gnome-connections gnome-3-38 - en to sr translation catalogue (72 entries)

en: Connections
sr: Везе

en: View and use other desktops
sr: Гледајте и користите друге радне површине

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
sr: Везе вам омогућавају да се повежете на и користите друге радне површине. Ово може бити одличан начин за приступ садржају и програмима на другим оперативним системима. Такође се може користити за пружање подршке корисницима којима треба помоћ.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
sr: Можете се повезати на широк опсег оперативних система, укључујући Линукс и Виндоус. Такође се можете повезати на виртуелне машине.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
sr: Везе користе опште подржане ВНЦ и РДП протоколе и један од њих мора бити омогућен на машини на коју се повезујете.

en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
sr: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view;внц;рдп;удаљено;десктоп;радна површ;виндоус;подршка;приступ;погледај;vindous;podrska

en: Remote Desktop (VNC) file
sr: Датотека удаљене површине (VNC)

en: Delete
sr: Обриши

en: Properties
sr: Својства

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
sr: Гномов клијент за удаљену радну површину

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
sr: Не могу отворити датотеку са непознатом миме врстом %s

en: Connection to “%s” has been deleted
sr: Веза ка „%s“ је обрисана

en: Undo
sr: Опозови

en: URL to connect
sr: УРЛ везе

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
sr: Отвори .vnc или .rdp датотеку у датој ПУТАЊИ

en: Open in full screen
sr: Отвори преко целог екрана

en: Too many command-line arguments specified.
sr: Сувише аргумената наредбене линије наведено.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
sr: Снимак од %s

en: Screenshot taken
sr: Снимак екрана направљен

note: Translators: Open is a verb
en: Open
sr: Отвори

en: “%s” requires authentication
sr: „%s“ захтева потврду идентитета

en: Authentication failed: %s
sr: Идентификација није успела: %s

en: No Thanks
sr: Не, хвала

en: Close
sr: Затвори

en: Take Screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
sr: Унесите мрежно име удаљене радне површине на коју се повезујете:

en: Connection Type
sr: Врста везе

en: RDP (standard for connecting to Windows)
sr: РДП (опште за повезивање на Виндоус)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
sr: ВНЦ (опште за повезивање на Линукс)

en: Help
sr: Помоћ

en: Connect
sr: Повежи се

en: _Username
sr: _Корисник

en: _Password
sr: _Лозинка

en: Sign In
sr: Пријави ме

en: Welcome to Connections
sr: Добро дошли у Везе

en: Learn about how Connections works.
sr: Сазнајте више о томе како Везе раде.

en: Use other desktops, remotely
sr: Користите друге удаљене радне површине

en: Use Connections to view the screen of other desktops. You can control them using the pointer and keyboard, too!
sr: Искористите програм Везе за прегледање екрана других радних површина. Такође можете управљати њима користећи вашу тастатуру и миша!

en: Connect to different operating systems
sr: Повежите се на различите оперативне системе

en: Access Linux, Mac, and Windows desktops using Connections.
sr: Приступите Линукс, Мек и Виндоус радним површинама преко Веза.

en: Enable remote desktop before connecting
sr: Омогући удаљену радну површ пре повезивања

en: Computers need to be set up for remote desktop before you can connect to them.
sr: Пре него што се повежете на удаљене рачунаре, они морају бити подешени за то.

en: We hope that you enjoy Connections!
sr: Надамо се да уживате у програму Везе!

en: More information can be found in the help.
sr: Више података можете наћи у помоћи.

en: Connection preferences
sr: Поставке Веза

en: Address
sr: Адреса

en: Name
sr: Назив

en: Fit window
sr: Уклопи у прозор

en: Original size
sr: Изворна величина

en: New
sr: Нова

en: Application Menu
sr: Мени програма

en: Search
sr: Претражи

en: Go Back
sr: Иди назад

en: Display Menu
sr: Прикажи мени

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: About Connections
sr: О Везама

en: Display
sr: Приказ

en: View only
sr: Само приказ

en: Show local pointer
sr: Прикажи локални показивач миша

en: Enable audio
sr: Омогући звук

en: Bandwidth
sr: Проток

en: High quality
sr: Висок квалитет

en: Fast refresh
sr: Брзо освежавање

en: Scale mode
sr: Режим сразмеравања

en: Resize desktop
sr: Промени величину екрана

en: Just hit the <b>+</b> button to make your first connection.
sr: Само притисните <b>+</b> дугме за стварање ваше прве везе.

en: Couldn’t parse the file
sr: Не могу да обрадим датотеку

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
sr: VNC датотеци недостаје кључ „%s“
