en: _No Thanks
tr: _Hayır, teşekkürler

en: _Close
tr: _Kapat

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
tr: Masaüstünü yeniden boyutlandır

en: Take Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü Çek

en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
tr: Bağlanılacak uzak masaüstünün ağ tanımlayıcısını gir:

en: Connection Type
tr: Bağlantı Türü

en: RDP (standard for connecting to Windows)
tr: RDP (Windowsʼa bağlantı için standart)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
tr: VNC (Linuxʼa bağlantı için standart)

en: Help
tr: Yardım

en: Connect
tr: Bağlan

en: _Username
tr: _Kullanıcı Adı

en: _Password
tr: _Parola

en: Sign In
tr: Giriş Yap

en: Open Connection
tr: Bağlantı Aç

en: Verify
tr: Doğrula

en: Cancel
tr: İptal

en: Verify Fingerprint
tr: Parmak İzini Doğrula

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the Settings,
    <b>Sharing>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
tr: Windows üzerinde certlm.msc ya da certmgr.msc
    çalıştırın ve sertifikayı
    <b>Uzak Masaüstü>Sertifikalar</b>’dan dosyaya
    kopyalayın. Sonra parmak izini
    "certutil.exe -hashfile dosya SHA256" ile alın.
    
    Eğer bağlı bitiş noktasında GNOME kullanılıyorsa
    parmak izi Ayarlar’da şuradan doğrulanabilir:
    <b>Paylaşım>Uzak Masaüstü>Şifrelemeyi Doğrula</b>.

en: Unexpected Certificate
tr: Beklenmedik Sertifika

en: Delete Local Certificate
tr: Yerel Sertifikayı Sil

en: Authentication Required
tr: Kimlik Doğrulama Gerekli

en: Username…
tr: Kullanıcı Adı…

en: Password…
tr: Parola…

en: Domain…
tr: Alan Adı…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
tr: Alan adı genellikle isteğe bağlıdır
    ve boş bırakılabilir.

en: Authenticate
tr: Kimlik Doğrula

en: Welcome to Connections
tr: Bağlantılar’a Hoş Geldiniz

en: Click next to learn about remote desktop.
tr: Uzak masaüstüyle ilgili bilgilenmek için sonrakine tıklayın.

en: Access other desktops
tr: Diğer masaüstlerine eriş

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
tr: Bağlantılar, diğer masaüstlerinin ekranlarını görüntülemenizi sağlar. İmleç ve klavye kullanılarak da denetlenebilirler.

en: Connect to different operating systems
tr: Başka işletim sistemlerine bağlan

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
tr: Linux, Mac ve Windows masaüstlerine erişebilirsiniz.

en: Setup is required
tr: Kurulum gerekli

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
tr: Bağlanmak istediğiniz bilgisayarda uzak masaüstünün etkinleştirilmesi gerekir.

en: Start by creating your first connection
tr: İlk bağlantınızı oluşturarak başlayın

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
tr: Başlamak için, bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adresine gereksineceksiniz.

en: Connection preferences
tr: Bağlantı tercihleri

en: Address
tr: Adres

en: Name
tr: Ad

en: Fit window
tr: Pencereye sığdır

en: Original size
tr: Özgün boyut

en: New
tr: Yeni

en: Application Menu
tr: Uygulama Menüsü

en: Search
tr: Ara

en: Go Back
tr: Geri Git

en: Display Menu
tr: Menüyü Göster

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayolları

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: About Connections
tr: Bağlantılar Hakkında

en: Display
tr: Ekran

en: View only
tr: Yalnızca görüntüle

en: Show local pointer
tr: Yerel imleci göster

en: Enable audio
tr: Sesi etkinleştir

en: Bandwidth
tr: Bant genişliği

en: High quality
tr: Yüksek nitelik

en: Fast refresh
tr: Hızlı yenileme

en: Scale mode
tr: Ölçek kipi

en: Click the add button to create your first connection
tr: İlk bağlantınızı oluşturmak için ekle düğmesine tıklayın

en: Couldn’t parse the file
tr: Dosya ayrıştırılamadı

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
tr: VNC dosyasının “%s” anahtarı eksik
