connections master - en to kab translation catalogue (88 entries)

en: Connections
kab: Tuqqniwin

en: View and use other desktops
kab: Sken syen seqdec tinariyin niḍen

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
kab: Tuqqniwin ad k-ǧǧent ad teqqneḍ, daɣen ad tesqedceḍ tinariyin niḍen. Yezmer wagi d abrid i unekcum ɣer ugbur neɣ ɣer yiseɣzanen ɣef unagraw n wammud n tnarit niḍen. Yezmer daɣen ad ttusqedcent i umuddu n usefrek i yiseqdacen ara yeḥwaǧen tallalt.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
kab: Taseddart n yinagrawen n wammud yemgarden zemren ad qqnen, ula d tinariyin n Linux d Windows. Tzemreḍ daɣen ad teqqneḍ ɣer tmacinin tuhlisin.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
kab: Tuqqniwin sseqdacent ineggafen VNC akked RDP yettusefraken s tugat, yiwen seg-sen ilaq ad yermed ɣef tnarit wuɣur i tebɣiḍ ad teqqneḍ.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
kab: Asenfar n GNOME

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
kab: vnc;rdp;anmeggag;tanarit;isfuyla;asefrek;anekcum;taskant

en: Remote Desktop (VNC) file
kab: Afaylu (VNC) n tnarit anmeggag

en: Delete
kab: Kkes

en: Properties
kab: Iraten

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
kab: Amsaɣ n tnarit anmeggag i twennaḍt n tnarit GNOME

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
kab: Yegguma ad d-yeldi ufaylu n wanaw mime arussin %s

en: Connection to “%s” has been deleted
kab: Tuqqna ɣer "%s" tettwakkes

en: Undo
kab: Semmet

en: URL to connect
kab: URL i tuqqna

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
kab: Ldi afaylu .vnc neɣ .rdp deg UBRID i d-yettwamudden

en: Open in full screen
kab: Ldi deg ugdil aččuran

en: Too many command-line arguments specified.
kab: Aṭas n yifukal n yizirig n tiludna yettwafernen.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
kab: Tuṭṭfa n ugdil seg %s

en: Screenshot taken
kab: Tugna n ugdil tettwaṭṭef

note: Translators: Open is a verb
en: Open
kab: Ldi

en: Authentication failed: %s
kab: Asesteb yecceḍ: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
kab: Tuqqna ɣer "%s" i tikkelt tamezwarut. I wakken ad tetḥeqqeḍ teqqneḍ ɣer tmacint i yettbanen teqqneḍ ɣer-s, senqed amṣada n udsil umḍin. Akala-a iteddu tikkelt kan.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
kab: Aselkin "%s" n uqeddac anmeggag ur imṣada ara anâl adigan. Yezmer yella win yettarran iman-is d netta i d aqeddac.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
kab: Aqeddac anmeggag "%s" yesra isem n useqdac akked wawal n uwεeddi i wakken ad tkemmleḍ ad teqqneḍ.

en: _No Thanks
kab: _Ala tanemmirt

en: _Close
kab: _Mdel

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
kab: Semsawi teɣzi n tnarit

en: Take Screenshot
kab: Eg tuṭṭfa n ugdil

en: Fullscreen
kab: Agdil aččuran

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
kab: Sekcem anaglam n uzeṭṭa n tnarit tanmeggagt i wakken ad teqqneḍ ɣer:

en: Connection Type
kab: Anaw n tuqqna

en: RDP (standard for connecting to Windows)
kab: RDP (alugen i tuqqna ɣer Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
kab: VNC (alugen i tuqqna ɣer Linux)

en: Help
kab: Tallalt

en: Connect
kab: Qqen

en: _Username
kab: _Isem n useqdac

en: _Password
kab: _Awal n uɛeddi

en: Sign In
kab: Qqen

note: Translators: The dialog with this title is shown to the user before opening the connection if needed (e.g. certificate confirmation).
en: Open Connection
kab: Ldi tuqqna

en: Verify
kab: Senqed

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Verify Fingerprint
kab: Senqed adsil umḍin

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the Settings,
    <b>Sharing>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
kab: Deg Windows selkem certlm.msc neɣ certmgr.msc
    syen nɣel aselkin seg
    <b>Tanarit tanmeggagt>Iselkinen</b> ɣer ufaylu.
    Sakin awi adsil-is umḍin s
    "certutil.exe -afaylu n hashfile SHA256".
    
    Ma yella GNOME yettuseqdec ɣef wagaz n taggara yeqqnen,
    adsil umḍin yezmer ad yettusenqed deg Yiɣewwaren,
    <b>Beṭṭu>Tanarit tanmeggagt>Senqed awgelhenn</b>.

en: Unexpected Certificate
kab: Aselkin ur nettwarǧa ara

en: Delete Local Certificate
kab: Kkes aselkin adigan

en: Authentication Required
kab: Asesteb yettwasra

en: Username…
kab: Isem n useqdac…

en: Password…
kab: Awal n uɛeddi…

en: Domain…
kab: Taɣult…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
kab: Urti n taɣult deg tuget d afrayan yerna yezmer
    ad yeqqim d ilem.

en: Authenticate
kab: Asesteb

en: Welcome to Connections
kab: Ansuf ɣer tuqqniwin

en: Click next to learn about remote desktop.
kab: Sit ɣef uḍfir i wakken ad tissineḍ ugar ɣef tnarit tanmeggagt.

en: Access other desktops
kab: Kcem ɣer tnariyin niḍen

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
kab: Tuqqniwin tteǧǧant ad twaliḍ igdilen n tnariyin niḍen. Zemren daɣen ad ttusneqden s usewwaṛ akked unasiw.

en: Connect to different operating systems
kab: Qqen ɣer yinagrawen n wammud yemgaraden

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
kab: Tzemreḍ ad tkecmeḍ ɣer tnariyin n Linux, Mac akked Windaws.

en: Setup is required
kab: Aserkeb yettwasra

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
kab: Tanarit tanmeggagt tesra s umata ad tettwarmed ɣef uselkim wuɣur i tebɣiḍ ad teqqneḍ.

en: Start by creating your first connection
kab: Bdu s tmerna n tuqqna-k tamezwarut

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
kab: I wakken ad tebduḍ, tesriḍ tansa n uselkim wuɣur i tebɣiḍ ad teqqneḍ.

en: Connection preferences
kab: Ismenyifen n tuqqna

en: Address
kab: Tansa

en: Name
kab: Isem

en: Fit window
kab: Ṣeggem asfaylu

en: Original size
kab: Teɣzi taneẓlit

en: New
kab: Amaynut

en: Application Menu
kab: Umuɣ n usnas

en: Search
kab: Nadi

en: Go Back
kab: Tuɣalin

en: Display Menu
kab: Sken umuɣ

en: Disconnect
kab: Ffeɣ seg tuqqna

en: Keyboard shortcuts
kab: Inegzumen n unasiw

en: Keyboard Shortcuts
kab: Inegzumen n unasiw

en: About Connections
kab: Γef tuqqniwin

en: Ctrl + Alt + Backspace
kab: Ctrl + Alt + Tuɣalin ɣer deffir

en: Display
kab: Sken

en: View only
kab: Askan kan

en: Show local pointer
kab: Sken asewwaṛ adigan

en: Enable audio
kab: Rmed aseklas ameslaw

en: Bandwidth
kab: Tehri n tesfift

en: High quality
kab: Amerkid εlayen

en: Fast refresh
kab: Asismeḍ uzrib

en: Scale mode
kab: Askar n tfesniwin

en: Click the add button to create your first connection
kab: Sit ɣef tqeffalt Rnu i wakken ad tesnulfuḍ tuqqna tamezwarut

en: Couldn’t parse the file
kab: Yegguma ad isenteḍ afaylu

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
kab: Afaylu VNC txuṣṣ-it tsarut "%s"
